Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

OK Kraft :) spoko jest .Nie sluchalem ale czytalem na innym forum audio i sa tam same superlatywy .

Opieram wiec sie tylko na tych opiniach z forum a reszta to ryzyko 

 

taki ma byc wysokotonowy https://akustyk.com.pl/p/56/19/scan-speak-d2905970000 tego drugiego nie znam jaki jak dopytam to podam 

Poprosze wlasnie o krytyke i mozesz zniechecac nie ma sprawy  gdyz pomoze mi to upewnic sie czy ktos mnie nie robi przypadkiem w tzw jajo tak wiec wszelkie uwagi b mile widziane od Ciebie Kraft i ogolnie od forumowiczow :) 

 

Ps mam do wyboru bo nieco tanszy 95 tez moze byc (nowy ) a ten na gorze para dla mnie lekko uzywane bedą

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MobyDick napisał:

Takie zbudowanie kolumn od podstaw może mieć sens. Zachowanie starych obudów uniemożliwi ewentualne odsprzedanie starych kolumn. Dlatego pomyślałem że jak już to może w nowych obudowach.

Nie bede chcial sprzedawac jak beda grac bezblędnie (teraz sa sybilanty) Celowo pomyslalem na przyszlosc zeby podwyzszyc klase kolumn procz tego wyleczenia z sybilantow zeby je zostawic na stale .Pogadam o mozliwosci zmiany obudowy ale obwiam sie ze wtedy cena bedzie wyzsza a jesli tego nietrzeba robic ze wzgledu na dzwiek to uwazam to za zbędne 

 

Dziekuje MobyDick bardzo rozsadnie i logicznie myslisz :) z tym ze ...no cena (wole wpompowac kase w dzwiek) 

 

PS Nie powiesz nic o tym glosniku Scan Speak? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MobyDick napisał:

Scan Speak to marka głośników o uznanej renomie. Często można spotkać głośniki tej marki w kolumnach klasy hi-end. Jednak od pewnego czasu są sprzedawane również tańsze głośniki firmowane tą marką.

No to cenna informacja .Jak odroznic jedne od drugich? 

PS A czy w moim przypadku nie bedzie lepsza nawet ta tansza wersja tego glosnika niz to co mam teraz? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit narazie nie jest to jeszcze dogadane do konca .Mam do wyboru pare opcji ale juz decyduje sie na wymiane wszystkiego a z glosnikami (jakie modele ) jeszcze nie wiem . Tu sam widzisz scan speak chyba lepszy bylby lekko uzywany 97 niz nowy 95 bo wg info od MobyDick'a  wychodza teraz tansze sygnowane tą marką . Moze ty sie wypowiesz na ten temat? 

Powiem wszystko ale na PW no ale nie teraz bo j.w. musze to najpierw uzgodnic z firmą juz na 100% 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, jesteś oszołomem :))). Nie obrazaj się tylko. No risk no fun :).

Sluchałem wielu SS. Jest to tania marka w stosunku do prezentowanej jakosci. Polecono Ci dość popularny przetwornik. On chyba ma 28mm czyli moze pracować trochę nizej niż 25.

Moje kolumny w systemie głównym są na SS. SS czesto wykozystywane są w konstrukcjach diy bo są jak wino dobre i tanie. Czy najlepsze? W audio nie ma na to odpowiedzi.

Sluchalem kolumn kilku SO. Mój kolega ma calkiem fajne. Tyle, ze podłogowki. Z basowcem estradowym. Łączy to z lampą na kt88. Jasne granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audowit nie obrazam sie gdyz nie traktuje opinii wystawianej o mnie powaznie przez kogos kogo nie znam a co wazne ten ktos nie zna mnie .Mogles napisac inaczej ;) Podpowiem ci na przykladzie np " THX postepujesz ryzykownie ,nie mądrze " czy inne tego typu synonimy ale wybrales nazwanie mnie oszolomem ;) OK jak mowie nie jestes w stanie mnie obrazic jak rowniez nikt inny w sieci. 

Nie jest to dzialanie zgodne z tym ktore proponujesz i dlatego jestem oszolomem? Spoko :D Poprosze moderatora o zmiane nicku z THX1138  na OSZOŁOM :D 

 

A tak powaznie to sam piszesz ze masz SS tak wiec chyba nie beda takie zle dla mnie czy beda? A jak tak to poprosze o wytlumaczenie dlaczego tak bedzie .

Piszesz ze kolumny SO to jasne granie to znaczy ze basu tam nie ma i srednicy ? Bo samo jasne granie to chyba nie jest .Sorry moze sie nie znam .Czy u mnie musi byc ciemne granie? Pytam powaznie i poprosze o wskazowki z uzasadnieniem .

Jesli bylbys tak uprzejmy oczywiscie :) 

Pozdrawiam

PS Audowit to nie jest riposta bo daleki  jestem od takiej zabawy na slowa ale osmieliles mnie do wygloszenia mojej opinii o tobie na podstawie tego co napisales i ja uwazam ze denerwujesz sie zbyt szybko i zbyt szybko "etykietkujesz" ludzi a szczegolnie jak zauwazylem wtedy jak ktos ma inne zdanie niz ty .Jasne ze ja sie nie znam tak na tym jak ty ale ..mam tez słuch .Jestes pewnien tego ze gorszy od twojego ? Moze jest wlasnie odwrotnie? Mysle ze uslysze jak cos bedzie nie tak a wtedy mozna to poprawic prawda? Narazie to nie słysze wplywu kabla sieciowego i interkonektow i to pewnie dlatego ze jestem gluchy co? Teraz ty sie nie obrazaj czasami ;) 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:).

Thx jest tyle zmiennych, ze nie jestem i myslę, ze nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć.

Tak, mam ss ale nie twierdzę, ze dynaudio czy focal nie jest dobry.

Kolega takie granie lubi i takie sobie wybrał. To nie znaczy ze SO robi wszystkie takie kolumny.

P.S. nick możesz sobie sam zmienić ;)

 

No dobra, odpowiem dyplomatycznie. Charakter tej kopółki zgadza się z tym czego oczekujesz. Co z nią zrobi SO, nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audowit w takim razie skoro nie umiesz odpowiedziec konkretnie i jednoznacznie na moje pytania to dlaczego nazywasz mnie konkretnie i jednoznacznie oszołomem?

PS Podpowiem ci ze nie tylko Nick ale  nawet kolumy tez moge sobie sam zmienic jak rowniez znajomych w sieci  gdy okazuje sie ze oni probuja mnie obrazac bezpodstawnie bo prosilem o uzasadnienie i go nie otrzymalem .Czyli konkretnie mozesz tylko nazwac mnie oszołomem a w temecie jak pytam to jest zbyt duzo zmiennych ? No sorry ale tak to  wyglada  ;) 

 

To moze wytlumacz co to jest jasne granie i czym ono sie rozni od ciemnego oraz czy do wzmacniacza ktorego mam  potrzeba ciemnych czy jasnych? A sam wzmacniacz nalezy do jakiej grupy ? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co się kłócicie ? O to iż kolega THX1138 chce zmienić przetworniki nie posiadając specjalnego pomieszczenia , urządzeń , oprogramowania do sprawdzania poprawności działania , co większość producentów wypuszczając kolumny robi projektując je by grały elegancko ? O.o

Przecież w większości przypadków (pomijając cud materiały użyte do konstrukcji) za to się płaci , za tzw. know how ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kubakk napisał:

O co się kłócicie ? O to iż kolega THX1138 chce zmienić przetworniki nie posiadając specjalnego pomieszczenia , urządzeń , oprogramowania do sprawdzania poprawności działania , co większość producentów wypuszczając kolumny robi projektując je by grały elegancko ? O.o

Przecież w większości przypadków (pomijając cud materiały użyte do konstrukcji) za to się płaci , za tzw. know how ;) 

Nie kloce sie ;) Spokojny jestem niczym Yoda z Gwiednych wojen :D  Poza tym nie ja bede zmienial a ktos kto ma to co wymieniles 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga to trochę mnie dziwi ta rozmowa w tym tonie :) bo przecież audiowit sam używa kolumn zrobionych z głośnikami ss i z tego co wiem bardzo je sobie chwali. I zamiast wspierac i doradzać :) to THX1138 poczuł się urazony ( chyba jednak trochę ). Ja myślę że określenie oszołom miało tu trochę pozytywny jednak posmak. Bo może i budowanie kolumn jest dość ryzykowne, ale może też okazać się świetnym pomysłem. Wybieranie z pośród gotowych kolumn znanych producentów jest bezpieczniejsze, ale ma też swoje ograniczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze to będą właściwie zupełnie inne kolumny, do tego może będą lepsze niż Dali Grand Coupe.

Do tego tamte można sobie nazwać jeszcze ładniej ;) . I tu właśnie może lepiej dla mich zrobić nowe obudowy żeby się komuś nie kojarzyły z Paradigmami. A jak się będą nazywać Grande Caravella de Utopia to tamte mogą się schować :) .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :) 

Czytam was z uwagą. Mkk musze przyznac ze niezle wybrales te podstawki chyba nawet troche pod brzmienie paradigm ktore mam (wiecej grania dolem o ile sie nie myle) ciekawe czy maja tez taka dynamike i uderzenie lub moze sa lepsze .Troche tylko mniejsza efektywnosc chyba w nich ,wysokotonowka SS 

 Mkk to ja bym poczytal troche wyjasnien na ten temat (jak mozesz)  to ma byc tak ze wrzucone jak piszesz do obudowy policzonej do innych glosnikow ale zwrotnica bedzie zaprojektowana na nowo (takie mam informacje od SO)  I teraz zaczyna sie to czego jeszcze nie rozumem .Jak sie to odbywa ,na jakiej podstawie ze dane glosniki musza byc w danej obudowie (kubaturze ) jak i czym sie to liczy i od czego to zalezy.Czy nie projektu zwrotnicy? Nie wiem wiec pytam ciebie skoro poruszyles ten temat .Z tego co wiem ja to zwrotnica rozdziela sygnal na poszczegolne glosniki a od czego zalezy fakt ze dane glosniki maja byc w danej obudowie ? Obudowe dopasowuje sie do glosnikow czy glosniki do obudowy na czym to polega konkretnie 

 

MobyDick no ja wiem o co ci chodzi i tez bym moze tak wolał ale ..jak mowilem jesli nie bedzie trzeba tego robic ze wzgledu na dzwiek (glosniki) to nie jest to konieczne a tym samym po co za to placic (spytam w ogole ile taka impreza by kosztowala ) ja ich i tak nie sprzedam jak mi beda odpowiadaly i kropka 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wygląda to tak że ten sam głośnik gra inaczej w różnych obudowach. Spory wpływ mają tu też zwrotnice. Również strojenie tunelu jest nie bez wpływu. Gdybyś chciał wiedzieć jak się buduje kolumny to jest na ten temat wiele książek :) . Ciekawe że kolumny budowane przez specjalistów są zwykle budowane trochę ( lub zupełnie ) inaczej niż by to wyglądało na podstawie tych książek. Każdy element ma jakiś wpływ na ostateczne brzmienie. Niektórzy przywiązują dużą wagę do rzeczy mało istotnych w kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie Thx się obruszył. Zartobliwie przeciez to powiedzialem.

Mkk ma dobry pomysl i tu jego koncepcję poprę. To kolumny podobne do kolumn Mkk, a jego system slyszałem, oczywiscie Grand coupe rownież i myslę, ze spodobaly by się.

Zastanowmy się 1700 paradigmy + 1500 conajmniej modyfikacja+ niemoznosć odsprzedaży.

Z drugiej strony 1700 za paradigmy + 500 z kieszeni i jest Dali i mozliwosć ich odsprzedaży. Kolumny popularne i cenione. Grand coupe to jedne z najlepszych konstrukcji ever w/ g wielu.

Zestrojenie nowego modelu jakim by byly Twoje kolumny to nie bulka z masłem. Nawet jesli na początku Ci się spodoba to po pewnym czasie zorientujesz się, ze coś jest nie tak. A już napewno nowy nabywca.

 

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick dzieki :) krótko i zwiezle napisales o co chodzi tak wiec na tej podstawie co napisales wcale nie musi byc tak ze bedzie zle innym glosnikom w  obudowie od paradigmow (plus rzecz jasna nowa zwrotnica zrobiona pod nie)Bo z tego co zrozumialem to gdy chce sie osiagnac jakies konkretne brzmienie to eksperymentuje sie z glosnikami w roznej obudowie zaleznie co sie chce uzyskac a ze sa pewne juz sprawdzone konstrukcje do konkretnych glosnikow pod konkretne brzmienie to wynika to z wczesniejszych przetartych eksperymentalnie szlakow .Tak oczywiscie w b duzym uproszczeniu ale czy dobrze to zrozumialem ? 

Audiowit niepotrzebnie to ja uwazam ze to napsales ale nie robie przeciez z tego afery ;)  Poniewaz to forum audio to odpowiem cytatem z utworu  Peja "Chcesz ze mnie kpic? Nie poczulem nic .Nie powiedziales tego w ryj to nie powiedziales nic " :D   i tak mniej wiecej ja to odbieram (test oryginalny a wszelkie skojarzenia z sytuacjami na forum sa fikcyjne i przypadkowe) :D   tu oczywiscie to zart z tym :D 

Audiowit a ja to widze tak : bede mial dwie pary kolumn ktorych prawdopodobnie nie sprzedam (zobacz sa do tej pory te Dali na Alledrogo i nikt jakos sie nie rzuca na nie ) mialem przyklad po Matrixie ze nikt tez sie nie rzucal .

Druga sprawa jak mi sie nie spodobaja to nic nie poprawie bo to mijalo by sie z celem gdy teraz z tego rezygnuje i co? Doradzisz trzecie kolumny? no fajnie ale moze jednak finansowo nieciekawie chyba 

Z innej strony : Moze bardziej mi dopasuja nowe w starej obudowie? Plus ze moge poprawic cos ponownie od razu (po przesluchaniu u siebie ) 

 

Widac ze te dwie drogi maja plusy i minusy .Zakladasz ze dali przypasuja a dlaczego maja nie przypasowac przerobki od SO ?(te same SS na wysokich)  I tu ponownie prosze o wytlumaczenie kwestii jasnoci i ciemnosci dzwieku . A jaki ja mam wzmacniacz?Jasny czy ciemny? Sam nie wiem .Paradigmy to ciemne czy jasne kolumny? 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzetu audio poza nielicznymi nie sprzedaje sie z dnia na dzień. Czasem to chwilę trwa. Zapewniam Cię, ze Twoj matrix nie postalby dlugo. A gdzie go wystawileś? Tylko tutaj? Ja sprzedalem wzmacniacz w ciagu 4 godzin, a kolumny w ciagu chyba 3 dni ;).

Ciemne kolumny to przesuniecie tonalne w kierunku dolu pasma. Jasne odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawilem tutaj i jeszcze w dwoch b znanych miejscach .

tak sobie kombinowalem ze jasne to góra a ciemne to dół ale wolałem sie upewnic .Ja po prostu nazywam to gora i doł:D Graja gorą ,grają dolem .Czyli kolumny mam ciemne 

A jak gra moj wzmacniacz nadal nie wiem .Chyba musze napisac do Jarrro bo on ma Precisiona 2 i moze go sluchal z wieloma glosnikami 

 

Przyszlo mi do glowy cos ze moze trzeba by szukac czegos w podobie grania do tych co mowil mi ktos z branzy ze Precysion 2 dobrze sie zgrywal z tymi kolumnami i byl z nimi prezentowany  a to Dynaudio contur 1/4 (monitory) 

Jak gra to Dynaudio? Jasno, ciemno? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio to trochę inne granie niz paradigmy. Są różne modele i różnie grają ale mozna chyba mowić, ze to milo brzmiace raczej ocieplone brzmienie. Contour to wysoki model tej firmy i one reprezentują wlasnie taki typowy dla dynaudio dźwięk. 

Countoury potrzebują mocnych, wydajnych pradowo wzmacniaczy, a nie wiem czy takim jest precision. Jesli nie bedzie to bas moze Ci się wlec i z uderzeń, zmian dynamiki nici.

Pamietaj też, ze coś co się podoba komuś nie zawsze moze spodobać sie Tobie. Proponuję zatem posluchać. Contury to popularne kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...