Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Pomysl jest fajny :) Jak mowie jesli nie na to to przyda sie na cos innego to i tak dziekuje ci :) Ta gora kolumn jest dosc trudna niestety.

Mysle o takiej folii u siebie https://archiwum.allegro.pl/oferta/folia-okleina-grafit-antracyt-matowa-mat-152x50cm-i6861083537.html. Sa imitacje skóry wprawdzie i inne wzory ale wydaje mi sie ze moze to byc troche przerost formy nad trescią tak wiec taka zwykla spokojna gładka matowa w kolorze ktory lubie i bedzie pasowal do wszystkiego no ale jeszcze sie zastanowie po powrocie kolumn 

paradigm-studio-20-speaker-without-grill 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc MobyDick . 

Sprawa wyglada tak ze w pon juz mi zabrali Oppo (sklep taki nadwrazliwy jest i przyslal kuriera ,no ale tak sie umowilismy ze tylko na weekend ) 

Tak wiec tak za duzo bardzo pograc nie zdarzylem (no bo tez nie siedzialem caly weekend przy muzyce) 

Z tego co meczylem go na Tidal to jak juz pisalem dzwiek jest podobny do Matrix x sabre ale troszeczke (minimalnie) zbyt krzykliwa góra .Przynajmniej ja mialem takie wrazenie .Moze tez byc tak ze po prostu odtwarza cos nieco wyzej i stąd wrazenie . Generalnie Oppo to b dobry sprzet i gra b dobrze .Totez zdecydowalem sie go zamowic (egzemplarz fabrycznie zapakowany) Ze sklepem jednak nie bardzo sie moge dogadac bo i ceny nie chca zagwarantowac i dostepnosci Oppo pod koniec sierpnia ,poczatek wrzesnia (a wtedy wrocą kolumny) tak wiec musze pokombinowac i biore Oppo a  w 14 dniu im napisze ze rezygnuje i mam wtedy kolejne 14 dni na odeslanie go a w miedzy czasie wrocą kolumny wiec zdarze je przesluchac na Oppo i podjac ostateczną decyzje czy zostaje czy nie .

 

Co moge jeszcze powiedziec o granu Oppo : dynamiczny ,naturalnie gra i na serio bardzo dobrze to slychac .Bede wiedzial więcej jak bedzie u mnie ponownie(prawdopodobnie jutro)  Wypadalo by tez sprawdzic go na plytach CD co tez zrobie (jak kupie kabel optyczny) 

Mialem tez problemy (z braku instrukcji) z łączeniem sie go poprzez ethernet i wifi z Tidalem ale okazuje sie ze to b proste (trzeba w samym Oppo kliknąc nowe polaczenie) I dziala bez problemu 

Tak wiec MobyDick nie chce powiedziec ze odczulem roznice po dluzszym graniubo sam nie wiem .No ale spodobal mi sie z tym ze licze na to ze nowe wysokotonowki beda odtwarzac poprawniej gore pasma . (chodzi jak zwykle o subtelne roznice )

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczow :) 

Jak zwykle zamieszczam dalszy ciag tego co sie u mnie dzieje odnosnie sprzetu audio 

Dzis krotko : dojechał Oppo, tym razem fabrycznie zapakowany docelowy model .Oprócz tego mam info od Sonus Oliva ze udalo sie nieco obnizyc schodzenie basu (o co prosilem) Glosniki do  wymiany beda 26 sierpnia  i narazie tylko tyle wiem .

Aha i szukam nadal rozwiazania na wizualną poprawe kolumn .Znalazlem cos takiego jak guma w sprayu i wydaje sie ze to cos podobnego do folii termoplastycznej samochodowej tyle ze w sprayu (da sie to zdjąc bez sladu) znalazlem tez dobrej jakosci okleiny drewnopodobne z wytłoczeniem faktury  drewna i  nawet są termoplastyczne ,dosc duzo wzorow z tym ze nie wiem narazie czy sprzedaz detaliczna jest tam mozliwa .Tak wiec moze na dachy kolumn uzyje gumy w sprayu a na reszte w/w okleiny drewnopodobnej lub calosc dam w tej drewnopodobnej jesli ona faktycznie jest wg opisu termoplastyczna .To juz zostawiam w sumie na po remoncie a narazie szukam najlepszej opcji .

Zostawiam link do sklepu ktory znalazlem .Okleiny termoplastyczne drewnopodobne 3D ,ceny tez sa OK wiec moze sie kimus przyda https://www.profilms.pl/pl/c/Okleiny-drewnopodobne-meblowe-struktura-drewna-3D/34

 

Pozdrawiam :) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :) Pozdrawiam forumowiczow .

Mam prosbe o opinie o tym wykonawcy czy ktos moze juz zamawial tam i jest zadowolony czy moze nie jest? Chcialbym zamowic  proste standy do swoich kolumn   https://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy-pod-kolumny-glosniki-i7502736596.html?reco_id=ddca1909-a556-11e8-b751-6c3be5bb21e8#thumb/5    i nie wiem czy warto .Cena jest dla mnie dobra 

Ktos moze cos wie ? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Piotrek i dziękuje za odzew na moją prosbe . 

No niestety nie mam mozliwosci kontrolowania jakosci w dodatku nie da sie zrobic np zwrotu bez podania przyczyn z uwagi na to ze standy byly by robione niejako na zamowienie (nizsza wysokosc niz podana w ofercie Tombase) Troche dziwne sa te opisy w ofercie np 1 rok reklamacji u sprzedawcy gdzie reklamacja u nas w PL zawsze trwa 2 lata .Opis dalszy ze nie przysluguje zwrot bez podania przyczyn (podany art.) wszystko sie zgadza ze nie przysluguje ale ogolnie podany jest okres 7 dni na zwrot (w przypadlu kupna produktów bez zadnych zmian indywidualnych)  To sie tez mija z prawdą bo jest zawsze 14 dni . Z drugiej strony cena jest rzeczywiscie b dobra ,po uzytych materialach(grubosc itd)tez wydaje sie OK 

Musial by wypowiedziec sie jeszcze Tophifi dlaczego uwaza go za partacza . Czym sie objawia ta nie do konca dobra jakosc? 

Czy chodzi o wypionowanie calosci czy estetyke np spawów czy moze rodzaj montazu kolcow w podstawie standu 

Rogoz audio wszystko fajnie ale najtansze kosztują dwa razy tyle co u Tombase 

Piotrek jak wiesz o co chodzi z jakoscią konkretnie w ktorym miejsu i co dokladnie jest nie tak u Tombase to prosze napisz 

Pozdrawiam  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Top Hifi . Wpisalem ,troche czytalem i ogolnie wiem troche o co chodzi .Standy to lakier chropowaty trudny do np usuwania z niego kurzu ,stolik ma spawy malo estetyczne .Reszte opinii tez troche czytalem ale to juz mnie nie dotyczy bo ja nie chce kazdego z modułow stolika na kolcach (a zarzut brzmi ze gwinty nie sa robione maszynowo a wiec nie są idealnie rowne ) mi ogolnie nie jest potrzebny jakis mocno audiofilski stolik desingerski ale cos co bedzie wygladac dobrze ,bedzie stabilne i nie bedzie kosztowac majątku bo te ceny to  eeeech zupelnie nie adekwatne do produktow .

Stolika napewno od niego nie wezme bo albo go zamowie do pospawania (koszt 300zl finalnie bez półek) Połki 3 plyty mdf i okleina drewniana naturalna nie wyszly by az tak duzo (no i pare chwil zabawy w oklejenie) mozna tez spytac ile kosztuje drewno klejone np takie 40mm grubosci lub kupie cos niededyowanego akurat do audio ale spelniajacego swoje zadanie .Aha i czytalem tez ze Tombase do stolika potrafi wlozyc wlasnie takie połki (mdf plus okleina) a pisze ze bedzie lite drewno .Uczulam na to przyszlych kupujących !! (wiem o tym z czyjejs opinii  w sieci wiec nie jest to moje doswiadczenie) 

Pozostają standy bo o nie glownie mi chodzi i o nich jakos nie znalazlem opinii ale znalazlem opinie ze Rogoz tez raz zrobil chałture i ktos pisal o tym

I jeszcze jedno : Czy standy od Rogoz maja jakis lakier sensowny zeby łatwo mozna bylo je odkurzac? (nie chropowaty jak u Tombase)

 

Serdecznie dziękuje za podjecie tematu :) 

Pozdrawiam 

Update:  W Rogoz tez sa takie chropowate powierzchnie standow (jedyne gładkie w  ofercie to białe) ale da sie za niewielką doplatą zrobic gładkie ;) Tu plus dla Rogoz . 

4 godziny temu, Top Hi-Fi Poznań napisał:

Wpisz w google "tombase opinie" i będziesz wiedział o co chodzi. Widziałem u klienta stolik i jakoś spawów wołała o pomste do nieba (ale było to grubo ponad rok temu, może sie poprawił).

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mogę się zgodzić tylko co do lakieru. 

Bo ta matowa farba faktycznie powoduje trudności z usuwaniem kurzu. Ale z tym sobie też poradziłem. Odkurzacz to ładnie zbiera. Nie szmatką. 

Mogę ci zrobić zdjęcie spawów z bliska to zobaczysz. 

Słuchaj ja nie polecam bo nic mi do tego. Moim zdaniem jest tańszy i dlatego warto go rozważyć. Jak mówię w rogoz masz pewną jakość. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ,Fafniak czesc :) 

 

Piotrek to ty masz dla siebie prywatnie te standy od Tombase? No to jasne ze jak mozesz to daj zdjęcia :) Piotrek spoko ;) Rozumiem cie co do polecania czy niepolecenia .Mi chodzi o prywatną opinie popartą uzytkowaniem bo to bedzie obiektywne (szmatką wiadoma sprawa ze sie rozmaze wszystko jak na tablicy ) 

Fafniak no tak ktos napisal w sieci i tym sie zasugerowalem ze to bedzie horror w czyszczeniu bo gosciu pisal ze kurzu wytrzec nie moze i chyba trzeba to wziac pod prysznic (to sa jego słowa) i tak sobie mysle ze wycierał wlasnie szmatką na mokro  i rozmazal ,wlazlo to między te chropowatosci i kaplica ale pytam o to bo nie chce sie meczyc z czyszczeniem a jak wiadomo kurz zawsze bedzie sie zbieral predzej czy pozniej 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc MobyDick  :) 

Tu chodzi o to ze to taka stal juz jest chropowata (ja tam sie na tym nie znam) ale na zblizeniach widac jak to wygląda https://www.rogoz-audio.com/Products/30/32/ANTYWIBRACYJNE-STANDY-GlOsNIKOWE-ROGOZ-AUDIO-1SB80.html#prettyPhoto[gallery]/5/  to w Rogoz a u Tombase niewiadomo czy jest tak samo chropowate .Piotrek da zdjecia to zobacze 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MobyDick napisał:

To mi wygląda na wykończenie piaskowaniem i nie  powinno to stanowić problemu przy wycieraniu szmatką :) .

Skoro tak mowisz to pewnie tak jest :) Z tym ze trzeba jeszcze dobrze sie przyjrzec tym od Tombase .

Wszystko jest fajnie tylko teraz sprawa rozgrywa sie o cene bo u Rogoz 2x tyle (a mogą zrobic calkiem gładkie tez) U Tombase taniej ale jakosc ponoc gorsza.

Trzeba poczekac na zdjecia od Piotrka 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie ma co ukrywac ze Rogoz wydaje sie solidniejszy i inne sa mocowania kolcow w podstawie(chyba) ,same blaty tez (chyba) grubsze 

Pytalem teraz to moze byc jak juz mowilem na gladko bez chropowatosci i moze byc w profilu kwadratowym 80x80mm za te samą cene co te okrągle .Wolał bym kwadratowe ze wzgledow estetycznych (bo stolik bedzie z profila kwadratowego)bo chyba nie wplywa ten kształt na nic innego . Tylko teraz pytanie czy taki jeden profil w standzie po obciazaniu go srutem dajacym 7kg na 1 litr bedzie odpowiedni przy 1 profilu 80mmx80mm a wysokosc standu jeszcze nie ustalona ale pi razy dzwi bedzie to ok 60cm moze troszke mniej

Tombasa tez biore pod uwage i narazie nie wiem sam ktore wybrac . Tombas troche sie zdyskfalifikowal w moich oczach za to ze na Allegro wpisane jest 1 rok reklmalacji i 7 dni zwrotu bez podania przyczyn bo obie te informacje są nieprawdziwe .Inni tez stosują takie wprowadzanie w błąd ale staram sie takich sprzedawcow omijac .No i jeszcze to ze wyslalem do niego zapytanie przez Allegro i twierdzi ze go nie dostal jak ja widze w swojej poczcie ze jest przekazane (kontakt byl przez sms). Tu jedynie  widze plus ze jest taniej bo reszta mnie odstrasza troche a najwiecej sama postawa sprzedającego do potencjalnego klienta (to jest moja subiektywna ocena )

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, THX1138 napisał:

No to nie ma co ukrywac ze Rogoz wydaje sie solidniejszy

Dwa dni temu zamówiłem stolik w firmie Rogoz na bazie stlika 3QB2, ale ze zmienionymi wszystkimi wymiarami oraz blatami ( MDF fornir zamiast szkła) . Stolik będzie za 5 tyg. , ale specjalnie wymieniłem te wszystkie modyfikacje ,bo muszę przyznać , że podejście Janusza Rogoza póki co jest perfekcyjne. Otrzymałem korektę mojego rys. technicznego z uwzględnieniem światła prześwitu między półkami , kontakt e-mailowy oraz telefoniczny z firmą Rogoz jest idealny , możliwość negocjacji ceny, cenne sugestie ,co można zrobić lepiej pozostając przy uzgodnionej cenie. Też miałem dylemat , czy sklecić coś samemu , kupić z Allegro i przerabiać do właściwych wymiarów czy może stolarz. Tak standy jak i inne meble audio kupuje się na lata, i czasem warto zainwestować ( dozbierać) bo będziemy na to patrzeć codziennie a nerwy szkodzą zdrowiu :) . O jakości firmy Rogoz będę mógł coś powiedzieć za jakiś czas ( a , i to co napisałem nie sponsoruje firma Rogoz , jak coś będzie nie tak ,to też napiszę :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt profilu nogi to kwestia głównie tego co się komuś podoba. Im większe pole przekroju wewnątrz tym niżej będzie środek ciężkości przy tej samej masie balastu.

Rogoz widać używa płyty stalowe na póki a Tobas gruba blachę. Rogoz ma kolce wkręcane w nagwintowane otwory w dolnej płycie. Tombas używa kolców z gniazdami do płyt wiórowych do wbijania ich i skręca się nimi położenie kolca w otworze w dolnej polce pomiędzy gniazdem i przeciwnakrętką. Przy większym budżecie dostajesz więcej materiału i bardziej czasochłonna technologię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dziękuje ze ci sie chcialo robic i wstawiac zdjecia  :) 

No stolik wygląda normalnie z tego co widze .A czy półki to lite drewno czy okleina ? Pytam z ciekawosci bo stolika zamiawial nie bede 

Szkoda ze standow nie masz bo chetnie bym fotki obejrzal gdyz wlasnie standy chcialem kupic i oscyluje miedzy Tombase a Rogoz 

Wracajac jeszcze do stolika to oprocz pomyslu zamownienia pod swoj projekt z profili spawanych(juz kogos znalazlem) to i drewniany stolik calkiem prosty tez byłby dobry np sosnowy nie byl by moze drogi tylko trzeba by go pomalowac farbą kryjącą bo sosna surowa jak dla mnie zbyt ciekawa nie jest .

Dopytalem w Rogoz do konca i moge napisac ze w sumie da sie w tej firmie wszystko : Grubosc blatow w standach ,faktura moze byc gładka ,profil jaki sie chce ,kolor mozna podac tez jaki sie chce,mat ,połmat ,połysk .Musze tę firme pochwalic juz  za samo podejscie do klienta 

Mam inny pomysl i chcalbym prosic o rade . Czy za kolumnami moze stac niska komoda ? Np na calej dlugosci sciany a przed nią byly by standy z kolumnami ,czy to wplynie negatywnie na dzwiek? Tak mniej wiecej to ta czesc pokoju gdzie ma stac sprzet i odsluch (kanapa) bedzie na planie prostokąta 3m x4,30 m(chyba ) na szerszym boku bedzie kanapa wiec biorąc po uwage odsuniecie kanapy od sciany ,grubosc oparcia to odleglosc od sluchacza do sciany na wprost byla by mniej wiecej ok 3.50 m . Problem jest taki ze te 3m gdzie beda staly kolumny jest od rogu do rogu a ze wiadomo kolumny w rogach nie powinny stac no to je odsune ale za duzo chyba nie moge wziawszy pod uwage odleglosc do kanapy .Czytalem ze powinien byc trojkąt rownoboczny ale u mnie to nie wyjdzie niestety .

Gdybym odsunal powiedzmy te 30 -40cm od bocznych scian to bedzie dobrze? Wtedy miedzy kolumnami zostanie mniej wiecej 2.20m .Odsuwajac je tez od tylnej sciany o 40 cm uzyskuje ok 3.10m od sluchacza do linii kolumn 

 

Z wszelkie rady z góry dziekuje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety często optymalne ustawienie dla dźwięku nie jest optymalne użytkowo do mieszkania w takim pomieszczeniu. Z tego co widzę to umieszczenie kolumn odpowiednio daleko od tylnej ściany chyba nie będzie dużym problemem. Zwykle bardziej warto rozstawić kolumny z większym odstępem od ścian bocznych. Do tego jeśli się weźmie pod uwagę aby miały stać rozstawione pod odpowiednim kątem , często wychodzi że powinny stać bardzo blisko nas. Tak konkretniej nie niema co rozpatrywać tego czysto teoretycznie, tylko trzeba próbować jak to gra przy różnych ustawieniach kolumn na podstawkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki MobyDick :)  No za bardzo nie powariuje z tymi rozstawieniami u siebie bo fizycznie nie mam jak . Zbyt blisko siebie nie moga chyba stac bo odleglosc do mnie to ok 3.5 m a sciana na ktorej beda kolumny ma 3m (liczac jeszcze odstawienie od bocznych wyjdzie mniej ) 

 

Sluchaj a jak mozna zniwelowac wplyw bocznych scian ? Tutaj u mnie z jednej strony bedzie okno balkonowe (ale uzyje zaslon ) a z drugiej bocznej to dzwi od szafy .

Czy z tylu na scianie za kolumnami moze stac komoda na calej dlugosci sciany? Czy nie wplynie to na dzwiek czy moze? Komoda miala by gł 40cm i byla dosc niska (moge zamowic jaką chce)

Jak to wszystko widzisz teoretycznie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...