Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561


Japa

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 561 do pokoju. Zestaw ma także zastąpić głośniczki TV. Na początku zastanawiałem się na soundbarem + subwoofer, po kilku odsłuchach stwierdziłem, że to nie dla mnie. Wysokie tony jak z "plastikowego pudełka", środka prawie zero, bass jest ale co z tego jak reszta jest jaka jest.

Muzyki której lubię słuchać: klasyczna, hip-hop/rap, trap, pop, dance/electronic, future bass, ze szczególnym naciskiem na dwie pierwsze pozycje. W muzyce klasycznej głównie pianino + kobiecy wokal, hip-hop/rap - nisko schodzący bass, nie dudniący (moje uszy niezbyt dobrze takie coś znoszą), raczej zgrabnie dopełniający resztę. Zestaw planowany na lata, w razie potrzeby dokupię kiedyś subwoofer.

Powierzchnia pomieszczenia ok. 20m

obraz.png.ceca5be07933c38aa723483647b3c3a9.pngobraz.png.622df04c01f6b74d64c1efe7ff2c8801.png

obraz.png.1d39aca04166bd628ee10ec0c5272f82.png

Czy taki taki zestaw spiszę się takim otoczeniu? Nie mam wielkich wymagań, audiofilem raczej nie jestem, choć słuch mam dość czuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to umieszczenie kolumn - z projektu wizualnego wynika, że kolumny będą stały na komodzie. To bardzo złe ustawienie. Jeśli masz jeszcze możliwość, to zmień proszę układ mebli tak, aby kolumny stanęły na podłodze. Ewentualnie jeśli nie ma innego wyjścia, proponuję kolumny podstawkowe i postawienie ich na komodzie. 

Na pewno połączenie amplitunera Yamaha z kolumnami Indiana Line Tesi to bardzo dobre rozwiązanie, gwarantujące uniwersalny, dynamiczny, gęsty dźwięk. Jako alternatywy warto spojrzeć na amplituner Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE. Z kolumn warto spojrzeć na Kef serii Q oraz Heco serii Aurora.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to szafka RTV i ma tylko 33cm wysokości.

Według moich obliczeń gdy kolumny będą na niej stać, otwór bass reflex będzie się znajdował kilka cm nad poziomem łóżka. Gdybym kupił podstawkowe (bez podstawki), dźwięk odbijałby się od łóżka zamiast trafiać bezpośrednio do mnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kolumny podłogowe nie mogą stać na szafce. Nie chodzi tylko o samą wysokość. Nie i już. Twoje obliczenia nie są poprawne. 

Jeśli chcesz podłogowki dobrze ustawione to zamiast tych indiana linę kieruj wybór na melodike bl40mkII. Do twoich preferencji będzie znacznie lepsza. 

Jeśli milonitory które chcesz tak podstawić to spore elac b6 lub magnat 753.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale problemem jest właśnie szafka jako podłoże do postawienia kolumny. Konstrukcje podłogowe powinny stać na podłodze. Jeśli nie masz takiej opcji, pozostaje tylko poszukanie możliwie największej konstrukcji regałowej. Są to jednak u Ciebie kompromisy. Ta wysokość bass-reflex nie jest problemem, bardziej musimy skuoić się na wysokości przetworników wysokotonowych, które najlepiej jakby były na wysokości uszu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zgadzam się z kolegami z branży. Nie można stawiać kolumn podłogowych na meblu! 

Myślę, że przy tym metrażu i fakcie, że pomieszczenie nie jest bardzo puste spokojnie możemy oprzeć się na dużych kolumnach podstawkowych. 

Z swojej strony zaproponuję YAMAHA R-N602 + B&W 685 S2 lub podmiana kolumn na Indiana Line Diva 262

Zwróć uwagę, że obydwie kolumny które zaproponowałem mają bas- reflex z przodu, więc nie będzie problemu z ustawieniem ich przy ścianie. 

B&W 685S2 to kolumny z świetną stereofonią i detalami, Indiany będą grały delikatniej, z bardziej poluzowanym basem, więcej wybaczą nagraniom.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam do jednego z naszych 14 salonów celem przesłuchania w/w propozycji. 

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Q21 napisał:

Są to jednak u Ciebie kompromisy. Ta wysokość bass-reflex nie jest problemem, bardziej musimy skupić się na wysokości przetworników wysokotonowych, które najlepiej jakby były na wysokości uszu.

Maksymalna wysokość jaką udało się się osiągnąć siedząc na łóżku wyniosła ok 135cm.

Czytając inne tematy związane z "odpowiednim ustawieniem kolumn", dowiedziałem się że głośnik wysoko-tonowy ma najlepszą kierunkowość do 15 stopni, tak więc odsłuch w odległości ok. 3,5m będzie akurat.

5b0bff6fbfb53_wysm.jpg.4ab394be66ad315740c262b4298d76a8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...