Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

23 godziny temu, Fafniak napisał:

 

USB = gorsze

COAX = lepsze

Takie opinie można pisać w przypadku konkretnych urządzeń a nie rozciągać taka opinię na całość rynku.

Ja zawsze namawiam do uważnego czytania całych postów

@S4Home czy nie dostrzegłeś tego kolejnego zdania, czy pominąłeś je specjalnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mkk gra to bardzo dobrze. Tylko pamiętaj Thx, że mkk ma calkowicie inny system. Dali, Sansui i przyjemny dac. Co prawda nie slyszalem u niego maliny ale to jesli chodzi o charakter muzyki niewielka zmiana.

W Precision2 nie masz xlr? Chyba nie ma z tego co pamietam.

Przyjdą kable, pograsz chwilę( tydzień, dwa) w tym czasie zastanow się nad streamerem. Kupisz lub nie malinę. Jeśli nadal to nie bedzie to to trzeba zmienić kolumny.

Mkk ma swietnie brzmiace dali i mosa. To zupelnie inaczej niz u Ciebie bo Paradigmy (no moze troszkę AudioGd) nie maja takego charakteru. 

Thx nadal zalecam cierpliwość. Żadnych gwaltownych ruchów.

Musztarda po obiedzie ale zmiany powinieneś zacząć od kolumn :). Nie wiem czemu się przy nich tak upieraleś. Przecież nie grają jakbyś chciał. Ewidentnie gora i prawdopodobnie gorna srednica to nie Twoje granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wpisy .

 I tak czekam na interkonekty ,filtry ,zasilajace kable  bo postanowilem to wyprobowac .Jak zlikwiduje problem to super ,jak poprawi i da cos pozytywnego to je zostawie no ale jak zmian zadnych nie bede slyszal to wiadomo ze zwroce. 

Poza tym zastanowilem sie nad tym m2tech i jest to kolejny klocek ktory moze sie zepsuc (sorki ale ja patrze tez w ten sposob ) oraz kolejny wydatek . 

Po przemysleniu wole zaryzykowac i jednak zmodyfikowac kolumny (wiem Audiowit ze nie doradzasz tego) To jest mniejszy wydatek niz wymiana kolumn po drugie granie tych kolumn mi sie podoba (procz tych czasem zbyt ostrych sybinaltow) Zdaje sobie sprawe ze to jest ryzyko ale trudno podejmne je i najwyzej strace na tym.

 

Teraz tak dokladnie o tym co w kolumnach dla mnie jest nie tak aby dla jasnosci kazdy wiedzial o co mi chodzi : Nie jest to granie zyletkami czy jakies tłukące sie szklo itd .Problem jest delikatny a objawia sie nie na kazdym nagraniu bo na niektorych jest idealnie. Mysle ze najlepiej to wylumaczyc na wokalach .Otoz artysta spiewajac sobie rozne teksty wyspiewuje  'sz" ,"czy" "s" "c" zbyt ostro (swiszcząco ?metalicznie? ) Jest to delikatne ale slyszalne im oczywiscie glosniej tym lepiej to slychac.Nie wali to po uszach nie wwierca sie ale  slychac ze to nie jest naturalne . Skoro tak jest na wokalach to juz logiczne ze bedzie tez na niektorych instrumentach jak one zagraja dokladnie tak zeby wywolac ten efekt (nie wiem  na czym dokladnie to polega ) niektora trąbka zabrzmi ostrzej czy moze raczej lepiej napisac nieprzyjemnie w sensie zbytniej jej agresywnosci i tak mozna pisac bez konca bo to zalezy co akurat w nagraniu leci i w jakim . 

Jak dla mnie brakuje tutaj niewielkiej zmiany ktora spowodowala by w tym konkretnym przedziale pasma czy dzwieku (nie wiem jak opisac bo nie znam sie na tym) łagodnosci objawiajacej sie nie zredkowaniem gornego pasma ale jego wydelikaceniu w sensie nadania jedwabistosci czyli przyjemnego brzmienia ,naturalnego zamiast  tej  szczątkowej  metalicznosci czy swiszczenia ale jak wyzej  psalem to wystepuje tylko na poszczegolnych malych fragmentach(i nie zawsze) ale jest obecne . 

PS bede mial czas to podam przyklady konkretnych nagran takich znanych nagran i wskaze w ktorych miejscach to występuje u mnie .Moze to pomoze chociaz w tym zeby fachowo nazwac problem 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że korygowanie kolumn to cienka sprawa.

Po pierwsze musiałoby to odbywać się w twoim domu/pomieszczeniu, bo u "majstra" jednak będą inne warunki.

Druga spawa to kwestia ja mocno trzeba będzie zaingerować, na ile "majster" złagodzi to o chcesz nie ruszając reszty pasma.

Takie kolumny "modowane" są cięęężko odsprzedawalne, warto o tm pamiętać.

Wymiana kolumn to cięzki zgryz, szczegónie dla kogoś kto ma mało znajomych siedzących "w temacie" do których można podjechać i posłuchać, pożyczyć coś....

ale może jednak warto ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Jesli już musisz to robić to polecam AudioAnatomy. Kolega z forum, ma serwis audio, modyfikuje sprzet.

Tak jak Fafniak pisał. Trudno odsprzedawalne, a efekt nie zawsze satysfakcjonujacy.

Mowisz o powszechnym problemie sybilantów. Nic nowego.

Sprawdź kto ma jakies kolumny do sprzedania w Twojej miejscowosci.. Zadzwoń, umow się posluchaj. Nic trudnego. My nie jestesmy w stanie przez forum co DOKLADNIE Ci odpowiada w dźwieku.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak mozesz zostac dyplomatą :D bardzo uniwersalny wpis w temacie 

Czyli wg ciebie nie warto ale jednak jak sie upieram to moze bedzie warto :D 

OK spoko ;) tak sobie tylko zartuje. No masz racje inie tylko ty to mowisz bo Audiowit juz m napisal ze lepiej tego nie robic .

Po prostu jak do tego dojdzie ze oddam do modyfkacji to bedziecie mieli moj opis czy bylo warto czy nie .Napewno sie przyznam jesli wszystko sie zda na nic lub kolumny zagraja inaczej ,gorzej w sensie ich charakteru ,jesli np ta modyfikacja pozbawi je pozytywnych cech tej konstrukcji .Innymi slowy oczywiscie ze nie chodzi o jakies wycinanie pasma i jego ograniczanie ale o komponent łagodnej oddajacy gorne pasmo (np kondensator? ) watpie zeby u mnie trzeba bylo np wymieniac wysokotonowke ale to tez biore pod uwage .Ryzyk fizyk wiem ze odsprzedac juz nie odsprzedam (ktos sobie zapewnie pomysli ze zostalo cos spier...lone i dlatego sprzedaje ) 

Gdybym oddal do modyfikacji  to  do Sonus Oliva tak wiec sluchania tego na miejscu  nie mam mozliwosci (musial bym jechac kawal drogi ) o ile temat o tym panu juz byl i wydal sie on z tego co wklejalem mail malo profesjonalny (nieinzynierski) to z tego co rozmawialem z nim przez tel uwazam ze warto zarykowac .

W sumie oby takiej potrzeby modyfikacji nie bylo trzeba no ale ...zobaczymy jak sie to skonczy 

Audiowit dzieki za wpis ,czytam i narazie tylko biore to pod uwage na przyszlosc .Czyli mowisz ze to powszechny problem sybilantow a co jest temu winne? Domyslam sie ze kolumny skoro radzisz wymienic (lub po czesci wszystko ) 

Fafniak ile zaplaciles ,kiedy i za co konkretnie 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Fafniak napisał:

 

Wymiana kolumn to cięzki zgryz, szczegónie dla kogoś kto ma mało znajomych siedzących "w temacie" do których można podjechać i posłuchać, pożyczyć coś....

ale może jednak warto ?

 

ehhh

Te dwa zdania należy jednak rozumieć razem...

Czyli wato może jednak pojeździć i posłuchać... wymienić kolumny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit no OK .Nie pali mi sie i pisze ze i tak najpierw przelece inne opcje (kable itd) poczekam na ustawienie finalne u mnie (remont) i jak sienic nie zmieni czyli problem zostanie to wtedy dopiero bede konkretnie podejmowal decyzje o wymianie czy modyfikacji . 

PS Wiem ze ich juz nie sprzedam ale gdy wymiana wysokotonowki przyniesie mi oczekiwane efekty? Rozwin temat ja chetnie czegos sie naucze ,dowiem,przemysle 100 razy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał eksperymenty z wymianą kondensatorów w torze głośnika wysokotonowego , dla kogoś kto potrafi się posługiwać lutownicą. Generalnie jesli robi się eksperymenty na kolumnach to warto robić je etapami i jeśli są odwracalne. Do tego trzeba to robić z wyczuciem.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

Po pierwsze należy zacząć od tego jakie są tam kondensatory i ile ich tam jest :) . Jeśli chcesz ode mnie pomocy w tej sprawie to spotrzebowywałbym dość dokładnych zdjęć zwrotnicy. Tu wszystko jest względne.

OK rozumiem ze w ciemno nie mozna powiedziec .Sonus Oliva twierdzi ze zna troche te konstrukcje i wg niego nie jest ona do konca udanym modelem Paradigm i ze Paradgm troche tam skopal (przyoszczedzil ) mogl lepiej a poszedl po kosztach .Da sie odkrecic chyba tyl ten ze zworkami zeby tam zajrzec i kliknac fotke? Musze sprawdzic jak tam to wyglada ale to juz nie teraz  bo nie mam juz niestety czasu 

Pozdawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w budżetowych kolumnach widać oszczędności na elementach zwrotnicy. Na szczęście, tak jak piszą Koledzy, niewielkim kosztem można tutaj co nieco poprawić. Już sama wymiana kondensatora elektrolitycznego na foliowy, w torze  głośnika wysokotonowego, może przynieść sporą poprawę. Do tego możemy dobrać  taki rodzaj, model kondensatora, który przesunie dźwięk w stronę ciepła i łagodności, albo ostrości i detaliczności. Wszysyko zależy od tego jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. 

@audiowit, cena oczywiście nie zawsze jest gwarantem sukcesu. Przynajmniej nie sama cena :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

 

Farniak dzieki .Modyfikacje widze ale nadal nie widze ile za to zaplaciles .Moze juz jestem slepy dzis od zmeczenia i upalu albo tam nie ma w tych linkach nic o cenie .

Wpadlem na chwilke z doskoku i zaraz zmykam 

Dzien dobry Wam

Sa juz interkonekty i zasilajacy od Mateusza .Wdzialem je wczoraj w nocy przelotnie (ktos mi je odebral)  ale narazie nie wlaczalem bo nie mam niestety czasu .Moze pozniej lub jutro . Jak poslucham dam znac o wrazeniach ;) 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...