Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Czesc Audiowit ;) . Mi nie zalezy na tym kablu itd moze sie ciagnac :D .Chodzi mi wylacznie o wlasnie lepsza jakosc tak jak juz ci wspominalem z powodu tego najslabszego ogniwa czyli usb w xsabre i widze mam potwierdzenie od ciebie ze tak jest  .Nie bardzo sie da wypozyczyc bo nie widzialem maliny z tą plytką z coaxial w polskim sklepie (jak narazie znalazlem tylko we francuskim ) A co myslisz o tych ustrojstwach co dalem linki?   

PS Sprawdz PW 

Pozdrawiam :) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

Cóż.. cała masa ludzi opowiada w samych superlatywach o "malinkowym' rozwiązaniu.

Myślę że kupno zestawu bezpośrednio z https://www.allo.com/sparky/index-plug-and-play.html nie stwarza jakiegoś dużego ryzyka niepowodzenia :)

Ale chyba zwrot bylby karkołomny ? Bo niewiadomo wlasciwie jakie przepisy ich obowiazują i czy w ogole zwrot jest mozliwy 

Rozumiem ze M2tech nikt nie zna i dlatego nie piszecie o tym?

3 minuty temu, mkk napisał:

Ja zamówiłem zestaw z allo z wgranym volumio. Podpiąłem neta, powpisywałem hasła i tak sobie gra od wiosny nie wyłączana :D

Dopiero od wiosny? No to czyli masz ja pare m-cy dopiero .Zauwazylem ze napisales ze nie wylaczasz od tego czasu  tzn ze sa jakies probemy z odpaleniem i dlatego nie wylaczasz? 

PS czy na Allo sa zwroty tak jak u nas w ciagu 14 dni czy cos w podobie?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mkk napisał:

Nie ma żadnych problemów. Po prostu stoi sobie za wzmacniaczem i nie odczuwam potrzeby wyłanczania

OK dzieki. Z tym ze po paru miesiacach to malo mozna powiedziec ile malina w ogole wytrzymuje i czy  za szybko nie padnie (powiedzmy w ciagu paru lat ) Fajnie bylo by znalezc kogos kto uzywa jej juz dluzej np z 5 lat 

I jak dzwieku u ciebie z Volumio? I nawet nie wiem na czym grasz;) to jak mozesz napisz 

Czesc :)

MobyDick a moglbys rozwinac mysl w kierunku dla laikow ? Czyli jakie sa scenariusze podlaczenia mojego DACa pod taki konwerter? CZym bedzie sie to objawiac i ogolnie jak mozesz naswietlic temat prosciej to poprosze :)

10 minut temu, Fafniak napisał:

Jak bardzo chcesz łatwego/bezpiecznego zwrotu to możesz uderzyć do projekt nostromo i wypożyczyć konwerter USB-COAX

Zobaczysz czy jest różnica pomiedzy usb w twoim DACu a coaxem

No to łatwiej mi wypozyczyc z salonu tego M2tech przeciez to tez konwerter 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre DAC-i są bardzo wrażliwe na dokładnie i równo taktowany otrzymywany sygnał. Tak miały szczególnie starsze układy. Generalnie postęp w budowie tego typu urządzeń ostatnimi laty poszedł w kierunku tego aby układ dobrze sobie radził z kiepskiej jakości dostarczonym sygnałem i to w coraz tańszych urządzeniach. 

Jeden przypadek możne być taki, że masz świetny DAC lecz musi dostać bardzo dokładnie i równo przetaktowany sygnał i wtedy gra świetnie a jeśli dostarczymy słabej jakości sygnał to zagra dużo gorzej.

Drugi przypadek możne być taki ze jakikolwiek dostanie sygnał przez Coaxial to zawsze będzie grał tak samo.

Najczęściej będzie coś pośredniego.

Dlatego każdy przypadek jest inny.

Dlatego jeden DAC możesz podłączyć do wyjścia emulowanego z gniazda jack laptopa a inny żeby dobrze grał musi mieć konwerter z synchronizacją osobnym przewodem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wspieraniem to oczywiscie godne to nasladowania ale ...no wlasnie to ale jest takie ze jako najslabsze ogniwo musze przede wszystkim wsperac sam siebie .Tak wiec jak cos jest lepsze nie polskie to kupie to nie polskie lub jesli to nie polskie jest tak samo dobre a drozsze to niestety tez kupie nie polskie . Tylko w sytuacji gdy polskie jest lepsze i tansze kupie polskie . Jestem do tego zmuszony finansowo przez dzialanie polskich politykow ktorzy to najwyrazniej maja gdzies polakow skoro zgotowali im takie a  nie inne warunki socjalno-bytowe .Juz nie chce sie rozpisywac na czym to polega bo kazdy wie ze zarobki sa mocno zanizane a ceny dorownuja tym z UE nie wspominajac juz o tzw podatkach .

Z calego serca chcialbym wspierac polski produkt za kazdym razem nawet gdyby byl drozszy ale wtedy musial bym dzialac na swoją niekorzysc 

 

MobyDick bardzo dziekuje :) znowu sie czegos pozytecznego dowiedzialem .

A patrzac  konkretnie na xsabre czego mozna sie spodziewac? Chyba trzeba to po prostu sprawdzic samemu 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Tych malin i innych minikomputerkow juz znalazlem duzo roznych .Dla robotyka np to super sprawa taka malina (stad oferty w Bootland) no ale nie mam nic przeciwko zeby zastosowac do audio jesli by to mialo przyniesc korzysc jakosciową  z tym ze ciagle wydaje mi sie ze ludzie biorą to tez (a moze tylko ) z powodu tego ze jest to malenkie i niepotrzeba odpalac komputera czy laptopa majac maline czy cos a la malina . 

Mnie zas chodzi o jakosc i tylko o jakosc audio a reszta schodzi na plan dalszy .Jak ma byc lepiej z lapka bedzie lapek i kropka .Mam dwa wiec jeden moge przeznaczyc wylacznie do audio jak zajdzie taka potrzeba .Jak jest wygodniej i lepiej to oczywscie to duzy plus i tez o tym mysle jednak nie chcalbym tu mylic tematow zeby rozwazac wygode .Rozwazajmy ewentualne  polepszenie jakosci czy pogorszenie jej, a wygode narazie zostawmy w spokoju . 

ale skoro juz jestesmy przy temacie tej wygody :D to  spytam czy Tidal z tabletu na windowsie bedzie jakosciowo sygnal taki sam jak z laptopa czy moze byc jednak gorzej? 

Mkk niezly sprzet ten Sansui .Mysle ze  sadzac z opisow jego grania tez by mi sie bardzo spodobal :) Jak graja ci z nim twoje kolumny na metalu? Sluchasz moze ciezkiej muzy czasami?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham każdej muzy , no może z wyjątkiem klasyki. A jak grają ...to subiektywne . Mam tak skonfigurowany zestaw , żeby nie podkreślał ostrej góry , czego nie cierpię ( MOS + jedwabna kopułka ) , basem potrafi przywalić. Generalnie ciepło i przyjemnie, do słuchania a nie analizowania fałszującej skrzypaczki, trzeciej od lewej w drugim rzędzie. 

I nie lekceważ wygody wbrew pozorom. U mnie muzyka gra po 8-9 h dziennie , mając CD często gęsto słuchałem jednego albumu parokrotnie , bo nie chciało mi się wstawać i zmieniać płyty. To w sumie był główny powód do przejścia na streaming/pliki. Teraz telefon, dwa kliki i pozamiatane. Do tego dostęp do tysięcy wykonawców, albumów ... 

Edytowano przez mkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by sie wlasnie przydaly te jedwabne kopułki .U mnie nie chcial bym wymieniac glosnikow tak szczerze bo mi ich granie sie  b podoba z tym ze na niektorych nagraniach z Tidal (a tylko z niego slucham) sypnie sie ostrzejsza góra niestety i to caly czas jest moja bolączka .U mnie tez dzwiek ma mocne uderzenie i bas jest naprawde bardzo ok ,reszta tez mi sie podoba oprocz tego j.w. czasami .A ja znowu klasyki tez slucham ale mniej ,najwiecej leci wlasnie metalu ale innych gatunkow tez np blues ,rock ,czasami i pop ,generalnie to co mi sie spodoba ,natomiast nie spodoba mi sie disco polo to juz wiem od dawna :D 

Nie mam CD( tzn mam ale slabiutkie i nie uzywam a plyt tez nie ma jakos duzo ) ,tylko Tidal leci i w sumie na tym mi najbardziej zalezy 

Wybralem Tidala nie dlatego ze nie chce mi sie wstawac jak tobie :D ale ze wzgledu finansowego bo jedna plyta CD troche kosztuje a wiadomo ze sluchajac muzyki z CD to tych plyt bylo by trzeba kupowac b duzo (wygoda byla tu na dalszym planie) no i tez niebagatelne to ze teraz jakosc tych CD jest gorsza bo sa gorsze realizacje 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MobyDick napisał:

Podejrzewam że do Tidala jakość z wejścia USB powinna być wystarczająca.

No i jest b dobrze ale ta góra caly czas mnie przesladuje .Chyba pojde i wypozycze tego M2tech i sprawdze .Z tym ze moze doradzisz mi ktorego pozyczac ?Bo z czasem mam teraz przekichane i wolal bym juz wycelowac w cos wartego uwagi .Opcjujesz mozesz wsrod tych 3 modeli co moze u mnie dac najwiecej dobra? ;)

Od razu mowie zegara nie dokupie 

PS Zobaczymy tez jak bedzie na interkonektach na ktore czekam 

Tak sobie jeszcze mysle ze w tych dwoch modelach m2tech (w batonie wiadomo ze nie bedzie ;) ) jest optyk a w tym slabiutkim CD tez mam optyczne no to akurat moglbym go wykorzystac to ominal bym jego wbudowanego DACa (Pioneer PD-207)

Tylko ze po to specjalnie to nie chce kupowac ale niejako przy okazji jakby dal poprawe na Tidal to bylby jeszcze jeden plus tej sytuacji)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze masz racje .Sprawdze wszystkie opcje i jak to nic nie da to dopiero wtedy bede sie rozgladal za innymi kolumnami lub jak mowisz moze modyfkacja wystarczy z tym ze na czym  miala by ona  polegac?.Masz  cos konkretnie na mysli?

Wymiana okablowania w srodku? 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz głębsza ingerencja .Beda dalej graly  jak Paradigmy ? To juz chyba lepiej je sprzedac i kupic inne z tym ze nie wiem czy dostane lepsze z plusami jakie ma Paradigm a bez tej czasami ostrej góry w cenie powiedzmy do 3 tys max 

Troche sie obawiam ze taka modyfikacja popsuje tez to co jest najlepsze w tych kolumnach 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...