Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

36 minut temu, THX1138 napisał:

dawaj z czego ten kabel wykonales i jak ;) 

W dziale DIY masz kable z licy robione przez Piotrka (Nowy78), które szczerze polecam. Ten, o którym wspomniałem wykonałem z kabla YTDY 8x05mm. Czyli po 4 druciki na przewód, który wykończyłem "bananem". Jak działa ? Bardzo dobrze. Każdy musi ocenić sam czy jest inaczej niż na poprzednim kablu. U mnie raczej tak samo czyli nie gorzej niż na Inakustiku posrebrzanym, Van Dammie i innych, które miałem ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, THX1138 napisał:

A jaki material bananow? Tzn z czego one? 

Hmmm 🤔 nie wiem. Z alledrogo przecie nie z bananowca hehe. Cu chyba i Au żeby nie śniedziało ale jakie ma to znaczenie ? Jak zrobisz tak będzie. Ważne żeby styk był dobry. Takie zaciskowe chyba najlepsze będą Link bo te inne mają styk punktowy przez dokręcane śrubki zaciskowe. Czytałem, że niektórzy lutują kabel do banana i chyba takie rozwiązanie jeszcze lepsze jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MobyDick napisał:

Te wtyczki RCA są plastikowe

Plastik wychodzi z mody przez ruchy ekologiczne i dobrze, a te inne materiały niedługo będą bardzo trendy właśnie przez ekologię. Kto wie ? Może i z bananowca bananki będą 😉 ale raczej dla mas, dla audiofili wiadomo ... z Księżycowego drewna Link 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnDoe czesc :) 

Z resztą szanownych forumowiczow sie juz witalem;) 

Nie no ale tak powaznie to przeciez kazdy material ma inne przewodzenie gorsze i lepsze .Nie chce tu naprawde uprawiac voodoo ale .. no to prawda jest i juz 

Srebro najlepsza przewodnosc ,potem miedz .Im czystsze tym lepiej oczywiscie .

MariuszZ dlatego pytalem z jakiego materialu bo czesto robią np mosiadz czy innego  stopu ktory przewodnosci za dobrej nie ma jednak .Sprawdz :) (w dodatku np wyostrza dzwiek ) 

MariuszZ ja nie pretenduje do audiofila ,serio;)  tylko ze trzymajmy sie faktow .Co najlepiej przewodzi to chyba zgodzisz sie ze bedzie lepsze i bedzie lepiej slychac na tym 

 

PS Nie obchodzi mnie co jest trendy i nawet wyglad sprzetu . Ma grac pieknie i juz 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, THX1138 napisał:

Co najlepiej przewodzi to chyba zgodzisz sie ze bedzie lepsze i bedzie lepiej slychac na tym 

Oczywiście zgadzam się ale tą drogą uproszczeń zajdziemy do ślepego zaułka gdzie kable będą z materiałów nadprzewodzących poukładanych w ciekłym azocie ;) Tak jak napisałeś 1.srebro 2. miedź dalej złoto i inne ale ma to znaczenie rozpatrując większe długości przewodnika, gdzie i średnica przewodu ma znaczenie. Taki bananek malutki co może wnieść do całego toru rozpatrując jego rezystywność ? Te kilka centymetrów przy kilku metrach będzie symbolicznym dodatkiem bardziej niż faktycznie wpływającym na brzmienie zestawu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze wielu producentów kłamie co do tego z czego są zrobione takie komponenty jak wtyki bananowe lub elementy złącz do kabli głośnikowych. Czysta miedź jest bardzo miękka i nie nadaje się do produkcji  takich elementów. Aby jej użyć trzeba dość mocno skomplikować ich budowę, co widać bardzo rzadko. Głównym składnikiem brązu i mosiądzu jest miedź i one również są bardzo dobrymi przewodnikami. Wbrew pozorom nawet stal zdaje egzamin w takich zastosowaniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MobyDick napisał:

Sądzę ze wielu producentów kłamie co do tego z czego są zrobione takie komponenty jak wtyki bananowe lub elementy złącz do kabli głośnikowych

Może nie do końca kłamie co nazywa to swoimi nowymi nazwami :)

Stopy są niezbędne by uzyskać

twardość i sprężystość  ale owszem można pójść na całość i wymontować z płyty wzmacniacza ohydne złącza i wlutować czyste miedziane kable 10N ;)  a z kolumn wymontować te ohydne złącza głośnikowe i wlutować się tymi 10N do płytki zwrotnicy

To jest hajend !!!!!

A nei żeby nam jakiś durny mosiądz dzwonił 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

twardość i sprężystość  ale owszem można pójść na całość i wymontować z płyty wzmacniacza ohydne złącza i wlutować czyste miedziane kable 10N ;)  a z kolumn wymontować te ohydne złącza głośnikowe i wlutować się tymi 10N do płytki zwrotnicy

Tylko, że cyna ma 6 x większą rezystywność niż srebro ;) Ślepy zaułek jednak ... to może bez lutowania na supełek hehe

Rezystywność+i+konduktywność+przewodników.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moby mysle ze te bardziej znane firmy nie chcialy by ryzykowac utratą renomy na takim oszustwie ,przewalka moze byc troche na czystosci miedzi np nie 6N ale 4N ale to tylko moje przypuszczenia na niczym nie oparte.

Fafniak wlasnie u mnie zostaly wymienione gniazda w kolumnach na miedziane a samo okablowanie kolumn na srebrne ,kabel glosnikowy na miedz posrebrzaną zakonfekcjonowany srebrem  i dzwiek jest duzo lepszy .

Przeczytaj sobie jakie przewodzenie ma np mosiądz a jakie miedz albo srebro .Ponadto stopy wyostrzają dzwiek a pierwiastki nie 

Dziadostwo mam tylko w klockach (gniazda) 

 

MariuszZ no w takim razie najlepiej bez lutowania ale mysle ze po to wlasnie sie uzywa cyny ze srebrem

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak skrety kabli wplywają na zaklocenia .Po to sie daje np wszelkie plecionki jako ekrany lub plecie "warkocze " z kabli etc 

To nie jest naprawde magia ale fakty 

53 minuty temu, MobyDick napisał:

Sądzę ze wielu producentów kłamie co do tego z czego są zrobione takie komponenty jak wtyki bananowe lub elementy złącz do kabli głośnikowych. Czysta miedź jest bardzo miękka i nie nadaje się do produkcji  takich elementów. Aby jej użyć trzeba dość mocno skomplikować ich budowę, co widać bardzo rzadko. Głównym składnikiem brązu i mosiądzu jest miedź i one również są bardzo dobrymi przewodnikami. Wbrew pozorom nawet stal zdaje egzamin w takich zastosowaniach.

Raz czytam i widze opis z ktorego wynika ze miedz pokryta jest miedzą .Okazalo sie ze ta wierzchnia warstwa wlasnie jest bardziej utwardzona ale tez z miedzi .Niestety nie wiem na  czym polega to utwardzanie .Wiem tylko ze np srebro trzeba wyzarzyc  zeby bylo miekkie 

 

PS Tak przy okazji : Podobno dobry kabel  to Neotech NEMOI-3220 UP-OCC - miedź monokrystaliczna/cena 134zl /mb.

Opis

Dwa płaskie mono przewodniki o przekroju prostokątnym

Przekrój przewodów: 2х0,33 mm²

Materiał przewodzący: ultra czysta miedź monokrystaliczna UP-OCC 7N (99.99999%)

Ekranowanie: folia miedziana i oplot miedziany

Materiał izolacyjny: Teflon PTFE, PE polietylen, przewodzący PVC i wypełniacz bawełniany

Osłona zewnętrzna: polietylen PE i PVC polichlorek winylu

Opór: 0,056 omów / m

Pojemność: 42,07 pF / m

Indukcyjność: 0,847 μG / m

Średnica zewnętrzna: 10 mm

Kolor: czarny

Tu od razu powiem jakie jest klamstwo  o ktorym wiem od kogos . Wypelniacz bawelniany nie jest bo topi sie jak plastik 

Info o firmie

NeoTech to jedna z największych na świecie i jedna z trzech fabryk, która produkuje kable z miedzi monokrystalicznej w technologii OCC (Ohno Continious Casting). W fabryce taiwańskiego producenta zaopatruje się wiele firm produkujących kable. Firma Neo-Tech należy do największych producentów kabli audio na świecie i produkuje dla najbardziej uznanych marek. Kable Neo-Tech poddawane są obróbce kriogenicznej, posiadają przewodniki o prostokątnym przekroju żył i produkowane są z monokrystalicznej miedzi UP-OCC o czystości 7N (99.99998%).

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Tylko supeł musi być audiofilski żeby skręty kabli się wyrównały !

 

8 godzin temu, THX1138 napisał:

Fafniak skrety kabli wplywają na zaklocenia .Po to sie daje np wszelkie plecionki jako ekrany lub plecie "warkocze " z kabli etc 

to taki żarcik był ;)

 

8 godzin temu, THX1138 napisał:

mysle ze te bardziej znane firmy nie chcialy by ryzykowac utratą renomy na takim oszustwie

 

I już niedaleko do wiary że firmy robią "dla audiofilów' a nie z chęci zysku ;)

Tak sporo elementów które sprzedawane są audiofilom ma podstawy naukowe. Natomiast ich ekhm...wykorzystanie lub zakres działania jest dyskusyjny.

THX poczytaj koniecznie o kwantowym uzdrawiaczu prądu - coś dla Ciebie ;)

9 godzin temu, THX1138 napisał:

Ponadto stopy wyostrzają dzwiek a pierwiastki nie 

Jakieś materiały źródłowe ?

a co ty chłopie zrobisz jak okaże się że 99% wtyczek,gniazd to jednak jakies stopy ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 09:52, THX1138 napisał:

Wysylalem ale pewnie polaczylo to z ostatnią wiadomoscą . Pytalem o oferte na Cambridge audio cxc .Przy okazji moze wiesz lub ktos moze wie ilu pinowy tam ten laser wchodzi bo sa 16 pin i 15 pin. Podobno w cambridge audio cxc jest  laser Sanyo SF-P101N  

 

Nie no bez jaj ,wiem ze w dobrej wierze napisales  ale odrozniam transport cd  ;) Jeszcze nie sluchalem (tylko integre przez coaxialny na zewnetrznym Dac) 

Wyślij jeszcze raz bo nic nie mam.

Czy w teście w którym opisywano "niespecjalne" brzmienie transportu CZC, autor napisał jaki był DAC i jakie wzmacniacz i kolumny?

Czy odniósł się tylko do brzmienia transportu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Mariusz .Tez mi sie to podoba w Neotechu :) 

fafniak ty mnie masz chyba za jakiegos naiwnego nierozgarnietego faceta :D ja podchodze do wszystkiego bardzo sceptycznie ale nie bede przeciez zaprzeczal czemus co jest biale jak jest czarne .

Robią dla audofilow? To ty nie wiesz chyba jakie te wielkie firmy walną przewaly np przekladając bebechy z jednej obudowy do drugie i doklejając do tego cene 3 x wyzszą :D  Tyle ze ponoc tak mogą i poniekad nie jest to oszustwem . 

Juz widzialem tez gdzies gdzie w obudowie siedzi malina ktora wiadomo za ile mozna kupic a sprzet z nią na pokladzie cene mial wysrubowaną .

Fafniak wszystko sie robi z chęci zysku nawet lekarstwa wiec ludzie chorzy sa dochodowi i dlatego robi sie takie lekarstwa ktore nie wyleczą a tylko leczą i powodują nowe przypdkowsic zeby leczyc (czyt sprzedawac nadal "leki") Temat rzeka 

Jesli cos nie dziala czyli tego nie slysze to nie biore tego i tyle ale wydaje mi sie ze nie ma az tak ze cos jest z miedzi to kladzie sie np mosiadz pod spod az tak mi sie nie wydaje zeby robili w balona .Jak juz mowilem mam natomiast podejrzenia co do czystosci np miedzi czy srebra  bo to trudno sprawdzic (przynajmie dla mnie )wiec moze byc tak ze zamiast 6N bedzie 4N 

Fafniak jesli kwatnowy uzdrawiacz prądu bedzie dzialal to czemu nie. A tak powaznie to wg fizyki kwantowej na wszystko mamy wplyw a konkretnie nasze mysli wiec zacznij myslec o sieciowkach zeby przenosily prąd bez zaklocen i bedziesz mial kwantowy kondycjoner za free :D 

 

Stopy wyostrzają dzwiek bo wiem to z wlasnego doswiadczenia przekonując sie na wlasne uszy 

Nie wiem co sie okaze ale dzwiek sie polepszyl po wymianie i to jest wazne wiec gdybym wymienil na to samo dziadostwo to bylo by tak samo ,nastapila jednak poprawa wiec albo faktycznie to co wymienilem nie jest stopem albo jest go mniej niz w moich dotyczczasowych gniazdach albo naprawde sa to gniazda takie jak podaje producent 

 

Odniosl sie do calosci ale nie wiem gdzie teraz to mam i co tam bylo w torze ,opinia nie byla dobra .Coz..wypada samemu to sprawdzic 

pisze ci PW w nowym wątku 

 

13 godzin temu, MariuszZ napisał:

Oczywiście zgadzam się ale tą drogą uproszczeń zajdziemy do ślepego zaułka gdzie kable będą z materiałów nadprzewodzących poukładanych w ciekłym azocie ;) Tak jak napisałeś 1.srebro 2. miedź dalej złoto i inne ale ma to znaczenie rozpatrując większe długości przewodnika, gdzie i średnica przewodu ma znaczenie. Taki bananek malutki co może wnieść do całego toru rozpatrując jego rezystywność ? Te kilka centymetrów przy kilku metrach będzie symbolicznym dodatkiem bardziej niż faktycznie wpływającym na brzmienie zestawu :) 

No widzisz a ja wymienilem gniazda w glosnikach i zmiana byla wiec...to juz kazdy niech sam decyduje jak on chce i jak uwaza . Mam jeszcze mosiadz w klockach i chcetnie bym wymienil te gniazda ale nie wymienie bo gwarancja 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brąz to w 80-90% stop miedzi. Jeśli producent pisze że użyto miedzi wysokiej czystości, to może pisać prawdę, że takiej miedzi dodano do tego stopu :) . Mosiądz to w ponad połowie miedź i tu również można było użyć bardzo czystej miedzi. W przypadku wtyków bananowych z czystej miedzi konieczne są zwykle stalowe elementy rozporowe, bo tak czysta i miękka miedź praktycznie nie sprężynuje. W przypadku elementów gwintowanych również czysta miedź się nie nadaje bo łatwo zerwać taki gwint. Dlatego można tylko umieścić miedziany rdzeń w elemencie z twardszego metalu lub nałożyć miedziany element na nakrętkę z czegoś co się od razu nie rozpadnie. Do akcentowania wyższych składowych zwykle dochodzi gdy nałożono na metal o większym oporze warstwę z lepiej przewodzącego metalu. Grube elementy z jednorodnego metalu zwykle gorzej przenoszą wysokie częstotliwości. Nie trzeba do tego używać metali o wysokiej przewodności. Dlatego można czasem źle interpretując pewne zjawiska aby tłumaczyć tak jak jest to wygodnie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no i dzieki :) juz wiem wiecej 

Tyle ze ja mam gniazda na ktorych jest wygrawerowany symbol miedzi CU wiec w tym przypadku oszustwem producenta bylo by gdyby to byl stop z miedzą i nie mowie ze tak nie jest .Napisalem tylko ze zmiana byla u mnie słyszalna i moze dlatego jak piszesz Moby ze w stopie bylo wiecej miedzi (tego nie wiem jaka jest prawda ) 

Patrzac jako laik a wlasciwie slysząc ze elementy np opisane jako wykonane z miedzi ocieplają dzwiek i nie wyostrzają go tak jak np mosiadz to tylko to moge potwierdzic i nic wiecej bo na melaturgii sie nie znam 

Reasumując : kable miedziane srebrzone (w konfekcji srebrnej ) zmiana na plus ,gniazda miedziane w glosnikach zmiana na plus , interkonekty zmiana na plus (akurat interkonekty weglowe z wtykami miedzianymi)  

 

Czyli jak piszesz ze na stop ktory gorzej  przewodzi nalozono material lepiej przewodzący to beda wyzsze skladowe czyli wyostsza dzwiek. No to by sie zgadzalo dlatego wole kupic cos z jednorodnego dobrego przewodnika niz patrzec czym zostalo to pokryte bo przewaznie tylko to podają ze np zlocenie czy srebrzenie a co jest pod tym juz nie .Moim zdaniem lepiej wzac wtedy miedz jako calkowity material nawet jak ona jest nie tak czysta jak pisza to chyba czystsza niz np mosiadz jednak 

A jak  takim razie zinterpretowac miedz srebrzoną? Mamy tu gorzej przewodzacy material czyli miedz pokrytą lepiej przewodzącym czyli srebrem i nic sie nie wyostsza

 

PS tak przy okazji czy forumowicze wspierają sie  np zgrywaniem nagran z plyt CD ? Bo ja bylbym chętny :)  Pytam bo nie wiem jak do tego podchodzicie czy nie tak ze  ja kupilem wydalem a teraz bede komus oddwal za darmo i jeszcze na dodatek poswiecal czas na zgrywanie . Bo np ja kupuje dosc duzo ksiazek i czesto je pozyczam i wiem ze sa skanowane i ktos ma je za darmo mimo to ze ja za nie przeciez musze zaplacic i to nie malo czasami ale  nie uwazam ze  z tego powodu ktos nie moze zrobic sobie skanu . 

Tak wiec jak to jest? Ktos bedzie chetny zgrac dla mnie utwory z posiadanych plyt CD ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pożyczysz komuś książkę , upewnij się że nie ma skanera cwaniaczek 🤣

Zgrywanie i udostępnianie płyt jest nielegalne. Może nie grozi to karą śmierci ale jakąś tam grozi 😉

Za to mam dobry humor jak tu czytam. Dzięki 😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...