Skocz do zawartości

Renowacja/regeneracja przełączników i potencjometrów


Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale zamieściłem . Mam wzmacniacz sony TA-F6B

Na tyle już zaczał trzaskać i przerywać że chciałem go wyrzucić. Kolega poradził mi żebym rozebrał i wylutował wszystkie przełączniki i potencjometry. 

układ końcówki mocy pracuje poprawnie ale wszystkie strasznie przerywało, nie dało się słuchać. Szczególnie te długie przełączniki. 

Obudowę, panel przedni  i wszystkie elementy metalowe dałem do znajomego do firmy do odnowienia. Napisy są grawerowane to tylko musze zdobyć białą farbę do sitodruku aby znowu były ładne białe. 

 

Wiem że trzeba wymienić wszystkie kondensatory na wszystkich płytach. Właśnie wylutowuję wszystkie kondensatory elektrolity , i to pytanie nr 2 . Jakiej firmy i gdzie kupić dobre kondensatory. Nie liczy sie cena tylko jakość, bo jak by mi się udało go naprawić i uruchomić to by napewno lepiej grał jak te dzisiejsze sprzęty. 

Utrudnieniem jest to że tam jest zasilacz impulsowy jak w komputerze. Mam nadzieję że po wymianie kondensatorów wszystko zadziała. Widziałe jak to robi Pan Bielecki na youtubie. 

I teraz pytanie. Czy jest taka firma/hobbysta kto by się podjął wyczyszczenia/regeneracji takiego zestawu jak na zdjęciu 

elementy te są jednej firmy, na wszystkich jest wygrawerowane logo ALPS , może to cos pomoże. istnieje jeszcze ta firma ??

Coś mi sie kojarzy z głowicami do magnetofonów kasetowych 

 

Z poważaniem 

Mariusz Z

Wrocław

 

 

 

P1090167.JPG

Edytowano przez mario_34
błędy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...