Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Pytalem z ciekawosci .Za drogi i Dac by sie marnowal ponad to u mnie 

Ja szukam dla siebie zintegrowanego taniego z wyjsciem koaksjalnym i dostępnymi tanimi laserami do przerobki go na transport CD 

Moj staruszek Pioneer PD207 nie ma koaksjalnego i laser do niego 400zl 

Cos namierzylem 

Pytanie do speca : Czy  Akai CD79 nadaje sie do przerobki na transport CD ? Ma on laser KSS210 a czy pasuje tez KSS210A ? Czym one sie w ogole rozną? 

 Kupil bym bo lasery tanie i srodek tego CD sprawia dobre wrazenie .Posiada wyjscia optyczne i najwazniejsze ze tez koaksjalne 

Ktos wie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak masz racje teraz to trzeba miec dom zeby go sprzedac i jeszcze dolozyc nerke ...hmm moze braknąc na prawdziwy hajend  ...no coz to hobby wymaga pewnych wyrzeczen :D 

Kidys o tym nie wiedziano i dlatego sprzet byl duzo tanszy a lepszy byl dlatego bo tez nie wiedziano ze klienci chcą wymieniac ciagle i mielic kolejne klocki :D 

 

Przepraszam ale tak jakos smiac mi sie zachcialo po wpisie  Moby o tym domu :D  

 

Zasiegnąlem jezyka i ponoc on taki w roli transportu wcale nie jest  dobry VS jego cena 

 

PS Dzieki ze pare slow o firmie napisales dla mojej orientacji  :)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn względem tych transportów co to dom i nerkę ... ? :)  Wbrew pozorom kiedyś sprzęt również bywał drogi. Dzielony CD/DAC marki Technics w latach 90-tych kosztował ponad 200 tyś zł ( obecnych, po denominacji ) co było kwotą znacznie większą niż obecnie 200 tyś zł. Pierwszy odtwarzacz VCD kosztował około 20 tyś zł

Główna zaletą tego CXC jest to że ma wyjścia cyfrowe w obu standardach , jest obecnie produkowany i można kupić mało używany w rozsądnej cenie często niższej niż dużo starsze i mocno wyeksploatowane CD-ki z wyjściami w obu standardach które miały by służyć za napęd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak tzn ktos mi powiedzial bardzo obeznany ze brzmiec bedzie podobnie do zwyklego np intgry Marantz CD52 za 250zl czy tego typu  przerobiona na transport  

Moby przeciez takie sprzety Hajend zawsze byly ale ja mowie o tych co sa dzis popularne podobna klasa tyle ze tamte duzo lepsze i tansze a zobacz ile to dzis kosztuje i jaki to jest szajs .Np moj znajomy ma technicsa klockowego juz prawie 30 lat i dziala bezawaryjnie i owszem byl drogi ale nie az tak jak dzis oraz zupelnie inna sprawa  wykonania i wytrzymalosci. Temuz to do dzis chodzą sprzety vintage i jest gro osob ktore twierdzą ze sa lepsze nawet brzmieniowo nie mowiac o ich wytrzymalosci i innej technice wykonania . Pamietam te czasy wiec jeszcze raz podkresle : Sprzet audio zdrozal NIESAMOWICIE

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne sprawdzi się jako napęd podobnie do tych Marantzów i i jeszcze tańszych Philipsów bazujących na tych samych napędach, jednak będą one już dość wiekowe i trzeba się będzie liczyć z tym że może w nich coś wysiąść w każdej chwili. Nie sądzę aby ten CA CXC był mniej trwały od nich, a będzie znacznie nowszy.

Myślę że Abrahamsen sprawdził by się tu podobnie dobrze, tyle ze on również ma już swoją przeszłość ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez czym nowsze tym szybciej sie rozlatuje .Nie zauwazyles tego ? 

Fakt po tylu latach cos rzeczywiscie juz moze wymagac wymiany np kondensatory czy cos jeszcze bo to mija juz kupe lat .To tutaj sie zgodze 

ale trzeba pamietac ze sprzet wtedy tak jak wszystko zresztą nie byl produkowany z planowanym szybkim zepsuciem sie tak jak dzis 

 

Bo dlaczego cos kupione kiedys potrafi dzialac zupelnie bezawaryjnie przez np 30lat ? 

O sorry pomylka bo mam młynek do kawy ktory ma ok 39 lub 40 lat .Mielone dwa razy dziennie i dziala do dzis ani razu w naprawie .Mikser tez wiekowy i tez dziala , masazer dosc spory przywieziony z NRD ma juz 38 lat i oczywiscie dziala bez zarzutu .

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysiada jak ktos jest nieuczciwy i juz w sprzecie cos powymieniane itd bo byl spalony,zalany ,rzucony o podloge etc lub np przywiezione z niemiec ze smietnika  .Moj znajomy pierwszy wlasciciel i technics katowany codziennie przez 30 lat dziala bez naprawy .

To jak to wytlumaczysz ? 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupił dobrze wykonany sprzęt który używa tak jak się powinno to robić :) .

Często można spotkać sytuacje gdy np. wzmacniacz jest zamknięty w szafce i stoi na nim jakiś inny sprzęt zamykający jego wentylację np. CD.

Potem okazuje się ze od przegrzania elektrolity szybko powysychały i sprzęt trafił szlak, a jak isie komuś zwróci na to uwagę ze skoda żeby się popsuło to jeszcze można zostać zbluzganym :D . No bo przecież fronty sprzętu nie parzą :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoi u niego klocek na klocku tak  jak kiedys to bylo ukladane wlasnie a dobrze wykonany to kiedys byl kazdy a dzis kupujesz powazny sprzet za bardzo powazne pieniądze a on ma niepowazne czesci :D . Nie ma szafki sprzet stoi  na werzchu .Napewno to tez wplynelo ale powiedzmy sobie szczerze >Nie ma dzis sprzetu ktory bedzie dzialal przez 30 lat 

Tu sie zgodze ze wentylacja powinna byc  

Widzialem juz nawet bezposredno za kaloryferem :D 

a tak a propos wymyslilem u siebie szafke w koncu .Bedzie z plyty mdf 38mm(prosta konstukcja i mnie klocki beda staly obok siebie  ) i podstawki moze do tego z deski bambusowej do kojenia a pod deske podkladki pod pralke . Wyprobuje tez kolce 

Plyta MDF a takze deska bambusowa i reszta nie sa przypadkowe

Podobno z tego sa tez dobre (chodzi o ten elastomer a nie ksztalt ) https://lubas.com/pierscienie-poliuretanowe/ moze sprawdze jak uda sie kupic na sztuki gdzies 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co z tego transportu wyjdzie ;)  kabel to masz na mysli interkonekty? Narazie mam zrobione weglowe i nie narzekam ale kto wie moze sobie zrobie sam bardziej audiofilskie :D 

 

Transport ma byc po prostu dobry .W tej chwili to taki rekonesans zeby sie obeznac z tym co jest i za ile etc 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas stosowaliśmy ten transport przy testowaniu daca.

Uważam że to odpowiedni kompan do wzmacniaczy Cambridge. Nie czyta MP3 jest czystym odtwarzaczem płyt kompaktowych audio. Dziala sprawnie , nie zacina się. I ma solidne podzespoły. Pod kątem działa o jakie pytasz nie stwierdziłem żadnego problemu 

Pod kątem cena jakość? Myślę że nie będzie to lider. Głównie ze względu na to ze w tej cenie kupi się całkiem dobry odtwarzacz CD z przetwornikiem. 

Dlatego uważam że to dobry kompan do firmowych wzmacniaczy które takowy posiadają. Ładnie się to komponuje i działa sprawnie. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)  

Przy okazji jakby ktos chcial wiedziec jaki tam w cambridge audio cxc siedzi laser to jest to Sanyo SF-P101N (widzialem za 40zl) wiec o tyle bylo by dobrze ze laser tani i dostepny a z graniem jako transport to juz nie slyszalem przychylnych opinii(sam nie sluchalem go )  .Byc moze z komponentami Cambridge gra lepiej bo tego nie wiem 

 

S4Home czytasz Pw ?  ;) 

 

PS Co sadzicie o tym cd jako transporcie ? https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/879-music-hall-cd25-2-a25-2

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...