Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Moje zdanie na temat kupowania kabli cyfrowych elektrycznych jest takie jak zawsze. Najlepiej na początek kupić tani kabel do tego celu przeznaczony i potem próbować inne, bo efekt trudno tu przewidzieć. Może nie być żadnej różnicy, jak i znaczące i to ze u kogoś jakiś kabel się dobrze sprawdził przy tych przetwornikach i transporcie może być zupełnie inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totez  dlatego chce pare roznych i te co nie podejdą oddam .To samo z interkonektami 

Tylko nie wiem ktore sa modele diametralnie rozniące sie brzmieniem czy przekazem powiedzmy zeby nie motac juz tu audio voodoo ;) 

 

4 minuty temu, MobyDick napisał:

To nie jest kwestia psychologii, a raczej zdrowego rozsądku. Gdy ktoś kopiuje obraz aby go sprzedać jako oryginał , to jest fałszerstwo. Gdy ktoś go sobie namaluje na wzór mistrza, jest hołdem dla dzieła sztuki.

Otoz to 

Uciekam .Bede pozniej juz jutro 

Pozdrawiam i milego wieczoru wszystkim  :)

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny tani kabel cyfrowy to znaczy że dowolny. Myślę ze nie ma sensu wychodzić poza np. coś takiego jak ten:

https://audiotop.pl/pl/p/Kabel-cyfrowy%2C-coaxial-1m-Bridge-BEA481/2045

A z kombinowaniem z jakimiś innymi wstrzymaj się aż wszystko stanie tak jak ma ostatecznie stać i zadbasz o akustykę.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dziekuje 

Masz racje ze kombinacje zostawie jak juz bedzie docelowo tyle ze myslalem teraz o "kambodzy" (transporcie cd) zeby go paroma kablami połączyc i sprawdzic czy nie bedzie zadnych roznic slyszalnych w sensie sprawdzenia transportu czy sie nada u mnie 

Sluchaj a o co chodzi w tym opisie tego coaxiala ? 

Cytuje fragment " Wysokiej jakości rdzeń światłowodowy czyni z tego kabla idealnego kandydata dla pierwszego systemu. Kompatybilność ze standardem TOSlink gwarantuje najwyższą wierność sygnału" 

Chyba troche poplyneli  ze rdzen swiatlowodowy skoro to nie kabel optyczny 

 

Taa no wlasnie akustyka .Tu mam male pytanko do Ciebie czy takiego programu moge uzyc  ? Tu jeszcze prosba o pomoc kto to umie odczytac i wskazac co wykazuje ten program ? 

https://www.roomeqwizard.com/

Uzyc do tego planuje takiego mikrofonu https://www.blackdotaudio.eu/mikrofon-pomiarowy-dayton-audio-umm-6-usb-plik-kalibracyjny-p-1001.html

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep ktory wypisuje takie brednie calkowicie traci u mnie zaufanie tak samo jak firmy ktore wsadzają do klockow zepsute potencjometry np NAD .Absolutne olewanie klientow 

Co do programu to szkoda ze go nie znasz .Po cichu liczylem ze odczytasz te wykresy ktore on wygeneruje i zinterpretujesz je wlasciwie zeby wiedziec co poprawic w akustyce . No nic..moze ktos inny wie 

 

(Odkopuje duzo wczsniejszy temat) Gdzies mi to wczesniej umknelo na jakie gniazda wymienialem u siebie w glosnikach i je znalazlem .Podaje bo promocja nadal trwa https://www.modushop.pl/gniazdo-cmc-speaker-hq-4-szt-cmc-858-s-cu-g-4.html moze jeszcze komus sie przydadzą :) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :) Pozdrawiam uzytkownikow .

Czy ktos moze wie jak przerobic odtwaracz DVD na naped do laptopa?Jest  to zwykła Manta DVD 064S Emperior Basic 5 . 

wyjscia audio out ML MR 

digital audio out Y ,coaxial, Cb/Pb,Video ,Cr/Pr,S-video ,scart out 

z przodu wejscie na pedrive (nie pamietam czy to sie nazywa usb A czy B sorki) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, THX1138 napisał:

Czy ktos moze wie jak przerobic odtwaracz DVD na naped do laptopa?Jest  to zwykła Manta DVD 064S Emperior Basic 5 .

...

z przodu wejscie na pedrive (nie pamietam czy to sie nazywa usb A czy B sorki) 

Pytanie dość konkretne: po co Ci to??? Co chcesz przez to osiągnąć? Potrzebujesz napęd do oglądania filmów na komputerze czy chcesz mieć czytnik czytający również pliki komputerowe i programy?
Jeśli chcesz mieć napęd do komputera to lepiej mieć pełną funkcjonalność i bez przeróbek kupić (lub dostać za darmo ze złomów) wewnętrzny napęd DVD/RW do komputera (za kilkanaście złotych) albo zewnętrzny na USB.

Jeżeli rzeczywiście chcesz przerabiać taki napęd (wątpię czy Ci się to uda), to załóż odrębny wątek w dziale DIY - bo tutaj nie pasuje.
Więc kolejne posty na ten temat - to już nie w tym wątku...

Pozdrawiam
PS. Różnica między standardem A oraz B w złączach USB jest bez problemu do znalezienia w sieci 🙂 W dodatku w ciągu paru sekund.
Zaś jeśli złącze jest na froncie, to raczej będzie to typ A. Bo typ B to popularne gniazdo drukarkowe (albo do podłączenia komputera do DACa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Roro :) 

chodzi o to ze DVD juz mam i chcialbym je wykorzystac jako naped do laptopa bo te napedy na usb sa strasznie liche a w nowym laptopie nie mam napedu w starszym zas jeszcze dziala ale juz zaczyna odmawiac posluszenstwa. Przydalo by sie wiec wykorzystac to co sie ma zeby moglo dalej sluzyc  :) 

ok zaloze wdziale DIY ale moze ktos tutaj odpowie to nie bedzie musal zasmiecac dzialu DIY takimi prostymi sprawami ;) 

Ps wewnetrzny naped od Pc chyba nie bedzie pasowal do laptopa ,nie wiem.Poza tym musial bym go kupic a po co jak mam nieuzywany dvd ktore (mam nadzieje mozna ) przerobic ? 

Dostac ze zlomow to sama nazwa wskazuje ze to zlom :D zlomu nie potrzebuje 

Do czego potrzebuje? Zeby byl normalnym napedem czytajacym to co zwykly naped zczytuje 

 

PS nie wazne jaki to typ czy A  czy B .To gniazdo USB jest pod pendrive a mi chodzilo tylko o proforme ;) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no dzieki Moby .No wlasnie to usb to do pendrive wiec odczyt tylko zapomnalem jak odczyt sie oznacza czy A czy B ale niewazne jak wiadomo o co chodzi ;) 

No to lipa jak sie nie da to trudno .A ze starego (tak ok 20lat) napedu od PC sie da ? Czy tez nie ? Bo to jest solidny napęd i dziala nadal 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz CD-rom wewnętrzny z interfejsem ATA to potrzebujesz do niego tylko zestaw składający się z zasilacza i interfejsu przejściowego ATA/USB . Myślę że jednak lepiej kupić nowy napęd zewnętrzny pod USB i jeśli nawali to wtedy myśleć o następnym.

https://proline.pl/adapter-usb-na-ata-sata-2-5-cali-3-5-cali-p916668

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wewnetrzny a czy z interfejsem ATA to nie mam pojecia (to nie moj byl PC) a jak nie ma tego ATA to co? 

Sadze ze kupno nowego mija sie z celem skoro mozna miec lepszy bo te nowe jak juz mowilem sa strasznie liche i szybko sie rozlatują a ten naped dziala 20 lat i nie ma zamiaru sie zepsuc .Laser jest zupelnie inny niz dzisiejsze "jednorazowki" i caly mechanizm zapewne takze .

Po co wydawac pieniedze na cos gorszego? 

Po czym poznam czy jest ATA czy nie ma ? ;) 

............................................................................................

A zeby tak bylo na temat bo Roro wejdzie i nakrzyczy na mnie ;) to w swoim zestawie stereo na początek ( i w moim przypadku tez na koniec :D ) zrezygnowalem z transportu CD czyli tego co proponowales Moby Cambridge audio Cxc . A taka decyzja z uwagi na to ze raz ze kolejny klocek i koszta ,dwa plyty drogie ,trzy slaba realizacja tych plyt cd teraz ,cztery to ze Tidal gra u mnie az tak dobrze ze naprawde trudno wylapac roznice czy to z plyty czy nie .A w niektorych przypadkach nawet wrecz gorzej brzmi z cd . Tak wiec pozostaje przy steamingu a system bede udoskonalał  co najwyzej w strone kabli DIY ,podkladki antywibracyjnej i przede wszystkim akustyki 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Bardzo Ci dziekuje Moby  :) 

Jak wygrzebe ten naped to zrobie fote i wstawie na PW .Czyli narazie go nie wyrzucam 

A wiesz ze Oppo wycofal juz swoje urzadzenia? Oppo Sonica Dac i odtwarzacze HD . Ponoc tlumaczy to tym ze mało sprzedaje sie i im sie nie oplaca produkowac 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz produkują smartphony :) i nic nie zapowiada aby mieli odnieść w tej dziedzinie sukces. Wcześniej byli liderem w dziedzinie audio, napędów optycznych wieloformatowych. Wielu producentów przepakowywało ich odtwarzacze w swoje obudowy i sprzedawali dużo drożej. Pozostała część oferty również prezentowała wysoki poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wpisy na temat - bo to nie jest meritum bieżącego wątku.
Kilkadziesiąt ostatnich wpisów nie powinno się tu znaleźć (a niektóre w ogóle - te złośliwe).

A za naprawdę nieduże pieniądze można kupić od firm komputerowych które handlują sprzętem używanym sprawny (i często prawie nie używany) napęd slim do laptopa, w dodatku na kilkumiesięcznej gwarancji. Wydatek rzędu 20-30 złotych to chyba nie jest problem, skoro oszczędza się czas i "rzeźbienie". (już wspominałem o tym, że to bez sensu i prosiłem, by pisać dalej w innym dziale).

Pozdrawiam
PS. Poza tym, o czym już wielokrotnie pisałem (i paru Kolegów z większym stażem), to warto skorzystać z wyszukiwarki zanim się zada (proste dla większości) pytanie... Tak będzie szybciej i nie absorbuje się innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...