Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Dzień dobry, jestem tutaj nowy i chciałbym spytać fachowców o opinię. Na początku od razy dodam ze chociaż trochę poczytałem dalej jestem zielony w tych sprawach. 

A więc szukam zestawu stereo do salonu, głównie będzie podpięty pod  telewizor Philips PUS6561 ( wyjście optyczne)  oraz używany do muzyki ( różne gatunki ), z czasem planuję zakup gramofonu.  Pokój 15-20m^2 odległość od głośników do słuchacza koło 2,5m, rozstaw głośników około 2m. 

Cały czas mam mieszane uczucia czy wziąć wzmacniacz czy amplituner, ten drugi mnie przekonuje dużą ilością opcji jak np . spotify. 

Budżet myślę że około +- 2500 zł ( wzmacniacz + głośniki ). Interesuje mnie nowy sprzęt. 

Myślałem nam Yamaha a-s501 lub YAMAHA MusicCast R-N303D. 

Czy będzie duża różnica w dźwięku po miedzy nimi ?

Ewentualnie jakieś inne propozycje. 

Co do głośników nie mam pojęcia czytałem coś o jbl arena 130 ale czy są odpowiednie to nie wiem. 

Bardzo proszę was o pomoc i o rady ponieważ wreszcie chciałbym złożyć sobie fajny zestaw. 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :D 

 

Edytowano przez Dead-Universe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na bogatej funkcjonalności, uniwersalności systemu, zbudowałbym go na bazie bardzo nowoczesnego amplitunera Yamaha R-N402D w połączeniu z kolumnami STX Electrino 150, Indiana Line Tesi 561 bądź trochę drożej i lepiej Magnat Shadow 207.

Amplituner ma możliwość streamingu Spotify, dostęp do internetowych stacji radiowych, system Music Cast. Wybór kolumn natomiast jest podyktowany Twoimi preferencjami. STX to dobra dynamika, duża swoboda grania, szybkość. Indiana Line to spokojniejszy, bardziej gesty, ciepły charakter. Magnat to świetna dynamika, bas, moc i szczegółowość.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy i indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz zestawu z kolumnami podstawkowymi? W takim razie pozostając przy R-N402D spójrz na Magnat Shadow 203 lub Heco Aurora 300. Magnat twardszy, mocniejszy, bardziej ofensywny. Heco jest cieplejsze, lepiej wypełnione.

Z Wrocławia masz do nas całą drogę autostradę niecałe 1,5-godziny drogi, zapraszam serdecznie, ewentualnie możesz spróbować zestaw domu, jeśli nie będzie odpowiadał, możesz zwrócić lub wymienić na coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nas możesz brać sprzęt do wypożyczenia do domu. Nie wychodzisz a testujesz u siebie. Tyle :)

Tak as501 jest dużo lepsza od 303. Jeśli chcesz iść w amplituner to minimum. Rn602, Onkyo 8250 czy Pioneer sxn30. Niższe modele od tych są słabe. 

Co do kolumn. Jeśli monitory to elac b6, jeśli podłogowe to melodika bl40mkII lub magnat shadow 207.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam budżet -+ 2500 tysiąca wiec raczej nie złożę zestawu na Rn602... R-N402D jest super lecz nie ma wejścia na subwoofer, a z czasem chciałbym dokupić pod filmy z tv. 

Jest opcja dostać tego Rn602 z głośnikami (monitory, na podłogowe nie mam miejsca) w jakiś rozsądnych pieniądzach ?

A jeśli nie to jakie głośniki dobrać do a-s501?

Kamil

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-S501 gra zdecydowanie lepiej od amplitunera, ale żeby osiągnąć podobną funckjonalność musisz dokupić YAMAHA WXAD-10

Z elektroniką Yamaha fajnie zgrywa się Indiana Line i Mission.

Jesteś z Wrocławia więc zapraszam Cię do naszego salonu przy ul. Legnickiej 46. Będziesz mógł w komfortowych warunkach porównać różnice między wzmacniaczem a amplitunerem, posłuchać kilku par kolumn i ewentualnie wypożyczyć sprzęt, żeby finalnie sprawdzić go w domu. 

Pytaj o Rafała, możesz się na nas powołać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2018 o 16:17, Dead-Universe napisał:

Dziękuję za szybką odpowiedz.

Chętnie bym przyjechał lecz jestem w Wrocławia i mam kawałek drogi do was. 

Szukam czegoś uniwersalnego, najlepiej z głośnikami a nie z kolumnami, ponieważ nie mam jak ich postawić w salonie. 

 

Kolego jakbym byl z Wroclawia to juz bym dawno u nich siedzial....W porownaniu do mnie to masz tam bardzo blisko....Nie zrob takiego bledu jaki ja popelnilem.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór .Nie wiem czy dobrze robie ze sie podpinam pod temat ale tez  prosil bym o rady w doborze sprzetu  audio .Chodzi o nowy sprzet najlepiej na 3 letniej gwarancji (2 lata +1 rok po darmowej rejestracji produktu) a jak bedzie dluzej to jeszcze lepiej .Wymieniac nie bede bo mnie na to nie stac tak wiec sprzet z "domieszką zelaza" bezawaryjny . Budzet 3.500pln ktory zupelnie nie idzie w parze z momi wymaganiami niestety. Pokoj niecale 30 m2 prostokątny po tej waskiej stronie ma ok 4.5 m dl i tam bedzie stał sprzet a na przeciwko kanapa takze dosc blisko to wychodzi ale nie ma mozliwosci inaczej . Gatunki ktorych slucham najczesciej to heavy metal ,hard rock ,muzyka symfoniczna ,troche bluesa i inne gatunki ale juz mniej (kolejnosc nieprzypadkowa) 

Teraz najtrudniejsza dla mnie częsc opisanie jakie brzmienie lubie : Bogaty dzwiek ,zrownowazony bez np dominacji sopranu czy basu lub srodka ,dzwiek nie meczący uszu ,nie sztuczny czy nie jak ja to nazywam " Wiaderkowy" :D (slychac troche jak poglos w wiadrze czy studni ) bass szybki dobrze kontrolowany ,mocny ale tylko wtedy kiedy ma byc to ma byc czyli bez przesady .Cos co mnie zachwyci i nie bedzie mulic nagran robiąc z tego papke oraz bedzie szczegolowe ,bogate i nie meczące,dynamiczne i przyjemne w dluzszym sluchaniu 

Z czego bede sluchal : z plyt CD ale tez dobrze by bylo posluchac z komputera jakis plik w dobrej jakosci (Flac,Wav) 

Poprosze przy podawaniu  konfiguracji o  opis co jest lepsze dzwiekowo bo jesli mam tracic na jakosci dzwieku na rzecz obslugi pikow z laptopa  to musze sie zastanowic nad decyzją co wybrac .Co do realnej mocy zestawu to tu sie gubie bo dzis podaja to pokrętnie nie tak jak kiedys podawano po prostu ile watt pobiera kolumna .Dyskoteki  robil nie bede ale znowu pierdziawek tez nie chce .Mam byc glosno tak zeby mozna bylo miec w zapasie jeszcze moc i nie musiec krecic na full i przeciazac sprzetu a troche poszalec jak poniesie cie np AC/DC ;) 

 

Z pomoca  sie nie spieszcie  bo nie pali mi sie z zakupem narazie sie rozgladam 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze napisalem w dobrym miejscu i to co trzeba .Bardzo was prosze o przemyslane propozycje oraz wszelkie wątpliwosci i sugestie oraz o wypowiedz osob ktore sie dobrze na tym znają 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma to być system z CD to tylko używany.

Najtańszy sensowny nowy to Pioneer pd 10 + amplituner sxn30ae. No i zostaje za mało na kolumny. Celował bym w coś pokroju magnat shadow 207, ewentualnie melodika bl40mkII. 

Bez CD przy tym zestawie prędzej zmieścisz się w budżecie.

Absolutnie nie patrz na tańsze modele amplitunerów jakieś rn3 czy rn4. To nie da ci dźwięku który chcesz. 

Więc jak z CD to używany.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138 w nowych klockach będzie ciężko ogarnąć wszystko na raz, ale mam pewien fajny pomysł na początek.

NAD C338 + NOTA 550X

W zestawie masz porządny wzmacniacz, z dość rozbudowaną funkcjonalnością i kolumny, o miękkiej charakterystyce która dobrze sprawdza się w nieprzystosowanych akustycznie pomieszczeniach.

Na początek, do odtwarzania CD możesz wykorzystać np. stary odtwarzacz DVD- podpinasz go coax'em do wejścia w NADie. Do streamowania muzyki- wzmacniacz posiada wbudowany chromecast oraz bluetooth. 

 

Skoro masz dużo czasu to ewidentnie i zdecydowanie- musisz wybrać się na wycieczkę po salonach audio żeby na własne uszy przetestować w/w propozycje. Sprzęt audio kupuje się na lata, w tych zakresach cenowych dołożenie niewielkiej kwoty daje wymierne korzyści. Całkiem możliwe, że przy dołożeniu np. 500zł w twoim odczuciu będzie dużo lepiej i zdecydujesz się delikatnie zwiększyć budżet.

Oczywiście na koniec zapraszam do jednego z naszych 14 salonów, aby w komfortowych warunkach przy dobrej kawie porozmawiać i posłuchać naszych propozycji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie wam dziekuje panowie za rady i propozycje.Doprecyzuje nieco swoje wymagania bo od wczoraj duzo czytalem i zdecydowalem zeby to byl jednak wzmacniacz wiec amplitunerow nie bierzmy pod uwage .Uzywany sprzet to zupelnie nie mam zaufania co" siedzi w srodku" tak wiec calkowicie odpada taki pomysl oraz tez ze wzgledu ze gwarancji brak . Co do kolumn tez zdecydowalem ze na pewno maja to byc podstawkowe nie podlogowe (bedą do nich standy ale juz ich nie wliczajmy do budzetu bo doloze osobno potrzebną kwote) 

Drodzy forumowicze jesli sie myle prosze mnie poprawic ale uwazam ze jesli chodzi o moj metraz oraz usytuowanie dosc bliskie sprzet vs odsluch najlepsze beda kolumny podstawkowe ,Standy z oczywistych wzgledow ale tez dlatego ze dzwiek bedzie fizycznie wydobywal sie z wiekszej wysokosci wydaje mi sie to lepsze . 

Powod ze wzmacniacz a nie ampituner : wzmacniacz jest łatwiejszy do ewentualnej naprawy oraz daje lepszy dzwiek (tak wyczytalem ) 

Teraz beda banalne pewnie dla was pytania ale jesli  polącze wzmacniacz poprzez chinche  z wejsciem sluchawkowym(jack 3.5mm) od laptopa to bedzie gralo stereo?  Oraz czy cos trace na jakosci dzwieku w przypadku takiego polaczenia? W sensie ze przez takie wejscia 

pyt 2 : Czy znacie jakies sklepy nie polskie gdzie mozna zamowic sprzet przez internet ale chcialbym zeby gwarancja na sprzet byla w systemie door to door na okres 5 lat . Jesli znacie poprosze o podanie linkow bede wdzieczny i przekalkuluje co mi sie bardziej oplaca .Jestem w stanie zaplacic nieco (ale nie duzo) wiecej za sprowadzenie majac w/w gwarancje .

pyt 3 Ktory wzmacniacz z jakimi glosnikami zagra najlepiej jesli chodzi o gatunki ktorych slucham ? Wezcie tez pod uwage bezawaryjnosc tego sprzętu czyli cos dobrze sprawdzonego no i rzecz jasna w podanej kwocie 

pyt 4 Jakie zawieszenia w glosnikach sa najwytrzymalsze? Czyli na co zwrocic uwage patrzac na glosnik i wiedzac jakie materialy zastosowal producent 

Pyt 5 Czy ma sens zastosowanie DAC przy odtwarzaniu muzyki z laptopa w konfiguracji miedzy laptopem a wzmacniaczem przy uzyciu kolumn (nie sluchawek ) ale chodzi mi o te DAC tansze w kwocie 300_400zl powiedzmy z wymiennym opampem lub inne ale tu za bardzo sensu nie widze skoro wymiana wiaze sie z utratą gwarancji czyli moze spytam wprost czy ma sens zastosowanie Audiotrak Prodigy Cube Black Edition 

Z odsluchem musze poczekac ale zdaje sie ze nie minie mnie odwiedzanie salonow audio narazie chcialbym zorientowac sie w co mam celowac i dlatego jak macie jeszcze jakies przemyslanie propozycje to poprosze o podpowiedzi .Wszystko sobie zapisuje i biore pod uwage oraz dziekuje za poswiecony mi czas :)

PS Wygladem sprzetu sie nie sugeruje ,najwazniejsza jest dla mnie bezawaryjnosc ,dzwiek (w tej kolejnosci )Bo co mi po dzwieku jak sie bedzie psuł.Tyczy sie to tez panelu sterowania np dziwne guziczki o upierdliwym dzialaniu watpliwej jakosci biorąc pod uwage dluzsze uzytowanie .Nie akceptuje tez kolumn bez maskownic dla mnie to lekcewazenie klienta bo gdy bede chcial moge sobie je zdjąc a maskowce spelniają dwie wazne rzeczy : ochrona przed przypadkowym uszkodzeniem glosnikow oraz przed osiadaniem na nich kurzu 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138 zacznij od słuchania a nie od czytania, bo będziesz miał coraz większy mętlik w głowie. Nie bój się awaryjności sprzętu- to jedna z ostatnich branż gdzie nie ma czegoś takiego jak celowe postarzanie produktów. Wydawanie dodatkowej kasy na gwarancję nie ma sensu. Urządzenia działają bezawaryjnie latami bez względu czy jest to wzmacniacz czy amplituner. Dla przykładu sieciowe amplitunery Yamahy (np nieprodukowany już model R-N500)- sprzedawaliśmy to paletami, a nie pamiętam czy chociaż jeden wrócił na serwis. Oczywiście w czystym wzmacniaczu ryzyko awarii jest mniejsze- bo jest tam mniej elektroniki. 

ad.1 Zapewne chodziło Ci o wyjście 3,5mm z komputera. Za jakość dźwięku odpowiada PC, jeśli masz zintegrowaną kartę muzyczną będzie bardzo słabo. 

ad2. nie ma sensu

ad.3 na rynku masz mnóstwo sprzętu. Musisz zacząć słuchać. Zaraz dostaniesz kilka/ kilkanaście różnych propozycji i co Ci to da?

ad.4 to nie czasy Tonsila. Zawieszenia się nie sypią.

ad5. jak najbardziej.

Co do gabarytu kolumn, monitory nie dadzą rady. Co z tego, że siedzisz blisko skoro sprzęt na krótszej ścianie i do nagłośnienia jest cały pokój. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedzi :) Nie zgodze sie tylko z tym ze dluzsza gwarancja nie ma sensu  a skoro sprzety sa bezawaryjne nie postarzane celowo (byc moze tak jest) to dlaczego nie daje sie w Polsce 5 lat gwarancji a tylko 2 lata? Plus ewentualnie rok za darmową rejestracje .Mysle ze taka polityka producenta wobec mieszkancow Polski jest czym podyktowana bo wiemy wszyscy ze towary sa selekcjonowane jakosciowo zaleznie na jaki rynek sie je przeznacza .Pisze to na podstawie wlasnych doswiadczen ze inaczej smakuje soczek  czy kawa etc lub  inaczej pierze proszek choc jest niby taki sam to lepszy jest np ten kupiony w Niemczech czy Danii a gorszy kupiony w Polsce .

Odp 1 Mam zintegrowana karte muzyczną tak wiec dlatego pytalem o zastosowanie DAC zeby ją ominąc czyli takie polaczenie z wyjscia 3.5 mm z laptopa na wzmacniacz poprzez chinch'e nie traci na jakosci ? Bo to ze sygnal zrodlowy jest slabszy to rozumiem przy karcie zintegrowanej (chodzilo czy sam pomysl tego kabelka jest dobry bo wole to niz np przesylanie bezprzewodowe ) 

Odp2 No ja prosilem o podanie adresow tych sklepow ale dziekuje za opinie z ktora sie jednak nie zgadzam (bez urazy ;) )

Odp3 Zaczne sluchac ale narazie chcialem zasiegnąc opinii innych nie tylko na temat danego dzwieku ale tez konstukcji udanych czy nie pod wzgledem dzialania bo czasami mozna wylapac ze cos tamproducentowi nie wyszlo w tym czy tamtym modelu ,cos niedomaga lub inne wady .No a jesli chodzi o dzwiek to jasne ze samemu trzeba posluchac ale z drugiej strony chyba az tak bardzo nie roznimy sie zeby miec diametralnie inne odczucia na temat danego brzmienia bo jakies kolumny uznane za b dobrze brzmiace raczej pozostana takie dla kazdego ,moze to ulatwi na tyle ze nie trzeba bedzie przesluchiwac wszystkich  sprzetow po kolei w danych sklepie a jeszcze z kombinacją roznych  kolumn to na serio trwalo by to bardzo bardzo dlugo .

Odp4 Teraz robią wszystko na odwal gorzej niz za czasow Tonsila (takie jest moje zdanie) dosadnie ilustruje to fakt celowego tzw postarzania produktow i nie wiem czy branza audo jest tu wyjatkiem i w jakim zakresie sprzetu bo nizsza polka ktora nota bene tania wcale nie jest stosuje mocno ten zabieg .Piszesz ze nie macie zwrotow gwarancyjnych no ale wybacz ja tego nie wiem napewno i kazda pliszka swoj ogonek chwali :D moze masz moze nie masz  w kazdym razie obrazic cie nie chce ale  stosuje zasade ograniczonego zaufania tak wiec propozycje podane przez forumowiczow i tak odslucham (nawiazujac do tego co napisales ) a pomoc mi to ma w tym ze nie bede odsluchiwal calego sklepu .

Odp 5 czy w takim  DAC'u jak podalem skoro piszesz ze ma sens to wymiana opampa to ten opamp wymienia sie poprzez przelutowanie go czy sie moze "wciska"jakos? Sorki bo zupelnie nie mam pojecia 

 

Przepraszam  mea maxima  culpa;) ze napisalem jesli chodzi o te pomiary metrazu w sensie ze sprzet bedzie stal po tej Szerszej stronie czyli wezmy i podzielmy ten pokoj na polowe w szerz i w tym jednym powstalym kwadracie bedzie stal sprzet a naprzeciwko kanapa tym bardziej ze dzieli troche w te proporcje wlasnie szafa .Takze przepraszam za wprowadzenie w błąd .W tej sytuacji to sadze ze podstawki wystarcza a jesli sie myle prosze o konstruktywną krytyke bez litosci :D 

TOOH wzialem w zakladki ale czy to nie za slabe glosniki dla mnie? Cos tam czytam ze wzmacniacz do nich to rekomendowane 20W .Moze powiedz jak to glosno gra bo ja sie gubie w tych terazniejszych oznaczeniach RMS i wiekszosc mocy wzięta z fantazji producenta :D 

Dziekuje wam bo kazda rada jest pomocą 

PS Co powiecie na takie zestawienie ? Onkyo A-9010 (A9010) Wzmacniacz zintegrowany stereo 44W z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC + Klipsch Reference Premiere RP-160M (RP 160M)  na odtwarzacz CD juz braklo funduszy ale czy ten wzmak i te kolumny bedą idealne do tej muzyki co slucham? Wzmacniacz bebechy ma dobre ze tego co wyczytalem ,DAC rowniez dobry ,kolumny ponoc bardzo dobre  (i maja przy okazji 5 lat gwarancji) Ktos moze mial do czynienia z tym sprzetem ?  

I cos jeszcze : mam stary odtwarzacz CD (Pioneer PD 207) zupelnie sprawny no i laptop z karta dzwiekową zintegrowaną .Czy da sie jakos puscic bezposrednio sygnal cyfrowy ze zrodla do wzmacniacza w ktorym znajduje sie DAC ? Chcialbym zeby sygnal cyfrowy ze zrodla jakim bedzie laptop lub  odtwarzacz CD  przetwarzany byl  bezposrednio przez DAC we wzmacniaczu 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektronikę w tej cenie nie dostaniesz więcej niż 2-3 lata gwarancji. Powiem ci w tajemnicy. Nie licz też na pełen okres i pełne wsparcie. Różnie z tym bywa. Generalnie widzę że to twój punkt wyjściowy na którym możesz się przejechać. 

Moim zdaniem jak szukasz wzmaka to weź NADa starszego 326. Fajna maszynka do tego sieć wxad10 i quantum 673. Kompletny dźwięk z dobrymi produktami.

Magnat ma świetną gwarancję w Polsce. A jeśli szukasz czegoś mniej zawodnego. Dobra opcja będzie także Marantz pm6006. Tu masz upragnione 3 lata. 

W dynaudio masz 8 lat gwarancji w pmc 20. Nie kojarzę aby ktoś na elektronikę dawał bezpłatnie więcej niż 3.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek za propozycie zestawow :) To mam nastepny sprzet do przesluchania i wyszukania co tam producent wlozyl do srodka dobrego ;) 

Co do gwarancji to na te kolumny Klipsch jest gwarancja 5lat (po darmowej rejestracji produktu)  Szkoda ze nie odniosles sie do tego zestawu co napisalem .Nie masz tego u siebie na sklepie? 

Jeszcze ciagnąc temat gwarancji to dlatego wlasnie prosilem o podanie adresow sklepow spoza Polski bo tam mozna trafic  gwarancje door to door na okres 5 lat (bezplatnie) u nas tez ale rzadko (wyjatek ten Klipsch i chyba jakas Melodika ) tyle znalazlem .

Moze ktos inny sie wypowie o tym Onkyo i Klipsch oraz wyjasni  mi jak puscic sygnal z kompa omijając zintegrowaną karte dzwiekową (podobno przez USB tak mozna )  

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład możesz zastosować zewnętrzną kartę muzyczną którejś z lepszych marek. Są testy i porównania w internecie. Na przykład Asusa seria xonar czy Creativa. Choć te ostatnie są dla mnie mocno przereklamowane. Pewnie i inne się znajdą. Je właśnie przez USB podłączasz. Tylko nie patrz na takie wielkości pendrive'a po 20 złotych, raczej żaden ciekawy dźwięk z nich nie wypłynie. I chyba lepiej żeby miały wyjścia na RCA, nie tylko jeden Jack. Możesz połączyć sprzęt też za pomocą bluetooth, potrzebujesz transmitera, około 100-200 PLN,ale tutaj dużo zależy od jakości podzespołów. U mnie na tym samym sprzęcie muzycznym inaczej gra laptop Lenovo yoga (duuuzo gorzej) a inaczej Asus.

Ps. Monitor audio i Paradigm też miały akcję przedłużania gwarancji po rejestracji. Ale nie pamiętam czy do 5 czy 3 lat. Mój wzmacniacz Denona na pewno po rejestracji w Horn miał 36 miesięcy gwarancji. Tyle że sprzedałem do po dwóch latach- bez ani jednej rysy nawet. Sądzę że jak ma się coś zepsuć to się zepsuje na początku. Potem to już tylko kwestia zużycia. Jak nie latasz po schodach z sprzętem lub nie spalisz to będzie ok. A na tę usterki i tak żadna gwarancja nie działa. Pozdrawiam.

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, THX1138 napisał:

Co do gwarancji to na te kolumny Klipsch jest gwarancja 5lat (po darmowej rejestracji produktu) 

Już nie. Chyba że kupisz jeszcze od starego dystrybutora. Eic. Nowy dystrybutor daje 1+1 po rejestracji. Co wogole chyba nie jest zgodne z prawem. W sumie nie wiem.

 

4 godziny temu, THX1138 napisał:

Jeszcze ciagnąc temat gwarancji to dlatego wlasnie prosilem o podanie adresow sklepow spoza Polski bo tam mozna trafic  gwarancje door to door na okres 5 lat (bezplatnie) u nas tez ale rzadko (wyjatek ten Klipsch i chyba jakas Melodika ) tyle znalazlem

Ale gwarancja musi być realizowana tam. Nikt po sprzęt nie przyjedzie do Polski!!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...