Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Ok dzieki za chec wypozyczenia ale ja juz wlaczalem i wiem jak to slychac u mnie .Mi chodzi o info "inzynierskie" ;) w sensie czy filtr Schaffnera moze ograniczac prąd wzmacniaczowi i z tego tytulu (lub innego) nie jest wskazany .Wiem ze stosują ale mi chodzi o tego typu wyjasnienie .co robi ten filr i jak robi i jak to wplywa na apetyt na prąd wzmacniacza bo sa tacy ktorzy uwazają ze nic wpinac sie nie powinno a ja chce wiedziec dlaczego 

 

PS No wlasnie ty nie stosujesz a czemu nie ? 

 

 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat popieram to podejscie ;) ja tez sie nie daje zaczarowac . Tez nie mam zadnych podkladek pod sprzet ani kable  i nie mam zamiaru miec ale akurat rola filtrow nie jest voodoo .

U mnie rzeczywiscie to wnosi jakąs dobroc dla muzyki choc to jest niewielka zmiana jednak na plus .Mowie teraz o filtrze Schaffnera (przypuszczam ze wiecej bylo by slychac zmian na plus  gdybym mial zasilanie impulsowe )

Zas bloker Tomanka bede tez mial bo to z punktu technicznego jest dobre dla zasilania transformatorowego i wplywa na bezawaryjną jego prace 

Chętnie wyslycham twojego zdania .Po to wlasnie sie dyskutuje :) 

 

PS Planuje narazie nie brac filtra Schaffnera bo zmiany sa marginalne .Poczekam az ustawie wszystko finalnie . Zas DC blocker Tomanka wypozycze i chyba zostanie wlasnie z uwagi na transformatory toroidalne 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek no ale skoro cos wplywa realnie na te muzyke wlasnie i ona jest lepiej brzmiąca no to nie jest to sluchanie sprzetu .Tak uwazam 

 

Zedytowalem post i dodalem ze Listwe z Schaffnerem mam ale nie biore przynajmniej narazie (nie kupuje) bo zmiany sa marginalne u mnie .

Piotrek ale to forum o audio nie o rekreacji na swiezym powietrzu :D no spoko rozumiem cie ale nie uwazam tego akurat za argument w  tej kwestii .

PS  jak juz jestesmy przy temacie rowerow i motocykli to ja nie mam nawet deskorolki :D 

 

A przepraszam przypomnialem sobie ze mam w komorce rower oryginal wloski (nie pamietam nazwy) stary model do odnowienia ale wszystkoma oryginalne .Bede chcial sprzedac .Moze jestes chętny? To kolarka 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale odbieglismy od zasadniczego celu tej rozmowy .Czy filtr schaffnera moze zle wplywac na wzmacniacz w sensie technicznym (ograniczenie prądu etc ) 

tak slysze choc jak mowie jest to delikatna roznica ale jest na plus .Przez to ze taka delikatna narazie nie decyduje sie na nabycie w/w fltra bo ..no  coz cena nieadekwatna do zmian .Ponowie probe po fnalnym ustawieniu umeblowaniu  ,popracowaniu nad akustyką ale musze sie jeszcze do tego czasu dowiedziec własnie o ten wplyw na wzmacniacz 

 

a no i pytales o sprzet to wymienie co tam u mnie jest ;) 

Wzmacniacz od Audio GD Precision 2 

streamer i dac w jednym czyli  Oppo Sonica Dac 

dac matrix X Sabre 

odtwarzacz CD staruszek  z regenerowanym laserem Pionieer pd 207

kolumny Paradigm Studio v 4 po doglebnej modyfikacji (wymiana elektroniki ,gniazd glosnikowych ,zwrotnicy ,okablowania i glosnikow wysokotonowych i dodanie potencjometrow do regulacji decybeli nowych wysokotonowcow  ) 

za chwile beda tez standy od Audio Rogoz 4QB80

okablowanie : interkonekty weglowe ,kabele  glos. Van den Hul  CS 122 hybryd zakonfekcjonowane srebrem 

kable zasilajace od Tomanka 

 

 

PS A  miejsce na sprzet to bedzie szafka z plyty mdf 38mm (prawdopodobnie) made in Ja ;) 

 

Narazie uciekam ;)milej pracy i udanego dnia 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadź do ustawienia sprzętu, aby stał jak ma stać ostatecznie i do ostatecznej akustyki pomieszczenia i dopiero potem sprawdzaj nowe akcesoria, bo może się okazać ze coś co teraz nieznacznie poprawia dźwięk potem będzie działało na niego negatywnie. Nie daj się porwać gadaniu że takie akcesoria są tak samo ważne jak reszta. To jest układ wielu zmiennych. Tak jak to że jakieś kable dobrze się spisują w kogoś to i u Ciebie będzie dobrze. Filtr w zasilaniu może np. poprawić rozdzielczość przy cichych fragmentach muzyki, gdy mamy sporo zakłóceń z sieci, ale pogorszyć dynamikę gdy gramy głośno. Może ale nie musi.

Transformatory toroidalne bardzo rzadko ulegają uszkodzeniom :) na skutek zasilania bez DC-blokera. Chyba w ogóle :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje w opisie Tomanka tez wdnieje ze przemagesowanie czyli zbytnie namagnesowanie .

Bardzo ci dziekuje za rade MobyDick  :) czyli takie troche voodoo z tym straszeniem stalą skladową .A co to w ogole jest za cholerstwo te skladowe stale i zmienne? 

 

PS Wlasnie dotarly standy od Pana Janusza Rogoz :) Kierowca bardzo sympatyczny i mily czlowiek .To Pan Slawomir :) 

No nie odpakowalem narazie bo mam nawal zajec.

 

Pozdrawiam  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzwojenie pierwotne transformatora to cewka. Gdy przez cewkę przepływa prąd to staje się ona elektromagnesem. Gdy płynie przez nią prąd stały to polaryzacja tego magnesu jest stała, gdy płynie przez nią prąd przemienny to zmienia się ona w takt zmian polaryzacji napięcia. Gdy do elektromagnesy zbliżysz ferromagnetyk to jego domeny magnetyczne ulegną polaryzacji. Wtedy stanie się ona magnesem. Gdy taki magnes zbliżysz do zmiennego pola elektromagnetycznego i oddalisz to ulegnie on rozmagnesowaniu. Podobnie dzieje się z rdzeniem w transformatorze. To są normalne zjawiska i nie uszkadzają transformatora. Transformatory nie przenoszą stałych składowych napięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) narazie to musza poczekac 

Wlasnie odpakowalem standy .Krotko mowiąc piekne :) Potwierdzam wiec wysoką jakosc  od Rogoz Audio 

Wymiar robiony pod szablon podstaw kolumn ,zazyczylem sobie bez faktury na powierzchni i dostalem gladkie jak chcialem ,kolor czarny lekki polysk czyli nie mat i nie blyszcące jak psu jaja za przeproszeniem :D 

Wyglądają dosc lekko i nie przytlaczająco ,forma bardzo ladna choc bardzo solidna i cięzka wagowo.Na gornym blacie 3 szt malenkich chyba silikonowych punktow lub to inne tworzywo ,dwa z przodu (tam gdzie logo Rogoz ,jeden z tylu )

Oczywiscie kolce ,talerzyki ,firmowa reklamowka ,karta gwaancyjna ,instrukcja zasypywania ( zakretki na klucz imbusowy od spodu standow) jednostronicowy prospekt firmy . 

Kontakt i podejscie do klienta  hmm ..marzenie  :) Jak ktos moze finansowo to polecam  calym sercem zakupy w Rogoz Audio 

 

Dostawa : Super tez same plusy .Pan Slawomir ktory mi przywiozł standy bardzo mily,uczynny  i sympatyczny czlowiek mozna pogadac ,od razu wskazowki czym najlepiej zasypac i ze zakretki na imbus etc  .Atmosfera sie robi taka naprawde przyjemna i nie udawana . 

 

Naprawde nie ma do czego sie przyczepic 

 

Pozdrawiam forumowiczow :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zanim wszystko bedzie w docelowym miejscu  to jeszcze niestety duzo wody w wiśle uplynie ale oczywiscie jak juz bedzie to zdjecie moge wrzucic ;) 

Same kolumny wymagają  przerobek z zewnatrz (material na maskowice ,sklejenie plastikowego rusztu od maskownicy,zmiana okleiny na ladniejszą a gora(dach) ta jakby gumowa tez wymaga pokrycia czyms ) dopiero wtedy bedzie to normalnie wygladac i zasluzy na postawienie na standach ;) 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupelnienie

Zdąrzylem tylko sprawdzic czy aby podstawa kolumn pasuje do standow . No i powiem tyle : Idealnie jakby byly wyprodukowane jako komplet :) I jeszcze raz musze pochwalic Rogoz Audio :) 

Az ciekawe jak to bedzie gralo na standach po zasypaniu piaskiem no bo powinno byc lepiej pod wzgledem basow choc szczerze nie narzekam naprawde nic zlego sie nie dzieje nic nie dudni i nie ciagnie sie ale moim zdnaiem troszke niewiele jest go za duzo .Zawsze jak juz mowilem w sytuacji ekstremalnej jak pojdą ustawione 50cm od scian bocznych i 70cm od tylnych moze sie to zmienic na gorsze (fala stojąca etc) wtedy basstrapy w rogach a jak nie pomoze zakryje materialem tlumiącym tak do polowy otwor w bassrefleks od srodka z tylu kolumny (jak mam otwor  z przodu) bo samo wsadzenie welny w otwory od przodu nie da az tyle .Oby tak nie trzeba bylo robic bo bas ładnie schodzi teraz ;) ale nie na ustawieniu kolumn docelowo (sluchane przy wiekszej ilosci powietrza naokolo) 

napisalem do Paradigm z prosbą o podanie materialu jaki uzyli na dachy kolumn, jak dam rade to zrozumiec ( i oni mojego maila) to pomoze takie info  jakiego srodka uzyc zeby czyms ladnym to pokryc i odnowic na cacy . 

Narazie nadal remont ktorego juz zaczynam miec dosc ,dzis mam wolne to troszke nadgonie 

 

Pozdrawiam forumowiczow :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, THX1138 napisał:

 I jeszcze raz musze pochwalic Rogoz Audio :) 

Przyłączam się do opinii o Rogoz Audio , mam od nich stolik robiony pod wymiar ,bo Sony V5 jest ciut większe od standardowych klocków . Tanio nie jest , ale mamy profesjonalizm , estetykę , solidność , doradztwo a to kosztuje. A przede wszystkim ani słowa o audio voodoo , nic że jak kupię to mi się jakość dźwięku zrówna z tym w Filharmonii , a to już bezcenne :) 

Dnia 15.04.2019 o 11:51, MobyDick napisał:

Doprowadź do ustawienia sprzętu, aby stał jak ma stać ostatecznie i do ostatecznej akustyki pomieszczenia i dopiero potem sprawdzaj nowe akcesoria, bo może się okazać ze coś co teraz nieznacznie poprawia dźwięk potem będzie działało na niego negatywnie. Nie daj się porwać gadaniu że takie akcesoria są tak samo ważne jak reszta. To jest układ wielu zmiennych.

MobyDick to co napisałeś powinno widnieć grubym drukiem na pierwszej stronie każdej instrukcji dołączanej do sprzętu !!! 

Dnia 15.04.2019 o 10:47, THX1138 napisał:

Czy filtr schaffnera moze zle wplywac na wzmacniacz w sensie technicznym (ograniczenie prądu etc ) 

tak slysze choc jak mowie jest to delikatna roznica ale jest na plus .Przez to ze taka delikatna narazie nie decyduje sie na nabycie w/w fltra bo ..no  coz cena nieadekwatna do zmian .

Mam listwę z wyświetlaczem i dwoma filtrami Shaffnera F2090-10-06 , po włączeniu samej listwy pobór na wyświetlaczu 0,6 W , jak mniemam tyle pobiera sam wyświetlacz , gdyby filtry cokolwiek ograniczały ten wskaźnik byłby wyższy / jak się mylę proszę mnie poprawić./ Co do samego zakupu i powodowanych przez filtry zmian to temat wyczerpał @MobyDick. Najpierw akustyka , dobór sprzętu a dodatki na koniec , sama listwa z filtrami nic nie poradzi na np. kiepską akustykę :)

Dawaj zdjęcia standów / najlepiej z kolumnami/ :)  

IMG_2795.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim i dzęki za odpowiedzi i podpowiedzi ;)  Juz teraz tez wiem ze akustyka gra pierwsze skrzypce .

 

Zdjec standow z kolumnami czy bez narazie nie bedzie  bo juz sa schowane gleboko i zapakowane sto razy :D

 

Pozdrawiam :)

Update :  Supprort Paradigm odpisal  ze dach kolumn  to aliminiowa obudowa pokryta gumą .Czyli juz wiem ze to guma a nie jakies tworzywo inne to juz cos choc skladu nie znam .

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i od tego .Chyba aktualizacje  nie dotyczyla mechanizmu z  laserem 

 

W kazdym razie dzeki wielkie za link :) poszedl do zakladek w razie czego 

Wykopane na innym forum audio 

 

 McGyver

McGyver's audio Asgaard

maniak

Wiadomości: 5004

NIP 6442737255, REGON 369398784

Odp: Jakie CD 3-5 tys pln

« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 05, 2018, 17:28 »

Cytat: Therion w Styczeń 05, 2018, 17:11

abrahamsen-v1-0-up

O, tu jest bezpieczny laser VAM1202 do dostania wszędzie za kilkadziesiąt złociszy.

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...