Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

18 godzin temu, S4Home napisał:

3 opcja bo zasilasz je dwoma wzmacniaczami. Logiczne. 

Pozostałe są bez różnicy!

Piotrek

OK dzieki Piotrek ;) A jakie daje  korzysci zasilanie dwoma wzmacniaczami ?  No bo jednak trzeba drugiego wzmacniacza tak wiec oplacalne to nie jest ale moze daje jakies spektakularne pozytywne efekty? JAk  bys mogl to poprosze o rozwiniecie tematu za i przeciw takiemu zasilaniu i co z tym z tym zrobic jak sie nie ma wyjscia ze wzmacniacza na koncowke mocy? To moze by sie przydal taki z tym wyjsciem lub DAC z preamp ? Tylko co to daje za slyszalne korzysci?

PS : Gdy mam wejscie cyfrowe optyczne w odtwarzaczu CD to jak podepne do niego DAC to uzyskam sygnal cyfrowy omijający wbudowany DAC w odtwarzaczu? Bo zdaje mi sie ze tak w takim razie nie wywalam swojego slabego CD Od Pioneer'a bo wszystko w nim dziala idealnie tylko nie gra za dobrze tak wiec dzieki DAC zewnetrznemu zyskam dobry CD;) Super .Przyda sie .JAk sie myle prosze o poprawienie 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz jak spiąć dwa wzmacniacze ze sobą to be baw się w to. Można to zrobić końcówkami mocy, klasycznymi wzmacniaczami zintegrowanymi ale trzeba kombinować. 

Sekcja eysokotoniwa jest zasilana innym źródłem. Nie ma dodatku na mocy przy dynamicznej muzyce. Generalnie głośniki basowe zabierają ok. 70-80 procent mocy ze wzmacniacza. Reszta powinna wystarczyć tweeterowi. Gorzej jak nie wystarcza. Na pewno zyskujesz na dynamice. 

Możesz też dobrać tak wzmacniacze aby współgrały z konkretnym pasmem. Mało osób to robi bo się na tym nie zna. Jednak zasilanie dwoma różnymi wzmacniaczami ma swoje korzyści.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli nie wiesz jak spiąć dwa wzmacniacze ze sobą to be baw się w to. Można to zrobić końcówkami mocy, klasycznymi wzmacniaczami zintegrowanymi ale trzeba kombinować. 

Sekcja eysokotoniwa jest zasilana innym źródłem. Nie ma dodatku na mocy przy dynamicznej muzyce. Generalnie głośniki basowe zabierają ok. 70-80 procent mocy ze wzmacniacza. Reszta powinna wystarczyć tweeterowi. Gorzej jak nie wystarcza. Na pewno zyskujesz na dynamice. 

Możesz też dobrać tak wzmacniacze aby współgrały z konkretnym pasmem. Mało osób to robi bo się na tym nie zna. Jednak zasilanie dwoma różnymi wzmacniaczami ma swoje korzyści.

Piotrek

Dzieki za wytlumaczenie :)  Czyli musowo posluchac na jednym wzmaku ale tez i na dwoch .A co powiesz o podpieciu sekcji wysokotonowej pod preamp w DAC'u? Bo sa takie i czy to ma sens z punktu widzenia  DAC'a? Tzn czy nie bedzie jakichs interferencji (czy innych niekorzystnych diablow:D) w zwiazku z tym ze  ten preamp jest blisko ukladu przetwornika C/A ? No i czy nie wplywa to gorzej na  sama prace DAC a (w jednej obudowie z preampem) w sensie  jego szybszego zurzycia (nagrzewanie sie?) Jak pisze glupoty to poprosze o poprawienie 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC z końcówką mocy to wzmacniacz z DAC. 

Weź sobie złóż klasyczne stereo , a nie kombinujesz jak koń pod górkę nie mając zbytnio o tym pojęcia . Dla ułatwienia , jak chcesz robić bi amping poziomy ( bo o to chodzi z podłączaniem sekcji wysokotonowej pod inny wzmacniacz ) , to dokształć się z haseł " zwrotnica aktywna " i "wyrównywanie poziomu sygnału " Przy bi ampingu pionowym stawiasz osobne końcówki mocy na każdy kanał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mkk napisał:

DAC z końcówką mocy to wzmacniacz z DAC. 

Weź sobie złóż klasyczne stereo , a nie kombinujesz jak koń pod górkę nie mając zbytnio o tym pojęcia . Dla ułatwienia , jak chcesz robić bi amping poziomy ( bo o to chodzi z podłączaniem sekcji wysokotonowej pod inny wzmacniacz ) , to dokształć się z haseł " zwrotnica aktywna " i "wyrównywanie poziomu sygnału " Przy bi ampingu pionowym stawiasz osobne końcówki mocy na każdy kanał.

No masz racje ze nie mam o tym pojęcia i dlatego tez m in jestem tu na forum zeby sie czegos dowiedziec jak co mam zrobic i czy to ma sens etc 

Lubie troche kombinowac ;) Przeciez podlaczenie osobnego wzmacniacza pod glosniki wysokotonowe to nie jest nic trudnego . 

Chodzilo mi o cos takiego jak  Audio-gd NFB-29.38 moze niekoniecznie w tej cenie ale w tym sensie i do tego wzmacniacza w dac podlaczyl bym sekcje wysokotonowych a srednioniskotonowe pod wzmak integre . Staram sie po prostu zeby ten moj system audio gral nie tylko dobrze ale tak zeby majtki od razu z wrazenia spadaly :D no nie wiem czy mi sie uda ale do tego dąze i w tym kierunku prosze o pomoc 

PS : Czyli pomowmy o poziomym .Napisz mi jak mozesz co jest grane  (mile widziane linki doksztalcajace) i co tym zyskuje (Potrek napisal ze wiecej dynamiki ) 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mkk napisał:

Audio gd 29.38 .... W jednym zdaniu : poczytaj o różnicach między wzmacniaczem słuchawkowym a zwykłym :D

Znam roznice ale kierowalem sie opisem tego DAC ktory wklejam ponizej (skrocony) 

"Zastosowanie:
- Wysokiej jakości przetwornik DAC dla urządzeń odtwarzających audio (CD,DVD, itp) wyposażonych w cyfrowe złącze S/PDIF w formacie elektrycznym RCA/BNC ( Coaxial ) i optycznym (optical)
- Możliwość zastosowania jako przedwzmacniacz/wzmacniacz słuchawkowy dla urządzeń analogowych lub innych przetworników C/A
- Referencyjny asynchroniczny interfejs audio dla komputerów klasy PC Windows,MAC OS i SBT EDO (Linux w pewnych konfiguracjach)
- Wysokiej mocy wzmacniacz słuchawkowy o doskonałej jakości (max 10W przy wyjściu zbalansowanym)
- Przedwzmacniacz dla wysokiej klasy kolumn aktywnych lub pasywnych wraz z końcówką mocy" 

...................................................

tak wiec nałgali tu i  nie mozna jednak podlaczyc kolumn pasywnych? 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że czytanie ze zrozumieniem kuleje , ale doczytaj do końca 

"pasywnych wraz z końcówką mocy" . Bezpośrednio do tego Audio dg nie podłączysz. A jak chcesz dostać konkretne odpowiedzi , to zadawaj konkretne , a przede wszystkim jasne pytania. Bo np ja rozróżniam stwierdzenie : "Sa takie DACi z koncowką mocy na kolumny" od takiego które pewnie powinno być zadane " Sa takie DACi z wyjściem na  koncowką mocy na kolumny " :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaa czyli trzeba to rozumiec ze jest w tym DACu przedwzmacniacz do podlaczenia kolumn aktywnych lub pasywnych poprzez koncowke mocy czyli ten DaC ma wyjscie na koncowke mocy a sam jej nie posiada .Zle to napisali bo mozna dwojako interpretowac 

"Przedwzmacniacz dla wysokiej klasy kolumn aktywnych lub pasywnych wraz z końcówką mocy" 

PS czytanie ze zrozumieniem nie kuleje ale kuleją  opisy ktore sa nielogiczne lub dwuznaczne szczegolnie w ostatnich latach  trudno jest coraz wiekszej grupie ludzi wyslawiac sie po polsku i prawidlowo budowac zdania 

Dzięki za przetlumaczenie na polski :D 

PS lece bo mam Aune s6 do przesluchania .Czyli jakbym chcial to musze kupic taki DAc zeby mozna bylo podlaczyc do niego koncowke mocy i dopiero do tej koncowki moge sobie podlaczyc sekcje wysokotonową .Teraz jasne :) jeszcze raz dziekuje 

Pozdrawiam :) 

 Mkk miales racje .Poczytalem tu i tam ,wykonalem dwa tel i pogdalem z ims inym co sie na tym zna i tez dochodze do wniosku ze stawiam normalne stereo ja mowiles 

Troche mam teraz problem : Odsluchalem dzis pod Tidalem w hifi (ustawiony byl najwzyszy MQA ale nie wiem jeszcze gdzi szukac tego formatu ) na kolumnach paradigm studio 20v4 (czyli te co mam ) i wzmacniaczu Harman Kardon HK 6850 w towarzystwie DAC Aune  s6  no i wrazenia zle nie sa ale ...i tu sie zaczyna moj problem ze nie gra to jednak tak jak chce choc nie powie ze jest zle to zbyt ostro i chyba troche za malo bogato .Bas jest super bo nie ejst go za duzo i dobrze kontrolowany ale jednak sie go odczuwa ,gora ladna ale troche za ostra a srodek moim zdaniem jest najgorszy czyli taki jaby troche ubogi .scena oK .Brak mi jakiejsc soczystosci i wiekszej czystosci i detalicznosci i nie wiem czy to wina wzmaka czy kolumn czy moze DACa . K...rwa zaczely sie schody 

A Rotel ... chyba zostal uszkdozony w transporcie bo poszedl z niego dymek dobrze ze zawsze sie przygladam i jestem blisko z nosem spodziewajac sie roznych takich sytuacji bo od razu go wylaczylem i wypiąlem z zaslania .Wyraznie poszedl swąd zaraz po odpaleniu z kolumnami tak wiec nawer nie zdarzylem uslyszec jak gra .No i idzie na zwrot ,kasa bedzie zwrocona a z gosciem sie tak umowilem ze go obejrzy i powie co sie stalo .Podczas transportu pekła mukratka pod spodem dosc fatalnie.Moze byc niezle rzucony czy nie wiem bo zapakowany byl pancernie . TAk wiec zostalem z Harmanem bez porownania ale ...jutro lece do salonu wypozyczyc dwa dac  i wezme tez jakiegos wzmaka  bo musze w koncu sie zdecydowac czy zostawic tego harmana czy nie . 

Zdaje sie ze moje audio gra za jasno ale ..nie znam sie 

Moze trzeba jednak wymienic kolumny? No coz to najwyzej je sprzedam bo zwrocic juz nie moge  .Prosze o wasze propozycje co moze byc nie tak 

PS  na metalu zagralo bardzo dobrze z kopem i czuc bylo namiastke koncertu(nie idealnie ale najlepiej)  ale juz np jazz czy blues wychodzi srednio (jazz gorzej) Mozart da sie posluchac ale nie do konca sa momenty ze sie juz robi mniej ladnie .

Jutro polece na innym wzmaku i na innym dacu   zobacze czy i jaka jest roznica i czy to wina kolumn 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

No faktycznie za bardzo wychodzisz w kombinowanie. Realnie chcesz tak robić? Czy tylko poszerzać wiedzę? Bo chyba nie będzie tym zainteresowany finalnie w zakupie. Czytanie forów da ci 15 procent wiedzy o audio. Resztę naoedziesz testując. Niestety także podejmując złe decyzje zakupowe. 

Piotrek 

Czesc Potrek .

Czytanie duzo daje ale masz racje ze przesluchania nic nie zastąpi jednak jak sie cos wie to mozna juz mniej wiecej wiedziec w co celowac . 

Co do zasilania na Biamp to mialem tak zrobic ale dowiedzialem sie ze to bez sensu bo nie ma dwoch identycznie brzmiących wzmaczy itd (reszte wiesz sam) dlatego odpuszczam ten pomysl .

Dzis gosci u mnie Dac audio GD 11.28 i ...hmm nie sluchalem go :D bo laptop pod windows 10 mi go wcale nie wykrywa .Po podłaczeniu usb i przelaczeniu go w pozycje wlasciwe nic sie nie dzieje .Winda pokazuje tylko swoją glosnosc (realtek) a tej po usb dac ni chu chu .Trzeba moze sterowniki do niego? Chociaz ponoc jest plug and play .No i zagwozdka .Aune s6 dziala normalnie .

Dzis wlasnie chcialem tobie i wam wszystkim drogim forumowiczom napisac ze w połączeniu Paradigm studio 20v4 + DAC aune s6 + Cyrrus One zagralo to zupelnie inaczej  no i zagralo na serio tak ze mnie to zachwycilo wreszcie a kolumny jakby im ktos dolozyl duzo  bogactwa do srednicy ,odebral nieco ostrosci a dodal  jedwabistosci  do gory ,bas pozostal podobny (i dobrze bo jest ok) no i tego mi brakowalo wlasnie w Harmanie chociaz moze harman zagra tez tak ale z innymi kolumnami .

Klimat ulegl pewnemu ociepleniu i wierzcie lub nie ale Gershwin zagral tak jakby tam ktos mu dorzucił z polowe dodatkowych  instrumentow .No bajka

Takze wiec bede mocno bral pod uwage ten wzmaczek jest wyraznie slabszy mocowo od harmana (przy nim na pol gwizdka gdy chodzi DAC spokojnie mozna galke dac na full a w takim samym ustawieniu na harmanie chyba bym musial isc szybko do laryngologa i szklarza :D ) 

No i co dalej ? Dalej wyprobuje jeszcze jeden wzmacniacz z ktorym wiąze duze a nawet bardzo duze nadzieje ze moze zagrac lepiej niz Cyrrus One (ale narazie to tylko teoria ;) ) 

Mam zamiar tez wyprubowac inne daci .Zapomnialem ze doszlo dociazenie ,wieksza potęga w brzmieniu ogolnie powiem ze moglo by juz spokojnie tak zostac ale jeszcze poeksperymentuje 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, THX1138 napisał:

Co do zasilania na Biamp to mialem tak zrobic ale dowiedzialem sie ze to bez sensu bo nie ma dwoch identycznie brzmiących wzmaczy itd (reszte wiesz sam) dlatego odpuszczam ten pomysl .

Nie obraź się ale bzdura!

Po pierwsze tylko zatwardziały audiofil (ten z ujoreniamy) powie Ci że model X np. Denona nie zagra tak samo jak model X Denona z tego samego roku. Bez przesady.

Po drugiego to akurat plus. Jesli wybierzesz dwa roznie brzmiące wzmacniacze. Dopasowujesz odpowiednio brzmiacy wzmacniacz do konkretnego pasma.

Do większości dobrych DACów trzeba sterownik.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

Nie obraź się ale bzdura!

Po pierwsze tylko zatwardziały audiofil (ten z ujoreniamy) powie Ci że model X np. Denona nie zagra tak samo jak model X Denona z tego samego roku. Bez przesady.

Po drugiego to akurat plus. Jesli wybierzesz dwa roznie brzmiące wzmacniacze. Dopasowujesz odpowiednio brzmiacy wzmacniacz do konkretnego pasma.

Do większości dobrych DACów trzeba sterownik.

 

Piotrek bardzo dziekuje ze mogę korzystac z twojego doswiadczenia w tym temacie . Absolutnie nie napisales nic obrazliwego :) Z wszystkiego co sie dowiaduje wyciagam wlasne wnioski na podstawie praktyki . 

Rozumiem ze łagodniejszy slodszy ciemniejszy wzmacniacz na ostrej konstrukcyjnie górze (sekcja wysokotonowa ) zagra mniej krzykliwie np bez tlukącego sie szkła czy jak to inaczej okreslic .W kazdym razie wiesz o co mi chodzi mam nadzieje .Mniej agresywnie ale nie utraci mocy przekazu gornego pasma . No ale widzisz tak czy tak musze ten pomysl odpuscic(jednak dobrze wiedziec jak to jest) ze wzgledow finansowych .Znowu podskoczy mi budzet za wzmacniacz lepszy ale drozszy niestety .Juz ten budzet to jest mocno przekroczony ale widze ze za mniejszy nie kupie czegos co bedzie mi odpowiadac brzmieniowo ,moze i sie da ale trzeba by utworzyc stanowisko pocztowe zeby wymeniac w kółko starszy sprzet (ja i tak uwazam ze on jest lepszy :D ) az sie natrafi na taki ktory zagra tak jak sie chce .Druga sprawa ten starszy sprzet potrafi tez kosztowac i cena jest porownywalna do nowych .Sadze ze jesli cos jest porządnie zaprojektowane i ma w srodku to co trzeba to nie zrobie błędu .W kazdy wzmacniacz "zaglądam " do srodka fakt ze tylko na zdjeciach ale zawsze  jest jakis ogląd w ten sprawie .Cyrusa tez obejrzalem w srodku i wydaje sie on dobrze zrobionym wzmakiem .Jesli sie z czyms myle to poprosze o poprawienie .

Co do tych sterow w DAC . Nie wiem z czym sie to je ale jak producent daje Via Vinyl a on jest kompatybilny do windows 7 wlacznie(10 juz nie) to chodzi o software czy hardware ? Czyli moze tak na chlopski rozum :D czy ten via vinyl to jest cos co siedzi w bebechach  czy to jest jakis sterownik tylko ? (chodzi o DAC Audio GD 11.28) bo nie reaguje na windows 10 (nie wykrywa sygnalu audio poprzez USB

Update: Dobra juz sobie dalem rade ;) 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge czy Pioneer czy chord, nie chord chyba nie. Są też kompatybilne z Windows. I one będą grały. Ale potem okazuje się że nie puścisz lepszej jakości niż FLAC. A mało tego dość gra gorzej niż że sterownikiem. 

I wtedy mogą tak napisać. Działa? No działa. Ale nie uzyskujesz tego co powinieneś. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja patrze na to jaki sygnal dopuszcza DAC poprzez USB no chyba producent nie klamie w tym wzgledzie? Bo jesli tak to mi napisz na co jeszcze zwracac uwage 

Aune s6 mi sie spodobal i powiem ci ze Audiolab Q DAc tez gra niezle ale przezten kiepski zasilacz to go nie chce (no i gra gorzej niz Aune s6 ) mam jeszcze Audio gd 11.28 i tu mam zagwozdke bo niby gra lepiej bardziej gladko ale jakby tak pusto troche .To niuanse ale takie mam warazenie jakby muzyki bylo mniej (caly czas mowie pod Cyrus One i Paradigm  )

Wezme jeszcze Audiolab M dac (slyszalem go ale na sprzecie wyzszej  wysokiej klasy ) zagral bardzo pełnym dzwiekiem wrecz idealnie .(ciekawe jak u mnie) 

Ponadto bede mial jeszcze pare DAc od AGD np audio gd R2R 2 

Jak cos wiesz czego ja jeszcze nie wiem to pisz prosze .

dziekuje z gory za pomoc bo juz niedlugo bedze sie musial zdecydowac na cos 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2018 o 12:20, THX1138 napisał:

Co do tych sterow w DAC . Nie wiem z czym sie to je ale jak producent daje Via Vinyl a on jest kompatybilny do windows 7 wlacznie(10 juz nie) to chodzi o software czy hardware ? Czyli moze tak na chlopski rozum :D czy ten via vinyl to jest cos co siedzi w bebechach  czy to jest jakis sterownik tylko ? (chodzi o DAC Audio GD 11.28) bo nie reaguje na windows 10 (nie wykrywa sygnalu audio poprzez USB

Update: Dobra juz sobie dalem rade ;) 

Pozdrawiam 

THX1138,
i co wymyśliłeś odnośnie sterów do Windy 10, że udało się uruchomić?

Nie myślałeś o tym, by pierw wymienić wzmacniacz a dopiero potem kupić DAC?
No chyba że trafisz na DAC w  bardzo okazyjnej cenie, to wtedy nie ma co się zastanawiać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra dla pewnosci wylaczylem instalacje sterow tylko podpisanych w Windzie 10.sciagnalem sterownik amanero (okazuje sie ze tam jest interfejs usb amanero a nie Via vinyl) 

Dopasowuje jednoczensie dac i wzmacniacz .Obecnie paradigm studio 20v4 gra z Cyrus One ,daci sa trzy : Audiolab Q dac ,Audio gd 11.28 i Aune s6 

Bede sluchal nastepnych dac : ze dwie sztuki jakies lepsze (teoretycznie ) od AGD (pewnie R2R 2 bedzie tez) oraz Audiolab M dac 

ze wzmakow przeslucham jeszcze Atol se (nie pamietam modelu) ale raczej 100tka zeby nie bylo za slabo do tych kolumn ale moze zobacze tez 50se 

no i moze mi sie uda przesluchac jeszcze cos 

PS Q daca moge miec za 1500pln ale juz widze ze odpadl z dwoch powodow : U mnie gorzej gra niz aune s6 oraz drugi powod ten zasilacz chyba jakis impulsowy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...