Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

MaruszZ nie wiem jak jest u ciebie wiec nic nie doradze a tym bardziej ze sie nie znam na tym . U mnie wytlumienie czesciowo zakrywa od srodka rure basreflex .Zeby sie pobawic musial bys mniej lub bardziej zaslaniac otwor od srodka tym wytlumieniem .Ameryki pewnie nie odkrylem :D ale pytales to odpowiedzialem 

 

Bo to ze mozna tez wlozyc welne do rury z zewnatrz to kazdy wie ;) 

Pokombinuj z akustyką i ustawieniem kolumn bo to  ma duzy wplyw na bas( i standy) 

 

Rowniez pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o regulację basu przez zmianę wytłumienia to sprowadza się ona w skrócie do tego że jeśli bas za bardzo dudni z kolumny, to trzeba zwiększyć wytłumienie. Jeśli ma być mocniejszy, to zmniejszamy wytłumienie. Ale to gdzie i jak należy je ułożyć to dłuższa historia i kwestia głównie eksperymentów. Takie regulacje nie są jednak panaceum na złą akustykę pomieszczenia. No może w pewnym stopniu można w ten sposób takie problemy zredukować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz racje MobyDick ;)  dlatego tez wspomnialem o akustyce . Ta regulacja wytlumieniem w srodku jest dobra ale nie po to zeby wlasnie poprawiac akustyke .Chociaz sam nie wiem do konca .Zgodzic sie wypada ze mozna poeksperymentowac na sluch  (a wczesniej pstryknac fotke zeby nie zapomniec jak bylo wytlumione oryginalnie ) 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzien dobry .A co to tak tu nikogo nie ma ?  Nie pisalem do was bo przezywalem horror paczkowy .

Paczka ugrzęzla z koncowo juz poprawionymi kolumnami ,kablem glosnikowym i interkonektami . 

No i nie bylo wiadomo czy ją ukradli czy zniszczyli czy co .Stres i nerwy ale dobrze sie (uff) skonczylo 

Wszystko kompletne i cale . 

Po zmianie kabla glosnikowego wg porady pana Andrzeja Witka z Sonus Oliva ,zakonfekcjonowaniu go przez pana Andrzeja oraz wymianie gniazd w kolumnach ,wymianie interkonektow to te kolumny zagraly jeszcze lepiej .No az niemozliwe ale tak 

To tyle. 

Szczegoly jak ktos bedzie chcial to podam ;) 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc MobyDick :) 

To podaje szczegóły :  Bylo troszke za duzo basu wiec od srodka basreflex czyli przy koncu rury jest czarna wełna wsadzona do srodka (otwor zaczopowany całkiem) po bokach skrzyni oryginalne wytlumienie (z czegos bialego) Gniazda do kabli  wymienione na CMC Speaker HQ (miedz pozłacana) plynna regulacja decybeli wysokotonowego zwiekszona (rezystory) mniej wiecej jest to ok 5db (mialo byc tyle ale poprzedno wyszlo 1.5db i bylo to za malo) kabel glosnikowy wymieniony na van den Hul mc cs 122 hybrid zakonfekcjonowany wtykami srebrnymi.  Interkonekty węglowe zakonczone wtykami Kacsa (miedz złocona budowa wtyku taka jak echeimann bullet)  

 

Ps wełna czarna jest tez od wlotu basreflex (mam z przodu) do ewentualnej regulacji basem .

Generalnie w niektorych nagraniach jeszcze sie go pojawia za duzo nieco ale mysle ze to kwestia braku standów i akustyki pomieszczenia wiec nic tam nie ruszam i nie poprawiam od srodka kolumny 

 

Jak teraz gra? Zyskalo spokoj ,wygladzenie .Jest dynamicznie ale spokojnie jakby na luzie sobie grają .Z jakas taką lekkoscią ,dzwiek jest niesamowicie przestrzenny ,realny ,wokale zyskaly zycie i emocje ,wlasciwą barwe dla wykonawcy etc .Gdy pojawiają sie sybilanty mozna to zlikwidowac pokretlem decybeli wysokotonowca ale teraz nawet bez tego jest ich zdecydowanie mniej,sa mniej namolne  zaleznie od jakosci nagrania .Przypominam ze slucham na Tidal wiec to jest naprawde wielki sukces 

Edit Piaff , Ewa Małas Godlewska itd to jest po prostu miód na uszy :)  Odtwarza bardzo dobrze kazdy rodzaj muzy . Na tych z natury o wiekszym udziale basu wydaje sie go za duzo ,czasami sie przyciągnie(lekko zdudni gdzies z tylu daleko delikatnie )  ale to jak mowilem sadze ze kwestia braku standow i niedocelowego ustawienia (akustyka) jesli nie to łatwo to poprawie sam regulując wytlumienie z tylu kolumn ) 

 

No i to tyle szczegolow zmian 

 

Pozdrawiam :)

Update : dodałem  fotke wytłumienia wnetrza .Oryginalnie to biale z lewej bylo w poprzek zakrywając czesciowo otwor basreflex

wytlumienie kolumny.JPG

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No beda bedą ;) i cos zeby postawic sprzet tez (ale na szafce to juz bede oszczedzal bo nie widze powodu placic za nią idiotycznie wysokich cen )  

Standy Rogoz (te najtansze) narazie nie znam wysokosci wiec tez nie moge zamowic .Remont sie przeciaga etc 

 

Pozdrawiam 

 

PS wszelkie uwagi i krytyka mile widziane :)

Update : Przetestuje jeszcze listwe made in Sonus Oliva  .Po nowym roku ale dokladnie nie wiem kiedy .

Narazie dobrze bylo by zeby ktos doswiadczony wskazal palcem ktore odtwarzacze CD sa z dobrym niezawodnym napędem i z typowym laserem ktory w razie czego latwo mozna wymienic oraz min 3 lata gwarancji .Musi miec wyjscie cyfrowe bo bedzie gral na zewnetrznym dac'u oraz pilota .Temat na pozniej ale dobrze juz teraz zacząc szukac i dlatego pytam tutaj na zacnym forum Audio 

Cena jak najnizsza bo i tak sa te ceny bardzo wygórowane 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick  ty jak zwykle niezawodnie doradzasz :)   ale mam inny pomysl (twoj ) Moze by kupic zewnetrzny napęd do laptopa i zgrywac plytki CD  .Z tym ze ktory ten naped bedzie czytal porysowane CD? Bo bym sobie dokupil troche uzywek z czasow lepszych realizacji a to wiadomo ze idealne nie sa . 

Mam odtwarzarke dvd wprawdze (Manta ) ale nie chce mi czytac plyt CD 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli LG polecasz .dluzej moze sobie trwac to mi nie przeszkadza .Stabilnie bedzie stał ,jasne . Pozgrywam AIMP tak jak mowiles choc jeszcze nie wiem jak ale jakos  dam rade ;) .Zeby plik byl dobrej jakosci to musi byc jaki?   Vawe czy wystarczy Flac? 

Czesc Fafniak  :)

Ale ty mowisz o odtwarzaczu CD ? Bo teraz dyskusja zeszla na napedy zewnetrzne 

 

Znalazlem takie LG w tym sklepie https://www.x-kom.pl/szukaj?q=nagrywarka&f[manufacturers][14]=1

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na tyle na ile moge to doradze  bo tez za duzo nie wiem :D

Moim zdaniem przyjemnie to oznacza przede wszystkim nie ostro co bylo moim utrapieniem bo slyszalem sybilanty ) Z kwotą do 1tys zl sklonil bym sie ku kolumnom podstawkowym z rynku wtornego ale ...  jesli mozesz odsluchac na swoim sprzecie to zrob to koniecznie przed decyzją ewentualnie gdy bierzesz przez net to od przedsiebiorcy wtedy masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyn a przez ten czas zdązysz posluchac. 

Co bedzie  u ciebie zrodlem? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, THX1138 napisał:

Ok czyli LG polecasz .dluzej moze sobie trwac to mi nie przeszkadza .Stabilnie bedzie stał ,jasne . Pozgrywam AIMP tak jak mowiles choc jeszcze nie wiem jak ale jakos  dam rade ;) .Zeby plik byl dobrej jakosci to musi byc jaki?   Vawe czy wystarczy Flac? 

Czesc Fafniak  :)

Ale ty mowisz o odtwarzaczu CD ? Bo teraz dyskusja zeszla na napedy zewnetrzne 

 

Znalazlem takie LG w tym sklepie https://www.x-kom.pl/szukaj?q=nagrywarka&f[manufacturers][14]=1

Pisałem na temat napędu zewnętrznego i któryś z tych LG pewnie się nada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro przez iphone i jeszcze przez BT to o jakims powazniejszym stereo nie mowmy ;) bez urazy ale pisze ci jak jest  co nie znaczy ze muzyka nie moze sprawiac przyjemnosci :) 

Pamietaj ze taki zwrot jest tylko gdy kupujesz od przedsiebiorcy .

Trzeba by ekperymentalne stwierdzic (nausznie) ktore kolumny by zagraly dobrze w takim ukladzie i do tego namawiam 

 

OK MobyDick dzekuje ci serdecznie jak zwykle :)  Podyskutuje jeszcze z obslugą sklepu ktory LG polecają .Dobrze ze wiem juz ze to ma byc LG bo to ułatwia sprawie :) 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gdzies po Allegro jakichs monitorow cieplo brzmiących z takimi parametrami? Komis czy cos zeby mogl zwrocic jakby co 

 

Do tego iphona wykupil bym abonament  Tidal za 4 dychy /m-cznie w jakosci Flac i juz bylo by lepiej moim zdaniem bo nie wiem czego chcesz sluchac .Mp3 bedą ostrzej brzmialy 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...