Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Tak przy okazji. Znalazłem w sieci pomiary kolumn KEF Q350 zrobione w stereophile. Wg jakiegoś sprzedawcy miały grac środkiem pasma. Z wykresów widać ze ich równowaga tonalna jest wyraźnie przesunięta w kierunku basu. Góra pasma jest lekko podbita , lecz w zakresie gdzie instrumenty muzyczne już prawie nie generują większych ilości dźwięków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz mi prosze swoje zdanie ktory ten zestaw bylby wart bardziej wydanych na niego pieniedzy? 

No bo laczenie c338 z kefr300 to samchyba pisales ze nie bardzo 

tak wiec zostala by opcja : C338 i kef q350   lub  starszy model nad 356 + kef r300 + streamer Yamahy wxad10 (propozycja Piotrka ) 

 

PS w obu DAC siedzi Wolfson (takie info mam od branzy)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że jak za 4 tys całość to warta uwagi jest kombiacja C338 z KEF C350. Również uważam że Podłączenie C338 ma więcej sensu z R300 niż C356 bo do tego wzmacniacza się te kolumny nie nadają. No chyba że ktoś lubi takie brzmienie. Trudno to też wykluczyć. Jeśli ktoś lubi sporo pomrukiwania z przygaszoną górą to ten NAD C356 z R300 powinien być ok. Do tych kolumn potrzebne są wzmacniacze grające dość energicznie i dobrze oddające naturalne barwy instrumentów. Do starych NADów potrzeba kolumn dość wyraźnie podbarwionych. Najlepiej z dość mocno wyostrzona górą.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Trzeba wypróbować. Myślę ze będzie ich tyle ile powinno być w nagraniu, jednak bez ich podkreślania.

Zeby nie wyszlo tak jak u mnie .Czyli co jej polecac na pierwszy ogien? Bo moze juz przy tym zostanie

Wracajac do mnie i mojego problemos to jak uwazasz da sie te sybilanty zlikwidowac na Tidalu innymi glosnikami ? (u mnie) Jakas dobra naprawde kopulką z dobra zwrotnica i dobrymi(lagodnymi kondensatorami etc) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie  jednak propozycja podłączenia NAD-a C356 do kolumn które masz dla ograniczeni głosek syczących. Jednak podejrzewam ze z nimi również nie było by optymalnie.

Sprzęt najlepiej dobierać słuchając go na ulubionych nagraniach i do tego najlepiej u siebie w domu. To co jednemu odpowiada dla kogoś innego może być nie do przyjęcia.

Nie miałem okazji posłuchać , lecz ciekawym może wydawać się użycie wzmacniacza takiego jak SMSL A8 .

Jeśli chodzi o przerabianie kolumn to sprawa nie jest taka prosta. To może być fajna zabawa jeśli się to robi dla własnej satysfakcji. Nie wszytko musi od razy wyjść. Jeśli się coś robi dla kogoś, może zawsze wchodzić w grę sytuacja że komuś w trakcie nagle zmieni się gust i racz chce czegoś więcej a potem mniej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle myslę Moby, ze przerabianie, budowa kolumn diy to zabawa dla zaawansowanych audiofili. Muszą znać konsekwencje, efekty zmian, umieć nazwać problem. To bardzo subiektywne. 

Producent mial plan i wiedzę i srodki. Mniej lub bardziej zrealizował projekt i ktoś to odsluchał i zaakceptował. Poczatkujący nie osiagnie takiego efektu lub zaufa przerabiającemu. Tylko czy przerabiający trafi w gust wlaściciela?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Kolumny buduje się pod różne wzmacniacze i do różnych pomieszczeń. Uważam ze warto czasem coś skorygować. Z czasem można modyfikacje pogłębiać. Gruntowne przerabianie bez wiedzy o tym bym odradzał jeśli chodzi  tylko o niewielką korekcję jakiegoś aspektu brzmienia. Można coś zupełnie spaprać lub może się udać. Ufanie w to ze jeśli pozakłada się drogie podzespoły bez wiedzy jak to wpływa na dźwięk może zgubić. Często się zdarza że ktoś wymienia głośnik na inny bo mu się spodobał z wyglądu i pasuje rozmiarem, nie biorąc pod uwagę różnych jego parametrów.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Nie dziwi mnie  jednak propozycja podłączenia NAD-a C356 do kolumn które masz dla ograniczeni głosek syczących. Jednak podejrzewam ze z nimi również nie było by optymalnie.

Sprzęt najlepiej dobierać słuchając go na ulubionych nagraniach i do tego najlepiej u siebie w domu. To co jednemu odpowiada dla kogoś innego może być nie do przyjęcia.

Nie miałem okazji posłuchać , lecz ciekawym może wydawać się użycie wzmacniacza takiego jak SMSL A8 .

Jeśli chodzi o przerabianie kolumn to sprawa nie jest taka prosta. To może być fajna zabawa jeśli się to robi dla własnej satysfakcji. Nie wszytko musi od razy wyjść. Jeśli się coś robi dla kogoś, może zawsze wchodzić w grę sytuacja że komuś w trakcie nagle zmieni się gust i racz chce czegoś więcej a potem mniej.

Tu dla jasnosci .Rozmowa przebiega w dwoch odrebnych kierunkach 

1) Moj zestaw stereo  z problemem sybilantow 

2) proponowany zestaw dla znajomej (nady,kefy) 

 

Tak wiec zeby sie nie pomieszalo to  nie chodzi absolutnie o podlaczanie do moich kolumn Nada C356 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów i charakteru. Moga po prostu do siebie nie pasować.

Nie bronie tu firmowych konstrukcji, od tego jestem daleki ale uwazam, że wszystko musi mieć swój czas. Mlody gra na firmowych rzeczach i zdobywa wiedzę, sredni coś tam sobie dłubie ale na podstawie nabytej wiedzy i zdobywa doswiadczenie. Ten ktory wie już czego chce robi na zamowienie, lub sam swoje audio.

Slyszalem kilka takich zestawow i trochę musialem zweryfikować poglady na audio.

Osobną grupę stanowia Ci co od poczatku do konca firmowe i co jakiś czas coś zmieniają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry .

To cos wam napisze ze chyba sie zdecyduje jednak na modyfikacje w Sonus Oliva .

I tu Uwaga ! Bedzie wymiana wszystkich glosnikow (czyli 2) na inne i inna zwrotnica do tego oraz okablowanie i koponenty zwrotnicy .W sumie zostaną z moich kolumn tylko te same skrzynki .

I teraz dla jasnosci to nie oznacza ze bagatelizuje wasze rady bo absolutnie tak nie jest ,tylko ze dzis juz po wstepnym sluchaniu stwierdzam ze ani kabel zasilajacy ani interkonekty(nowe) nie wnosza do mnie zadnych zmian .Nie mowie ze kable sa zle ale ze ja nie slysze u siebie zadnych zmian . Poczekam jeszcze niech wyplumka sie na tych kablach z 1dzien tak jak doradzacie ale jak to nie zmieni sytuacji to zwracam je bo nie widze sensu placenia za kable wiecej skoro nic u mnie nie wnosza i wole np przeznaczyc te pieniadze na modyfikacje kolumn gdzie jestem pewien ze przyniesie to konkretne zmiany .A czy bede zadowolony? Ryzyk fizyk ,zobaczymy .Licze ze tak bedzie a jak nie to macie moja slowną gwarancje ze napisze wam prawde .

Dlaczego taka decyzja? Ano bo sadze ze i zmiana np kondensatorow moze dac cos ale nie tyle co ja oczekuje. Chce podwyzszyc klase tych kolumn z wszelkimi poprawkami na uniwersalnie grajace z naciskiem na jedwabną ,lagodną ,przyjemną gore .Kwestia druga jak to sie uda przy zrodle Tidal no ale skoro teraz jest prawie dobrze to po takiej zmianie wlasciwie na zupelnie inne kolumny powinno byc tylko lepiej znajac terazniejsze bolaczki tego odtwarzania co jest 

Dlaczego nie polecany AA? Ano bo oni tego nie robią a przynajmniej pisali ze to nieoplacalne etc 

 

Audiowit nie przeklinaj mnie ;) moze mi sie uda  miec cos lepszego niz mam  przy okazji likwidujac sybilanty   

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, THX1138 napisał:

.To cos wam napisze ze chyba sie zdecyduje jednak na modyfikacje w Sonus Oliva .

I tu Uwaga ! Bedzie wymiana wszystkich glosnikow (czyli 2) na inne i inna zwrotnica do tego oraz okablowanie i koponenty zwrotnicy .W sumie zostaną z moich kolumn tylko te same skrzynki .

Czy to ma sens? Praktycznie pozbywasz się Paradigm-ów, które jakąś wartość mają. Nie wiem, ile będzie kosztowała "przeróbka", ale właściwie to kupujesz nowe kolumny w cenie tej przeróbki. Powiedzmy, że przeróbka kosztuje 1500 zł, czyli masz nowe kolumny w cenie ok. 2000 zł. Jeśli sprzedasz Paradigmy (powiedzmy za 1500 zł) i dołożysz to, co masz zapłacić za przeróbkę, to będziesz mógł kupić kolumny za 3000 zł. Do tego, przerobione kolumny będą całkowitym znakiem zapytania. Co, jeśli firma nie okaże się taka genialna? W przypadku zakupu gotowych masz prawie nieograniczone możliwości odsłuchów i szansę trafienia dokładnie na takie brzmienie jakiego szukasz. I ostatnie. Przerobione kolumny będą praktycznie niesprzedawalne. Jeśli projekt nie wypali, to kaplica. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kraft :) 

No i masz racje absolutnie ale..w nowych kolumnach ze starymi skrzynkami bede mial glosniki ktorych sobie nie kupie jako calosc czyli kolumny bo sa to konstrukcje dla mnie nieosiagalne cenowo .Ponad to kolumny beda robione pod uniwersalne .

Z tego oczekuje ze bede mial wyjątkowo grajace kolumny za nieporownywalnie mniejsza kase niz takie w ktorych zastosowano te glosniki ale firmową konstrukcje (z firmową ceną) 

Wiec dlatego uwazam ze ma to sens jednak a jak wyjdzie? No tu jest ryzyko i juz kwestia zaufania czyims umiejetnoscią .Jak mowilem poinformuje o tym  bardzo obiektywnie czyli nie bede krecil ze mi glupio i sie nie przyznam ze kasa poszla w bloto .Przyznam sie i bedzie to jakies doswiadczenie dla innych i zachęta lub przestroga . 

PS A zresztą to niewazne jakie tam beda glosniki czy cokolwiek .Ma zagrac nie ladnie tylko cudownie .Czy tak bedzie? Nie wiem bo na moim zrodle tez nie moge oczekiwc high endu przeciez 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

W tej sytuacji może warto pomyśleć o zrobieniu nowych obudów :) .

Moze te bedą dobre co sa?Ja juz tego nie powiem bo sie na tym nie znam (ponoc maja zostac te stare)

3 minuty temu, audiowit napisał:

Nie, nie przeklinam. To nie moje pieniądze. 

Obiecuje ci Audiowit publicznie ze szczeglowo zdam relacje czy bylo warto i jak bardzo bylo warto lub czy kasa zostala utopiona kompletnie w bloto .Mysle zeutopiona nie bedzie bo jakby co to zawsze mozna zrobic poprawke i wyslac je ponownie po odsluchaniu u siebie i wtedy juz wejda b konkretne poprawki sprecyzowane dokladnie jakby co 

Jedna poprawka juz napewno od razu bedzie (gora pasma łagodna i gladka jak pupa 18 latki :D ze az sie bedzie chcialo zagłębiac w nią wciaz od nowa .Oczywiscie mam caly czas na mysli gore pasma :D ) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, THX1138 napisał:

No i masz racje absolutnie ale..w nowych kolumnach ze starymi skrzynkami bede mial glosniki ktorych sobie nie kupie jako calosc czyli kolumny bo sa to konstrukcje dla mnie nieosiagalne cenowo .Ponad to kolumny beda robione pod uniwersalne .

Z tego oczekuje ze bede mial wyjątkowo grajace kolumny za nieporownywalnie mniejsza kase niz takie w ktorych zastosowano te glosniki ale firmową konstrukcje (z firmową ceną) 

Ciekawy jestem, na czym opierasz tak wielkie zaufanie do firmy SO? Miałeś okazję posłuchać ich konstrukcji? Obiecać, to można wszystko. Jakie mają być te nowe głośniki w przerobionych kolumnach?

PS nie żebym Cię zniechęcał, ale upewniam się, że wszystko przemyślałeś. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...