Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Z kolumnami o mocno złagodzonej górze bym uważał po Paradigmach. Myślę ze warto przetestować kolumny takie jak KEF Q350. Na kablach Klotza dobrze się nie znam i chyba za wiele tu nie pomogę. Myślę jednak ze lepiej dobrze dobrać kolumny niż skupiać się na drogich kablach i listwach niezasilających tudzież takich kablach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MobyDick napisał:

Jeśli w pomieszczeniu niema dużej ilości gładkich powierzchni to umieszczanie większej ilości ustrojów akustycznych nie za wiele tu pomoże.

Historycznie rzecz ujmując, ostatnie pomieszczenia bez dużej ilości gładkich powierzchni to była chyba chata Piasta Kołodzieja;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, THX1138 napisał:

MobyDick w pomieszczeniu nie ma wlasnie duzo plaskich powierzchni tym bardziej teraz jak jest mocno zagracone .Chyba ze liczyc jako plaskie powierzchnie np pudelka kartonowe ,sciany ,sufit i podloga .To tak sa te rzeczy 

PS : Jesli chodzi o zmiany akustyczne to mozliwe jest np powieszenie dywanu na scianie (jesli bedzie taka potrzeba) moge dodac grube zaslony na okna i jakis maly dywanik na panele ,ponad to moge porzadnie dociazyc standy(olów)  (jeszcze ich nie mam ale chyba  bede robil DIY) na kolmny nic nie postawie bo dach nie jest płaski ,zas moge dodac kolce oraz plyty np granitowe .Przy okazji powiem ze te pierscienie z filcu cos daja ale nie moge teraz tego za bardzo uslyszec bo za ostro jest .Wyczulem ze daja cos w sensie przestrzennym (albo mi sie tak wydawalo )

 

Jakbyś wrzucił zdjęcia, to można coś będzie pomyśleć. Na początek wystarczą bezkosztowe eksperymenty z jakimiś poduchami, kocami i materacami. Już one Ci mogą dużo podpowiedzieć, co robić dalej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą kolumn podłogowych, większych i z większą ilością głośników basowych jest zwykle większa swoboda przy dużych poziomach głośności i niżej schodzący bas. Nie jest to jednak zasadą. Przy KEF Q350 może odstraszać często podawane dolne pasmo przenoszenia od 63 Hz. Jednak jest ono podawane wtedy w wąskim polu tolerancji +/- 3 dB , przy spadku -6 dB producent podaje 42 Hz co jest dobrym wynikiem dla wielu kolumn podłogowych. Do tego głośniki tego producenta zwykle mają zdolność do liniowej pracy membrany woofera przy dużej amplitudzie. Dlatego przy niewielkich rozmiarach mogą konkurować z większymi skrzynkami. Moim zdaniem lepiej kupić lepsze kolumny w mniejszej obudowie, bardziej zaawansowane technologicznie jeśli ich możliwości dynamiczne są dla nas wystarczające. Jeśli Paradigmy były do tej pory wystarczające to zwiększając budżet również nie szukał bym kolumn podłogowych.

Kolumny podłogowe przez większa obudowę mają zwykle większa skłonność do pogrubiania np. głosu ludzkiego.

Q350 mają opinię tańszych LS50 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem i dziekuje ci :) duzo sie dowiaduje od ciebie . 

No tak ,Paradigmy sa zupelnie wystarczające u mnie pod wzgledem wypelnienia graja 'duzym' dzwiekiem .Tak wiec zostaje jak radzisz przy podstawkach .Mi sie tez wydaje ze to lepsza opcja dla mnie . 

Chyba nie wytrzymam i wypozycze te Kefy z tym ze teraz mam tak malo czasu ze ciezko bedzie .

Sluchaj dowiedzialem sie z jakimi kolumnami zgral sie Precision 2  sa to wg zapewnien tego pana Dynaudio contur 1/4 (monitory) ile w tym prawdy nie wiem ale pomyslalem ze moze bedzie to jakas wskazówka dobra . Cenowo zas absolutnie odpada u mnie bez wzgledu czy wygral bym milion w totka czy okazal sie spadkobiercą tronu krolowej Elzbiety :D Moim zdaniem cena w tych granicach za glosniki jest juz sztucznie wysrubowana (sorki za wynurzenia osobiste ) a zdaje sobie sprawe ze sa kolumny po 70 tys pewnie moze tez po ponad 100tys tez sa ,Dzis granicy przyzwoitosci wydaje sie nie ma zadnej 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj nie chcialem cie ani nikogo innego urazic .Jesli posiadasz kolumny za ponad 10tys czy 50 czy moze wiecej to nic mi do tego(nie zagladalem w profil) .Moim zdaniem jest tak ze te kolumy powinny kosztowac przynajmniej polowe mniej lub o tyle powinno sie podniesc zarobki w naszym kraju gdzie pracujacy tworzą  klase w sumie biedoty bo na taki stan skazuje ich glodowa  pensja .I to tu w tym miejscu lezy cale zło o ktorym mowie .Brak proporcji w naszym kraju sie poglebia i ci co sa bogaci staja sie jeszcze bogatsi a biedni jeszcze biedniejsi .Nie chce sie wymadrzac ale to prowadzi w bardzo zlym kierunku .Zdaje sobie sprawe ze zawsze beda podzialy spoleczne ale to co teraz sie obserwuje to jest juz chore .I znowu przepraszam za osobiste wynurzenia  ;) 

Po prostu niedlugo dla zwyklych ludzi nie bedzie niczego no sorry moze tylko tanie jatki w stylu "zdrowej zywnosci"  z dyskontow  i splaty kredytow 

PS przeczytalem recenzje i jest ona obecujaca bardzo .Troche dla mnie zle ze bassreflex z tylu ,Nie mam za duzo miejsca zeby odsawiacod sciany .mam nadzieje ze np 50 cm wystarczy 

Wiesz co mnie wkurza? wycialem z kontekstu ale wkleje to zdanie w recenzji ;

"Konkluzja
Po wielu godzinach szukania dziury w całym doszedłem do wniosku, że 2500 złotych za parę tak dobrze grających monitorów to jakiś żart" 

Az sie chce napisac do pana recenzenta co sadzi o zarobkach w polsce to dopiero jest zart a na tym tle cena 2500 za podstawki to dopasowania do tego zartu placowego wartosc. Proporcje tu zostaly wlasnie zachowane choc zdaje sobie sprawe ze te 2500 to tez nie jest przeciez szczegol w stylu 10 zl no ale  zauwaza sie zarty jak cos jest dostepne w miare dla kazdego ale parodii polskich warunkow nikt nie zauwaza .Chora sytuacja ktora jeszcze napedza dziwne przeswiadczenie niektorych ze im wiecej masz pieniedzy tym jestes lepszy a im mniej tym gorszy i nalezy sie tego wstydzic .O nie ! Wstydzic sie powinni ci ktorzy takie warunki zgotowali polakom ale ..Orwell sie klania 

swinie sa rowniejsze i tyle 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to od bardzo dawna sam sobie buduję kolumny jakie mi się podobają :) . Na całym świecie sprzedają się w największych ilościach kolumny najtańsze . Na drogie i bardzo drogie również jest zapotrzebowanie, i dlatego się je robi. Paradoksalnie w dziedzinie najdroższego sprzętu absurdalnie wysoka cena staje się ich zaletą i daje poczucie posiadania czegoś unikalnego i niedostępnego dla ogółu. To jest chore, ale tak jest. Dynaudio Contour 1.4 LE kosztują 15 tyś za parę i uważam ze to dość sporo do sprzętu który masz. Jednak ma to jakiś sens. Poniżej jakości KEF Q350 bym tu raczej nie schodził i uważam ze do takich kolumn śmiało można podłączyć dużo tańszy sprzęt i jest w tym sens.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc w dyskusje ekonomiczno-polityczne, to obecna sytuacja na rynku audio jest właśnie bardzo dobra. Chyba nigdy wcześniej świetnie brzmiący sprzęt nie był tak dostępny dla każdego. Produkcja w Azji zrewolucjonizowała dostęp do przyzwoitego  Hi-Fi (pomijając obiektywny wzrost dochodów w Polsce). Uszy do góry. Dzisiaj nic tylko wybierać, kupować i cieszyć się dobrym dźwiękiem. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuze sie cytatem z filmu  " Pieniadze to nie wszystko ale brak pieniedzy to H**  "    :D 

od siebie dodam ze szczegolnie dzis gdzie wybor jest ogromny ,mozna robic co sie chce,kupic co sie chce  itd  a ograniczeniem jest "tylko" jeden "szczegół" : Kasa 

No dobra bede sie teraz trzymal tematu audio juz ;) 

Kefy wchodzą w gre uda mi sie pozyczyc to opisze jak u mnie graly 

 

6 minut temu, MobyDick napisał:

A ten redaktor jest trochę wypaczony przez testowanie dużo droższego sprzętu który uważa za normę i głównie należy rozumieć jego ocenę jako postrzeganie tych kolumn jako grających na poziomie droższych kolumn.

Spoko ;)jak mowilem wycialem z kontekstu bo napsial ze cene nowego Iphona tez uwaza za zart tylko w gorszym stylu 

PS Z ciekawosci MobyDick ile wzialbys za zbudowanie monitorow ?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie odwiozą do pomieszczenia bez klamek:D

Nie wiem dlaczego ale dzis jest duzo lepiej . Mniej ostro zdecydowanie .Co zmienilem ? Prawie nic wypiąlem z listwy zasilacz od kablowki i TV oraz rozlozylem inaczej przewody glosnikowe . 

PS gadalem z facetem z salonu na temat Kef i jego zdanie jest takie ze z Precision 2 zagraja bez uderzenia oraz ze ogolnie te monitory graja chudo i srednicą 

Wrazenia z kabli : Jak narazie to bardziej mi sie podoba Kimber PR4 ,Da Vinci jakby ograniczal dzwiek ,trudno mi to okreslic ,brzmi dobrze ale wlasnie jakby cos ukrywal,hamowal  w porownaniu z Kimber 

Kimber wydaje mi sie ze brzmi naturalniej i swobodniej jakby a przy Da Vinci mam tez wrazenie jakby syntetycznosci .Jak narazie po krotkim sluchaniu tak mi sie wlasnie wydaje 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to takie voodo audiofilskie, ze czym mniej zasilaczy w torze (szczególnie impulsowych) to jest lepsza kultura dźwieku :)

Nie jest niespodzianka, ze Kimber zagral lepiej od daVinci.

Kable tez się wygrzewają. Nawet jak nie sluchasz muzyki to niech sobie zestaw cichutko plumka. Jutro bedzie jeszcze lepiej. Dzwoniłeś do Mateusza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki ;) Ta ostrosc to w ogole na niektorych nagraniach nie ma jej wrecz wcale . 

Audiowit dzwonilem gadalem i wezme interkonekty i kabel zasilający na probe .Tak wogole to strasznie zawalony jestem czasowo i nie tylko .Tak porobilo sie teraz ale to przejsciowe aczkolwiek narazie jest masakra.

Pozdrawiam 

Udpate: Kate Bush "Wuthering Heights" pieknie .Gładki jedwabny glos .I badz tu mądry 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...