Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi  długie kable USB to sprawa może wyglądać różnie w zależności od tego jakiej jakości są kable i układy które się łączą. Kable o większej długości zawsze do pewnego stopnia degradują przebiegi prostokątne. Dlatego na początek chyba warto wypróbować po prostu długi kabel. Jeśli wystąpią problemy wtedy należy użyć przedłużacz aktywny. Na jednym jego końcu jest w nim układ regenerujący sygnał.

oj nie bawiłbym się w to.

Złe doświadczenia mam, nawet przy przesyle zdjęć gdzie występuje korekcja błędów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Romek, Thx nie wskazał publicznie na mnie jako osobie, ktora żle doradziła. Zresztą na prv wszystko juz zalatwilismy z Thx.

Swoją drogą to chyba wszystko jedno w systemie Fafniaka jaki kabel zasilajacy się wetknie. I tak nie ma to w/g niego wpływu. A tu jednak jakieś działanie jest... Dziwne... czyzby Fafniak jednak zauwazył jakiś wpływ... ;). To chyba jakiś zwrot nastąpił...

Thx, rozumiem, że nie masz mozliwosci posluchania na tym co masz pozyczone choć jeszcze ze 2 tyg?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc panowie . Wszystkie posty przeczytalem i nie chcialby absolutnie nikogo urazic czy napisac ze ktos mowil zle itd bo w sumie sam nie wiem gdyz nie sluchalem nie mam porownania etc . Chcialbym rzeczywiscie dobry kabel zasilajacy do Matrixa X sabre .Rozumiem ze juz do wzmacniacza moze byc ten dodany przez producenta? 

Zamowilem jak juz pisalem kable Kimber (do ewentualnego zwrotu) Da Vinci z metra ciety oraz interkonekty ktore tez ewentualnie moge zwrocic .Zas wszystko co mialem wypozyczone oddalem ,zostal tylko kabel glosnikowy z innego salonu FLX SLIP 14/4 (do 21 wszego) 

Dobry pomysl z myszka bezprzewodową lub moze byc klawiatura jako sterowanie lapkiem na troszke wieksza odleglosc ,sprawdze to wszystko jak to sie mowi w praniu;) kabel dluzszy USB tez sprawdze 

Co do kabli Beldena zasilajacego to moze jeszcze dalo by sie RCA na Beldena?(Audiovit pisales ze jest b.d) Z tym ze czy mialbym mozliwosc je zwrocic jakby co? No nic im nie zrobie ;) i nie trzymal bym dlugo .To jakby to tak załatwic sie dalo to bylo by mysle najlepiej .Audiovit pogadaj z kolegą jak mozesz :)

Sprawa listwy .Nie wiem jaką by wybrac ale moze cos takiego bylo by najlepsze? https://allegro.pl/audiofilska-listwa-zasilajaca-tomanek-filtry-tap8-i7441270960.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NzRmMjVhMDEtYTE0MC00MmNmLTgxZWItZjdkNGEwY2UyNzU4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=28f06110-706f-42ac-9ddb-76f279d86d32 tu tylko wada ze droga bo podobno dobra ale nie wiem .Narazie podpinam tak jak radzil Fafniak listwą Acar F5 bo ja akurat mam .

Nie wiem jakie ten kolega ma listwy co tam w srodku siedzi .W zwiazku z tym prosze o wyjasnienie itd .Zalezy mi głownie na ochronie elektroniki i podaniu jej lepszego zasilania (stabilnego ,czystszego etc ) ma sie rozumiec jak mawial prosiaczek z Misia Uszatka :D ze nie chce przy tym degradacji dzwieku .Na nic sie nie upieram prosze tylko o wytlumaczenie ,wyjasnienie co jak dlaczego itd 

Skoro Supra jest gorsza a drozsza a Beldena lepszy i tanszy no to wybor jest oczywisty 

Co w ogole powinna miec naprawde dobra listwa? (podkreslam ze ja tez chce ochrony elektroniki i nie wiem czy to prawda ale czytam ze listwa moze spowodowac mniejsze grzanie sie wzmacniacza itd )

jeszcze mam pytanie czy mozna przedluzyc zywotnosc elektroniki (wydaje mi sie ze to jak w Pc ze im nizsza temp tym dluzej wytrzymaja podzespoly ) oraz czy stabilny czysty prąd moze wplynąc na to ze wzmcniacz nie traci swoich parametrow ,bo czytalem ze moze je tracic .

Sensu scricte nie bedzie mnie drugi raz stac na sprzet za tyle wiec ten musi wystarczyc .Wczesniej jak wiecie budzet na ten cel byl duzo mniejszy (3.500 za calosc) sam sie zorientowalem ze za tyle takiego audio jak jak chce sie po prostu nie da kupic tak wiec dolozylem na maxa ile moglem zeby bylo cos porzadnego i teraz bede chuchal i dmuchal na niego i stad te pytania o zasilanie ,zabezpieczenia itd .Moze ktos wysmiac takie podejscie OK jak tam ktos chce to niech sie posmieje ale ja pytam powaznie co moge zrobic zeby gralo dobrze jak najdluzej i nie mam tu na mysli paru lat . 

Pozdrawiam i bardzo dziekuje  za rady ,dyskusje ,propozycje,pomoc.Kazemu dziekuje zeby nie bylo ;) i podkreslam ze czytam wszystkie wpisy w dyskusji .MobyDick dzieki za troche wiedzy ;)  

A co myslicie o tym? Jako dodatek czy moze wystarczy tylko to ? https://allegro.pl/tomanek-dcb1-dc-blocker-reduktor-skladowej-stalej-i7332272020.html?reco_id=996b6102-87bd-11e8-9375-246e9677f310

PS :Mialem cos napisac o wzmacniaczu wiec nie to zebym sie chwalil ale rozlozylem inaczej kolumny i posluchalem z wiekszej odleglosci i powiem wam ze w mojej ocenie to ten wzmacniacz co mam  jest wiecej niz dobry 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx. Ok. Dziś pogadam z Mateuszem.

Kolega od sansui miał Tomanka i po wypozyczeniu listwy od Mateusza zmienil na Mateuszową. Listwa ta nie ma filtrow i na moją prosbę będzue rownież projektował taką z filtrami. Listwa Mateusza jest napewno ladniejsza :) od tej z Twojego linka. Dźwiękowo jej nie znam. Moze w końcu powinienem ją sobie pozyczyć....

W sprawie listwy róznice Tomanek-Mateusz kontaktuj się z DrMoon. Znajdziesz go w wątku klubu sansui lub wyszukiwarce.

Od Mateusza pewnie mozna pozyczyć kable i listwy z mozliwoscią zwrotu. Dziś wieczorem podam Ci namiary na niego. Muszę zapytać o pozwolenie. Nie rozdaję nr bez konsultacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak wiec Tomanek nie ma zabezpieczen ale ma filtry ,listwa od Mateusza nie ma filtrow a obie nie maja zabezpieczen ? 

Moze cos pokręcilem :D Audiowit a ta listwa od Mateusza co ma w ogole w srodku i jak to dziala ? Akurat ze jest ładniejsza czy nie to dla mnie bez znaczenia .Kwestia jeszcze kosztow czyli ile kosztuje listwa od Mateusza i ile by kosztowaly interkontekty na kablu Beldena (Audiovit Polecales) I wreszcie ile tez kabel zasilajacy do przetwornika .

Audiovit dzieki ze pogadasz ;)

Szczerze to zainteresowal mnie  DC blocker .Moze zrobic tak ze pod zwyklą listwe z zabezpieczeniami (Acar F5) podlaczyc DC blocker Tomanka i pod niego wzmacniacz a reszta w listwe (np zasilacz od laptopa) 

Pozdrawiam 

PS Napisalem do Doktormun mam nadzieje ze o ten nick ci chodzilo 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez DCblocker nie jest niezbędny. Kupuje się go wtedy gdy buczy trafo..Po co chcesz kupować? "Na wszelki wypadek" czy może trochę na zasadzie wow, inni mają takie audio cuda to ja też muszę mieć? Jeżeli jest w tym choć odrobina tego ostatniego aspektu... usiądź i ochłoń. Inaczej wpadniesz w drogę na której dumnie krocza wyczynowcy ,zmienijąc kable, podkładki, listwy i żwirek pod listwami.

Na wszelki wypadek nie ma co kupować. No chyba że cosik buczy we wzmaku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze cie Fafnak zawrocic z tej drogi domyslow na moj temat :D cos w stylu "Inni maja takie audio cuda to ja tez musze" U mnie totalnie nie istnieje nie tylko w temacie audio .Tak wiec zostawmy takie domysly raz na zawsze ;) 

Za to zgadles ze chcialem kupic w razie czego ;) Z tym ze czytalem jak to dziala wiec tym sie zasugerowalem .Z czytania wynika ze dobrze jest miec takie cos . Oczywiscie nie wiem czy producent napisal prawde czy nie no ale jesli to czysci siec z efektow np zasilacza Pc itd to by sie mi przydalo .Ale jak mowie nie wiem czy pojde dobrym tropem czy nie .

Moze ktos sie jeszcze wypowie w tym temacie ? 

Fafniak nie mowie ze nie masz racji ale chce tez poznac opinie innych 

W kazdym razie dzieki za wpis :) doceniam wszelkie rady i sugestie 

.....................................

Update : Piekny mecz choc kibicuje Chorwacji i wlasnie dostala  po du**e choc przegrali z klasą 

Fafniak dobrze mowiles .Wklejam link kogos kto testowal tego Blockera DC 

"#1 Tomanek i wszystko gra

Post autor: Sanwing » pt 29 wrz 2017, 19:12

Witam serdecznie.
Temat ten chciałbym poświęcić produktom firmy Tomanek. 
Polski producent zasilaczy, listew zasilających oraz akcesoriów do systemów audio zawitał w moim domu z jednym z lepiej znanych produktów.
DC-Blocker DCB1 kupiłem głównie ze względu na opinie odnośnie niwelowania zjawiska "budzącego trafo", z którym borykam się w moim wzmacniaczu Thule. Buczenie niestety nie ustąpiło całkowice, ale nastąpiło jego znaczne ściszenie oraz znikł problem z nasilaniem zjawiska podczas używania chociażby ekspresu do kawy:). 
Nie mogę pominąć także faktu wpływu na dźwięk. Usłyszałem różnice w zakresie skrajnych pasm. Niskie tony zyskały lepszy "obrys" co bardzo mnie cieszy bo lubię punktowy bas. Wysokie tony dostały lekkiej ostrości, ale w tak subtelny sposób, że bez najmniejszych wątpliwości uznaje to za zaletę. Poza tym nie usłyszałem większych zmian. 

U mnie ta "lekka ostrosc gory" jest niewskazana poza tym nie buczy mi trafo (cisza kompletna) 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję link do pomiarów czterech kabli USB użytych do przesyłania sygnałów audio. Jeden z nich to cienki, beznadziejny konstrukcyjnie kabelek połączony z przedłużaczem. Zobaczcie, jak wypadły jego pomiary na tle solidniejszych konstrukcji. Być może ten test wyleczy niektórych z prób szukania świetnie "brzmiących" kabli USB.

https://archimago.blogspot.com/2013/04/measurements-usb-cables-for-dacs.html

USB C.jpg

Summary (1).png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test moze i zacny ale najlepiej to sobie wpiąc raz taki a raz inny kabel USB i samemu stwierdzic .Narazie u mnie bedzie usb od drukarki 

kable glownikowe Kimber i da Vinci oraz interkonekty jeszcze nie przyszly ,pewnie nie zostaly jeszcze nawet wyslane ,moze beda jutro lub po jutrze 

Audiovit co siedzi w tych listwach od Mateusza? (pisalem do Doktormun ale nie wie co tam jest ,napisal tylko ze jest lepsza od Tomanka )

Ponawiam pytania : Ile kosztuje listwa od Mateusza ,ile kosztują interkonekty na Beldena i kabel zasilajacy .

 

Pozdrawiam 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych inwestowaniem w specjalne kable i listwy zasilające też mam teścik. Porównanie zestawu zasilającego 

Kabel Tesla T2 SE - 650 USD / 5 stóp
listwa zasilająca PowerCell 4 (North American) - 1,250 USD
Kabel Tesla T3 SE - 900 USD / 5 stóp
Całkowity koszt = 2800 USD

ze zwykłym kablem IEC. Oba podłączone jako zasilanie DAC-a ASUS Essence One.

link do testu: https://archimago.blogspot.com/search?updated-max=2014-03-14T18:14:00-07:00&max-results=12&reverse-paginate=true

Wnioski do samodzielnego wyciągnięcia.

 

_DSC5126.jpg

_DSC5118_1.jpg

Rightmark_16-44.png

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz przydal by sie test porządniejszego kabla w porownaniu z tym 'podłym" zeby to na jednym tescie bylo to moze i cos by wykazalo 

Wiesz powiem ci ze nie mam pojecia czy kable zasilajace mogą  wplywac na brzmienie tez sie ciezko nad tym zastanawiam w kazdym razie porzadny gruby z dobrych materialow napewno bedzie lepszy juz nawet czysto technicznie od jakiegos cienkiego z niewiadomo czego w srodku .Z tego powodu uwazam warto go miec a czy "gra" ? po prostu  nie wiem ;)  

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138 Kolego, nie sugeruj się ślepo tymi bezdusznymi danymi z tabelek. To język dla robota, a nie dla człowieka słuchającego muzyki.

Po listwie nie spodziewaj się słyszalnej zmiany brzmienia, po USB też (nie kupuj tylko długiego na kilka metrów). W ogóle nie spodziewaj się zmiany po wymianie elementów toru dopóki sam jej nie usłyszysz, a jak coś usłyszysz to się uszczypnij, zamknij oczy i sprawdź ponownie. Zmiany wprowadzają bardzo wolno i nie zaczynaj od bezpiecznika...

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek dzięki. Poniekąd moze tak byc jak mowisz .Pisze "moze" bo sam jeszcze nie wiem ale na logike rzecz ujmujac to mozg interpretuje sygnal ktory dociera do uszu tak wiec wrazenie odbioru moze byc rozne u roznych osob .Celowo pisze ze wrazenie bo np kolory to wrazenie psychiczne.Wiem ze kwestia kolorow to teraz nie na temat ale jako przyklad moze posluzyc bo moze z muzyką jest podobnie 

"nie zaczynaj od bezpiecznika" Czyli od czego? :D 

Audovit o jakie bezpieczniki na milosc boską wam chodzi ? (W tym miejscu tekstu THX1138 podrapal sie po glowie  :D) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o logikę , to nie warto kupować kabli o przekroju większym niż ten jaki mamy w ścianie doprowadzający prąd do gniazdka. A tak poza logiką to jeśli ten kabel ma mieć działanie cudotwórcze to żaden przekrój nie będzie za duży i koszty są bez znaczenia. No bo przecież chodzi o cuda :) . A jak wiadomo cuda są bezcenne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wezme taki z budowy i porownam  :D mysle ze za cienki nie bedzie .Nie no ale powaznie to sam sprawdze na zwyklym takim dodanym do wzmacniacza i innym sieciowym i bede wiedzial . 

Dla bezpieczenstwa chcialbym zeby to byl kabel troche grubszy ale bez przesady (grubszy w sensie srodka nie zewnetrznej izolacji) bo wiem jak np robią gotowe listwy takie zwykle domowe  ze kabel jest cieniutenki ale nie widac tego bo izolacja jest grubsza .Tego sie nauczylem ze najlepiej jest kupic kabel osobno i wystrugac samemu przedluzacz (listwe) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...