Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

OK :) dziekuje ci Audiowit . 

Jesli chodzi o wydajnosc prądową Precisiona 2 to raczej on taki wlasnie wydajny jest .Chyba najlepszy dowod ze byl prezentowany wlasnie z tym modelem Dynaudio .Sadze ze gdyby gral z nimi zle to nikt by nie laczyl go na prezentacje z tymi podstawkami . 

Dynaudio Contur to chyba jak dla mnie za duzo kosztują i nawet ich nie wypozycze 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby zacząć od możliwie najlepiej dobranych kolumn do muzyki , pomieszczenia i własnych upodobań.

Potem do nich odpowiedni wzmacniacz , źródło a inne sprawy trzeba traktować kosmetycznie.

Jak już jest ten wzmacniacz to kolumny warto dobrać do niego. Jeśli był dobry do napędzenia Dynaudio Contur to dość ważna informacja dla kogoś kto będzie robił te kolumny. Tam są głośniki niskotonowe o dość dużej dobroci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick ja lubie poprawne granie bez sybilantow ,ostrosci ale  tez wyrazne z kontrolowanym dobrze ale mocnym uderzeniem basu(kiedy trzeba) ,srednica nie umiem opisac jak lubie . Troche moga byc pod ciezke brzmienie choc ideal to byly by uniwersalne . Napewno szybkie ,dynamiczne ,dobra scena .oderwanie sie dzwięku od kolumn i bez papki muzycznej  .

Po prostu jak mam wybierac to wole je pod ciezkie brzmienie a jak bym mial wybor nieograniczony to wybral bym uniwersalne ale koniecznie szybkie ,dynamiczne z dobra kontrolą basu 

To Dynaudio nadawalo by sie do metalu czy hard rocka?

 

 jakie tam siedza glosniki ? Wysokotonowka jaka? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że część pasma za która są odpowiedzialne głośniki nisko-śrdniotonowe mogły by nie być do końca dobre do takiej muzyki. Góra chyba już bardziej. To są dość trudne do napędzenia monitory. Myślę ze do takich brzmień szukał bym zupełnie innych kolumn.

Ja również nie wiem jak naprawdę gra Precision 2 i nie wiem z czym to zagra najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak byc .Raczej napewno nie grali metalu czy hard rocka na tych prezentacjach .Problem jest w tym ze slucham roznej muzyki .leci Lamb of God a za chwile np Raz Dwa Trzy a za moment leci Bethowen czy Bach lub jakis blues ,rock,rap  troche popu .Czyli uniwersalne by byly idealne ale chyba nie da sie tak (moze w innym zyciu :D ) tak wiec jak mam wybierac to potraktuje po macoszemu inne rodzaje muzyki a dobieram pod ciezkie brzmienie. Na jedno sie tylko nie zgadzam : musi byc idealny wokal (sybilanty precz !) ale czy sie da tak na zrodle Tidal? 

Prawie trafilem z tymi Paradigmami zeby nie te sybilanty 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrania czasem są tak zrealizowane i nic na to nie można poradzić. Sam kiedyś byłem bardzo wyczulony na sybilanty. Wyleczyły mnie z tego trochę 2 panie prowadzące pewne wykłady bez nagłośnienia. Przekonałem się że ludzie którzy nie seplenią również produkują ich całkiem sporo. :)

Ja bym na Twoim miejscu postarał się wypróbowac te KEFy Q350 i R300. Jedne z nich mogą okazać się lepsze niż Dynaudio Contur w takich gatunkach muzyki lub może się okazać że to wogóle nie to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze masz racje .Bylo by na kazdym nagraniu a tak nie jest tak wiec realizacja .Oskarzalem o to Matrixa(z braku czasu ,pospiechu itd nie zwrocilem uwagi na nagrania ) okazuje sie ze kazdy DAC ktory mialem dawal te sybilanty a jak sie skupilem na pozostalym brzmieniu to spodobal mi sie matrix tak wiec juz go o to nie oskarzam . Sadze tez ze winna jest troche kopulka Paradigm ,moze troche tez kondensator jakis moze nawet ten od srednioniskotonowego tez  ? 

Ze wzmacniacza jestem b zadowolony z DACa  tez ,Kolumny jak juz mowilem wprawdze graja troche dolem ale robia to b dobrze ,nic sie nie ciagnie i jest uderzenie ,dynamika ,szybkosc . dobrze to brzmi wiec moze tak byc ,srodek to ja mam tu klopoty z wyrazeniem tego ale gra wszystko,wszystko jest obecne w nagraniach i slychac to tez ladnie .Gora to juz wiadomo byla by OK gdyby wiadomo nie co 

z calą pewnoscia moge powiedziec ze lubie muzyke z tzw kopem ,dynamiką zeby nie bylo jednostajnie i nudno ,gora jedwabna ale bez przesady (bez sybilantow i wystarczy jesli wokale beda naturalnie brzmialy ) lubie chyba gesto i bogato ale bez papki .Kurcze powtarzam sie chyba juz 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Paradigmów to za dość agresywną górę obwiniał bym raczej ich głośnik wysokotonowy, a tanie kondensatory ( jeśli tam są takie ) , bardzo możliwe że elektrolityczne mogą tam być właśnie dla złagodzenia ostro brzmiących kopułek. Wtedy próby ich łagodzenia kondensatorami foliowymi mogą być mało skuteczne , jeśli wogóle. Wtedy sprawę może poprawić tylko nieco większe ich tłumienie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec :) I znowu bardzo ci dziekuje MobyDick .Pamietam o tych fotkach zwrotnicy ,chyba da sie tez pstrknac kondensatory? 

Uciekam juz 

Dziękuje ci raz jeszcze za te cenne informacje :)

Pozdrawiam 

 

PS tlumienie czyli bedzie mniej wyrazna gora bez sybilantow (byc moze) lub wyrazna (taka mi sie podoba)ale z sybilantami ..ech. Nie wiadomo w sumie co lepsze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym Ci jeszcze coś mógł zaproponować, to żebyś zanim podejmiesz opisane działania, porównał swoje obecne kolumny z kolumnami Dynaudio Emit 20 lub Excite 18. Jest w nich podobny głośnik wysokotonowy jak ten, który chcesz zastosować do swojej przeróbki. Pożycz te kolumny do domu lub pojedź do sklepu ze swoimi Paradigmami i porównaj, czy takie brzmienie Ci odpowiada. Dynaudio są popularne i cenione. Skora tak wielu ludziom się ich granie podoba, to może tobie też. Jeśli tak będzie, to poszukasz sobie nowego lub używanego egzemplarza. Nie powinno być drożej, a będzie pewnie i z późniejszą możliwością bezproblemowego odsprzedania.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kraft :) za  pomoc i ogolnie dziękuje wszystkim . 

Sluchaj to nie jest tak ze sie upieram na ten dokladnie glosnik .Po prostu taki mi zaproponowal SO a jak dla mnie moze byc jakikolwiek aby gral bez tych sybilantow .Postaram sie posluchac tych kolumn (i dzieki :) za podanie modeli)

Nie mam narazie czasu na bieganie z tymi kolumnami .Mam inne sprawy i musze sie nimi zając .

Sprawdze jeszcze te interkonekty,2 kable zasilajace i listwe z filtrami oraz zwrot robie Kimber'a PR4 na taki bez koncowek i nic narazie nie robie bo mam juz troche dosc . Paradigmow tez nie oddaje do SO

 

Milego weekendu 

Update : 

 

Audiowit znalazlem twoj post przypadkiem jak przegladalem to forum i zainteresowalo mnie to co napsales ze kablami da sie pozbyc sybilantow tak wiec mam ogromną prosbe do Ciebie zebys podal mi model takich kabli ktorymi pozbede sie sybilantow u siebie . Ponizej wklejam twoj post w oryginale 

"audiowit

Przyjaciel forum

Uczestnik

2807 postów

Zgłoś post

 

Napisano 10 maja 2017

Otóż kable robią wielką różnicę. Kolega Fafniak myli się. A czy slyszy czy nie to może kwestia indywidualna. Cóż można albo zazdrościć zaoszczędzonych pieniędzy albo współczuć :).

Kable potrafią zmienić system tak, że nie poznasz go. Można się pozbyć sybilantow, poprawić rozdzielczość, utssrdzić dół, ograniczyć któreś pasmo.

Artur dyskusje na temat kabli kończą się na pewnym poziomie osłichania. Nikt z poważnych ludzi nawet nie zaczyna tej dyskusji bo wychodzi na ignoranta. Ale tak jak radzi Marcin na początek proponuje wypożyczyć trochę kabli różnie grających żebyś usłyszał różnicę. W miarę osłuchania będziesz wychwytywał ich coraz więcej. Wybierzesz takie, które spodobają Ci się. I pamiętaj pieniądze nie grają. Niekoniecznie droższy kabel zagra lepiej w Twoim systemie. I nie warto śpieszyć się z doborem sprzętu."

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc panowie :) 
Czekam cierpliwie az Audiowit bedzie i poda modele tych kabli ktore likwidują sybilanty bo mi sie takie kable bardzo przydadzą.

Mam tez nastepny pomysl i prosbe o pomoc poniewaz  wyczytalem w sieci ze playery maja korektory i prosilbym o zdementowanie lub potwierdzenie czy Foobar 2000  oraz Jriver posiadają korektory dzwieku ktore beda dzialac z Tidal jak rowniez czy na obu mozna grac przez ASIO 

 

Pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Cześć :)

Na kable lepiej za bardzo już nie licz :) , to ślepy zaułek , nie za wiele tu możesz zdziałać więcej.

A korygowanie dźwięku w dziedzinie cyfrowej to całkiem dobry pomysł, oczywiście pod warunkiem ze korekty są delikatne i dobrze przemyślane.

Hej MobyDick :) 

No wiesz  jak Audiowit zna takie kable likwidujace sybilanty to niech poda jakie to .Sam napisal to ja czekam jakie to kable sa 

 

Wlasnie potrzebna mi delikatna korekta na sybilanty (moze pomoze ) i stad pytanie o te playery bo zupelnie nie wiem jak  to sie obsuguje,konfiguruje etc 

Z tego co czytalem wynika ze Foobar 2000 i J river sa najlepsze na windowsa pod Tidal totez o nie pytam .Dodatkowy plus to ominiecie miksera windowsa (ASIO)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie bądź taki perfidny :D Chyba się trochę chlopak zagalopował :) .

Nie takie rzeczy ludzie piszą.

Ja nie używam Fubara ani Jriver. Dźwięk koryguje czasami tylko pod słuchawki.

Kolumny kształtuję sobie jak chcę i wiem ze jak z czymś przegnę to na jednym będzie dobrze a na innym nagraniu będzie lipa.

Taka korekcja cyfrowa ma ta przewagę nad kształtowaniem systemu że można zmieniać ja w każdej chwili.

 

A tak wogóle to najlepiej jeśli kolumny same z siebie grają dobrze , wtedy wzmacniacz może im tylko pomazać , reszta systemu może być wtedy neutralna. Najlepiej jest wtedy gdy kablami nie trzeba nic poprawiać.

Zwykle wtedy gdy już wszystko jest dobrze to ktoś taki myśli o zmianie czegoś w sprzęcie :D .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D   Ciii .Przyjdzie to bedzie musial teraz zrobic taki kabel i tyle no :D 

No to trzeba poczekac .Moze ktos ma i bedzie mu sie chcialo  napisac  czy tam te korektory dzialaja z Tidal i jak to jest .Foobar 2000 jest darmowy ale ponoc trudny w konfiguracji .

A czym ty u siebie korygujesz? Tak pytam teraz z ciekawosci ;) Korektor tradycyjny?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MobyDick napisał:

W komputerze używam korektora z oprogramowania do karty dźwiękowej lub z programu którym odtwarzam pliki.

A tak naprawdę to chyba częściej zmieniam słuchawki na inne :D jak mi coś nie pasuje.

Sprzedajesz i kupujesz nastepne?  Gonienie kroliczka co? :D  

Mam juz pierwszy dylemat .Wklejam przetlumaczony tekst z linku "Należy zauważyć, że ten komponent jest przeznaczony dla systemów, w których ASIO jest jedyną dostępną metodą. Zdecydowanie zaleca się używanie domyślnych trybów wyjściowych zamiast ASIO. W przeciwieństwie do popularnych twierdzeń audiofilskich, nie ma ŻADNYCH korzyści z używania ASIO w zakresie jakości odtwarzania muzyki, natomiast błędy sterowników ASIO mogą znacznie obniżyć wydajność" 

Zrodlo https://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

To w koncu ASIO lepsze czy nie?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcjonuję:) trudno mi się rozstać z każdymi z nich.

Ja mam świadomość ze to jak gonienie samochodów przez psa :)

Ideał w tej dziedzinie nie istnieje.

Jak dla mnie to trochę bzdura. Wystarczy mieć świadomość że trzeba powyłączać różne modyfikatory systemowe gdy ich się nie używa, a jesli się je używa to trzeba to robić świadomie w jakimś celu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick ale to juz ma wiekszy wg mnie sens jak posiadasz te sluchawki wszystkie .Mozna to uznac jako  hobby ;) Tyle ze chyba jednak troche kosztowne.Jak duza jest w tej chwili twoja kolekcja?

Ale co tam jak lubisz tak ? I masz na to :) to czemu nie . Moze bedziesz sie smial ale ja mam jedne sluchawki nauszne firmy Kruger & Matz (modelu nawet nie pamietam) Ale cenie je jako niezle 

PS: Sadze ze ideal w zadnej dziedzinie nie istnieje a juz napewno nie dla kazdego bedzie identyczny choc pewne stereotypy sie sprawdzają to zawsze beda roznice w oczekiwaniach a w miare uplywu czasu moze sie to jeszcze zmieniac bo patrzy sie juz z  innej perspektywy bedącej wynikiem nabytych doswiadczen ,rozwoju osobistego itp 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MobyDick napisał:

Generalnie słuchawki to zło :) psują słuch, nagrania robi się pod kolumny i zawsze jest w nich niewygodnie. Do tego zawsze są bardzo niedoskonałe. Nawet te najdroższe.

Dlatego zwykle kupuję tanie słuchawki :D .

Czasem je modyfikuję.

No masz racje ale wszystko uzywane z glową nie bedzie jakos mocno  degradowac .Sluchawki nie za glosno i nie non stop ,TV czy PC  to samo i z korekcją niebieskiego pasma i juz da sie zyc ;) 

Tanie i potem je modyfkujesz i wychodza lepsze niz te drogie :) Super tylko trzeba umiec 

Tyle ze tanie to wg ciebie jaka to suma ? dla mnie tanie to takie po 20 dychy np a porzadniejsze  to juz powiedzmy jakies 200_300zl no ale widzialem w salonie po pare tys sluchawki :D Zwariowali z takimi cenami 

Swoje kupilem sluchajac wszystkich z oferty K&M(na miejscu) i wybralem te jedne nie sugerujac sie ceną .Chcialem takie ladnie odtwarzajace mp3 ze smartfona no i udalo sie (a kosztowaly chyba cos ok 170zl)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...