Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Podobnie sprawa wygląda z niektórymi przewodami RCA. Kiedyś jeden taki który używałem do subwoofera i ten dość mocno buczał na nim. Traf chciał że  jedna wtyczka przestała działać. Po rozebraniu okazało się że w przewodzie w  o izolacji grubości jakichś 5 mm znajdują się 2 miedziane druciki grubości włosa bez ekranu. Wtyczki wyglądały zupełnie przyzwoicie i złącza były złocone. Zastąpienie go przewodem który od lat mi zalegał z zestawu karty dźwiękowej Creativa, o wyglądzie najtańszego przewodu z możliwych, niemal zupełnie zlikwidowało przydźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Podobnie sprawa wygląda z niektórymi przewodami RCA. Kiedyś jeden taki który używałem do subwoofera i ten dość mocno buczał na nim. Traf chciał że  jedna wtyczka przestała działać. Po rozebraniu okazało się że w przewodzie w  o izolacji grubości jakichś 5 mm znajdują się 2 miedziane druciki grubości włosa bez ekranu. Wtyczki wyglądały zupełnie przyzwoicie i złącza były złocone. Zastąpienie go przewodem który od lat mi zalegał z zestawu karty dźwiękowej Creativa, o wyglądzie najtańszego przewodu z możliwych, niemal zupełnie zlikwidowało przydźwięk.

no na moim starym buczał subik , na nowym od melodiki po problemie + wyczuwalna różnica w brzmieniu niskich tonów ;) nie sądziłem ,że takie różnice są możliwe...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam uprzedzeń w ogóle co do kabli. Do tego potwierdzam ich wpływ na brzmienie wielu komponentów audio. Jednak nie jest on zawsze tak pozytywny jak to się często przedstawia. Czasem jest on tak niewielki że trudno powiedzieć na ile jest on rzeczywisty a na ile jest on efektem sugestii. Bywa że jest on duży i to że gra inaczej nie zawsze ostatecznie znaczy że jest lepiej. Na pewno nie mogę się zgodzić na to że normalne, dobrze wykonane przewody ograniczają jakość dźwięku w systemie audio. Dlatego zawsze w tych kwestiach radził bym ostrożność. Aby móc oceniać wprowadzane zmiany potrzeba czasu i dobrego poznania sprzętu który się ma. Często ktoś kto kupuje sprzęt che mieć najlepsze kable i również często są ona potem dobrane zupełnie przypadkowo. THX1138 od początku narzekał na zbyt ostrą górę pasma a dostał do testów kable głośnikowe pogłębiające tą przypadłość. Ktoś inny oferuje Mu tuning kolumn, który również by to pogłębił i twierdzi że tak ma być. Osobiście lubię wyrazistą górę i tak też grają kolumny producenta które ma. Wszystkie kolumny Paradigma jakie słyszałem grają bardzo efektownie i ogólnie podoba mi się taki styl grania. Zwykle bardzo dobrze wypada w sklepie. Jednak podłączone do niewłaściwej elektroniki i to niewłaściwymi kablami mogą być nie do zniesienia na dłuższą metę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick  teraz czekam na kable Kimber i Da Vinci a z wypozyczonych mam tylko jeszcze Flix slip 14/4.(do 21-go )

Modyfikacji kolumn zadnej nie robie (oprocz eksperymentow z perscieniami antydyfrakcyjnymi ktore sobie sam wytne )

Co do ostrej gory to nie jest ona mocno za ostra . Dajac przyklad na wokalu to przy sluchaniu tekstow z literką 'S" jest ona mocniej  (ostrzej) akcentowana ,troche "wysyczana" za bardzo(np na Mylene Farmer) to w nagraniach nie metalowych a w metalu jest  czasami gorzej z gorą nie tylko na wokalu (ale tez nie zawsze ).Nie odnosi sie to do wszystkich nagran (slucham tylko z Tidal) zas Paradigm'ów slucham z maskownicami .Tez mi sie one wlasnie podobają szczegolnie za ich dynamike ,graja owszem troszke dolem ale to dobre granie i mi sie podoba ,ogolnie jest w porzadku bo tez i slychac je jak podlogowki ze tak powiem (mam na mysli wypelnienie ) jedyna sprawa to wlasnie nieco ostra gora u mnie (jak narazie to bym chcial zniwelowac ale nie kosztem wytlumiania czyli efetu zza koca)Niech sobie by byla wyrazna gora nie mam nic przeciwko ale  bez zsyczenia na niektorych nagraniach czy za lekkiej blachy talerzy czasami etc 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z tymi kablami nadal będzie wyraziście i prawdopodobnie nadal nieco za bardzo. Nie powinno tu być mowy o efekcie koca. Przynajmniej głośnikowe powinny nieco poprawić plastyczność środka pasma. Ale jak będzie to się okaże dopiero po testach. Sporo tu zależy też od wrażliwości wzmacniacza na odpowiednie kable głośnikowe. Jedne wzmacniacze są na to bardzo wrażliwe, a są i takie które prawie w ogóle są niewrażliwe na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj to moze podaj jeszcze jakis 3 ci  (w sumie 4 ty) kabel glosnikowy do porownania  .Tego Da Vinci to juz nie oddam bo jest z metra ciety (wzialem podwojnie go) ale w sumie przyda sie jakis kabel na stale .Kimber jest konfekcjonowany tak wiec moge zwrocic .A wzmacniacz to cholera wie jak reaguje na kable a na tyle jest nieznany ze malo co sie znajdzie o nim w sieci .

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to tak zrobie . 

Na kablach Chord vs flix 14/4 byla niewielka zmiana .Chord zagral jakby jasniej albo mi sie tak wydaje tylko .Czy moze wlasciwiej bylo by powiedziec czysciej? Wyrazniej jakby ale to jesli zmiana rzeczywiscie nie jest moją imaginacją to byla w niewielkim stopniu 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk no ale co to ma za znaczenie ze cenowo bedą  proporcjonalne do kosztow zestawu? Przeciez w drogim zestawie moze najlepiej sprawdzic sie tanszy kabel i odwrotnie w tym budzetowym drozszy (Tak mysle ale moze sie myle)  To w koncu wlasciwosci kabla sa wazne(czyli dobranie do konkretnych klockow)  czy jego proporcjonalna cena w odniesieniu do zestawu ?

I prosze na mnie nie krzyczec! jakby co smiac sie mozna :D ale najpierw wyjasnic 

PS najgorzej jest ze bede musial milion kabli wytestowac :( teraz jeszcze Melodike .O Mamo ! ;) mam nadzieje ze szybko trafie na ten odpowiedni 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk napisał:

W sensie ładowanie kabli za 50% ceny zestawu , jest najwiekszą głupotą. A to z tego powodu , że dołożenie tych 50% do lepszych kolumn da dużo większy przyrost jakości.

otóż to ;)

masz new zestaw za 3000zł (powiedzmy 50/50 2 kolumny + wzmak), i np. kupujesz 2 kable głośnikowe za ~500zł (nie ma sensu).

Ja np. mam zestaw za ~7000zł i przewody za 110zł i wg mnie gra przyjemnie , ale też kable to tak może te max 5% poprawią , bardziej wpłyną na dopełnienie potencjału zestawu (np. lepiej sygnał dostarczą , ograniczą jakieś spadki itp. - nie znam się aż tak na tym). I też te konfekcjonowane średnio się opłaca jeśli nie będziesz przepinać co chwilę , a zwykły użytkownik w domu tego nie robi.

Wiele pozytywnych opinii czytałem/słyszałem o kimberach , tak więc zależnie od budżetu rozglądnąłbym się między kimberem a melodiką ;) warto też kupić tańszy kabel 5zł/m2 by sprawdzić czy rzeczywiście odczujesz różnicę.

Ostatnio padł mi "pro" kabel hdmi monstera (7-8msc wytrzymał) i jadę na starym płaskim noname , na którym pc-tv śmiga lepiej ... także ten

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wypozyczony Flix 14/4 a zamowione Kimber PR4 (konfekcja czyli da sie zwrocic) oraz Da Vinci z metra (podwojny metraz) To jak moiwsz melodike tez wyprobuje. Interkonekty Auda 0.5m tez zamowilem .

A co do zasilania i listwy to mam zamiar jednak porownac Tomanka (Blocker DC na dwa gniazda do DAC i wzmaka)i kabel zasilajacy od nich oraz listwe od Mateusza i kabel zasilajacy a jak sie da to tez interkonekty Beldena .Tak sobie mysle ze co mi szkodzi porownac co mi bedzie pasowac lepiej ;) 

Kubbak a za ile ja mam zestaw to liczac ile dalem  to wyszlo  2550 za DAC + 4tys wzmacniacz +1900 kolumny .Za wzmacniacz negocjuje rabat a narazie napisalem tyle ile realnie zapłacilem bo tak sie umowilem ze sklepem ,na opcjonalnego pilota do niego wynegocjowalem juz cene 130 pln wiec go wezme 

PS Pewnie ze placic za te koncowki  kabla tez jest moim zdaniem bez sensu ,doradzono mi delikatne ocynowanie ich ale to juz jak sobie wybiore jakis docelowy 

reszta sie okaze w praniu (graniu ;) )

Chce jeszcze powariowac z pierscieniami antydyfrakcyjnymi ale czekam narazie  az ktos mi po kolezensku przyniesie filc to sobie powycinam i zdam realacje co to daje i czy warto 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, THX1138 napisał:

Kubbak a za ile ja mam zestaw to liczac ile dalem  to wyszlo  2550 za DAC + 4tys wzmacniacz +1900 kolumny .Za wzmacniacz negocjuje rabat a narazie napisalem tyle ile realnie zapłacilem bo tak sie umowilem ze sklepem ,na opcjonalnego pilota do niego wynegocjowalem juz cene 130 pln wiec go wezme 

THX1138,
A jaki to wzmacniacz? Ostatni jaki pamiętam to były Twoje podchody do Cyrus One, no ale Cyrus wychodzi taniej niż 4...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Przyjrzałem się Twojemu wzmacniaczowi na stronie Audio GD. Imponująca konstrukcja. Zwróciłem też uwagę, jak Chińczycy tną koszty, by móc sprzedawać swoje produkty w tak atrakcyjnych cenach. Zobaczcie na zdjęcia. Pomieszczenia zakładu pozbawione są jakiegokolwiek wystroju i, sądząc po strojach pracujących, są nieogrzewane. Te oszczędności idą wręcz zbyt daleko. Ich pokój odsłuchowy pozbawiony jest całkowicie adaptacji akustycznej. Cóż można usłyszeć w salce o akustyce pomieszczenia do uboju w rzeźni?  

16s.JPG

7s.JPG

18s.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mkk napisał:

W sensie ładowanie kabli za 50% ceny zestawu , jest najwiekszą głupotą. A to z tego powodu , że dołożenie tych 50% do lepszych kolumn da dużo większy przyrost jakości.

Oczywiście że tak. Co nie oznacza że można podłączać byle czym. Trzeba znać umiar ale różnica na kablach jest. Szkoda na tym "tracić".

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Tak na marginesie. Przyjrzałem się Twojemu wzmacniaczowi na stronie Audio GD. Imponująca konstrukcja. Zwróciłem też uwagę, jak Chińczycy tną koszty, by móc sprzedawać swoje produkty w tak atrakcyjnych cenach. Zobaczcie na zdjęcia. Pomieszczenia zakładu pozbawione są jakiegokolwiek wystroju i, sądząc po strojach pracujących, są nieogrzewane. Te oszczędności idą wręcz zbyt daleko. Ich pokój odsłuchowy pozbawiony jest całkowicie adaptacji akustycznej. Cóż można usłyszeć w salce o akustyce pomieszczenia do uboju w rzeźni?  

Znajdź fotki jak to wygląda gdzie indziej..... Ale prawdziwie nie te marketingowe :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry panowie ;) 

Kraft nie to zeby teraz bronil swojego wzmacniacza czy cos ale ...zebys ty wiedzial jak inne nie chinskie firmy tną swoje koszty to nie wiem czy bys w to uwierzyl .To juz nie dotyczy tylko sprzetu audio ale wszystkiego .Ogladalem troche serii takich reportazy na Planete + gdzie trudno bylo mi uwierzyc w to ze np w Bangladeszu farbuje sie tkaniny dla wiodących znanych marek w takich warunkach i takimi farbami ze to nadaje sie  na afere .Ludzie po kolana w tej farbie pracują a ze jest ona mocno rakotworcza to przezywalnosc tych pracownkow jest b niska 

Mierzono w transporcie na granicy ze jest to napromieniowane (zrobili to nielegalnie bo inaczej sie nie dalo) no i co? I nic .Szyje sie z tego ciuchy ,bielizne itd i dowala taką marze ze ho ho .Inna wielka znana marka chwalaca sie ze dba o srodowisko a widzialem na filmie gory smieci w krajach tzw  3 swiata gdzie bylo widac logo tej firmy ,resztki obudowy itd a tez i inne loga "szanujacych " sie firm . Jeszcze inny gigant produkujacy procesory korzysta z kopalni gdzie pracują dzieci a raz w m-cu jest przynajmniej jeden wypadek smiertelny .Firm nie podam bo nie chce zeby zalozyly mi proces o znieslawienie . Moze to troche nie na temat jest ale tak mi sie automatycznie skojarzylo od razu .

Kraft to tak nie działa do konca ze tnie sie koszta po to zeby sprzedac w nizszej cenie .Tnie sie koszta zeby miec wiekszy zysk a sprzedaje sie za maksymalną cene jaka tylko sie da dokrecajac do tego agresywny marketing itd .Sztandarowy przyklad to Iphone gdzie jego produkcja to chyba z 5 dolcow a cena koncowa? :D Zeby on jeszcze byl tyle wart biorąc pod uwage funkcje ,osiagi ,specyfikacje etc ale nie jest .Autentyczny szajs ze swietnym marketingiem .

Dlaczego malo ludzi zna sprzet od Audio gd? marketing prawie zerowy ,dystrybucja pada bo chinczycy mimo umowy z polskmi dystrybutorami i tak sprzedaja kazdemu kto zadzwoni 

Wracając do samego wzmacniacza to najwazniejsze jak gra a gra moim zdaniem b dobrze .Duzo lepiej niz wskazuje na to cena i dlatego zostal u mnie;) 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...