Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do 2000zł


bard-1

Recommended Posts

9 godzin temu, HiRessss napisał:

Słuchałem wszytkich wyżej wymienionych wzmacniaczy z wyjątkiem vincenta i powiem tak. Xindak 6950 według mnie o klase lepszy od Nada 356, 372 i innych tutaj wymienionych. Oczywiście nie z każdymi kolumnami i nie z każdym zródłem musi zagrac dobrze.... BO GRA CAŁOSC!!! Zobacz też jak grają stare Marantze, na przykład 2230 ... Możesz sie zdziwić ;)

Który?

Hybryda czy klasyczny? Miałem długo tego klasycznego u siebie w domu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pod cd i Tidala gra Kenwood DA-9010, natomiast Teac 5700 pod Vinylami oraz deckiem całość dopełniło analogowe radyjko. Oba wzmacniacze napędzają kolumny JBL Lx-100. Muzyka hmm tak ja na początku pisałem filmowa, pop, klasyka ostatnio doszedł jazz. Myślę jeszcze na dostawienie jakichś pudełek z lat 70 w wersji monitor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bard-1 napisał:

Myślę jeszcze na dostawienie jakichś pudełek z lat 70 w wersji monitor

Byłem dzisiaj w komisie u Piotra , dostał dwa zestawy dużych monitorów JBL z lat 70 - tych nie wiem jakie modele ,bo byłem za krótko , jedne mają w śmiesznym kolorze maskownice tj. ceglano - pomarańczowy , aż zdjąłem , w środku ramy maskownicy stalowy pręt wzmacniający , kurde kiedyś to robili ...  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 23.05.2018 o 17:28, mordor12 napisał:

Twój Kenwood to był topowy model z początku lat 90 o ile dobrze pamiętam. Kolumny pomimo , że mają dość wysoką skuteczną to jedna potrzebują trochę prądu aby je pawidłowo napędzić. Z nowymi wzmakami do 2k daj sobie spokój. Szkoda Twoich pieniędzy.

Z nowszych używek to Nad 356, tyle , że jego wartości soniczne nie są jakieś super , ale  jak trochę dołożysz to za 2.5k możesz dorwać Xindak 6950. Obydwa mają mocne niskie tony, dosyć miękkie. Nad będzie jasniejszy od tego Xindaka. Xindak to lepszy wzmacniacz więc tego bym obstawiał ale oba nie mają  wejścia optycznego. Do Nad'a możesz dokupić przystawkę z dackiem. Jeżeli ma być taniej a też dobrze z dużą wydajnością prądową to z używek NAD 372, ale tu też nie ma optyka.

Pamiętaj , że później zawsze możesz dokupić jakąś używkę dac'a i będziesz miał optyka. Wyjdziesz na tym lepiej bo będziesz miał lepszą jakość tego dac'a niż te standardowe moduły pakowane w budżetowe wzmacniacze.

Ps. A może jednak tego Kenwood'a da się naprawić? Szkoda go.

 

Co do szeroki jest różnie. Nie mają jednej konkretnej filozofii co akurat jest dobrym rozwiązaniem. To czego nie można im zarzucić to brak dynamiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...