Skocz do zawartości

Magnat Quantum 1005, jaki wzmacniacz/amplituner


Adam Asnyk

Recommended Posts

Witam serdecznie

Posiadam kolumny Magnat Quantum 1005 oraz amplituner stereo Yamaha R-N602. Generalnie jakość dźwięku tego zestawu nie jest zła, lecz mam wrażenie że to nie wszystko na co stać te kolumny, nie jestem znawcą tematu i jest to mój pierwszy zestaw lepszy niż kino domowe 1000W za 999 zł :D. Słucham różnego rodzaju muzyki, ale najczęściej pop, smooth jazz, troche koncertów. Pomieszczenie mam 20 m2, bez przeszkód przed kolumnami (tylko kanapa). Nie ukrywam że zależy mi na funkcjach sieciowych i wolałbym mieć je we wzmacniaczu, ale dokupienie osobno urządzenia sieciowego do wzmacniacza stereo wchodziłoby w grę. Basu raczej nie brakuje na 20m2 przy średniej głośności już nie wspominając o 80db, ale przy słuchaniu po cichu mogłoby go być zdecydowanie więcej. 

Z góry dziękuję za sugestie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnym rozwiązaniem jest zakup wyższego modelu amplitunera Yamaha R-N803D. To urządzenie wyraźnie lepsze niż R-N602, zbudowane na bazie wzmacniacza Yamaha A-S701. Natomiast lepszą opcją będzie na pewno dobry klasyczny wzmacniacz i zewnętrzny odtwarzacz sieciowy. Warto spojrzeć na NAD C356 BEE, dobrą opcją będzie na pewno Atoll In100SE oraz Cyrus One.

Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny. Jest także możliwość wypożyczenia urządzeń do testu w Twoim systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie.

Ani twoja Yamaha ani rn803. Model 1005 to świetny model ale trzeba o niego zadbać. Moim zdaniem tylko czysty wzmak.

Atoll in100, roksan K2, K3. Stary Denon 1560, Harman hk 990.

Jeśli chcesz poczuć wyraźną różnicę to tędy droga. Wymiana na kolejny amplituner, ok lepszy, ale wciąż nie wyciągnie z tych kolumn tego e jaki sposób potrafią zagrać. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎28‎.‎05‎.‎2018 o 07:46, S4Home napisał:

Absolutnie nie.

Ani twoja Yamaha ani rn803. Model 1005 to świetny model ale trzeba o niego zadbać. Moim zdaniem tylko czysty wzmak.

Atoll in100, roksan K2, K3. Stary Denon 1560, Harman hk 990.

Jeśli chcesz poczuć wyraźną różnicę to tędy droga. Wymiana na kolejny amplituner, ok lepszy, ale wciąż nie wyciągnie z tych kolumn tego e jaki sposób potrafią zagrać. 

 

Piotrek

Co racja to racja, od początku coś mi tu nie grało ?.Nie wiele mogłem wyczytać na forach o tych kolumnach, jakby były kompletnie nie popularne w Polsce, co innego na niemieckich stronach, chyba bardziej doceniają własny produkt, ale niby jest to dobra średnia półka ze swoimi wymaganiami co do wzmacniaczy. A który z tych podanych można zaliczyć do cieplejszych wzmacniaczy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Trochę to trwało ale w końcu zdecydowałem się na zakup wzmacniacza, wybór padł na Pioneera a-70DA. Może nie mam słuchu jak nietoperz, ale moim zdaniem nie ma co porównywać tego urządzenia do r-n602 bo poprawie uległy chyba wszystkie pasma, mimo że mam wrażenie że Pioneer i Yamaha to ten sam nacisk na górne pasma, to nawet one stały się mniej natarczywe i milsze dla ucha. Przy r-n602 musiałem ustawiać co chwile soprany żeby nie męczyły szczególnie przy niektórych instrumentach. Dzięki S4Home za zainteresowanie na facebooku ? szukam jeszcze odpowiednich kabli i na jakiś czas starczy ?. W każdym razie polecam wzmaka do Magnatów bo całość gra MEGA !!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dupa ? Ja tu już gotowy do zamówienia kabli a na pokładzie pojawił się problem. CD które miałem kilka dni od kumpla oddałem, więc ruszyłem do sklepu po dysk ssd i kabel USB A/USB B (bo taki typ USB właśnie posiada ten wzmacniacz) do niego bo do tej pory słuchałem przez pendrive w r-n602 i takie rozwiązanie było ok, ale okazuje się że a-70da nie czyta dysku ssd, a wejścia USB A czyli jak w Pendrive nie posiada. Wydałem 350 zł bez sensu czy da się to jakoś obejść żeby słuchać muzy z dysku zewnętrznego? Dysk jest na bank sprawny bo komp go normalnie czyta, sformatowałem go na NTFS. Po podłączeniu ssd do wzmaka nie zapala się lampka zasilania dysku czyli prądu nie dostaje, pendrive w r-n602 świecił się po włożeniu. Jakieś pomysły dobrzy ludzie? ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Elizjum7919. napisał:

Ja musiałem wgrać sterowniki na kompa z strony Pioneer.Bo inaczej też nie mogłem słuchać przez USB.

dokladnie tak.

7 godzin temu, Adam Asnyk napisał:

I dupa ? Ja tu już gotowy do zamówienia kabli a na pokładzie pojawił się problem. CD które miałem kilka dni od kumpla oddałem, więc ruszyłem do sklepu po dysk ssd i kabel USB A/USB B (bo taki typ USB właśnie posiada ten wzmacniacz) do niego bo do tej pory słuchałem przez pendrive w r-n602 i takie rozwiązanie było ok, ale okazuje się że a-70da nie czyta dysku ssd, a wejścia USB A czyli jak w Pendrive nie posiada. Wydałem 350 zł bez sensu czy da się to jakoś obejść żeby słuchać muzy z dysku zewnętrznego? Dysk jest na bank sprawny bo komp go normalnie czyta, sformatowałem go na NTFS. Po podłączeniu ssd do wzmaka nie zapala się lampka zasilania dysku czyli prądu nie dostaje, pendrive w r-n602 świecił się po włożeniu. Jakieś pomysły dobrzy ludzie? ?

kolego to nie jest wejście USB pod pamięci! To wejscie pod USB Audio czyli jak kolega do podłączenia komputera nie dysków! Tak to działać nigdy nie będzie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał dylemat czy Pioneer będzie działał w połączeniu z tabletem za pośrednictwem kabla otg to u mnie działa, i to bez instalowania żadnych dodatkowych aplikacji. Ja zrobiłem docelowo jeszcze inaczej, żeby nie biegać do tabletu co chwilę, mianowicie podłączyłem wzmak do kompa w drugim pokoju 10m kablem usb a-b, zainstalowałem na kompie foobar2000 a na tablecie apke foobar2000controll co w efekcie zmienia tablet w pilota, super sprawa ?. Nie jestem zwolennikiem używania tak długich kabli bo nie wiem na ile degradują dźwięk po drodze, no ale chwilowo musi tak być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...