Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Tak sobie mysle ze gdybym ja chcial tak sluchac to moze  dobrym pomyslem bylo by kupic adapter Aptx  i fon z Aptx .Wpiac ten adapter w amplituner i wykupic abonament w Tidal w jakosci flac .Do tego cieplo brzmiące monitory wintage  ,ewentualnie dac je na  upgrade do Sonus Oliva .Po kosztach mozna by chociaz wstawic plynna regulacje decybeli wysokotonowcow  i wymienic gniazda ,zalozyc kabelek np taki jak moj (u mnie wygladza) i bylo by moze dobrze :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro MobyDick tak mowi to ja bym bral . Prywatny ale daje mozliwosc 10 dni na zwrot czyli wydaje sie to bardzo uczciwe .a nie sorry to jest frma (wiec jest 14 dni) . Wizualnie b ładne :) 

Gdyby cos zawsze mozna je dac na upgrade do Sonus Oliva ;)

 

Tylko kurcze nie bedzie za duzo basu w 25m2?

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak .Faktycznie 

Sam bym je wziąl serio ;) ale u mnie nawet jakbym nie mial swoich to sa i tak za duze na moją małą kubature  no i znajac zycie zaczal by mnie wku..wiac ten wysokotonowiec   :

Kolega co chcial to juz chyba nam uciekl :D 

 

Jedni je chwalą drudzy wrecz przeciwnie   https://www.audiostereo.pl/topic/2148-jbl-lx2004-myślę-o-nich-czy-dobre-są/

 

Pozdrawiam i juz lece 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! Ja wczoraj poszedłem spać. Budzę się a tu tyle wypowiedzi? bardzo dziękuję bo naprawdę mnie nakierowaliscie. Możliwe że wezmę te jbl ale przeszukam jeszcze allegro i nomos w zakresie kolumn z tamtych lat. Dziękuję! Teraz mało czasu przed świętami ale w przeciągu kilku dni z pewnością dam znać co wybrałem,  jeszcze z wami skonsultuje? Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry . 

Dobrze wiedziec takie rzeczy Fafniak 

Co do tych kolumn to ponoc pilują ostro strasznie grają.Nie slyszalem nie wiem ale podalemwczesniej  link do takich opinii .W sumie gdzies indziej w sieci tez znalazlem taką opinie ze grają ostro i pare jeszcze innych zarzutow . 

Bartek86 jak chcesz je brac to koniecznie przesluchac u siebie i zawsze mozesz oddac .Jak bedziesz zwracal to paczke dobrze ubezpiecz (poczta daje ubezpieczenie do 50tys za 1 zl) i zrob u siebie w domu zdjecia kolumn zeby  w razie czego nie bylo mowy ze to ty cos uszkodziles a tak bedziesz mial dowod na to . 

 

Pozdrawiam szanowne gremium  :)

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tu pojawił się problem, bo Pan ze sklepu nie chce ich wysłać. Preferuje tylko odbiór osobisty a dystans to 400km? znalazłem drugie takie jbl ale już w sporo gorszym stanie. Blisko mam do tego salonu nomos, więc chyba zapakuje mój amplituner i z nim się do nich przejadę. Tak będzie chyba najlepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek86  pan ze sklepu chce cie pozbawic mozliwosci zwrotu kolumn w ciagu 14 dni i dlatego preferuje odbiór osobisty . A te drugie w gorszym stanie to odsluchując ich w nie swoch warunkach akustycznych licz sie z tym ze mozesz uslyszec je u siebie w pokoju inaczej ale juz nie bedziesz mogl zwrocic bo nie kupiles na odlegosc (przez net) tak wiec przemysl to dobrze .

Fafniak napisal ze ten Nomos robi problem gdy juz jest po zakupie a cos jest nie tak . Tez wiec to mocno przemysl 

Ja odradzam ale zrobisz jak chcesz 

Czytales moj link z opiniami jak  grają te JBL? Ponoc bardzo ostro i nieciekawie .Zalecam wiec duzą ostroznosc .Moze tobie beda pasowac ale koniecznie ich sluchaj przed zakupemi najlepiej u siebie w pokoju no ale jak posluchasz u kogos to juz tez bedziesz miec jakies pojęcie (podlacz swoj sprzęt  ,tak jak bedziesz sluchal w domu i pograj na roznej muzyce )

A zerknij jeszcze tutaj  https://www.liniadzwieku.pl/sprzet-uzywany/Uzywane-kolumny-glosniki   

Jak przyjdzie ktos co sie na tym lepiej zna to powie czy cos z tego sie nadaje i jest lepsze niz te JBL 

http://konsbud-hifi.com.pl/pl/p/Acoustic-Energy-AE-109/433 tyle ze 4 ohm,skutecznosc 89 db ja sie nie znam wiec nie powiem ale wydaje mi sie ze brzmieniowo to bylo by duzo lepsze od tamtych jbl  tylko czy bedą dobre do twojego ampli w sensie technicznym czy je napędzi 

I moja rada jest taka ze skoro chcesz przesylac przez BT to postaral bym sie o fon wspierajacy Aptx Bluetooth i adapter Aptx do amplitunera i przesylal Muze z Tidal w jakosci Flac .Nie wiem tylko czy tak sie w ogole da .Musi ktos inny sie na ten temat wypowiedziec . W ten sposob masz duzo lepszą jakosc i za 4dychy m-cznie dostep do duzych zasobow muzy na Tidal 

Bartek86 zobacz tez tutaj https://allegro.pl/uzytkownik/Audio-king?order=m  mialem do czynienia z tą firmą i ten pan nie robi problemu ze zwrotem .Bralem wzmacniacz Harman kardon wielką krowe i nie pasowala mi (gral u mnie za ostro ) ale sprzet byl w b.d. stanie i dzialal  bez zastrzezen a spakowany byl pancernie . 

Widze jakies kolumny tutaj ma .Nie spiesz sie z zakupem bo pospiech to zly doradca 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzien dobry wszystkim . 

Troche sie nie odzywalem (glownie  buszowalem na PW ;) )  

wg obietnicy temat audio ciagne dalej .Tak wiec co u mnie? 

Musialem oszczedzic na remoncie i nauczyc sie robic sufity podwieszane :D no  serio serio .Kasa poszla na sprzet a chcialem jeszcze porzadne standy tak wiec suma sumarum caly remont musze zrobic sam i nie tylko sufity ale calosc  .Duzo juz zrobilem i musze sie sam pochwalic bo idzie mi to dobrze choc wolno ,no coz ..zycie .Standow  zas sam nie zrobie napewno wiec sa juz zamowione w Rogoz Audio .Dokladnie takie https://www.rogoz-audio.com/Products/24/32/ANTYWIBRACYJNE-STANDY-GlOsNIKOWE-ROGOZ-AUDIO-4QB80-7ES.html cena hmm ..no dla mnie b wysoka z racji moich zarobkow ale standy sa piekne i zrobione bardzo solidnie (jeszcze ich nie mam )  kolor bedzie czarny w wersji gladkiej bez struktury oraz bez połysku .

Mam natomast duzą prosbe na ktorą  ktos moze zna odpowiedz .Czy filtr Schaffnera moze szkodzic wzmacniaczowi w sensie technicznym np ograniczac mu prąd etc ? Prosil bym o solidne poparcie swojej wypowiedzi bo aurat mam z tym dylemat ( wzmacniacz nie ma zasilania impulsowego tylko transformator toroidalny) 

 

Pozdrawiam serdecznie i bede wdzieczny za pomoc 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezle wytlumaczenie :D  No ale zeby takiego oryginala jak ja zapomniec?  :D 

 

Tak wiec jak cos wiesz na temat filtrow Schaffnera w swietle mojej prosby to bede wdzieczny za podzielenie sie wiedzą 

 

Slyszalem opinie ze Schaffner moze ograniczac prąd wzmacniaczowi i powinno sie go nie wpinac pod niego 

 

generalnie Schaffner do zasilania impulsowego a bloker skladowej stalej (np Tomanka) do zasilania transformatorowego 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...