Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Roro z calym szacunkiem ale to ja decyduje co kupic a co nie . Prosba nie dotyczyla co kupic tylko kolejno jak przerobic dvd na naped oraz jak podlaczyc naped wewnetrzny od PC  20 letniego do  wspolczesnego laptopa . 

Za wpisy zlosliwe sie nie gniewaj ;) nie byly az tak zlosliwe uwierz mi ze wiele odpuszczam i macham ręką . Skoro przeszkadzają usun i po krzyku ;) nie widze zadnego problemu 

Nie chce sprzetu uzwanego ani ze zlomu ,Nie chce tego typu propozycji bo pytalem o cos innego .Doceniam zas ze chcesz pomoc i widzisz takie rozwiazanie ale mi to rozwiazanie nie pasuje . Koniec kropka 

 

A to  ze  absorbuje innych to zle? Sadzilem ze po to jest forum. 

Ja nie wiem i co sie takiego stalo ze te pare postow napisalem o napędach do komputera? 

W jakim dziale ? DiY? Zalozylem tam topik o przedwzmacniaczu lampowym i jakos nikt sie nie rwie do pomocy  .

 

Czyli mam tu pisac wylacznie o zestawie stereo na poczatek  i nie absorbowac nikogo czyli lepiej pisac na PW 

 

Pozdrawiam i uciekam papa ;) a co zlego to nie ja :D 

 

 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, THX1138 napisał:

Za wpisy zlosliwe sie nie gniewaj ;) nie byly az tak zlosliwe uwierz mi ze wiele odpuszczam i macham ręką . Skoro przeszkadzają usun i po krzyku ;) nie widze zadnego problemu .

THX1138,
nie podejrzewam Ciebie o złośliwość - po prostu parę wpisów (niekoniecznie Twoich 🙂 ) sprowokowało niepotrzebne zaognienie sytuacji (i potrzebę psychologa wg niektórych).
A co kupisz - to faktycznie Twoja sprawa (i nieważne jaką odpowiedź otrzymasz na Forum). Ponieważ wielokrotnie korzystałem (ja i moi znajomi) m z tego typu zakupów (sprzęt poleasingowy) i jakoś nie natknąłem się na "złom" dlatego o tym wspomniałem 🙂

Jest dział DIY czy PC-Audio i lepiej tam utworzyć nowy wątek.

Pozdrawiam
PS. Proszę już bez kolejnych wpisów na ten temat, bo się robi coraz większe OT 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

 

Jestem nowy i mam do Was prośbę o poradę w wyborze sprzętu do codziennego użytku.

Chciałbym kupić mini wieżę do jednopokojowego mieszkania. Mam trzy typy:

 

1. Philips MCM 1350 (nowa);

2. Sony CMT-CPX11 (używka);

3. Panasonic SA-PM04 (używka).

 

Wieże są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym. Wszystko na chwilę obecną działa. Zakup odbędzie się przez internet, a więc nie ma możliwości odsłuchania. Osobiście jest mi najbliżej do modelu Panasonica. Głośniki nie są "plastikowe", a sam design cieszy moje oko. Cena za każdą z nich to 200 zł.

 

Będę ogromnie wdzięczny za wszystkie opinie!

Edytowano przez silentosu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc silentosu ;) 

Ja bym wzial Sony chociazby ze wzgledu na glosnosc grania bo np Panasonic to 2x 10W podane w RMS czyli realnie moze z 2x6W .Philips troche wiecej ale tez cichy 

Sony zawsze mialo niezly dzwiek (mialem mini wieze kiedys)  podają ze 2x75W RMS wiec realnie moze z 2x50W .

Poczekaj az ktos lepiej sie znający wejdzie i Ci lepiej doradzi .

Pozdrawiam 

PS tylko jeszcze sprawdz czy aby ta specyfikacja Sony jest prawdziwa.Na szybko zajrzalem w google na pierwszy wynik 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lepiej ci pasuje Panasonic  to za niewiele wiecej masz nową (219zl ) a nie 200zl  i reklamacja w sklepie to 2 lata zas gwarancja producenta to juz nie wiem ile bo producent moze dac ile chce lub wcale (musisz to sprawdzic ) mozesz kupic przez internet i masz 14 dni na zgloszenie zwrotu bez podania przyczyn .Sprawdzisz sobie w domu czy ci odpowieda itd ;) a jak nie to odeslesz i tyle 

Nie wiem czym sie rozną model Panasonic SA-PM04 od Panasonic  SC-PM04 (sprawdz)  

A ponizej  opinia z Ceneo o SC PM04 

"Iza

4 0

Ocena:

 3/5 Wystawiono 5 lat temu

Po tak wielu pozytywnych opiniach na wielu różnych stronach byłam przekonana, że to idealny produkt dla mnie. Rozważałam zakup PANASONIC SC-PM04 lub LG CM2030. Wybrałam PANASONICA ale teraz już nie jestem taka pewna czy to był dobry wybór. Od razu zaznaczę, że nie jestem audiofilem a sprzęt wybierany był do salonu/sypialni - zależało mi na zgrabnym wyglądzie, sensownym dźwięku, sprawnie działającym pilocie a z funkcji - na czytniku płyt CD, radiu ale przede wszystkim możliwości podpięcia USB ponieważ męczy mnie włączanie dużego komputera tylko po to żeby posłuchać swoich ulubionych piosenek. 
No i niestety wygląda na to, że najważniejsza dla mnie funkcja (a chwalona przez wielu w opiniach), tj. możliwość odczytu mp3 z USB nawala w tym modelu – nie dość że urządzenie nie odczytuje wszystkich mp3 (w komputerze pokazuje mi, że mam nagranych 59 utworów, po podłączeniu w folderze pokazuje się liczba 58) to jeszcze wiesza się po niektórych kawałkach powodując, że jedynym sposobem kontynuowania słuchania mp3 z USB jest wyłączenie i włączenie USB oraz wieży (od 2 dni się męczę i nie wiem z czego to „wieszanie się” wynika), ale to ciągle nie rozwiązuje problemu „zawieszonego” kawałka bo po ponownym jego wybraniu zabawa się powtarza i wieża w trybie USB nie odpowiada…:( Niestety nie jest to kwestia USB (testowałam na różnych), utwór na którym sprzęt się „wiesza” też nie ma jakichś specjalnych właściwości, ot zwykła mp3. Na zwrot sprzętu do sklepu mam 30 dni więc jeszcze dam mu szansę i spróbuję rozgryźć ten męczący mnie temat z USB, ale czarno to widzę. 
Inną wadą tego odtwarzacza w kontekście słuchania mp3 z USB jest brak możliwości przyspieszenia fragmentów utworów nagranych w (na płycie funkcja działa). 
Wygląda więc na to, że akurat z USB i mp3 sprzęt sobie słabo radzi, lecz reszta opinii dot. działania się potwierdza – wieża działa cicho, szybko odczytuje płyty, bardzo fajnie (i głośno mimo głośników 10W) gra, pilot ma duży zasięg i nie ma opóźnień. "

 

Chyba ze wolisz dolozyc funduszy i kupic cos porzadniejszego jak radzi ci MobyDick

 

Pozdrawiam 

PS:   Lub tez Panasonic ale  SC-PMX80EG-S ale niestety   juz duzo ponad budzet (999zl)  https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/wieza-panasonic-sc-pmx80eg-s 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Klasyczny problem Panowie, 

otóż do tej pory przerabiałem tylko "komputerowe" zestawy 2.1. Wiecie o co chodzi. 

Chciałbym do pokoju 15 m2, podstawowy zestaw: wzmacniacz + monitorki. Budżet: 1000 zł

Żeby ułatwić sobie sprawę: zakup u forumowego kolegi Pumpurek.

głośniki: Tannoy Revolution R1, 605, M1 czy może Dali 300, Concept 1?

wzmacniacz: Cambridge A500, A5, albo Denon 510AE, może wystarczy Pioneer A10? 

Słucham rocka, bluesa, funky.

Odtwarzać będę z Spotify.

 

Pozdrawiam 

Dawid

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

szukam zestawu Stereo do pokoju jak na zdjeciu (salon z aneksem kuchennym):

image.thumb.png.feb839d4766a346d5d8871243d027790.png

Zestaw glownie bedzie sluzyl aby polepszyc dzwiek telewizora (filmy, seriale, w przyszlosci konsola) i do sluchania muzyki (glownie Rock; zrodlo dzwieku Spotify i Youtube).

Rozwazalem zakup soundbara ze wzgledu na ograniczone miejsce jednak czytajac rozne fora dochodze do wniosku, ze chyba lepszym rozwiazaniem bedzie kupienie zestawu Stereo amplituner + monitory.

Myslalem o tym aby zakupic kolumny podstawkowe i polozyc je na szafce RTV obok telewizora ( Telewizor wisi ok 40cm nad szafka, Szafka RTV zajmuje cala dlugosc sciany pod TV (180cm) wiec nie mam opcji zeby postawic kolumny na podlodze obok szafki RTV) - czy takie rozmieszczenie ma sens?

Budzet jaki chcialbym przeznaczyc to ok 2500zl - czy w takiej kwoecie uda sie zlozyc cos w miare sensownego?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, DawidSz-88 napisał:

Klasyczny problem Panowie, 

otóż do tej pory przerabiałem tylko "komputerowe" zestawy 2.1. Wiecie o co chodzi. 

Chciałbym do pokoju 15 m2, podstawowy zestaw: wzmacniacz + monitorki. Budżet: 1000 zł

Żeby ułatwić sobie sprawę: zakup u forumowego kolegi Pumpurek.

głośniki: Tannoy Revolution R1, 605, M1 czy może Dali 300, Concept 1?

wzmacniacz: Cambridge A500, A5, albo Denon 510AE, może wystarczy Pioneer A10? 

Słucham rocka, bluesa, funky.

Odtwarzać będę z Spotify.

 

Pozdrawiam 

Dawid

 

 

 

 

Tannoy M2 + denon pma,560

2 minuty temu, kryc napisał:

Hej,

szukam zestawu Stereo do pokoju jak na zdjeciu (salon z aneksem kuchennym):

image.thumb.png.feb839d4766a346d5d8871243d027790.png

Zestaw glownie bedzie sluzyl aby polepszyc dzwiek telewizora (filmy, seriale, w przyszlosci konsola) i do sluchania muzyki (glownie Rock; zrodlo dzwieku Spotify i Youtube).

Rozwazalem zakup soundbara ze wzgledu na ograniczone miejsce jednak czytajac rozne fora dochodze do wniosku, ze chyba lepszym rozwiazaniem bedzie kupienie zestawu Stereo amplituner + monitory.

Myslalem o tym aby zakupic kolumny podstawkowe i polozyc je na szafce RTV obok telewizora ( Telewizor wisi ok 40cm nad szafka, Szafka RTV zajmuje cala dlugosc sciany pod TV (180cm) wiec nie mam opcji zeby postawic kolumny na podlodze obok szafki RTV) - czy takie rozmieszczenie ma sens?

Budzet jaki chcialbym przeznaczyc to ok 2500zl - czy w takiej kwoecie uda sie zlozyc cos w miare sensownego?

 

 

Onkyo 8250 lub Pioneer sxn30ae z heco aurora 300 albo indiana line tesi 261.

Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...