Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Przy okazji tematu ja znowu sie czegos ucze :) 

Trzeba mysle  tez zwrocic uwage zeby nie bylo ostrej gory tak jak u mnie wystąpiły sybilanty na wysokotonowce Paradigm .

Moze ktos jeszcze cos doradzi jakie kolumny warto przesluchac z Nad c338 to koledze bedzie łatwiej :) 

Pozdrawiam 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX1138 , u mnie bywało trochę problemów z górą (taki urok focali) zanim się nie dogrzały porządnie , dodatkowo zmiana kabli z noname na melodikę purple dała dużą poprawę ;)

Wiele osób uważa iż kable to voodoo audio ,ale w rozsądnych $$$ warto dać coś lepszego oczywiście zbieżnie z wartością zestawu.

a co do orbkola , to 1500zł to trochę mały budżet by coś dosadniej poprawić , chyba ,że coś z używek ,ale np. elektroniki bałbym się kupować bo może się okazać za chwilę do małej regeneracji wartej 500-1000zł ...

Ze swego doświadczenia mogę powiedzieć iż zmiana zasilania poprawi tak na oko 20-25% brzmienie , kolumny 50-70% , a najlepiej zmienić oba tematy ;)

PS: no moje onkyo też w miarę neutralne , natomiast stara yamaha podbija skraje co jest męczące jak nie ma się już nastu-lat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick no ja nie wiem jak mozna lubic jak ktos ci brzytwą jedzie po uszach :D no ale OK jak ktos lubi to lubi i nie ma co dyskutowac z tym ;) (takie mialem doswiadczenie ze starym ale b sprawnym Harman Kardon ktory zagral tak ostro ze nie dalo sie tego sluchac)Wczoraj jak rozmawialismy o tych wibracjach to poszperalem w sieci i znalazlem cos takiego https://www.infoaudio.pl/artykul/104,kolce-i-stozki-podyskutuj-z-paltonem-o-wibroakustyce  moim zdaniem warte poczytania .No i tak jak mowiles ze czasami warto tylko polozyc te płyte granitową i mowiles wczesniej tez o gumowych nozkach i ja sie zdecydoalem ze na te komode poloze granit na podkładkach gumowych a w standy chyba tez wkręce nózki gumowe zamiast kolcow 

Kubbak czesc :) Probowalem juz kabli zasilajacych ,konektorow ,kabli głosnikowych i nic to nie dalo . U mnie nie chodzi moze o ostrą typowo gore ale o wystepowanie sybilantow choc niektore instumenty tez potrafią czasami szelescic górnie ale to zaleznie od nagrania na Tidal (bo z takiego zrodla korzystam) kable glosniowe robią roznice ale zalezy na jakim sprzecie i jakie kable .U mnie roznice byly np miedzy Kimber PR4 ,DaVinci i Chord .

A poniewaz lubie swoje kolumny to zdecydowalem sie na wymiane w nich wysokotonowek na Scean Speak wraz z koniecznymi zmianami w zwiazku z tym (zwrotnica itd) Zywie duzą nadzieje ze po tym zabiegu zagraja duzo lepiej i w koncu tak jak chce . Bo ich granie u mnie b mi sie podoba gdyby wlasnie nie te sybilanty i czasami szeleszczenie niektorych instrumentow na gorze . Nie dzieje sie tak na kazdym nagraniu i od czego to zalezy nie wiem .Mysle ze po czesci od realizacji ,po czesci od wysokotonowek Paradigm .

 

PS : Po powrocie kolumn wyprobuje jeszcze raz kable glosnikowe Chord bo one b ładnie u mnie graly ale podkreslaly sybilanty ,po zmianach w kolumnach moze bedzie inaczej 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historii ciąg dalszy ;) 

Zakupilem  od firmy Tomanek poprzez oficjalnego dystrybutora czyli firme Soundstage.pl  dwa kable zasilające :) 

I w tym miejscu chciałbym bardzo mocno Soundstage.pl pochwalić gdyz malo sie spotyka taką obsługe i doradztwo jednoczesnie.Podkreslam ze nie jest to reklama .Tej firmie po prostu nalezy sie taka opinia ode mnie . Co wazne nie wciskają tam towaru a obsluga  na dodatek  sympatyczna,proludzka  i da sie dogadac na wszelkie mozliwe sposoby tak wiec absolutnie polecam :) 

 Kable zasilajace Tomanka to juz chyba nie musze pisac jakie sa .Jest to produkt solidny i na dodatek cenowo przystepny tak wiec zostają u mnie na stałe .

 

PS Kolumny jeszcze na warsztacie 

Pozdrawiam  CDN 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kraft i MobyDick 

Tego to ja juz nie wiem czy będzie generowac zaklocenia wystająca obudowa od niskosredniotonowca . Byc moze jest tak wlasnie jak napisal MobyDick ze pierscienie antydyfrakcyjne bedą ratowac sytuacje ale co i jak doladnie bedzie zamontowane to nie mam pojęcia . W kazdym razie bede zdawal relacje na bierząco 

 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy chyba trzeba by bylo ciać nowe glosniki naokolo zeby je zmniejszyc gabarytowo ale nie wiem .Nie rozmawialem o tym

Wlasnie dopytalem o to .Te stare wysootonowce sa zespolone ze obudową i nie nadają sie do przerobki zeby włozyc w te obudowy nowe głosniki .Zas kolumny dzis juz grały (wygrzewają sie) i mam info ze jest dobrze 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądalo jak wyglądalo ale najwazniejsze jak bedzie grało ;) Bo to jest dla mnie priorytetem ,wyglad na drugim miejscu bo i tak  sa  maskownice wiec z tym tragedii nie ma 

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MobyDick napisał:

Tego typu kolumny zwykle się używa bez maskownic, chyba ze jest ku temu jakiś szczególny powód. Bywały przypadki gdy maskownica nie była w ogóle przewidziana do słuchania muzyki.

Tak wiem ;) Ale skoro producent przewiduje maskownice to zwykle dobrze je zakladac czego zreszta pewnien nie jestem ale tak wyczytalem w sieci .U mnie beda zalozone ze wzgledów bezpieczenstwa glosnikow (uszkodzenia mechaniczne ,swiatlo słoneczne na zawieszenia gumowe ,kurz) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...