Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

No to chyba dobrze .Z nimi nic sie nie dzieje mam nadzieje (o nawet sie zrymowalo :D )

A gumowe to ponoc wlasnie na swiatlo slonca sa wrazliwe (bo guma parcieje ) 

Lece juz /Dobrej nocy i pozdrawiam 

Update : Finalnie wszystko wyglada tak : 

kolumny 3.JPG

kolumny 2.JPG

kolumny 1.JPG

kolumny 4.JPG

Update : We srode kolumny bedą wyslane do mnie.

Okaze sie jak grają u mnie pod moją elektroniką z moim zrodlem i w moich warunkach akustycznych .

Troche stres jest ,nie powiem ze nie .Mam nadzeje ze nie bede ich musial odsylac na poprawki .

Przy okazji Pan Andrzej zakonfekcjonowal mi Kimber PR 4 cyną z dodatkiem srebra . Swoją drogą wypozycze tez sluchane kiedys kable Chord bo one pamietam b dobrze mi graly ale podkreslaly sybilanty wiec teraz przy glosnika SS moze bedzie inaczej .

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry .Milej udanej niedzieli zycze wszystkim :) 

Pewnie wiekszosc  wie ale dla tych co nie wiedzą podaje linki do zakupów kabla zasilającego ,wtyków Schuko i innych komponentów DIY ;) 

Jesli by ktos chcial sobie zrobic taki kabel to wychodzi to wzglednie tanio np ok 80zl za 2 metry kabla z wtykami .Najtaniej wyszlo mi 52.50zł za metrowy kabel z wtykami .Zerknijcie w linki   (nie policzylem wysyłek ale np z Aliexpress jest darmowa do PL) Z Toroidy niestety drogo wysyłka bo z przedpłatą to 18zl 

https://sklep.toroidy.pl/pl/c/Akcesoria-DIY/124

https://www.aliexpress.com/item/One-pair-24K-Gold-Plated-EU-version-Schuko-AC-power-plug-IEC-power-connector-for/32869968356.html?spm=2114.search0104.3.179.60632abcfwnXt2&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_5_10065_10068_10843_10059_10696_100031_10084_10083_10103_451_452_10618_10304_10307_10820_10821_10302%2Csearchweb201603_54%2CppcSwitch_7&algo_expid=7f6c1cb3-4892-4b3a-9790-69255a2a278c-28&algo_pvid=7f6c1cb3-4892-4b3a-9790-69255a2a278c&priceBeautifyAB=0

Wkręty we wtykach zaleca sie zmienic(wyczytałem w sieci) .Najprosciej przejsc sie z magnesem do sklepu i jak nie przyciaga wkrętu to jest dobry no chyba ze juz takie juz są zamontowane we wtykach .Jesli sie myle niech ktos kto sie lepiej zna mnie skoryguje co by innych w błąd nie wprowadzac 

 

Pozdrawiam 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update : Jutro kolumny bedą wysłane . Oj przyznam szczerze ze stres jest jak cholera jak to bedzie gralo . Ponoc gra bardzo dobrze ale czy u mnie tez tak bedzie? 

No i bede musial wypozyczyc znowu kable Chord te po 55zl z mb pozycze rzecz jasna w konfekcji co bym mogl toto potem oddac ewentalnie zamienic na ciety z metra .Pamietam jak on gral i ladnie rozswietlał gore ,to nie bylo wyostrzenie ale wlasnie rozswietlenie (b przyjemne doznanie) tyle ze na orygialnych wysokotonowcach podkreslalo to te nieszczesne sybilanty czyli eksponowalo wady i dlatego zresygnealem z tego kabelka ale teraz wyprobuje ponownie .

Moje kabelki czyli Kimber PR4 zostaly zakonfekcjonowane cyna z dodatkiem srebra (moze bedzie efekt jak w tych Chord?) 

Hmm...co jeszcze . Jeszcze sprawdzilem cene w serwisie Polpak maskownic do Paradigm bo ta jedna moja na gorze jest trzesnieta delikatnie ale cena odstrasza . Jedna sztuka to 140zl ta wiec pokleje sobie ją a kupie tylko material na maskownice (bo tez jest oczko na tej wlasnie peknietej obudowie jednej) I tak mysle gdzie upic w dobrej cenie dobry czarny material  oraz jak odkleic logo Paradigm (jest tam sama literka "P") moze ktos juz to z szanownych forumowiczow robil i podzieli sie doswiadczeniem ?  :) Bo przyleic to chyba juz jest łatwiej ale tez dobrze by bylo widzic na jaki klej .Moze epoksydowy? Lub silikon budowlany?

Po remoncie czeka mnie tez renowacja i ogolnie przerobka skrzynek zeby jakos wyglądaly lepiej .Klamka nie zapadla jeszcze co to ma byc .Moze inna okleina na boki jakas naturalna a na sama gore tę gume cos wymysle (moze ta folia samochodowa jakas szara ) 

Po remoncie tez standy a i jeszcze jakas szafka ale na szafce juz bede oszczedzal bo sobie wezme jakis drewniany mebelek a klocki pojdą na wierzch  na blat na ktorym bedie tez plyta granitowa czarna na gumowych podkladkach (ewentualnie tylko odtwarzacz CD pojdzie  pod blat na półke nizej) 

Pozdrawiam i bede informowal na bierząco o postepach ;) 

PS A co tu takie pustki? 

Update : Kolumny zostaly wlasnie dzis wyslane licze ze jutro powinny juz byc u mnie 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc MobyDick :) 

Myslalem ze forum wymarlo i nie pisalem nic . 

Kolumny dotarły juz .W srode je odebrałem i rzecz jasna od razu podlączylem i co moge powiedziec ? Sprawa jest zawiła bo jadą jeszcze na poprawke ale ta poprawka tyczy sie odtwarzania na zle nagranych utworach (slabsza realizacja na Tidal czy CD) 

Stalo sie tak ze teraz gora jest jeszcze ostrzejsza niz byla ale nie na kazdym nagraniu jednak na tych nagraniach wczesniej w oryginalnych kolumnach sybilanty byly mniejsze teraz sa wieksze . No ale z tym sie liczylem ze moze sie nie udac za pierwszym razem . Pan Andrzej z Sonus Oliva to jest porządny i zdolny czlowiek .Te kolumny graja teraz rasowo :) To inne granie  i duzo lepsze niz bylo .Graja lepiej i nizej basem (o co prosilem ) Ale nie ma jeszcze standow wiec narazie ten bas jest slabiej kontrolowany .Tego nie chce poprawiac gdyz poczekam na standy i wtedy powinno byc w sam raz a jak nie to mozna to poprawic .Pan Andrzej nie bierze za to dodatkowych opłat :) 

Kolumny grają o wiele przestrzennej ,trojwymiarowo ,pelniej i naturalniej oraz bardzo szczegolowo oraz "rowniej" slychac to wyraznie na duzy plus . Tak wiec nie zaluje tej modyfikacji a gore trzeba jeszcze poprawic i  juz rozmawialem o tym zeby nie utracic tego co jest teraz bo jest super ale przytemperowac te sybilanty i ostrosci wynikajace ze slabszych nagran . 

Tak wiec pomysl jest nawet taki zeby wprowadzic regulacje plynna lub skokową do glosnikow wysokotonowych zeby mozna sobie je samemu regulowac o iles decybeli( zaleznie od jakosci nagrania ) :) a tez jest pomysl zeby na charaterystyce odpowiedzialnej za te sybilanty zrobic "dołek". Trzeci pomysl zmienic filtrowanie na takie jak bylo(bo bylo podwojne) ja sie na tym nie znam ale widze ze u Sonus Oliva wszystko mozna zrobic :) 

Tak wiec mam teraz  kolumny high endowe( ale  fakt z sybilantami sie nie udalo wiec bedzie poprawka .No ale reszta hmm .Szkoda ze nie slyszycie jak to teraz gra 

Po poprawce oczywiscie napisze obiektywnie jak grają wzgledem tej ostrosci gornej  :) 

 

Moby teraz mial bym do ciebie pare pytan technicznych  

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby naprawde bez przesady ale gosciu zrobil mi z takich paczek cos co tak gra to jestem pelen podziwu.A ze nie udalo sie z tymi sybilantami za pierwszym razem to wcale sie tym nie martwie teraz bo juz mam zaufanie do Pana Andrzeja . Moge powiedziec tyle ze zna sie na rzeczy chyba jak malo kto .

No tak masz racje ;) Wygrzewam je caly czas .

 

A do ciebie Moby mam pare pytan techicznych jesli moge cie spytac i zasiegnąc twojej rady :) bo ja ciemny jestem z tych spraw . Czy regulacja bezposrednia decybelami w glosnikach wysokotonowych  w przypadku gdy je zredukuje bedzie tym samym co wsadzenie zmulajacych kabli czy czesci zwrotnicy? 

Chodzi mi o to czy kabel lub komponent zmulajacy uzyty w kolumnie ma ten sam dokladne wplyw i efekt jest ten sam jak przyciszenie decybeli bezposrednio na glosnikach wysokotonowych .Jak to jest? 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wg ciebie pomoze to na sybilanty i wiekszą ostrosc w slabszych nagraniach ta regulacja czy nie pomoze? Bo to bylo by fajne gdyz na lepszej jakosci sobie podkrecam a na gorszej redukuje 

Jaki obrac kierunek twoim zdaniem ? Zmiana charaterystyki wysokotonowaca i zrobienie "dołka" w tym pasmie ktore jest odpowiedzialne za sybilanty (wyostrzenia) 

Czy  podwojne fltrowanie (tak jak bylo w oryginale) bo teraz jest inne ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien o co chodzi  z podwójnym filtrowaniem :) . Może był tam filtr 2 rzędu a teraz jest 1 rzędu ? Myślę ze stosowanie przełącznika w kolumnach w zależności od nagrania jest mało wygodne i po części trzeba zaakceptować że niektóre nagrania są nagrane z bardziej agresywna artykulacją pewnych częstotliwości. Może warto ukształtować tak ich brzmienie aby było nieco mniej agresywne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest mniej wygodne ale jednak byla by taka mozliwosc :) To ze takie regulatory by byly chyba nie bedzie samo w sobie degradowac dzwieku? 

Moze z tym fltrem tak jest jak mowisz kucze no nie powiem ci bo sie nie znam (slyszalem tylko o podwojnym filtrowaniu) 

 

No wlasnie chodzi o to zeby tak to uksztaltowac do slabszych realizacji ale na co postawic? Pech jest z tym ze tak daleko mieszkamy bo gdyby to bylo w jednym miescie to wtedy łatwizna .Wszystkie opcje bysmy przelecieli a ja na biezaco bym mogł korygowac brzmienie u siebie w domu. 

Te pewne czestotliwosc to jest  podkreslenie sybilantow wlasnie . Czyli stawial bys na "dołek" w charakterystyce wysokotonowca? 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kraft :) 

Chodzi teraz o okablowanie wewnatrz kolumn i elementy zwrotnic .Nie znam sie na tym ale moge dac przyklad na tym jak teraz gra a jak gralo oraz tez na kablach glosnikowych bo to chyba o to samo chodzi . Np u mnie kable Kimber PR4 grają jakby wieksza iloscią dzwieku a kable da Vinci go ograniczają i to mam na mysli mowiac o zamulaniu ale moze zle sie wyrazilem 

Tak wiec oryginalne czesci Paradigm zamulaly na tyle ze sybilanty byly ale mniejsze jednak dzwiek ogolnie byl gorszy niz jest teraz .Walcze dalej o te sybilanty ktore sa na slabszych realizacjach .Generalnie agresywniejsza gora 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@THX1138, myślę, że jesteś teraz trochę skołowany. To typowy dysonans podecyzyjny wzmocniony jeszcze dysonansem przeddecyzyjnym, bo musisz wybrać w którą stronę iść dalej. Daj sobie parę dni na ochłonięcie. Przyszedł mi do głowy taki pomysł. Jeśli masz komputer, to spróbuj go podłączyć do wzmacniacza. Puść sobie w Foobarze utwory, które sprawiają Ci największe problemy z sybilantami i pobaw się korektorem wbudowanym w Foobara. Z tego co pamiętam za sybilanty odpowiadają częstotliwości 1-3kHz. Zobacz, czy obniżenie tego zakresu przyniesie poprawę.  

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Elizjum :)  Na CD tez jest nieco za ostro dla mnie .Widocznie mam na to wyczulony słuch ale fakt na cd jest tego mniej ale glownie slucham na Tidal i pod niego chce wyregulowac kolumny . 

Moze da sie to na tyle wyposrodkowac ze bedzie OK :) i tu i tam choc jak mowie ja glownie na Tidal słucham 

Kraft dobry pomysl tyle ze robilem juz tak z tym ze nie na foobar tylko innym (juz nie pamietam jakim ,jakis komercyjny dedykowany do Tidal pisalem tutaj o tym na forum) ) bawilem sie korektorem i powiem ci ze  bylo całkiem do d**y wiec pomysl z korektorem chyba odpada bo na foobar mysle ze bedzie podobnie . Korektor jak cos polepszy to drugie na tyle pogorszy ze nie da sie tego sluchac wcale 

 

PS A  czy jestem skolowany? Jestem zadowolony ale nie do konca ;) I dlatego kulumny jadą na poprawke .

1-3HZ ? Dzieki .Zapamietam sobie  :)

 

PS 2 : Slucham teraz Lamb of God .Jest na nagraniu " What I've Become " takie "jepniecie" w jednym miejscu ze az podskoczylem tak nisko mi przywalily kolumny  .Ale basu jest za duzo teraz zdecydowanie z tym ze jak mowie poczekam co bedzie na standach i wtedy dopiero podejmne decyzje .Ile to pi razy dzwi moze procentowo skontrolowac bas ? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubaak czesc  :) Nie no poczekam   owszem ale nie wierze w te pare miesiecy . Pare dni pograją zeby sie wygrzac i wystarczy .Juz jest slychac  co jest grane 

Poczekam to tylko z basem do czasu az beda standy .Niestety to dopiero po remoncie czyli gdzies w pazdzierniku pod koniec bo narazie jest fajny niski itd ale jest go za duzo lub slabsza kontrola niz byla (pewnie jedno i drugie) 

Pozdrawiam :) 

PS mam maskownice i grają tylko z nimi .Maskownice tu nie pomogą 

Update : Dzien dobry :) 

Prosze o pomoc kogos kto sie na tym zna o porade wzgledem akustyki .Troche moze za wczsniej o tym pisze ale musze podjąc decyzje na etapie remontu .Znalazlem cos takiego jak płyty k/g akustyczne i chcialbym o wskazanie ktore perforacje sa pod wzgledem akustyki najlepsze oraz czy to bedzie pochlaniac dzwiek czy co bedzie z nim robic.domyslam sie ze takie cos jest juz lepsze niz goły gładki sufit twardy bo nie bedzie odbijalo dzwieku ale moze rozna perforacja roznie wplynie a wersji tych plyt jest troche .Chcialbym tez polozyc takie same na scianie od strony postawienia sprzetu .Podaje link do tych plyt https://www.sig.pl/plyty-gipsowo-kartonowe-akustyczne,c5093  sa jeszcze oferty Nida gips (jak znajde link to wstawie) 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hej :) dawno mnie tu nie bylo ale widze temat chyba umarł bo nikt sie nie odezwal na poprzedni moj post .

Krotko przestawie wam sytuacje

otoz remont sie mocno przesynąl i bedzie koniec dopiero po nowym roku .

Kolumny pare razy pojezdzily ;) Pisalem ze graja bardzo dobrze? To teraz musze napisac ze grają bajecznie .Takiej przestrzennosci i stereofonii i ogolnie cud miód to nie myslalem ze mozna uzyskac no ale mozna ;) Polecam Pana Andrzeja Witka z Sonus Oliva bo wie co robi .Nie dosc ze zrobil super kolumny to jeszcze wstawil plynna regulacje na glosnik wysokotonowy (z uwagi na slabe realizacje nagan ,Tidal ) zeby mozna bylo sybilanty pokonac ;) B mi sie ten pomysl podoba .

Generalnie zmienilo sie tyle ze kolumny maja nowe jeszcze inne gniazda (miedz pozłacana) mam tez inny kabel glosnikowy oraz interkonekty na kablu węglowym z zaciskami rca o konstrukcji identycznej jak Eheimann Bullet (nie wiem czy nie robie błedu pisowni) 

Czekam na koniec remontu i bede bral sie za standy 

 

Jak ktos tu jeszcze wchodzi to niech sie odezwie 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby Dick No tak :) na szczescie sie udalo bo nie powiem ze sie nie matwiłem bo bym sklamał ;) 

 

Zas co do basu to jest on teraz ciutke moim zdaniem za duzy ale nie chcialem nic ruszac zeby nie utracic efektu bo nie ma jeszcze standow i nie ma do konca remontu . dostalem instrukcje od pana Andrzeja jak regulowac wytlumieniem wewnetrzyn kolumn gdyby zaszła taka potrzeba ale moze nie trzeba bedzie ;) sie zobaczy a raczej usłyszy 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...