Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

3 godziny temu, THX1138 napisał:

PS gadalem z facetem z salonu na temat Kef i jego zdanie jest takie ze z Precision 2 zagraja bez uderzenia oraz ze ogolnie te monitory graja chudo i srednicą 

Spotkałem się wcześniej już chyba ze 3 razy z podobną opinią o innych kolumnach KEF i jakoś nie odebrałem ich w taki sposób gdy je słuchałem. Jedne z nich jednak słyszałem w zbyt dużym dla nich pomieszczeniu i ustawione bardzo daleko od tylnej ściany faktycznie nie miały zbyt dużo basu a były to małe iQ1. Producent zaleca ich ustawienie niezbyt dalekie od tylnej ściany i większe od ścian bocznych. Jednak LS50 słyszałem jak stały prawie na środku pomieszczenia i basu nie brakowało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Kef r300 i Pana z salonu. Nie ma on kompletnie pojęcia, jak to gra. Mam Audio Gd Precision 2 i miałem przez dwa lata r300. W małym 18 m pokoju basu byli za dużo, w pokoju ponad 20 m basu było dużo. Nie polecam tych głośników, w tej cenie można kupić lepiej.
Nie angażują, wysokie tony są mizerne, metaliczne, bez polotu. Głośnikom brak muzykalności. Już lepiej kupić RLS Callisto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, THX1138 napisał:

Audiowit dzwonilem gadalem i wezme interkonekty i kabel zasilający na probe .Tak wogole to strasznie zawalony jestem czasowo i nie tylko .Tak porobilo sie teraz ale to przejsciowe aczkolwiek narazie jest masakra.

THX1138,
nie warto się aż tak śpieszyć! Jak nie masz wolnego czasu, to przecież można zmniejszyć tempo kolejnych zakupów (o czym zresztą była już wielokrotnie mowa).
Od Mateusza bierzesz też na próbę listwę zasilającą, by wykorzystać okazję i przesyłkę?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick to widzisz jak wciskają . To wciska co mu nie schodzi

Jarro czesc .Napiszesz  cos wiecej o Precision 2 ? Ja mam go od 2 tyg dopiero a do niego Paradigm studio 20v4 z DAC Matrix X Sabre i strumieniuje muze z Tidal przez laptop 

RoRo czesc . Listwy nie biore (No staram sie nie spieszyc) Wyprobuje interkonekty i kabel zasilajacy i zobaczymy 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy od tego co ktoś lubi.

A wracając do cen sprzętu i sensownego rozłożenia kosztów wpadł mi w oczy taki system oferowany przez jeden ze sklepów NAD C338 + Kef Q350 za 4 tyś. 

Ten NAD to wzmacniacz cyfrowy z wejściami cyfrowymi i analogowymi i jest wyposażony w szereg funkcji sieciowych. 

Elektronika którą masz to znacznie lepsze sprzęty, jednak ciekaw jestem jak duża była by różnica na tych samych kolumnach które są tu w zestawie.

Absolutnie nie polecam go brać na próby :). Jednak sadzę że można taniej i nie aż tak dużo gorzej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Audio Gd Precision 2 gra zjawiskowo, gęsto i prawdziwie. Ktoś porównywał z master 10 i zrezygnował z kupna tego drugiego, bo prawie nie było różnic. Zresztą dlatego wyszedł z produkcji, bo był za tani. To jeden z elementów systemu, którego nie pozbędę się. Kiedy r300 zamieniłem na Pylon Diamond 25 i jestem bardzo zadowolony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick no i o to chodzi zeby taki sprzet porzadniejszy za tyle tez byl . Mowisz ze jest wart uwagi? Moze  polece go  komus do przesluchania ;) 

 

Jarro dziekuje za opinie .Celowo nie napsialem nic od siebie bo mi sie ten wzmacniacz tez podoba :)  z Paradigm moimi gra b ladnie ale czasem jest gora za ostra lecz okazuje sie ze nie na kazdym nagraniu .

Pytanie techniczne : Czy ty miales tak ze tryb 1 byl sporo glosniejszy niz tryb 2 w pracy na glosnikach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam R 300 z Marantzem pm 8005 i potwierdzam ze grają przyjemnie,dodatkowo porównywałem z Studio 16 hertz Canto grand i tam było więcej basu,u mnie aż za dużo.Moge od siebie dodać ze gra to z malina i hifiberry dac+ pro i jak miałem zainstalowany Volumio to dźwięk  był płaski i bez powietrza gdy zmieniłem na Moode  to dopiero jest różnica .Wiec może niekoniecznie od razu wypowiadać się krytycznie bo każdy system to składowa różnych sprzętów i dopiero one GRAJĄ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze troche sie burza rozpetała na temat tych glosnikow ;) 

Jesli chodzi o mnie to mialem odsluchiwac inne ale poniewaz na Kimber gra mi duzo lepiej to wstrzymuje sie i poczekam na finalne ustawienie u siebie czyli po remoncie .Pobawie sie akustyką i moze doszlifuje to brzmienie do takiego jak chce . Z tym ze sadze ze tutaj tez duza role (jak nie jedyną) odgrywa jakosc nagran z Tidal bo nie na kazdym utworze ta gorna ostrosc istnieje .Wypadalo by sprawic tak zeby na tych gorszych (ostrzej brzmiacych górnie ) tez bylo gładko bo tam tak wiele nie ma do poprawki no ale z pewnoscią COS jest 

Poprosze o opinie czy gdybym zamienil laptop na ktorys z minikomputerkow w stylu Raspberry czy innych np z windowsem to czy wplynie to na lepszą jakos nagran z Tidal?  W sumie chodzi mi o polaczenie Komputer >DAC  .Dalo by sie ominac USB ? I czy przez inne lacze bedzie lepiej .Mysle lepiej bylo by np przez XLR lub coaxial .Jak sie myle to poprosze o wyjasnienie 

Jeszcze jedna prosba ;) ten zestaw spodobal sie znajomej i sie zastanawia nad kupnem NAD C338 + Kef Q350 bedzie sluzyl do jazzu i klasyki plus takie spokojne relaksacyjne nagrania . Stalo by w 12m2  .Znajoma moze wydac max 6 tys na te impreze .Chciala by tez odtwarzac plyty CD  bo ma ich troche ale nie wiem czy sie da to razem ogarnac za taki budzet jesli nie to tylko sieciowo .Jak ktos moze doradzic cos to bardzo bym prosil 

Pozdrawiam 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A nie mówiłem z tym Kimberem :P

Co do samego kompa. To jeśli kupił byś malinkę to podłączenie do dobrego DACa z wejściem coaxial wpłynie na jakość. Ale też są DACi które mają na prawdę bardzo dobre wejście USB jak CHORD QUTEST i wówczas komp na Windowsie nie stanowi problemów.

Spróbować mozna, ale to już finalny szlif.

 

Codo znajomej. to nie lepiej jej polecic starszego NADa 356 który jest ewidentnie lepszy a do tego sieć WXAD 10 od Yamahy?

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodziło o to żeby znaleźć  droższy wzmacniacz NAD-a, tylko o zestaw składający się z kolumn KEF Q350 z odpowiednim do ich napędzenia wzmacniaczem z funkcjami sieciowymi i wejściami cyfrowymi w cenie do 4 tyś :) . Czyli w praktyce pełny współczesny system audio. A czy NAD 356 jest lepszy lub gorszy to też troszkę kwestia gustu. Dla tych co nie lobią brzmienia starych NADów jest gorszy. I nie będzie zbyt dobrym partnerem do podłączenia do Q350. Był to zresztą motyw co do tego jak rozłożyć koszty i zbudować dobrze grający system bez wchodzenia w spiralę dodatkowych wydatków na niekonieczne kable łączące sprzęt i zasilające. Zawsze można szukać dróg jak drożnej zbudować system zwiększając ilość elementów i kupując droższe klocki o potencjalnie lepszych parametrach które w niewielkim stopniu mogą coś zmienić.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,MobyDick dzieki :) 

Trzeba by chyba wyprobowac te zestawienia .Widze ze zdania sa podzielone co do tego zestawu dla znajomej . w gre wchodzą kolumny Kef q350 ale tez Kefr300 poniewaz wytargowalem za nie rabat 700zl . Namawiam ją do przesluchania jednych i drugich kolumn pod muzyke z Tidal .

MobyDick budzet znajomej na calosc to 6 tys max choc wolala by za 4tys ale po rozmowie zadecydowala ze jeszcze moze tyle dolozyc 

Piotrek ja juz mam Matrixa X Sabre .Czyli twoim zdaniem najlepszy do audio z tych wszystkich minikomputerkow (a jest ich cala masa) to Raspbbery Pi jednak? I polaczenie przez coaxial z DAC ? 

Panowie bo tak sobie kombinuje ze poniewaz usb w matrix jest chyba najslabszym ogniwem (rzeczywiscie Ten Chord z tego co czytam ma lepsze usb) a ostrosc pojawia siena niektorych nagraniach z Tidal to moze polepszenie jakosci przekazywania sygnalu z Tidal wplynie tez na mniejza ostrosc lub moze ja nawet zlikwiduje? W kazdym razie zysk jakosci i tak by byl . 

Jeszcze pytanko czy warto wymieniac Kimber PR4 na taki bez koncowek czy zostawic sobie konfekcjonowany? Bo szczerze to roznica w cenie nie jest duza. 

Pozdrawiam :)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem to końcówki dźwięku nie poprawiają. Jednak stanowią bardziej eleganckie zakończenie przewodów i ułatwiają podłączanie. W przypadku tego kabla uniemożliwiają jednak podłączenie bez zwór. Wbrew pozorom podwójne przyłącza w kolumnach mają za zadanie podłączyć 2 sekcje osobnymi przewodami a nie korygowanie go przez umieszczanie w torze blaszek dla mniejszego lub większego degradowania jakości wysokich tonów.

A jeśli chodzi o zestaw droższy niż 4 tyś to myślę ze również lepiej pomyśleć o lepszych kolumnach niż droższym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wymienic .OK 

Panowie czy kabel glosnikowy moze sobie troche wisiec? Czy musi lezec plasko na podlodze? Bo sie sie zastanawiam nad wymiana tego Kimber PR 4  czy nie wziac np 6 m zamiast 5m . Czy to okablowanie patrzac od kolumny musi wygladac tak "po kwadracie" ze od kolumny w dół prosta linia pionowa potem poziomo po po podlodze az w poblize wzmacniacza i potem w gore pionowo do wzmacniacza ? 

Moze glupie pytanie ale chcialbym wiedziec 

 

MobyDick to jaki sugerujesz ten zestaw dla znajomej? Ten co jest za 4 tys tylko zamiast Kef q350 to Kef r300? czy ten wzmacniacz i streamer co podal Piotrek i do tego kolumny kefr300 czy kef q350?  Ten streamer ma dobra recenzje wprawdzie no ale nie slyszlem go .Tamten zestaw za 4tys tez ma dobrą recenzje (w sensie wzmacniacza i kolumn ) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długości kabli zdania są podzielone :D. Jedni uważają że nie powinny sobie od tak leżeć na podłodze, tylko powinny być umieszczone na specjalnych standach do tego celu przeznaczonych , bo wtedy będzie działała na nie magia voodoo audio :) . Inni uważają że powinny być najkrótsze jak tylko można i wtedy powinny być rozpięte pomiędzy wzmacniaczem i kolumnami. Moje zdanie jest takie ze najlepiej jeśli są w miarę krótkie, jednak na tyle aby można było regulować odległość kolumn od ścian. Dobrze żeby za bardzo nie przeszkadzały w życiu. Jeśli mogą wisieć to niech sobie wiszą, jeśli lezą na podłodze to niech tam sobie leżą.

 

Moim zdaniem żadne z tych dwóch kolumn nie pasują do NADa 356. Może to kwestia gustu .. Może zupełnie inny wzmacniacz. Potem chodzą opinie ze te kolumny grają tylko basem a te drugie środkiem :) . Wybór czy kef r300 czy kef q350 to również bardziej kwestia tego co ktoś woli niż tego że droższy musi być dla każdego lepszy. Jeśli chcemy mieć optymalnie zbudowany zestaw w określonym budżecie to należy unikać dobierania możliwie drogich jego składowych które nie będą ze sobą dobrze grały. Rozumiem że sprzedawcy będą usiłować naciągać budżet w nieskończoność. Dlatego od początku trzeba założyć budżet na jaki nas stać i poruszać się w jego możliwościach. Ten temat zaczął się od budżetu 2,5 tys do którego podłączyłeś się z 3,5 tyś. Skutek jest potem taki że może potem brakować środków na to co istotne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzekuje ci MobyDick :) Czyli reasumując doradze znajomej zeby posluchala sobie tego zestawu za 4 tys. Moze doradzic jej tez  kable Kimber PR4? Zeby sprawdzila sobie jak gra to razem?  Bo nie wiem czy jesli to zestaw to kable tez sie dostaje w komplecie? I jakie 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyborem kabla to byłbym bardziej ostrożny. Jeśli dostanie jakiś kabel gratis to należy od niego zacząć. Tam może się okazać właśnie najlepszy właśnie taki Chord ( lub zupełnie inny ) . Jakieś konkretne kable trzeba dobierać na samym końcu do sprzętu który jest na stałe ( przynajmniej na jakiś czas ). Pisałem już o tym. A 4PR może się zupełnie nie sprawdzić w tym połączeniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak sie zrobi ;)  Jeszcze raz dzieki MobyDick

 

Update:

Czy ktos sie moze na tym zna? chcialbym ominac polaczenie DACa przez usb i zastosowac raspberry pi z tą plytką (lub moze inna jak jest cos lepszego) https://www.allo.com/sparky/digione.html oczekuje ze wtedy bedzie lepsza jakosc przesylanego sygnalu bo nie bedzie szedl przez usb a poprzez coaxial . Czy mam racje? 

A jesli tak to czy Spdif ktory ma ta plytka da sie polaczyc z coaxial ktory posiada DAC? Moze glupoty plote to poprosze o "nawrócenie" :D 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...