Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Dziękuje aenneus .Tam gdzies w poczatkowych postach pisalem ze chce zastosowac DAC Audiotrak Prodigy Cube Black Edition  z wymiennym opampem (bez utraty gwarancji) tyle ze nie wiem czy to sie lutuje czy wymienia jakos na wcisk .Nikt nie chce powiedziec :D to mi sie wydaje najsensowniejsze bo daje mozliwosc "regulacji" dzwieku .

Czyli gdy podlaczam przez USB (komp>DAC> zestaw muzyczny) to omijam zintegrowaną karte dzwiekową i sygnal cyfrowy pliku idzie bezposrednio na Zewnetrzny DAC? Innymi slowy nie obcina dzwieku karta dzwiekowa  w lapku ktora jest przetwornikiem cyfrowo analogowym (nie wiem czy to da sie nazwac tez DAC) i sygnal o wiekszym probkowaniu idzie sobie do zewnetrznego DAC ktory jako ze ma wyzsza jakosc nie obcina i konwertuje sygnal cyfrowy na analogowy i tym sposobem sygnal dociera do sprzetu audio wyzszej jakosci.Zgadza sie? 

 

PS w sprawie tej gwarancji co piszesz to zwroc uwage na prostą logike .Skoro producent zrobi cos porzadnie to nie boi sie dac dluzszej gwarancji a jak wie ze cos skopal to nie bedzie wcale dawal albo da rok czy dwa.No masz racje ze jak ma sie zepsuc to sie zepsuje ale dzis juz taka technika ze mozna zastosowac takie komponenty ktore sa "policzone"na przykladowo 2 lata czyli akurat tyle ile trwa w Polsce gwarancja sprzedawcy na podstawie dowodu zakupu czy gwarancja producenta tez zwykle 2 lata Szkoda ze sie to nie sumuje .

Dam ci przyklad na dysku twardym .Chcialem kupi taki dysk w znanym sklepie na C .Sklep ten ma polską wersje i niemiecką no i na polskiej na ten dysk bylo 2 lata gwarancji a na identyczny ale z niemieckiej wersji strony dysk mial 5lat gwarancji .Rozmawialem ze sklepem ze moge zaplacic nawet w euro zeby miec te 5 lat gwarancji niemieckiej ale ..nie da sie i juz .Takze widzisz jak jestesmy traktowani nie dosc ze ceny sa zachodnie a zarobki wschodnie to jeszcze dymają nas na gwarancji .Polakowi jak padnie  taki dysk to gdy minie 2 lata musi kupic drugi a niemiec pojdzie i dostanie nowy za free z tym ze pewnie niemcowi sie nie nie popsuje bo producent o to zadbal bo przeciez nie oplacalo by mu sie wymianiac kazdemu przed uplywem 5 lat .Stad prosty wniosek ktory poruszylem wczsniej w ktoryms poscie ze  ten sam produkt ale zaleznie na jaki rynek  ma rózną  jakosc  mimo to ze z wyglądu jest identyczny 

 

S4Home Co za problem wyslac sprzet z tego co wiem to chyba nawet koszty pokrywa serwis czy sklep (nie wiem ) 

masz racje na Klipsh juz wygasla gwarancja na 5 lat z dn 01.01.2018r ale sklep dla watpliwej reklamy nadal trzyma te "transparenty" o gwarancji na 5 lat .Cos w  stylu z  filmu "Nie zadzieraj z fryzjerem " :D "Panie ale bebechy Sony " 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138

ad1. branża idzie w ta stronę, abyś nie musiał odpalać PC do słuchania muzyki. Stąd te streamery, amplitunery itd. Muzykę trzymasz na NAS albo online z streamingu. Wyciągasz telefon, klikasz co ma leciec i gra. W takich przypadkach telefon to tylko pilot. Ale jeśli bardzo chcesz puszczać muzykę z PC, to potrzebny DAC (albo w wzmacniaczu, albo osobno)

ad.2 Nie mogę się z Tobą zgodzić, z tym postarzaniem produktów i rzucaniem innych na nasz rynek. Wszyscy wiemy jak to wygląda w innych branżach, ale tu jest inaczej. Weźmy np. Yamahe, centrum dystrybucji na europę jest w Hamburgu i stamtąd dystrybutorzy biorą towar w europie. Myślisz, że jest tam osobny dział towar na europę wschodnią, i niemiec kupuje prawdziwy wzmacniacz a my jakiś wybrakowany? Bzdura. Jeśli by tak było, to każdy kupował by towar od "szarych ludzików", którzy nie mają PL gwarancji bo ciągną towar z zagranicy. Dlaczego nikt nie daje więcej? Bo skoro inni nie dają to po co (przecież to zawsze większy koszt dla dystrybutora, sprzęty jednak czasami się psują). Dlatego np. zarówno Yamaha i Denon ma 3letnia- bo jak jedni dali to drudzy tez musieli. Przy kolumnach to już wgl inna bajka, tam na prawdę nie ma co się zepsuć i sam się dziwie, że każdy nie daje 10 lat.

ad. 3

Oczywiście sa modele lepsze i gorsze. Ludzie pracujący w sklepach doskonale wiedzą co z czym gra lepiej itd. Jeśli trafisz na uczciwego doradcę to zestawi Ci to co jego zdaniem jest ok i nie będziesz musiał słuchać połowy sklepu. W tych czasach, przy dużej konkurencji podłączanie klientom tego co chce sie sprzedac a nie gra jest samobojstwem- przeciez ludzie chodza po różnych salonach i kupią tam, gdzie zagrało lepiej :) Ale nie mówię, że takie miejsca nie istnieją. U nas np. nie ma żadnego ciśnienia na sprzedawanie jakiś konkretnych marek, najwazniejsze żeby klient był zadowolony. Nie wiemy na czym jest jaka marża i nie ma powodu, żeby wciaskać coś na siłe. To bardzo szybko odbiłoby się czkawką. Co innego może być u dealerów, jesli na jednych kolumnach zarabia np 200 zl a na drugich 400 to które będzie chciał sprzedać? :)

ad. 4

Fakt, na słowo nikt nie uwierzy ale tak to wygląda. Sprzęt audio w stosunku do innych branż psuje się nadzwyczaj rzadko- a wynika to poniekąd z tego, że tym firmom bardzo ale to bardzo zależy na renomie- bo i skala sprzedaży przy np. takich telewizorach jest śmieszna. Firma wypuszczając badziewną serię może się już nie podnieść, jak pójdzie "fama". 

Niech wypowiedzą się użytkownicy kolumn, masa ludzi ma paczki starsze niż 10 lat albo i dłużej i dalej cieszą użytkowników. Szybciej przyjdziesz po nowyc sprzęt bo będziesz chciał mieć coś lepszego, niż miałby Ci się zepsuć.

ad. 5

w tej kwestii się nie wypowiem, bo nie mam w tej dziedzinie doświadczenia.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, THX1138 napisał:

S4Home Co za problem wyslac sprzet z tego co wiem to chyba nawet koszty pokrywa serwis czy sklep (nie wiem ) 

masz racje na Klipsh juz wygasla gwarancja na 5 lat z dn 01.01.2018r ale sklep dla watpliwej reklamy nadal trzyma te "transparenty" o gwarancji na 5 lat .Cos w  stylu z  filmu "Nie zadzieraj z fryzjerem " :D "Panie ale bebechy Sony " 

Bo wysyłka do UK to 100 zł w jedną stronę. Więc w dwie 200 zł. Nie pokrywa. Gwarancję pokrywają jedynie transport po danym kraju.

Do niedawna tak było. Dlatego moim zdaniem zmiana dystrybutora tej marki to zły ruch. Ale co ja tam wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za info wszystko czytam uwaznie 

Moze racja z tym postarzaniem tego chyba najstarsi gorale nie wiedzą a jak to robią z proszkami do prania z zywnoscią ze jest inne tu a inne tam choc z wierzchu identyczne? A to juz wiem z wlasnego doswiadczenia takze informacja jest 100% prawdziwa .Tez ktos ma ma inne magazyny na polske a inne na inne kraje? No jakos to robą skoro jakosc towaru jest rozna (zdecydowanie rozna ) Ale  juz zostawmy to 

Aha wysylka 200 dwie strony do UK a wiesz moze ile do Niemiec? Szkoda ze juz nie pokrywaja :( dzieki za doinformowanie bo nie wiedzialem .

Panowie czy macie u siebie ten duet co podalem wczesniej ? Klipsh i Onkyo  bo chcialbym poznac wasze subiektywne odczucia jak to gra z ciezkim brzmieniem typu heavy metal (jakis np AC/DC ,Metallica czy Amon Amarth ) i hard rockiem .Ponoc sie nadaje (wiem wiem musze sam odsluchac ale biore ten zestaw pod uwage a moze zupelnie nie slusznie?) 

 

 Onkyo A-9010 (A9010) Wzmacniacz zintegrowany stereo 44W z przetwornikiem cyfrowo-analogowym DAC + Klipsch Reference Premiere RP-160M (RP 160M)

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skali produkcji np. proszków czy jedzenia (ogromnej), można mieć inną linie produkcyjną albo nawet inna fabrykę. Przy skali produkcji elektroniki jest to po prostu nieopłacalne i szybko wyszłoby na jaw.

Czy BMW sprzedawany w PL jest gorszy niż ten sprzedawany u niemca?

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie przekonales teraz .Co do BMW pozwol ze odpowiem pokretnie zeby sie troche posmiac (lub zaplakac ) Nie stac mnie na BMW bo pracujac w polsce wyrabiam nizszy PKB np produkujac 200 dlugopisow dziennie  z ktorych  kazdy jest wart 1 PLN   a Niemiec  dziennie produkuje tylko 100 ale kazdy wart jest 1  EURO .Stad wychodzi nizszy  PKB w PL bo  polacy to nieroby i dlatego jest bida :D 

Takze nie wiem czy bedzie gorszy bo nawet nie mialem zaszczytu go umyc :D 

A tak powaznie no chyba to samo 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138 mnie też nie stać :) Ale pranie piorę w niemieckim płynie :)

Wracając do meritum- klienci mają na prawdę różne gusta. To co jednemu odpowiada drugiemu może przeszkadzać. Nie bój się salonów, wszak w dzisiejszych czasach przy sporej konkurencji każdemu zależy żeby zrobić obrót, i powinni prezentować to co wg nich gra najlepiej. To klient decyduje swoim portfelem, więc podłączanie chłamu "żeby wypchnąć" na dłuższą metę to strzelanie sobie samobója. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcial bym "ciagnac cie za jezyk" :D ale sluchales tego Onkyo i Klipsh czy nie? Na salony narazie nie mam czasu niestety (musze robic dlugopisy wydajnie i sumiennie zeby zagraniczny wlasciciel  dobrze mogl zarobic i mial jak najnizsze koszta pracy :D bo co bedzie jak braknie mu na wakacje?? Nie wolno do tego dopuscic zeby czlowieka tak wykorzystywac :D 

PS mnie w ogole nie stac na zaden samochod ale wcale sie tego nie wstydze bo wazne ze jestem szczesliwy choc biedniejszy .Ot przecietny Kowalski i dlatego sprzet za te 3 czy 4 tys to jest dla mnie duzy wydatek jednak ze w ogole mozliwy to daje radosc ;)  A teraz ide dokroic salcesonu bo jestem przed zakupem i musze na czyms oszczedzic :D 

Pozdrawiam ,pozniej zajrze .Zycze milego dnia 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie handluje Onkyo i Klipshem, dlatego moje zdanie może zostać odebrane jako mało obiektywne. Ale przyznam, że nie lubię brzmienia Klipsha- dla mnie to są kolumny do naparzania a nie słuchania muzyki. Za ostro. 

Wiele osób ma podobne zdanie o tej firmie a i tak się dobrze sprzedają- stąd sam widzisz, że ile osób tyle opinii. Jak już skończysz skręcać te długopisy, idź posłuchaj :) Dowiesz się więcej niz czytając fora 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home co do tego NAD'a co proponowales to juz go nie chce . Dlaczego? 

wklejam ci z innego forum : 

 

"Witam,
Posiadam wzmak nad 326 bee ponad 3 tyg. zauważyłem iż lewy kanał gra ciszej dopóki wzmak jeszcze się nie nagrzeje, potem jest ok. Zmieniałem kolumny jednak chodzi o lewy kanał. Przy minimalnej głośności oczywiście najpierw gra prawy kanał, bo tak mają.

Na jakich poziomach głośności to masz? Czy różnica jest odczuwalna? Co dzieję się jeśli pozostawisz wzmak grającego długo cicho, co natomiast się dzieje jeśli ruszasz gałką głośności. 

u mnie tez jest problem z balansem. najpierw gra jeden kanal, dopiero jak dam glosniej graja dwa.to chyba potencjometr ? 

Typowy problem NAD'a-zużyty potencjometr. Do wymiany albo można go przekalibrować, żeby gałka głośności była w innej pozycji podczas normalnego grania "

13 minut temu, Top Hi-Fi napisał:

Nie handluje Onkyo i Klipshem, dlatego moje zdanie może zostać odebrane jako mało obiektywne. Ale przyznam, że nie lubię brzmienia Klipsha- dla mnie to są kolumny do naparzania a nie słuchania muzyki. Za ostro. 

Wiele osób ma podobne zdanie o tej firmie a i tak się dobrze sprzedają- stąd sam widzisz, że ile osób tyle opinii. Jak już skończysz skręcać te długopisy, idź posłuchaj :) Dowiesz się więcej niz czytając fora 

OK dziekuje ci o to mi chodzilo a przeslucham i tak. Jesli i dla mnie bedzie za ostro to sprobuje polaczyc je ze zbyt ciepłym wzmakiem i zobaczymy czy to cos da 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top hi-fi miales racje do tych Klipsh .Wprawdzie nie odsluchiwalem ale multum ludzi pisze ze one sie absolutnie nie nadają do ciezkiego brzmienia (ostra góra)

S4Home ten NAD co proponowales ponoc ma dobre brzmienie z DYNAUDIO DM 2/7  i (podobno) ogolnie te podstawki dobrze grają ,Tyle ze tak jak ci wkleilem nie jedna osoba narzeka ze sie w nim psuje cos i tu mam dylemat .Biore go powaznie na liste odsluchu z tymi kolumnami Dynaudio  i z Magnatami .

Mam jeszcze inną mozliwosc i prosil bym o ile to nie klopot dla was (a moze tez ktos inny sie wypowie ) jak grają te wzmacniacze ktore ponizej wymienie(ogolna charakterystyka) oraz jesli sluchaliscie z Dynaudio dm2/7 to tez prosze o opinie jak toto gra  wg waszego sluchu (gustu) Lub nawet pozgadywac mozecie jak zagrac moga te kolumny z ponizszymi wzmakami biorąc pod uwage moje preferencje muzyczne .Z gory serdecznie wam  dziekuje za wszelką pomoc :) A co myslicie o  Def Tech Studio Monitor 55 ?

1) NAD 326  (S4Home co to jest dokładnie za model? NAD C326BEE ? ) 

2) ONKYO A-9010B

I z uzywanych .Opis "tuning" to mam nadzieje nie bedą zmiany na gorsze :D 

3) Audiolab 8000A TUNING 

4) Music Hall - A15.2 

5) Rotel RA-930AX TUNING 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry .Od razu chce ci Piotrek podziekowac za chęc pozyczenia sprzętu ale na razie nie skorzystam( pod uwage biore wszystko zanim sam tego nie sprawdze )Ogolnie sytuacja sie diametralnie zmienila .Bylem wczoraj u znajomkow posluchalem tego i tamtego  ,wpadlem jeszcze  do kolegi ktory jest bardziej w temacie i moich klimatach no i okazuje sie ze gra w ogole nie jest warta swieczki a przynajmniej w moim przypadku .Realizacja nagran heavy metal jest slaba ,szczegolnie te nowe plyty a glownie slucham tego wlasnie gatunku i nie ma  sensu pakowanie kasy w cos na czym i tak nie usłysze nic wiecej bo zrodlo bedzie do bani .Poczytalem tez w sieci o roznych plikach "audiofilskich " celowo ujmuje to w cudzyslow bo te pliki sa po prostu oszukane .Winyle te nowe (jako ciekawostka bo i tak bym nie kupowal) to ta sama sytuacja czyli zlej jakosci  realizacja nagran .Pamietam ze zawsze tak bylo ze jakies tam plyty byly lepiej i gorzej zrealizowane ale w tej chwili sa tylko gorzej . W związku z tym zastanawiam sie jak w ogole czegos sluchac  w jakiejs ludzkiej formie i  wezme pod uwage serwisy streamingu .Narazie nie slyszalem jak to gra ale Deezer i Tidal maja  w jakosci FLAC (za doplatą rzecz jasna ) Mysle ze to bedzie w dzisiejszych  czasach to samo co niewlasciwie zrealizowna plyta CD Tak wiec roznicy prawdopodobnie nie uslysze .

Natomiast  nie wiem jak to sie odbywa z tym strumieniowym przesylaniem bo duzo czytalem i nadal nie do konca wiem czy posiadajac odtwarzacz strumieniowy musze miec do tego smartfon ,tablet,laptop czy komputer PC czy nie .Skoro w urzadzenie jest zaimpementowany ktorys z serwisow streamingowych i laczy sie urzadzenie z siecią to fajnie bylo by zeby bezposrednio mozna bylo sluchac z niego   i wybierac utwory z wyswietlacza bez pomocy innych urzadzen .To jest dla mnie niejasne ale moze ktos mnie oswieci .Kolega nie wie on ma tradycyjną wieze i slucha plyt CD a czasami cos z sieci przez wieze 

Pozostaje jeszcze rzecz uczciwosci tych nagran FLAC podawanych przez serwisy .Ogolnie mus posluchac .

Nawiazalem tez kontakt z serwisem ktory zajmuje sie modyfkacjami i projektowaniem audio (w sensie tych do  PC)Moze cos wymyslą i moze bedzie mialo to sens rowniez finansowy . Co do mojego sprzeciku ktory obecnie mam  (slabe Pionierki) Ktos kto sie na tym dobrze zna zajrzy do nich i powie czy da sie cos podrasowac na tyle ze bedzie warto je zachowac czy nie .

Narazie traktuje to wszystko jako rekonesans w temacie bo mam inne sprawy z ktorymi musze sie uporac.Jak ktos ma jakies pomysly czy sugestie to niech pisze .Na nic sie nie upieram bo wszystko i tak trzeba bedzie sprawdzic "W praniu" ;) 

PS Jesli posiadajac odtwarzacz strumieniowy i tak trzeba korzystac ze smartfona czy laptopa(jako zrodlo)  to nie widze sensu u siebie posiadania takiego urzadzenia i wydaje mi sie ze lepiej wtedy zainwestowac w sam  DAC 

 

Pozdrawiam forumowiczow 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138 przy twoim repertuarze ewidentnie odpuść wszystkie ostre kolumny typu Klipsch, Focal, B&W itd. Jest tak jak mówisz, ostre granie jest w większości przypadków realizowane źle albo bardzo źle i żeby czerpać z tego przyjemność trzeba trochę zmulić system.

Odtwarzacz strumieniowy gra sam, tak jak zauważyłeś, Telefon/ tablet będzie tylko pilotem- jest to najwygodniejsza forma obsługi. Obsługa strumieniowca z zwykłego pilota na dłuższą metę jest męcząca (mnóstwo utworów/ katalogów itd). Z telefonu obsługuje się szybciej i wygodniej (wyobrażasz sobie szukanie utworu na Tidalu pilotem od sprzętu? a musisz wpisac np. 3 członową nazwę :)).  ODtwarzacze jak najbardziej mają sens, bo nie trzeba za każdym razem odpalać PC aby słuchać muzyki. Jeśli dla Ciebie nie stanowi to problemu to faktycznie lepiej kupić DAC"a- albo wzmacniacz z DACiem).

Jakość z TIDAL'a Hi-Fi jest na prawdę spoko.

NAD C326BEE swego czasu miał problem z potencjometrami. Wada wychodziła bardzo szybko po zakupie i była eliminowana przez serwis. Na dzień dzisiejszy wydaję mi się, że problem został wyeliminowany- po prostu już nie wracają. Sam wzmacniacz- w swojej cenie jest najlepszym piecem jaki mam w salonie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za porady :) W ciezkim brzmieniu ogolnie trudno znalezc jakiekolwiek kolumny dobrze radzące sobie z tym gatunkiem a jeszcze w ewidentnie zlej realizacji to juz trzeba zapomniec o wiernym,naturalnym  odtwarzaniu a nastawic sie na skuteczne "omijanie" zlej realizacji nagrania i jak dobrze to ująles "zmulic" system . Ech no a mi sie marzy dynamiczny ,selektywny dzwiek bez "papki" i z basem swietnie kontrolowanym,krotkim ,mocnym  tam gdzie potrzeba bez "ciagnięcia" sie .Z czegos musial bym zrezygnowac tak wiec najwazniejsza wydaje sie dynamika i brak papki czyli selektywnosc oraz  przyjemny nie meczący odsluch .A jakie bys polecil kolumny podstawkowe do heavy metalu? Ciekawy jestem twojej opinii .Ja lubie dobry heavy metal a moim zdaniem taki to przede wszystkim np AC/DC , Black Sabbath,Metallica,Iron Maiden,Amon Amarth raczej wiec tzw "melodyjne" nie slucham trash metalu ale cos troche gwaltowniejszego czasem tez idzie jak np Lamb Of God No i nie stronie od muzyki symfonicznej (czasami da sie to polaczyc np w wykonaniu Metallica;) ) Piekny jest walc kwiatow z dziadka do orzechow ,lacrimosa Mozarta ,sonata ksiezycowa Chopina itp :)dobry"czarny" Blues tez jest przeze mnie lubiany .Kapele takie jak Republika (Grzegorz Ciechowski) Raz,Dwa,Trzy . Troche piosenki aktorskiej ,stare niesmiertelne nagrania np Marlene Dietrich ale nie tylko .Bardzo spodobal mi sie film "Little Voice"(O Maly Glos) sam flm jest dobry ale uzyte i wykonane tam przez Jane Horrocks  utwory(bardzo znane w oryginale) jak ktos nie slyszal to niech poslucha;) Polecam ;)  

Takze nie tylko heavy metal leci ale ten gatunek chyba kocham najbardziej( doceniajac inne i potrzebujac ich zaleznie od nastroju . Nie slucham zas zupelnie Disco polo czy Jazzu (bo go nie rozumiem ) o i czasem tez cos z gatunku pop.No nic ...rozpisalem sie  troszke  :D 

Dzękuje ci za wytlumaczenie dzialania odtwarzaczy strumienowych :) 

Jakosc Tidal mowisz spoko? A Deezer? 

Sprawa Nad 326Bee: Co czytam o nim to wpadam w pewnie przerazenie .Juz czytalem ze sie przegrzewa ze z kanalami cos jest nie tak no i ten potencjometr ,Ogolnie tandeta zewnetrznie (panel plastik)pilot podobno tragiczny. No nic wyglad nie jest tak wazny dla mnie  ale to ze sie przegrzewa i z kanalami cos nie tak to musze sie bardzo głeboko NAD  NADem  zastanowic .Fakt podobno dobrze gra /Ostatnia kwestia cena jesli borąc pod uwage to ze cos z nim nie tak to nawet tutaj https://www.amazon.de/dp/B001UM6YSY/ref=asc_df_B001UM6YSY1528632000000/?tag=3514515-21&creative=22662&creativeASIN=B001UM6YSY&linkCode=df0&language=pl_PL na Amazon za 1200zl sie zastanawiam czy jest tyle wart .Przelknal bym jeslsi by mi sie spodbalo granie  tego pilota i panel z plastiku ale potencjometr ,cos z kanalami (ze nierowno gra) i PRZEGRZEWANIE sie to juz powazne wady .

Pozdrawiam i dziekuje za rady raz jeszcze oraz za milą korespondencje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138 pamiętaj, gra cały system a nie tylko kolumny :) Na pewno ELAC'i Debut.

Co do Deezera- ja to jestem tak uzależniony od Tidala, że nawet tego nie testowałem. Natomiast kilku  klientów testowało i twierdzą, że jest trochę lepiej na korzyść Tidala.

NAD C326BEE grzeje się, ale tak własnie powinno być. NAD ma być brzydki i mieć front z plastiku, bo taka była filozofia firmy- ma nie wyglądać tylko grać :) Tak jak mówiłem wcześniej, wg mnie problemu z potencjometrami już nie ma. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4 i Top pozwolcie ze odpisze w jednym poscie 

S4 : na panel z plastiku i pilot rodem z miniwiezy jak juz pisalem moglbym przymknąc oko .Co do farmazonow w sieci to tutaj sie zgodze i nie zgodze ,zalezy gdzie sie "ucho przylozy" skoro na przestrzeni paru lat na roznych formach audio w tym na elektrodzie iles osob napisalo ze sie przegrzewa to nie wydaje mi sie ze sie umowili zeby siac farmazon i uwzieli na akurat ten model NAD .Jakas prawda w tym musi byc jednak . Co do jego zakupu to odp ci szczerze ze gdybym uparl sie juz na ten akurat wzmaczniacz z jego wadami to najpierw zasiegnąl bym o nim opinii w bardzo dobrym serwisie audio i spytal ile bedzie mnie kosztowac usuniecie tych wad (jesli one faktycznie sa np z tym przegrzewaniem ) Wtedy ocenil bym czy warto czy nie czy sa w ogole dostepne jakies czesci potrzebne do uzdrowienia jego przypadlosci i generalnie chcialym tez uslyszec opinie w sprawie awaryjnosci wzgledem tego wzmacniacza . Gdyby to sie oplacalo to kupil bym go jednak na Amazon bo roznica 600zl to wybacz ale jest to dla mnie duzo .Jesli by ta kwota wystarczyla zupelnie na zaplate w serwisie to wtedy bral bym pod uwage zakup NAD 326Bee i tym sposobem mial bym go bez wad fabrycznych za cene 'salonową".Dlatego tak mysle bo gwarancje tutaj nic nie dadza skoro sa wady fabryczne nawet wymieniajac kolejnego NADA na nowego nic to nie da .Takie jest moje zdanie a to ze nie polecasz zakupu na Amazon to sie nie dziwie bo bylo by to "strzalem w kolano " zwazywszy ze dzialasz w branzy audio .Rozumiem ze dbasz o swoje interesy ale ja o swoje tez musze dbac bo nikt inny tego za mnie nie zrobi .

Top : Dziękuje za polecenie kolumn Elac debut (wpisaly sie tym samym na moją liste ;)) Bede pamietal ze gra caly system i cene wszelkie rady :) 

Czyli jednak Tidal.Tez zauwzylem ze jakos chyba wiekszosci podoba sie Tidal wiec chyba cos w tym jest;) 

Wzmacniacz nie powinien sie nadmiernie grzac (tak jak wszystko zresztą) bo skraca to czas zywotnosci elektroniki dla ktorej wysoka temp jest wrogiem .Sa wzmacniacze ktore nie maja takiej opinii o przegrzewaniu sie .Nie chce sie sprzeczac bo po prostu musze to sam sprawdzic .Brzydki wyglad ? Powiedzal bym ze zalozeniem byl ascetyczny lub moze lepiej "medyczny" wyglad .Czytalem o NAD juz z 20 lat temu 

PS :A masz jakies wiarygodne info ze firma NAD poprawila te potencjometry ? Bo moze dlatego nie wracaja bo kilenci godzą sie z taka wadą i wiedzą ze wymiana na nowy egzemplarz nic nie da 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138 z tym grzaniem się to trochę generalizujesz. No bo co wtedy powiedzieć o Aklasowych klockach, które grzeją się jak patelnia? Co do awaryjności NAD'a- przed chwilą rozmawiałem z serwisem. Poprawiło się, choć nie można powiedzieć, że nigdy się nie psują. Wpływ na to ma na pewno skala sprzedaży. Ten wzmacniacz gra na prawdę świetnie, cała branża jest co do tego zgodna i sprzedaje się go bardzo dużo w stosunku do konkurencji. A jeśli czegoś sprzedaje się kilka razy więcej niż innego modelu, to logicznym jest że zdecydowanie więcej urządzeń może wylądować na serwisie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz jaki jest problem ludzi.

Mówisz takiemu " zostaw mu odstęp 30 cm od góry i 10 po bokach" on wstawia w szafkę wzmacniacz pada po roku i pisze na forum "przegrzał się a nie słuchałem głośno". Nie wróci do sklepu bo mu głupio. Ale wyrazić swoją opinię na forum to potrafi.

Przykład z mojego doświadczenia.

Robiliśmy instalacje na Onkyo 676 i Bose mini głośnikach accustimas 10. 

Mówię: " ładna ta szafeczki ale proszę tam amplitunera nie chować" 

Taka zmyślna zamykana amplituner w środku z przodu za szkłem. 

Przychodzę tydzień później na wyregulowanie projektora widzę że jest w środku i chodzi cały czas. Ale milczę.

Po pół roku słyszę z serwisu że padł. 

Ehhhh.

No i ? Sam miałem prywatnie w domu 326. I wiem kiedy idę przegrzewa a kiedy nie. 

Nie chcesz go to nie. Nikt cię nie zmusza pamiętaj. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrozumieć rady i korzystać z doświadczenia innych trzeba być inteligentnym i umieć wyciągać wnioski.
Ale łatwiej jest wierzyć w teorie spiskowe z netu i kupić taniej, a potem pisać jaki to shit i jak bardzo go na forum oszukano, bo przecież mu sprzęt polecali. Podziwiam branże za cierpliwość do takich przypadków.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Nie rozumiesz jaki jest problem ludzi.

Mówisz takiemu " zostaw mu odstęp 30 cm od góry i 10 po bokach" on wstawia w szafkę wzmacniacz pada po roku i pisze na forum "przegrzał się a nie słuchałem głośno". Nie wróci do sklepu bo mu głupio. Ale wyrazić swoją opinię na forum to potrafi.

To przecież standard kształtujący obiegowe opinie w sieci. Stu zadowolonych będzie siedziało cicho (miało działać - działa, więc nie ma o czym mówić) a jeden frustrat wygarnie co mu zalegało na wątrobie i… poszło. W sumie, zachowanie stare jak świat, już tysiące lat temu nieprzypadkowo zapisano w Biblii: Martwa mucha może zepsuć olejek aptekarza (Kazn. 10:1). Więc?… nie krępujmy się (kiedy trzeba) wyrażać swoje zadowolenie.

Region capture 5.png

Edytowano przez steff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za rady,opinie i krytyke ;) Sprawe zakupu odkladam na razie ad acta bo mam wazniejsze sprawy.Wszystko i tak bede musial sprawdzic sam bo mam zaufanie tylko do siebie ;) jednakze rady sie przydaly bo mniej wiecej orientuje sie co przesluchac i ktorym sprzetom przyjrzec sie co tam kryją"Pod maską". Z pewnoscią dojada jeszcze inne  do zbadania pod wzgledem brzmienia i "bebechow" no ale coz ...nikt nie mowil ze bedzie łatwo 

 

Dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam forumowiczow 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Xiaomifan napisał:

Żeby zrozumieć rady i korzystać z doświadczenia innych trzeba być inteligentnym i umieć wyciągać wnioski.
Ale łatwiej jest wierzyć w teorie spiskowe z netu i kupić taniej, a potem pisać jaki to shit i jak bardzo go na forum oszukano, bo przecież mu sprzęt polecali. Podziwiam branże za cierpliwość do takich przypadków.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Teoretycznie mógł bym powiedzieć przecież to nie mój problem teraz. Ale to mój klient , dbam o niego, ale jak mogę mu coś powiedzieć skoro mówiłem nie rób tak. Widzę że do sieci ucieka masę złych opinii o różnym sprzęcie. Tych pozytywnych jest znacznie mniej, czemu? 

Bo łatwiej jest takiemu klientowi wylać żale anonimowo niż udać się do sklepu gdzie kupił i porozmawiać. 

10 godzin temu, steff napisał:

przecież standard kształtujący obiegowe opinie w sieci. Stu zadowolonych będzie siedziało cicho (miało działać - działa, więc nie ma o czym mówić) a jeden frustrat wygarnie co mu zalegało na wątrobie i… poszło. W sumie, zachowanie stare jak świat, już tysiące lat temu nieprzypadkowo zapisano w Biblii: Martwa mucha może zepsuć olejek aptekarza (Kazn. 10:1). Więc?… nie krępujmy się (kiedy trzeba) wyrażać swoje zadowolenie.

No dokładnie o tym piszę!

No i zrezygnował. :Powiedzieliście jeszcze takiego sprzedawcę co ma taki wpływ ??

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...