Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

A pamietasz dokladnie jak sie ta wersja zwie? (uwazam ze warto wyprobowac) 

Zapisze to co powiedzales to moze w ktoryms sklepie bedzia wiedziec o co chodzi 

 

PS tyle ze tak sobie mysle ze przeciez od wzmacniacza i tak idzie pelne pasmo kazdym kablem to jaki sens ma rozdzielanie je na nisko i wysokotonowe  skoro i tak sygnal dotrze taki sam wszedzie ?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK . Mam jeszcze przy okazji pytanie odnosnie polaczenia kabla bez koncowek ze zworkami w kolumnach .Pytanie moze i banalne ale jak to łączysz u siebie ? Bo ja wtykam po prostu goly kabel  w to miejsce przeznaczne do banana ale za dobrze to sie tam nie trzyma choc sie staram zeby bylo pewnie zamocowane . Moze jest jakis inny lepszy  sposob? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie podłącza gołych przewodów. Zwory są dociskane nakrętkami. W trzpieniach powinny być otwory przewiercone w poprzek i tam powinieneś umieszczać gołe przewody. Dokręcenie tych nakrętek powinno zapewnić odpowiedni ich docisk. Zwykle zakłada się ze przewód powinien być odizolowany na długości około 1 cm. Wtyki bananowe są wygodne do podłączania i przez to są rozwiązaniem bardziej eleganckim. Jednak poza wygodą nie mają większych zalet. No może poza tym że oddzielające się żyłki mogą doprowadzić do zwarcia. Dlatego uważam ze dobrze jest końcówki lekko pocynowac lutem cynowym. Zabezpiecza on również przed utlenianiem się miedzi na powierzchniach styku ze złączami.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak podlaczam do wzmacniacza ale myslalem ze w kolumnach nie ma tych dzurek z boku.Jak napsiales to sprawdzilem i zajrzalem tak od spodu po odkreceniu zworu w kolumnie na max .No sa otwory rzeczywiscie :D a ja matoł wsadzalem je jak banany :D 

Dzieki za  info.Troche sie posmialem z siebie :D 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyny nie powinno być za dużo, jednak bez przesady. Chodzi o to żeby żyły trzymały się razem i nie oddzielały od siebie. Są i tacy którzy widza w tym zło :) , bo wprowadza się dodatkowy metal. Nie jest to jednak konieczne. Można co jakiś czas skrócić przewód i odizolować świeży kawałek. Przewodów srebrzonych i ze srebra z zasady się nie cynuje. Ewentualnie sama końcówkę dla zabezpieczenia przed rozdzielaniem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy świeżo odizolowanym przewodem i pocynowanym nie powinno być różnicy w dźwięku. Dopiero gdy miedź pokryje się nalotem na skutek utlenienia może być trochę gorzej. Najgorzej jest jeśli padnie wzmacniacz na skutek zwarcia gdy nie zadziała zabezpieczenie. Wtedy mamy tylko cisze w głośnikach :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że szczególnie po kilkukrotnym podłączaniu żyły miedziane się deformują i może się zdarzyć że któreś nie trafią w otwór w którym maja być. Wtedy takie luźne części przewodu mogą się zewrzeć z czymś co ma kontakt z drugim złączem. Do tego obudowa często jest połączona z masa i wystarczy zwarcie przewodu z czerwonego przyłącza do jakiegoś elementu połączonego z masą wzmacniacza.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawde dobrze wiedziec .Serdecznie ci dziekuje za te  informacje dla mnie i mysle dla kazdego bardzo istotne . Powinienem to wiedziec no ale za bardzo sie nie orientowalem .Do tej pory udalo mi sie nie zwierac niczego ze sobą i w ten sposob uniknalem zwarc na szczescie ale wiedziac o co chodzi jest łatwiej :) 

Dziekuje Ci

Dobry wieczor ;)

Najnowsze informacje z pola bitwy :D 

Mialo byc inaczej stalo sie inaczej .Zostaje jednak Matrix X Sabre jako najlepiej grajacy pod wzmacniaczem Precision 2 ktory tez zostaje .Czasami gora jest ciut za ostra ale okazuje sie ze to wina nagrań .Powariuje jeszcze z kablami i na tym koniec bo gra naprawde dobrze :) w przyszlosci sprawdze jeszcze inne kolumny jak bedzie lepiej to te sprzedam co mam i kupie tamte ;)  

Pozdrawiam :)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update : Dzien dobry co tu tak pusto? ;)

Zanim zdecyduje sie na wymiane kolumn postanowilem powariowac jeszcze troszke z kablami i interkonektami oraz rozwazam lekki tuning kolumn (wymiana srodka na lepsze kompotenty) oraz eksperymenty z pierscieniami filcowymi antydyfrakcyjnymi a takze wymiane na lepszy kabel zasilajacy oraz listwe z prawdziwego zdarzenia z filtrem przeciwzakloceniowym ,stabilizujacym prąd etc 

Jak komus sie bedzie chcialo poprosze o porade wzgledem kabla USB bez jakichs audio voodoo z cenami z innej galaktyki :D Po prostu dobrze przenoszący sygnal kabel usb do polaczenia laptop>przetwornik C/A cena do 150zl max jak sie uda duzo taniej to dobrze .Chodzi o cene za slyszalne walory a nie kupowanie ze jest teoretycznie lepszy bo drozszy a okaze sie ze roznicy miedzy nimi oprocz ceny nie ma zadnej .

Mobydick kabla Kimber kable 4 PR nie moge nigdzie znalezc (2 sklepy nie mają) za to proponuje mi sie kabel od Supra .Co o tym sadzisz? 

Pozdrawiam ;) 

PS Robie porzadek ze zwrotami oraz zaplanowalem remont na pazdziernik zeby stalo wszystko juz w miejscu docelowym 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mkk no przeciez to nie sa moje pomysly .Czytam w sieci  opinie innych ktorzy to zastosowali i stad moje pytania. 

Skoro twoim zdaniem pierscienie antydyfrakcyjne nie dzialaja to nie wiem skad opinie na innym forum ze komus pomogly oraz tak samo z kablami zasilajacymi lepszej jakosci a takze listwą z filtrem zakloceniowym oraz tuningem kolumn z wymianą elementow na lepszej jakosci .

Jak masz inne zdanie to slucham ;) ale poprosze o uzasadnienie zamiast robienia sobie seansu komediowego z tego co napisalem.Oczywiscie sie nie obrazam bo nie ma o co :D 

PS Tutaj podaje link do tych pomyslow z pierscieniami http://audiohobby.pl/index.php?topic=5613.75

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A czy nie lepiej/taniej byłoby zainwestować na przykład w kolumny grające lepiej zamiast zmieniać techniczny zamysł projektu Paradigm? Albo przejść na podlogówki? Może lepiej Ci wypełnią przestrzeń? Ledwo co złożyłeś zestaw a już mu bebechy chcesz wymieniać. Wiesz dokładnie jaka będzie zmiana dźwięku po tych zabiegach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Kabli Supra nie znam. Kabli Kimber 4PR jest sporo na allegro. W sklepach stacjonarnych również powinien być dostępny. Tylko podejrzewam ze może być gorzej z konfekcjonowanymi odcinkami. Ale jak widać są i takie w sprzedaży. Najlepiej jakbyś miał możliwość pożyczyć na próbę od kogoś kto ma takie kable.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aenneus,MobyDick  Czesc ;) 

To ze dopiero zlozylem zestaw w niczym mi nie przeszkadza go ulepszyc jesli sie to da zrobic . Po to wlasnie pytam bardziej odswiadczonych czy warto itd .Brzmienia nie bede znal po tuningu (z tego co gosciu mowi to zlikwiduje ostrzejszą gore i wymieni bebechy na lepszej jakosci ) moze bedzie mozliwosc zeby podjechal do mnie do domu ale jeszcze nie wiem jak to wyjdzie i za ile (bo dopiero wymieniamy info na ten temat) Podlogowek nie chce ,przestrzen jest wypenina swietnie i napewno podstawki zupelnie mi wystarczaja chodzi tylko o poprawienie brzmienia .Paradigm studio 20v4 troszke za bardzo graja dolem choc to jest przyjemne oraz w moim torze audio czasami gora jest zbyt ostra (zaleznie od jakosci nagrania na Tidal) oraz pewnie tez specyfikacji wysokotonowca Paradigm .DACi jednak graja tak samo jesli chodzi o gore wiec poprzednia sprawa ze sprzedaza matrixa jako winowajcy jest nieaktualna (poza tym on gra najlepiej ) Wiec pod tym wzgledem nie mialem racji ,zmylily mnie roznej jakosci  nagrania 

 

OK poszukam tych Kimber PR4 jeszcze w innych sklepach .Niestety nie mam nikogo kto je ma bo inaczej juz bym je podpinal .

Zapisalem DA Vinci SP 78 .Dziekuje Ci :)

Te Supra tez wyprobuje ponoc sa z b czystej miedzi (gadalem ze sklepem)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich kabli cechy łagodzące brzmienie ma kabel Da Vinci SP 78. To są 2 przewody plecione z wysokiej jakości miedzi o średnicy 1 mm tak jak w DNM Reson i również rozsunięte, lecz na znacznie mniejszą odległość. Kabel mino że taki tani ma nadrukowane symbole + i - na izolacjach obu przewodów i strzałki pokazujące kierunkowość.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aenneus no wlasnie o to chodzi a w ostatecznosci tak jak  jak mowisz bedzie wymiana Tych podstawek na inne .Ogolnie nie chcial bym sie zapuszczac od razu w tuning (wiadomo ze kolumna grzebana moze byc lipa z odsprzedaniem ) z drugiej gdyby sie dalo na nich poprawic cos to by zostaly . Pokombinuje najpierw z kablem oraz z tymi pierscieniami ,troche filcu i nozyczki nie zaszkodzi a efekt uslysze sam i zdam realcje czy to pomysly do D***py czy jednak cos to daje i dziwiek rzeczywiscie sie polepsza(wygladza) a nie jest np zza koca . 

Co do kabli zasilajacych oraz listwy z filtrem przeciwzakloceniowym to abstrahujac juz od zmian w brzmieniu (tego sie specjalnie nie spodzewam ale moze sie myle to prosze o poprawienie mnie) mysle ze bedzie to dobre dla samej elektroniki w sensie ze stabilne napiecie bez zaklocen jest lepsze niz odwrotnie (moze to wydluzy np czas bezawaryjnej pracy?) caly czas prosze o poprawienie jesli ide zlym tokiem rozumowania . 

Opinii kogos doswiadczonego z chęcią poslucham ,slów krytyki sie nie boje ;)

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtry przeciwzakłóceniowe mogą pomóc jeśli w sieci masz sporo zakłóceń i podłączoną elektronikę wrażliwą na nie. Dlatego warto spróbować. Dobrze zrobione modyfikacje mogą dopasować kolumny lepiej do reszty sprzętu niż np. kombinowanie z kablami, jednak ich brzmienie może się potem różnić od ich formy początkowej i to może być problemem przy ewentualnej odsprzedaży. Obawiam się jednak ze brzmienia głośnika wysokotonowego w tych kolumnach nie da się zmienić w łatwy sposób. SP 78 mogą pomóc lekko wyciągnąć przyjemnie brzmiący środek pasma dlatego pomyślałem o nich. Jakiś czas temu nie były dostępne w sprzedaży, a teraz widzę ze są w wielu sklepach.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...