Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Nie jestem zadnym specjalistą od odsluchow co najwyzej moge opisac to tak jak ja to slysze .O MQA juz napisalem ze dla mnie na MQA jest gorzej niz bez MQA .Moze ktos sie bedzie z tego smial ale na moje uszy brzmi gorzej i tyle . Co do wzmacniaczy bede sluchal Precisiona 2 to zdam realacje. Cyrus One  dobrze brzmi u mnie ale mam za malo porownan narazie .Cyrus One z DAC Aune s6 i na Paradigm studio 20v4 gral u mnie poprawnie .Tak bym to okreslil ,bylo duzo lepiej niz na wiekowym Harmanie Kardonie ktory to znowu gral dobrze ale duzo bardziej ostro 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA softwerowo dekoduje Tidal z aplikacji desktopowej .Po dziesiatkach przesluchan tego samego i innych utworow na MQA i na HIFI stwierdzam ze MQA jest jakosciowo gorszym sygnalem audio  .Tak wlasnie to slyszalem a sluchu moze i nie mam jakos specjalnie wyrobionego ale laryngologicznie jest swietny a muzycznie slon mi na ucho tez nie nadepnął .Moze MQA brzmi lepiej na sprzecie za powiedzmy 50 tys?? Tego nie wiem ale wątpie w takie cuda bo moim zdaniem na tanszym sprzecie ale juz poprawnym bedzie slychac roznice no i slychac ją ale na minus .Tyle  moge powiedziec na ten temat 

Trudno mi to wytluamczyc jak slychac ale jak dla mnie  gorzej choc to nie jest jakas wielka roznica to wole sluchac na samym hifi niz na master 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem na 3-ch dac jak narazie : kolejno Aune s6 ,audio gd 11.28 i Audiolab Q dac (naprzemiennie ) na Audio gd 11.28 za dlugo nie sluchalem bo daje nieprzyjemny jak dla mnie poglos  i przy okazji tego DACa odradzam wlasnie z powodu tego poglosu 

Dzis bede sluchal na matrix x sabre 

Pozdrawiam

Uptade :  No i niestety wtopa za 2550 pln .Matrix x sabre gra u mnie duzo gorzej niz Aune s6 .Jest szeleszczący i ostry na gorze oraz nie ma jakby tego samego basu dynamicznego co Aune s6 . Trudno mi wytlumaczyc ale napewno  gora mi nie odpowiada i slychac to wrecz nachalnie .Wku+++ny jestem na siebie .

Jak ktos chce kupic Matrix x sabre to niech da znac na PW (ma jeszcze gwarancje 1 rok )

Update 2 : Utwierdzilem sie w przekonaniu ze matrix x sabre nie jest do moich kolumn .Gra cudownie muzykalnie ,zywo ,gleboko ,naturalnie ,super ale ...gora u mnie nie moze taka byc .Pewnie to zasluga wysokotonowek paradigm i musi byc cos co je przytemperuje  . Caly czas slucham i wlasnie zawrocilem zwrot paczki Aune s6.Pech ze pewnie juz doszla ale bedzie odeslana (mam znowu 14 dni do namyslu ,to dobrze bo zdaze sprawdzic pod Aune wzmaka Precision 2 ) 

Update 3 : Prawie 5 godz grania na matrix x sabre :Wniosek wciaz taki sam : Na moich kolumnach jest za ostra góra 

Udate 4 : gram nadal i bedzie gralo do 22giej .Juz moge jednak powiedziec ze albo musze wymienic kolumny albo przetwornik.Wybieram to drugie .Od teraz jedna świeta zasada : Nie kupuje niczego bez przesluchania u siebie w domu 

Czegos jednak mnie to forum nauczylo 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pierwszą osobą jaką znam, jakiej recenzję czytałem, ktorej matrix szelesci. On jest zdecydowanie skierowany w kierunku organicznosci, uspokojenia brzmienia. Wrecz odradzany ludziom lubiacym jasne brzmienie.

Tak jak Ci pisałem Aune to zupelnie inna liga. Koledzy wytlumaczcie koledze, ze sprzet wyjety dopiero co z pudelka nie gra.

Za szybkie zmiany, doslownie zawody w szybkosci kupowania. To się źle skonczy.

Sprzedaj przetwornik po tym jak posluchasz go ze wzmacniaczem agd. Zwolnij! Odrzucasz dobre sprzety. Matrix jest jednym z lepszych dac jakie slyszalem, niezaleznie od ceny. Ustepuje tylko bardzo dobrym cdkom.

A jeśli zeczywiscie go bedziezz sprzedawał to koledzy jest okazja kupić dobry dac. Przewaznie wymieniany na rzecz nowego x sabre pro na s9038.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audowit dac jest uzywką 1 roczną fakt ze w stanie jak ze sklepu dosłownie idealnym ale juz wygrzany prawda? 

Do moich kolumn on mi nie pasuje i tyle w temacie i niech sobie bedzie najlepszy na swiecie to go nie chce .'Jest okazja kupujcie(ma nawet rok gwarancji ,paragon,pudelko itd i wszystko jak ze sklepu) .Wystawilem oferte w dziale ogloszen tutaj i na Allegro 

Zapraszam do zakupu.Gwarantuje publicznie ze sprzet jest jak nówka 

 

A ja wezme sobie shit jakim wg moze wiekszosci  jest Aune s6 bo on mi lepiej gra z kolumnami bo kolumn nie chce wymieniac chociaz moze nie sa najwyzszych lotow i zapewne to wina wysokotonowca i na innych bardziej wyrafinowanych bylo by swietnie  no bo przeciez skads sie biorą te super opinie i recenzje o Matrix X Sabre 

 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że DAC Matrix jest już używany - a kiedy on ostatnio grał? Zazwyczaj sprzęty które jakiś czas nie grały potrzebują trochę czasu by osiągnęły odpowiednie parametry.

W przypadku sprzętu audio (zresztą nie tylko) zalecana jest cierpliwość i kolejne przemyślane kroki. A nie tylko zakup i oczekiwanie cudów od pierwszej minuty.
Czy masz już odpowiedni wzmacniacz, prawidłowo rozstawione kolumny oraz odpowiednie okablowanie?

To nie jest tak, ze wybierasz na chybil-trafił parę fajnych modeli i tworzysz z tego zestaw (kolumny, wzmacniacz, DAC). Bo nie wszystko co dobre dobrze się ze sobą zgra.


Pozdrawiam
PS. Poza tym jak słusznie zauważyłeś: skądś się biorą pozytywne opinie o tym DACu - ale raczej nie po pierwszych paru minutach odsłuchu.

Jeśli chcesz go sprzedać - to Twoja sprawa. Od tego jest dział SPRZEDAM na Giełdzie Forum. Gdy jesteś zalogowany zamieszczasz ogłoszenie i już (no jeszcze warto podać jakieś namiary - no chyba że ograniczasz się wyłączenie do zalogowanych użytkowników naszego Forum).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie doradzilem .Z tymi 30m2 to jest tak ze gra w jednej jakby połówce pokoju czesciowo oddzielonego (szafa 150cm ) Takze wiec mozna liczyc ze to polowa metrazu w ktorej gra(mniej wiecej ) i gra OK i napewno nie wymienie na podlogowe  

 

Uprzedziając byc moze nastepne pytania to wzmacniacze tez sobie sam doradzilem .Chcieli mi w sklepie dac Atolla ale ja wzialem Cyrusa One .Zamowilem tez Precision 2 do przesluchania (tez sobie sam doradzilem ) tutaj na forum doradzano mi NAD 326BEE ktorego przesluchalem i jako moim zdaniem efekciarski grajacy glownie basem  oraz z wycofaną gorą odrzucilem a jeszcze dodatkowo dowiedzialem sie ze ma wade fabryczną (Tzn Piotrek z branzy mi napisal) Co do kolumn tych a nie innych tez doradzilem je sobie sam .

DAci doradzam sobie tez sam :D kolejno sluchalem te co wybralem .W sklepie zas doradzali mi Audiolab M dac oraz tu a forum irDac 

Zrobilem jeden bład ze wzialem w ciemno Matrix X Sabre z powodu jego super dobrych opinii doslownie wszedzie 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wybrałeś przetwornik i sam kolumny. Absolutnie nic do tego nie mam. Ale tylko nawiązuje delikatnie, na prawdę nie obraz się , do tego jak uparty jesteś w swoich wyborach.

To lepsze rozwiązanie, bo uczy na błędach ale dla osób mających kasę. Mam nadzieję że u ciebie tak jest.

A po opisie wnioskuję że używany arcam rdac by się lepiej sprawdził albo stary dobry musical m1dac.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie na nic sie nie obrazam ;) z kolumn jestem zadowolony w sumie ze wzmacniacza Cyrus One tez (narazie go mam na wylocie i wyprobuje pewnie jeszcze pare innych ) co do przetwornika byl kupiony w ciemno na podstawie porad i b.d opinii i recenzji i przyznaje ze tutaj tkwi moj pierwszy i ostatni błąd w tej kwestii . No coz sprzedam go predzej czy pozniej . Uparty jestem oczywiscie i uwazam to za swoja jedną z zalet :D 

Z kasą nie jest kolorowo  wiec tutaj nie ma to polegac na kupowaniu  i stratach .Zreszta nawet gdybym dysponowal jakimis duzymi dochodami to bylbym identycznego zdania .Po co tracic? To bez sensu takze tak jak mowilem kupno matrixa w ciemno bylo błędem i juz go nie powtorze .

Nie wiem czy Arcam ir dac by sie sprawdzil czy nie ale Aune s6 mi bardzo podpasowalo i moze przy nim zostane .Mialem porownywac jeszcze z M dac ale daruje sobie go i porownam z M dac + .Darowuje sobie tez Audio GD R2R2 bo to kontynuacja agd 11.28 tylko bez tego irytującego poglosu .

Dziekuje za sugestie i byc moze odslucham te DACi jednakze jesli cos mi calkowicie bedzie pasowalo brzmieniowo juz bezsprzecznie (a takim jest Aune s6 )to pozostane przy tym .Teraz chce porownac do tego Aune s6 inne w sensie szukania lepszego i sie przekonac czy znajde 

 

Pozdrawiam ;) 

Update: Potrek MUSICAL FIDELITY M1DAC odpada bez sluchania z takiego powodu  ze przyjmuje sygnał z USB tylko do częstotliwości próbkowania 48 Khz (dla porowniania Matrix X Sabre przyjmuje 384kHz) oraz  po powrocie z trybu standby nie pamięta  wcześniej wybranego  źródła.

IrDac 2 biore pod uwage wiec moze go przeslucham razem z Audiolab M dac+ 

Moze w piatek juz bede je mial 

Update : Po drugim dniu sluchania z tą samą konfiguracją co wczesniej (po 8 h dziennie ) Precyzuje jak brzmi u mnie Matrix X Sabre bo wczesniej zle sie wyrazilem jednak  .Brzmi swietnie  (muzykalnie ,analogowo ,przyjemnie ,głeboko ,gęsto ,ciekawie,naturalnie,przestrzennie ) czyli cud miód.... ale mowiac dokladnie nieco wyostrza wokale co na moje wysokotonowki niestety dziala niekorzystnie i nie umieja one zdaje sie odtworzyc poprawnie takiego dzwieku co daje  efekt w postaci delikatnego wyostrzenia pewnych skladowych wokali co mi akurat nie odpowiada 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry panowie :) 

Piotrek no mozna posluchac Chorda Qutest nie wiem jak on wygląda cenowo ale jak bedzie w zasiegu i uda mi sie go wypozyczyc to owszem czemu nie ;) 

Mkk  Pomęcze sie z tymi kolumnami bo widze a raczej slysze w nich duzy potencjal i dlatego mimo to ze nie bylo by problemu znalezc na nie nabywce to na tyle podoba mi sie ich gra ze pod nie dobiore reszte   ;) poinformuje was co z tego wyszlo 

PS: Precision 2 utknąl od wczoraj w sortowni DHL 

Update:  Nadal tkwi w sortowni ,Quwa co za dziadowska firma ten DHL  ze nie mozna nawet do nich zadzwonic bo wszedzie przekierowuje do automatu .Cwane rozwiązanie na wku**nych czekajacych sobie na paczki odbiorcow 

Jutro bedzie Audiolab M dac + moze tez wreszcie Precision 2 tez bedzie bo na dzis to nie licze juz 

Update 2 : Tak jak myslalem ze zero paczki dzis tak jak wczoraj . Wkurzylem sie i napisalem zgłoszenie zaginiecia z nieprawdziwym numerem SAP a co to ten SAP to cholera jedna wie :D w kazdym razie bez tego nie dalo sie wyslac formularza .Przyszedl mail ze przyjęto zgloszenie  na ktory odp i wyjasnilem ze wpisalem numer SAP wziety z "powietrza" poniewaz nie wiem co to jest i gdzie tego szukac bo na powiadomieniach jest tylko PIN i nr listu przewozowego.Zglosilem zaginiecie paczki i oraz tez pogratulowalem firmie brak jakichkolwiek powiadomien bo przeprosin to nie wymagam ale moglo by cos przyjsc ze np nie bedzie paczki bo to itd itp a tu nic a nic i jeszcze tel gdzie se mozna pogadac z automatem :D W takim ukladzie jutro musze sie rozdwoic nie ma wyjscia 

 

Pewnien gag zapozyczony od Kabaretu Moralnego Niepokoju : Kiedys to byl po prostu sklep a dzis? Dzis to Super Hiper Sienna Center Shop 

Kiedys szlo sie ulicą Pilsudzkiego i dochodzilo do placu im Pilsudzkiego a dzis? Dzis idzie sie ul Kaczynskiego i dochodzi do placu im Kaczynskiego 

Jak te czasy sie zmieniaja nie do poznania :D 

 

To tak na lepszy humor dla odwiedzajacych forum ;)

Pozdrawiam ;) 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update sytuacji : Doszedl w koncu Precision 2 narazie tylko go obejrzalem i włączylem do sieci kontrolnie .Wszystko dziala tzn odpala sie wyswietlacz .Nie mam teraz czasu ani interkonektow takich zeby go podlaczyc tak wiec test bedzie pozniej.Dobrze ze jeszcze mam wolne to jakos daje rade ;) Wizualnie to niezla maszyna ,ciekawe czy bedzie grac lepiej niz Cyrus a co wazne zeby nie grał za jasno bo wtedy paradigmy i ja nie bedzemy zadowoleni i trzeba bedzie odsyłac .Ciesze sie ze udalo mi sie go jeszcze  zdobyc bo to zawsze kolejne doswiadzczenie odsluchowe wiecej :) Po cichu licze ze zostanie  w sumie chcialbym ale ...jak gra nie niewiadomo .Wszystko powiem dzis ale pozniej 

 

PS Pogra dzis Audolab m dac + z Precision 2 i Cyrus One (kolumny bez zmian) 

 

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MobyDick .

Niestety jeszcze nie ma audiolaba M dac + tak wiec wzialem takiego ale bez plusa (ponoc ten plusowy jest bardziej dynamiczny) Wypozyczylem dodatkowe kable : kabel uSB ,kabel glosnikowy oraz kabel interkonekt RCA i za te same kable kaucja 1200 pln .Jakies szalenstwo z tymi cenami naprawde .Jak pytalem po ile sa kable to gosciu mi mowi ze sa po 5 po 8 tys :D a ja odp niech pan zejdzie na ziemie :D  No nic wypozyczylem takie sprawdze czy jest roznica miedzy  tanszymi (tyle ze fakt ze glosnikowe sa konfekcjonowane bo innych nie mial a bez koncowek to 55zl/mb tak wiec cena OK ) Interkonekty Chord ,glosnikowe Chord ,Usb Chroma 

No i jak odetchne (chyba ze usne bo padam na twarz dzis ) to wlacze pod tymi i tamtymi kablami ten i tamten wzmak i sie uslyszy co jest grane ;) 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się za bardzo z tym nie spieszyć. ... i wbrew pozorom jest sporo tańszych kabli które są zupełnie dobre :) . Odnośże wrażenie że po tym co pisałeś kable Chorda mogą okazać się niezbyt trafione. Tyle że najlepiej sam to zweryfikuj. Jeśli chodzi o kable głośnikowe to chyba bardziej Kimber Kable 4PR , a te stoją po zupełnie innej strnie brzmienia.

Pozdrawiam również. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick  dzięki ;) Ja stoje po ciemnej stronie znania sie na tym :D  

Kimber Kable 4PR po ile sa i czemu uwazasz ze po innej stronie brzmienia? Chetnie je sprawdze .Opisz jak mozesz swoje wrazanie wzgledem Chord'a 

PS: Gram juz bo przeciez ciekawosc mnie zzerala :D  No i narazie (podkresiam ze po krotkim graniu) wydaje mi sie ze Precision jest lepszy od Cyrus One .Moze mi sie tak tylko wydaje bo kopa i moc to ma duzo wiekszą .Slucham dalej .Pech ze nie mam jeszcze Aune S6 ,gram na Audiolab M dac i Matrix x sabre i wydaje mi sie ze oba troche wyostrzaja mi gore ale na Audiolab jest jakby lepiej .Mus poczekac na Aune (pewnie bedzie w Pon.) 

Okablowania jeszcze nie testowalem . Leci Gershwin (poprawnie )

 

PS z tymi kablami to zglosze sie do ciebie 

Narazie tyle ,zrobie jeszcze dzis wpis 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chordy są znane z tego że mają skłonności do dość wyrazistego brzmienia z ostra górą. Ten 4PR łagodzi nieco brzmienie i daje więcej miłych i przyjaznych dźwięków. Tak by to można w skrócie określić. Ten kabel kosztuje około 50 zł/m . Nie namawiam do niego koniecznie bo nie jest najtańszy. Za to łatwo na nim zrobić bi-wiring  lub bi-amping na pojedynczym kablu, dzięki jego budowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz to teoretycznie by sie do mnie nadal ;) Podpiąlem jedna kolumne Chordem a drugą nie i narazie musze poleciec po nagraniach i przystawic ucho do jednej i drugiej zobaczymy czy slysze roznice . 50zl /mb uwazam ze to jest dobra rozsadna cena jesli to jest rzeczywiscie dobry kabel .
dziękuje :) 

Bi_wiring? To cos da? No bi amping to napewno cos da (tak sadze choc nie slyszalem ) 

Naraze nie moge dosluchac .Musze na innych nagraniach bo narazie nie slysze roznicy miedzy kablami

 

PS Jak przyjdzie Aune S6 i bedzie na Precision 2 lepiej tak jak bylo na Cyrus to oddaje tego Audiolaba M dac bo nagrzal sie juz jak patelnia a gram moze z godzinke tylko .Zasilacz ma osobny (tez dobrze cieply) ale obudowa samego DAc to paranoja niedlugo se cos nim uprasuje :D 

Bo ze wzmacniacz sie grzeje to normalka 

Poloze termometr z ciekawosci bo wydaje mi sie ze obudowa Daca (bez zasilacza bo on jest osobno) jest podobnie lub tak samo gorąca jak zmacniacz 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...