Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

17 godzin temu, S4Home napisał:

Teoretycznie mógł bym powiedzieć przecież to nie mój problem teraz. Ale to mój klient , dbam o niego, ale jak mogę mu coś powiedzieć skoro mówiłem nie rób tak. Widzę że do sieci ucieka masę złych opinii o różnym sprzęcie. Tych pozytywnych jest znacznie mniej, czemu? 

Bo łatwiej jest takiemu klientowi wylać żale anonimowo niż udać się do sklepu gdzie kupił i porozmawiać. 

No dokładnie o tym piszę!

No i zrezygnował. :Powiedzieliście jeszcze takiego sprzedawcę co ma taki wpływ ??

Piotrek

Witam o tej poznej porze ale teraz akurat mam chwile .Piotrek (S4Home) docieniam ze chciales mi dobrze doradzic bo brzmieniowo moze tak i jest ale nawet tego NAD'a nie odsluchiwalem a juz moge powiedziec na teraz ze napewno go nie kupie .Zrobilem wywiad z paroma serwisami  ,poczytalem troche opinii  wlascicieli  tego NAD'a i upewnilem sie ze jest on mowiac kolokwialnie totalnym gniotem i nie czepiam sie juz tego wygladu tandetnego ale to ze ciezko go ustawic na ciche granie ,to ze kanal nie kazdy pracuje rowno ,to ze ogolnie trudno go wyregulowac bo ma duze skoki decybeli na regulacji to jest absolutnie nie do zaakceptowania przeze mnie .

Szkoda ze taka frma jaką kiedys byl NAD  robi takie G**** .Nie pojmuje jak mozna cos takiego dopuscic do sprzedazy w ogole .Sprzet audio w koncu nie jest tylko dla milionerow i do cholery ciezkiej kazdy powinien móc wyregulowac glosnosc w jednostkach tzw budzetowych rowniez  (choc nie wiem jak to jest u NADa w wypasach za grube tysiace) .Juz widze oczyma wyobrazni jak wlaczam  w nim nastrojowy blues w nocy czy jakis chillout w tle albo cichutko heavy metal bo wtedy skutecznie mnie usypia .Uff po prostu zgroza ktora dobrze ze mnie ominela .NAD olał klientow  z chudszym portfelem tak wiec ja olewam NADa 

Moze istnieje jakis inny podobny brzmieniowo albo nawet lepszy od NAD'a  wzmacniacz z dzialajacym normalnie balansem ,glosnoscią itd ?  Nawet w troche wyzszej  cenie ale niech to bedzie normalny wzmacniacz ktory dziala tak jak powinien .Moze znajdzie sie nawet tanszy a lepszy bo  tak bywa ;) 

Poslucham tego NADa kiedys przy okazji zeby wiedziec jak gra ale kupic go nie kupie za zadne skarby 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak: znafca, który kilka dni temu się nie znał i prosił o pomoc, teraz wydaje sądy, bo "trochę poczytał i się upewnił". Naprawdę odechciewa się cokolwiek pisać i pomagać takim ludziom. Nie widział NADa na oczy nie mówiąc już o odsłuchaniu ale jest już ekspertem . Porażka

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest gniot. Jak napisałem. Ma wadę fabryczną. I mało tego ciesz się że tutaj ją znasz. W innym sprzęcie będzie ona ukryta.

To nie Hi-End.

5 minut temu, Xiaomifan napisał:

No tak: znafca, który kilka dni temu się nie znał i prosił o pomoc, teraz wydaje sądy, bo "trochę poczytał i się upewnił". Naprawdę odechciewa się cokolwiek pisać i pomagać takim ludziom. Nie widział NADa na oczy nie mówiąc już o odsłuchaniu ale jest już ekspertem emoji23.png. Porażka

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Forumowy standard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Z calym szacunkiem S4Home ale ja juz swoje zdanie wyrazilem na temat tego "sprzętu" i dla mnie to jest gniot nie do zaakceptowania a jak komus pasuje to niech kupuje :D Smieszna sprawa zeby sprzet od nowosci byl zepsuty .Gdyby ta firma miala choc odrobine honoru to wycofala by wadliwe egzemplarze lub skutecznie to naprawiala za darmo zeby uratowac swoją "twarz" ale widac ze olewają to.No fakt troche psują sami uzytkownicy bo NADal kupują tego gniota.Gdyby nikt nie kupil to by sie pewnie firma troszke zastanowila a tak to uznali ze po co skoro i tak sa klienci :D 

Reasumując gdy brzmienie tego NAD'a rzeczywiscie mi sie spodoba to bede szukał czegos podobnego ale sprawnego .

Oczywiscie wiem ze chciales dobrze i tutaj w tym wzgledzie absolutnie nie bierz tego do siebie ale tego typu buble ktore nie daja sie regulowac normalnie to juz na starcie wykluczmy .

Pozdrawiam 

 

PS Drogi szanowny Xiaomifan  jesli chodzi o prosbe o pomoc do forumowiczow to po przeczytaniu wszystkiego co miales do powiedzenia publicznie pragne ci oswiadczyc ze NIE CHCĘ zebys mi pomagal .Takze wiec najlepiej jak nie bedziesz sie udzielał wcale bo i tak to co piszesz absolutnie wartosciowe nie jest i nic nie wnosi .Zebys wlasciwie mnie zrozumial bo moze bedziesz mial z tym problem napisze ci jeszcze raz: Prosba o opinie ,pomoc w sprawie sprzetu stereo dotyczy wszystkich forumowiczow oprocz ciebie.Serdecznie ci zatem  dziekuje za wszelkie uwagi :D a jak je jednak postanowisz wyglaszac ponownie to bede je ignorowal  gdyz dla mnie pan nie istnieje tak samo jak NAD :D  

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX1138 do 3500zł dostaniesz r-n402d + Nota 550. ja ostatnio kupowałem i jestem zadowolony. Oczywiście musisz sam posłuchać i ocenić. Mój pokój 15m2 i nie ma opcji ,żeby na max rozkręcić ( znaczy jest ale mi nie potrzeba :) ). Na 30m2 trzeba by było sprawdzić. A no i na wzmacniacz masz 3 lata gwarancji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci :) pewnie ze mus odsluchac ale dobrze miec orientacje co brac pod uwage .Te moje 30m2 to nie wiem jak traktowac bo pokoj jest troche zasloniety mniej wiecej w polowie (szafa zajmuje 150cm na szerokosci) a sprzet moze stac po szerszej scianie tego prostokąta .To w sumie chyba trzeba to brac  jako mniejszą kubature bo za szafą bedzie stal sprzet 

Sluchaj a grales na tym zestawie cos mocniejszego? Jakis klasyczny heavy metal w typie Ac/Dc czy Metallica lub Amon Amarth itd?

Gwarancja jasne ze wazna bo wiadomo jak dzis robią to wszystko.Jakies wady fabrycznie wykryles w sprzecie? Bo widze ze tez o to musze pytac (przyklad NAD'a)

Pozdrawiam  i dziekuje ze sie odezwales 

PS jeszcze jedno : Grasz moze  z Tidala lub Deezer na tym abonamencie jakosci hi fi? (Flac)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX1138

Tak klasyka metalu poszła w ruch już przy pierwszych odsłuchach. Na razie mam 3 miechy darmowego tidala przy zakupie yamahy i powiem ,że jest fajnie. :) Filmy też fajnie chodzą. Jak i inne gatunki muzyki. Ale nie kieruj się mną. Musisz posłuchać.

 

Wat na razie nie wykryłem . Sprzęt mam od poniedziałku :)

Edytowano przez Damian13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ależ to Twoje zdanie i je szanuję. Jestem tylko bardzo ciekaw co wybierzesz.

S4Home Dziekuje ;)  ja rowniez szanuje twoje zdanie .Byc moze wybiore cos lepszego brzmieniowo a moze cos gorszego za to dzialajacego normalnie bez fabrycznych wad .Bede sie staral wysluchac jak  brzmi system przez Tidal bo moze sie okazac ze da sie kupic gorszy brzmieniowo sprzet(czyt.tanszy) ktory dla mnie bedzie brzmial lepiej biorac pod uwage zródlo muzyki i osobiste preferencje oraz moj  stopien "głuchoty" :D Tak jak mowiles: odsluchac koniecznie z tym ze ja dodam jeszcze ze zwracac uwage na wady fabryczne i okres gwarancji. 

Zacząlem   brac tez pod uwage sprzet uzywany bo dogadalem sie z pewnym serwisem ktory zrobi przeglad  przed zakupem i powie czy wszystko gra pod kątem orygnalnych podzespolow a tym samym wykluczy niemile niespodzianki .Coz..bedzie troszke drozej ale moim zdaniem warto wiedziec czy nie kupuje sie tylko obudowy :D 

W ekstremalnym przypadku gdy nic nie bedzie mi pasowalo to  pozostane przy sluchawkach i zainwestuje w jakis sensowniejszy DAC sluchawkowy 

A co kupie i jak sie to skonczy napisze ci ;) uzbroic sie musisz w cierpliwosc bo bedzie to dluzej trwalo gdyz mi sie nie spieszy i nie musze miec sprzetu natychmiast czy za miesiac lub 2 a nie chce brac czegos w ciemno 

 

Pozdrawiam i zycze ci milego udanego dnia

PS: Gdybys  mial jakies propozycje podobnych brzmieniowo wzmacniaczy do NAD 326 ale bez wad fabrycznych to napisz prosze, przy okazji  przesluchał bym go razem z Nadem  no bo z tego co pisales zrozumialem ze najlepszy twoim zadaniem brzmieniowo do heavy metalu  jest ów NAD C326 BEE 

2 godziny temu, Damian13 napisał:

THX1138

Tak klasyka metalu poszła w ruch już przy pierwszych odsłuchach. Na razie mam 3 miechy darmowego tidala przy zakupie yamahy i powiem ,że jest fajnie. :) Filmy też fajnie chodzą. Jak i inne gatunki muzyki. Ale nie kieruj się mną. Musisz posłuchać.

 

Wat na razie nie wykryłem . Sprzęt mam od poniedziałku :)

OK dzieki ;)  Te 3 m-ce free na Tidal to chyba nie jest na jakosci FLAC?  Planujesz taką? 

Duzo jest heavy metalu  na Tidal? 

Dziekuje ci oczywiscie ze sam sprawdze ale juz mam jakąs orientacje dzieki pomocy forumowiczow w tym twojej  i propozycje do przesluchania sa  i to sie liczy .

Moze dla mnie ten zestaw co masz bedzie wlasnie strzalem w dziesiatke.

Pozdrawiam :) i zycze ci duzo przyjemnosci ze sluchania twoich ulubionych kapel  ;) 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet najwyższy. Jakość FLAC . Metalu jest dużo , w ogóle muzy jest dużo. W sumie to moje pierwsze podejście do tidala i zobaczę jak to do września będzie , ale już się zastanawiam czy nie zostać w nim. Jakość muzy jest fajna. Jak włączę jakąś MP3 a potem z tidala to słychać dużą różnicę ,no ale to kwestia że leci we flacu .

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian nie wiem czy wiesz ze jest jeszcze jakosc Master (MQA) ale dostepny tylko z desktopowej aplikacji Tidal (tak wlasnie wyczytalem z sieci )

A ten zestaw co masz i mi pokazales to ma Ethernet  czy tylko bezprzewodowo sie łączy z Tidal? Bo ja wolał bym jednak przewodowo z uwagi ze takie połaczenie jest stabilniejsze a do tego nie wiem czy nie jest jednak jakosc przesylanego sygnalu lepsza .Moze ktos wie to podpowie jak to jest 

 

Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Ależ masz dobre podejście. Absolutnie nie będę Cie pospieszał. Bedę tylko śledził wątek jeśli można. NA co postawisz. Powodzenia!

Piotrek

Oczywiscie ze mozna i jestes bardzo mile widziany jesli o to ci chodzilo . Nie postrzegam cie jako jedynie handlarza probujacego opchnąc to co masz akurat na stanie a jak znasz cos lepszego to nie powiesz bo po co napedzac klientow do konkurancji lub opcja dwa : proponujesz i wychwalasz to na co jest najwieksza marza. Widze ze pomagasz i chyba sie nie myle co do oceny twojej osoby? I w ogole przepraszam ze  oceniam no ale kazdy ocenia przeciez tylko nie kazdy mowi o tym wprost ;) 

Tylko niech to nie bedzie tak ze jak juz kupie to dopiero powiesz mi o ukrytych wadach sprzetu i wypomnisz ze w NAD to chociaz tylko byl potencjometr zepsuty :D Nie no teraz to zartuje oczywiscie :D Nie bedziesz chyba taki podly msciciel NADwykorzystujący sytuacje :D (haha ) 

Teraz powaznie : Bede sie konsultowal jak pozwolisz przed zakupem zeby nie walnac jakiegos babola bo przeciez rzeczywiscie moze byc cos o czym ja nie wiem a ty znasz ten sprzet . No i juz mam taką sytuacje ktora biore pod uwage mocno i moze cos doradzisz (lub moze ktos inny jak zajrzy tu w nasz zakątek ;))

Otoż chodzi o streamer do Tidal i opcje wg mnie dobre to : 

1) Yamaha MusicCast WXC-50

2) Bluesond NODE 2 

3)  Onkyo NS-6130

Jesli cos wiesz na temat tych odtwarzaczy w temacie konstrukcja ,awaryjnosc,ukryte wady ,zastosowane podzespoly, techniczne mozliwosci no i tez poprosze o subiektywną twoja ocene brzmienia czy raczej skutecznosci przetwarzania 

Ze swej strony moge powiedziec ze napewno taki odtwarzacz musi miec Ethernet ,obsluge Tidal no a reszta sam wiesz ;)

Z tego co poczytalem to pelną obsluge Tidal ma Bluesond ale chyba odpadnie bo cena wysoka i te guziczki dotykowe nie kręcą mnie bo moga sie za szybko popsuc 

Yamaha ponoc dobrze brzmi 

Onkyo wyczytalem ze dziala plynnie 

Streamer musi byc nowy tak wiec tez trzeba cos wybrac rzecz jasna niekoniecznie z tego co wpisalem .Rownolegle rozwijam tez opcje 2 gdzie stream bedzie szedł po Razpberry Pi ale jeszcze z malo wiem w tym temacie technicznie i nie wiem ktora opcja bedzie finalnie (no i tez portfelowe wzgledy rzecz jasna sie liczą ) tu juz nawet nie chodzi o to ze fizycznie nie mial bym pieniedzy ale ze nie chce przeznaczac na ten cel zbyt duzej kwoty 

Jeszcze sprawa jakosci z Tidal,czy nie wiesz przypadkiem czy te roznice miedzy FLAC (HI FI Tidalowe) a formatem master (MQA) wychwytuje sie slyszalnie czy to mit Tidalowy czyli paplanina marketingowa? Gra jest  warta swieczki ? Bo wlasnie Blueson node 2 z pewnoscia obsluguje w pelni ten format Tidalowy MQA  ale nie wiem czy nie kazdy obsluguje ktory obsluguje FLAC bo to jest dla mnie nie do konca jasne mimo czytania nie rozgryzlem czy skoro MQA jest kompatybilny z FLAC i na podstawie FLAC moze konwertowac(dekodowac?) dzwiek do MQA to wystarczy ze odtwarzacz ma obsuge FLAC i bedzie w pelni oddawal sygnal MQA .Zas z drugiej strony skoro napisano w specyfikacji  Blueson Node 2 ze obsuguje MQA  to intuicja podpowiada ze skoro w innych nie napisano a maja FLAC to znaczy ze ma to jednak znaczenie.No sam wlasnie nie wiem jak to interpretowac 

O i jeszcze cos mi sie przypomnialo .Czy kazdy odtwarzacz strumieniowy ma Przetwornik cyfrowo-analogowy? (czyli DAC)

 Pozdrawiam i zycze udanego dnia oraz dziekuje ze mi kibicujesz ,bede sie staral  dobrze wybrac :) 

PS wrocilem sie zeby cos dopisac .Kto nie ma w głowie ten musi miec w nogach a w tym przypadku w palcach :D 

Tak sobie mysle ze skoro poprzez siec idzie sygnal z serwera Tidal to musi byc chyba cyfrowy a skoro tak to Streamingowce musza ten sygnal przerobic na analogowy zeby go móc podac przez RCA na wzmacniacz .Dobrze mysle czy zle? Bo chyba po RCA musi juz byc analogowy sygnal? 

Jakby tak bylo to co za sens jest uzywac zewnetrznych przetwornikow DAC? Gdy go wepne przed odtwarzaczem to i tak wbudowany w odtwarzacz DAC gorszej jakosci (bo z pewnoscią tak bedzie w przedziale interesujacych mnie cen) obetnie sobie ten sygnal i poda do wzmacniacza .Gdy wepne go za odtwarzaczem to tez dupa blada bo przekonwretuje sygnal wczesniej obciety przez wbudowany DAC w odtwarzaczu . Musial by odtwarzacz strumieniowy nie miec zadnego DAC na pokladzie zeby taka sztuka sie udala podania sygnalu wysokiej jakosci a czy istnieja takie odtwarzacze? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie skupiasz się przypadkiem na zbyt wielu rzeczach na raz? Jeszcze nie wiesz dokładnie na czym będziesz słuchać a już myślisz o różnicach w formatach i kompresjach. Radzę Ci skup się najpierw na jednej rzeczy. Może najpierw na kolumnach, bo to one generują chyba większość różnic dźwiękowych, potem dobierz do nich wzmacniacz a na końcu chyba źródło. Na razie widzę u Ciebie wielki chaos i mętlik. I obsesyjny strach przed zespuciem się guziczków czy innych podzespołów. Idź do salonu jakiegoś, przesluchaj ze 3-4 połączenia i będziesz wiedzieć w którym kierunku szukać. Sprzętu jest mnóstwo więc na chybil- trafil czytając fora możesz się nieźle przejechać.

Ps. A dlaczego idea komputera i dobrej karty dźwiękowej upadła? 

Ps.2. pytanie do lepiej znających się kolegów- czy do muzyki, o której piszesz tutaj Autor, nie podesslyby na przykład Paradigm v7?. Na przykład model 9? Pytam tak z ciekawości, bardziej nawet dla siebie.

 

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden mętlik i chaos ani obsesyjny strach.Powstrzymaj swoją wyobraznie :D Zdrowy rozsadek po prostu a za rade dziękuje ale oczekiwalem raczej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Zas co do skupiania sie to  dzialam w taki sposob jaki mi odpowiada .

Idei dobrej  karty i komputera nigdy nie bylo chyba ze masz na mysli Raspberry pi to tak jest taka opcja jak juz wspomialem wczesniej .Nie chcial bym po prostu  odpalac kompa za kazdym razem gdy chce sluchac muzyki no chyba ze okaze sie pod drodze ze to jest pod jakims istotnym wzgledem najlepsze rozwiązanie ale narazie nie biore go pod uwage bo moze inne wersje  beda lepsze dla mnie .Niczego nie przekreslam bo narazie to rekonesans dla lepszego zorientowania sie "co w trawie piszczy " ;) 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streamingowce moga podać albo sygnał po cyfrze na DACa , albo po analogu na RCA . Więc możesz używać albo DACa wbudowanego , albo zewnętrznego. 

Ja bym się nie zastanawiał , i kupił malinę

https://www.allo.com/sparky/boss-player.html 

Albo jako transport, bez DACa 

https://www.allo.com/sparky/digione-player.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne Mkk:) :) No wlasnie rozpatruje i tez sie sklaniam ku Malince troszke juz liznąlem z czym sie to je ;) bede sie doksztalcal w takim razie skoro mowisz ze to najlepsze rozwiazanie .Zastanawiam sie nad tym sygnalem MQA z Tidal czy warto sobie tym zawracac glowe no i jesli tak to czy malina ten sygnal przekaze bez strat do DAC'a 

Jeszcze raz dzieki za pomoc i linki ;) oraz za wyjasnienie mi w kwestii sygnalu 

Pozdrawiam

PS: linki poszly w zakladki tyle ze musze teraz w ogole dowiedziec sie co tam dokladnie jest na pokladzie bo ja bralem pod uwage takie zwykle maliny po 200 pln(Raspberry pi 3) oraz osobno Dac (nie wiem czy do maliny musi byc karta dzwiekowa w mojej sytuacji czy nie ) 

Czytalem w tych linkach i juz zaczynam ogarniac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po usb , to toto :

https://www.allo.com/sparky/usbridge.html 

Samej maliny zdecydowanie nie polecam , wyjście usb z niej jest strasznej jakości . No i z żadnej maliny MQA nie wypuścisz, tylko flac. 

A tak sobie czytam ten Twój temat , i myślę , że jednak nie wiesz czego chcesz :D   Mniej bym czytał , a więcej słuchał , skupiając się na dźwięku a nie na gwarancji. Zresztą w kwocie 3.5 można złożyć coś takiego , nie wyjeżdżając z Wwy :

http://allegro.pl/creek-evolution-i7223596598.html

http://allegro.pl/dali-blue-5005-warszawa-i6839457394.html

Albo 

http://allegro.pl/marantz-pm-7001-ki-signature-komis-w-wa-i7401707101.html

http://allegro.pl/canton-ergo-670-dc-i7248601094.html#thumb/5 

Do tego malinka , i będzie grało . 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa Twoje posty z 1 strony i pierwszy z2 mówią wyraźnie o komputerze i karcie dźwiękowej. Raspberry to Twój nowy pomysł. Chyba że już czytać nie umiem, nie będę Cię cytować, ale na początku Chciałeś puszczać pliki z komputera. Osobiście polecam bo jest proste, wygodne i bezawaryjne. Na przykład Spotify świetnie działa na kompie, podejrzewam że tidal też. Za dużo chcesz kupić chyba w założonym budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, aenneus napisał:

Pierwsze dwa Twoje posty z 1 strony i pierwszy z2 mówią wyraźnie o komputerze i karcie dźwiękowej. Raspberry to Twój nowy pomysł. Chyba że już czytać nie umiem, nie będę Cię cytować, ale na początku Chciałeś puszczać pliki z komputera. Osobiście polecam bo jest proste, wygodne i bezawaryjne. Na przykład Spotify świetnie działa na kompie, podejrzewam że tidal też. Za dużo chcesz kupić chyba w założonym budżecie. 

Tak masz racje tak napisalem gdyz tak tez w tamtej chwili myslalem ale wybilem sobie ten pomysl z glowy po tym jak sie dowiedzialem jak jeszcze mozna sluchac muzy . Zalozeniem glownym bylo odtwarzanie z CD ale poniewaz dowiedzialem sie ze przy obecnej realizacji nagran sa one i tak zle i konfrontujac to z info ze Tidal(i Deezer) ze streaminguje w jakosci FLAC (i w jakiejs Master ponoc wyzszej od Flac ) stwierdzilem ze i tak roznic nie wychwyce to nie ma sensu pompowac kasy w niepotrzebne klocki . (Lub roznice beda kosmetycznie nieistotne) plus brak koniecznosci kupowania plyt oraz dostep do wielkiej bazy utworow 

Moze jest proste z kompa ale wolalbym uniknąc odpalania  za kazdym razem jak chce sluchac muzyki ale moze mi sie zmieni ;) Nigdy nic nie wiadomo jak sie to potoczy bo w miare czytania i dowiadywania sie zmieniam zdanie poszukujac tej wlasciwej dla mnie opcji .

Spotify znam bo mialem ,wszystko Ok tylko ze nie ma tam wyzszej jakosci niz mp3 (chyba ze sie myle i teraz jest) I przy okazji ci powiem ze jakosc FLAC z Tidal chodzi tylko z desktopowej aplikacji Tidala(tak wyczytalem ) tak wiec jak sam widzisz roznie moze jeszcze byc bo np nie wiem czy na  Raspberry pi da sie odpalac taki player ktory bedzie te jakosc wspieral ,jeszcze za malo wiem

Za duzo chce kupic? Mi sie wydaje ze to po prostu za duze sa ceny(czesto z kosmosu ) :D ale wiem co masz na mysli .Bede sie staral wydac jak najmniej za jak najwyzszą klase sprzetu (trudy kompromis) ale tez koniecznym jest wziecie pod uwage namacalnych czy raczej "nasłyszalnych ":D korzysci bo jak nie bedzie zadnych dla mnie to znowu nie ma to sensu i lepiej zejsc "klase nizej" i portfelowo dopasowac do tego co bedzie wykorzystane .

Musze teraz porzadnie "wymaglowac" :D temat strumieniowania z Malinki i dowiedziec sie skads jak z tymi jakosciami Master czy warto czy moze nie 

Pozdrawiam 

21 minut temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Malinka świetny transport, ale z tego co pamiętam (jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu) to nie obsługuje Tidala.

Wlasnie tez nie wiem bo Tidal ma wymagania desktopowej aplikacji do korzystania z opcji FLAC a mozliwosci Malinki jeszcze nie znam tyle ze z drugiej strony Malinke mozna traktowac jak komputer czym w istocie jest tylko w innej skali .Tak wiec nic nie wiem :D narazie 

Moze ktos bedzie wiedzial i napisze a tez sam poszukam w sieci 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu dzieki Mkk :) uff no to sie ciesze .A MQA tak jak myslalem jednak mnie intuicja nie zawodzi a moze bardziej logika bo tak samo pomyslalem jak ty ze nie napisali to nie ma ale zmylila mnie ta wsteczna kombatybilnosc MQA z FLAC ze MQA robi wyzszą jakosc na podstawie FLAC .No to jak masz to juz wiadomo na 100% ze dziala 

 Czyli odpuszcze sobie to MQA chyba bo nie ma sensu brac cos czego sie nie odrozni  .Sprzet za 3.5 tys a do tego akustyka tez nie idealna no ale dla pewnosci to sprawdze na sobie jak bedzie okazja ale gdzie? W salonie da sie odsluchac MQA przez Tidala? (no bo bez Tidala to moglo by byc zaklamane ) 

Troche znalazlem na temat Tidal na Malinie 

Pozwole sobie wkleic ponizej 

........................................................

"Użytkownik qot dnia 15.11.2016 - 11:36 napisał

Już zadawałem to pytanie: skąd ta informacja że z mode czy rune jest lepiej niż KODI?

No a jak u mnie nie słychać trzasków to co? To i tak jest żle? O


Różnice słychać wyraźnie, głębia, stereofonia, więcej szczegółów. U mnie też nie ma trzasków ale różnica w jakości dźwięku jest zdecydowanie na plus dla rune czy moode.
 

Użytkownik qot dnia 15.11.2016 - 11:36 napisał

Pytam bo próbowałem Volumio i max2play - niestety obsługa była trefna (mam Rip 3) - sypało się.


Też mam RPI3 oraz Hifiberry digi+ i nic mi się nie sypie, rune chodzi bardzo stabilnie u mnie, czyta wszystkie pliki z dysku USB, a tidal przez bubbleupnp "

 

I jeszcze to : 

"Ja mam podpiętą malinę koaksjalem pod irdac Arcam . Bawiłam się w porównania bezpośrednie czyli ten sam kawałek puszczony równocześnie z cd i z maliny (plik flac). Przy osmc kodi duża różniaca na korzysć CD, przy mode lub rune nie ma róznicy między flac, a cd. Mowa tu o flac 16/44 kHz, przy plikach flac 24/192 kHz malina przebija CD. " 

Mkk mozesz napisac jak u ciebie jest to podlaczone ze masz Tidal hifi z Maliny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...