Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek


Dead-Universe

Recommended Posts

Generalnie podwójne przyłącza służą do podłączenia podwójnymi kablami kolumn. Po drugiej stronie zależy to również od sytuacji. Jeśli mamy 2 wzmacniacze  wtedy robi się bi-amping. A te blaszki są po to aby dało się podłączyć kolumny pojedynczymi kablami, choć niektórzy uważają że służą do regulowania dźwieku :) . Spotkałem się ze zdaniem, ze dzięki zworom można lepiej balansować dźwięk :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mysle ze chodzilo ci o zastapienie blaszek kablem i to bedzie ten bi wiring? Czyli tak jak jest ale nie łaczy blaszka tylko kabel .

zaczyna mi sie podobac Precision 2 . Czekam na poniedzialek na DACa 

Narazie jade na Chord niech przeleci troche utworow .Przyjemnie sie slucha AC/DC ,Black Sabbat ,Led Zepplin ,Wokale tez ok choc jak mowie ciut cut gora za drapiezna ale jest na granicy miodnosci .Licze ze Aune to zmieni 

Temp. obudowy wzmacniacza w najgorętszym miejscu to 37 sC na zwyklym  termometrze  (rtec byla w strone obudowy) zaraz sprawdze Audiolaba .Wyszlo mi na obudowie Daca  36 s C  na dotyk temp wydaja sie takie same tak wiec mialem racje .Dziwne prawda? 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak ale sa daci ktore nieomal sie nie nagrzewaja wcale to raz a dwa ten akurat ma zasilacz osobno oraz dwie kratki w obudowie na gorze (dziurkowane pola kwadratowe) dla mnie to dziwne ze ten DAc sie tak bardzo nagrzewa i jest temp prawie identyczna jak wzmacniacza no ale moze opowiadam tu glupoty takze prosze mnie wyprowadzic z  błedu jakby co ;) 

Chopin zagral poprawnie ( Nocturne op 9) w koncu nie brzmi to jak cymbalki ,tak tak wiem ze przesadzam :D ale czasami mialem takie wrazenie a teraz nie . Enya super pieknie zadnego zbicia czy jak to powiedziec inaczej bo nie wiem .Jest przestrzennie i wyraznie ( Only Time)

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec .Serio bardzo dzekuje ze moge poszerzac wiedze w tym zakresie(bez ironii) .To w takim razie zobaczymy jak inne daci zachowaja sie z temp. pod tym wzmakiem 

Gra teraz Blues jest OK na serio jest dobrze :) w sumie dosc glosno gra nawet za glosno i jest OK jak troszke scisze ale i tak to pozostaje glosno to jest niemal idealnie jeli chodzi o gore (wysokie) i to na Audiolab i Chord tak jest czyli mam nadzieje ze da sie cos zrobic z tego zestawienia 

 

OK bede go porownywal w pon do Aune (plus podobno jest lepszy bo dynamiczniejszy ale cholera wie kiedy bedzie planuja za tydzien ale..wakacje itd roznie moze byc )

Dobra zobaczylem cene i sobie odpuszczam tego plusa :D 3.700 pln jak dla mnie to przesada cenowa 

The Doors  ( Peace Frog) poszlo super ;) 

Koncze odsluch na dzis : Rasmujac nadal wydaje mi sie ze Prcision 2 jest lepszy .Ze kop i moc wieksza to nie ma watpliwosci ,zdaje sie ze tez bas schodzi nizej i gra dynamiczniej .Generalnie te wzmaki graja podobnie ale Cyrus jak jest glosniej chyba gorzej brzmi (za malo jeszcze sluchalem) nie powiem nic na 100% musze posluchac dluzej i miec juz Aune znowu bo teraz to moze byc troche sprawka DAca (zobacze tez na Matrix) 

No i o dziwo wydaje mi sie ze na Chord brzmialo lepiej niz na tym kablu co mialem .Moze zadzialalo Audio Voodoo :D jutro postaram sie upewnic 

Narazie na dzis tyle ;) 

 

Pozdrawiam 

Udpate : Jest sobota ,patrze na swoj przewod glosnikowy Audioquest FLIX SLIP 14/4 (kimber kable 4PR niestety nie ma ,musze poszukac gdzie indziej ) I sie zastanawiam jak go podlaczyc Bi Wiring .Prosil bym o wytlumaczenie jak przyslowiowej krowie na granicy bo narazie "ciemnosc,ciemnosc widze!" :D 

A wiec zaczne zdanie od "A wiec" :D  mam w tym przewodzie 4 żyły .Skręcone sa bialy z czarnym i czerwony z zielonym i w taki sposob podlaczam je pod kolumny do zworkow na dole te z czerwonym do czerwonego zworku a te z czarnym do czarnego zworku . Wydaje mi sie ze polaczenie Bi wirig bedzie wygladac tak:

1) Zdjąc blaszki 

2) podlaczyc jedną strone zworek (patrzac w pionie ) z czarnym oznaczeniem do przewodow w kablu czarny i biały a druga strone zworek (patrzac pionowo ) pod czerwony i zielony 

Pytanie brzmi czy to obojetnie jak w jednej stronie zworek (np z oznaczeniem czarnym ) bedzie bialy na gorze a czarny na dole lub odwrotnie? 

To samo oczywiscie tyczy sie drugiej strony zworek czyli czy to obojetne czy czerwony bedzie na gorze na zielony na dole .

Przypomninam ze na potrzeby powyzszego przykladu podzielilem 4 zworki w pionie nie w poziomie .

Udanego weekendu ;) 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela przed 20 -stą 

Wpiąlem dwa naraz kable do kolumn i nie slysze róznicy wiec ten pomysl odpuszczam (bo gdzies tam pisali ze sie nieco dynamika poprawia) 

Co do kabla Chord to faktycznie ciutke jakby góre podkreślał tak wiec u mnie tez odpada .Gram na Audioquest FLIX SLIP 14/4

Cyrus One raczej odpadł (jeszcze sie upewnie z innym DAC) jesli sie to potwierdzi zostaje przy Precision 2 

Ponad to polaze i poszukam gdzies Kimber Kable 4PR ale to nie wiem czy w pon. sie wyrobie 

PS :W tym samym torze Audiolab M dac grzeje sie jak patelnia Matrix X Sabre pozostaje zimny(graly mniej wiecej tyle samo czasu)

 

Relacja zdana ;) milego niedzielnego wieczorku zycze 

 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimber Kable 4PR składa się z 3-ech par przewodów splecionych w warkocz. 2 pary podłącza się na wyjściu przewodu  do zacisków wejsciowych niskich tonów w kolumnie a jedną parę do wysokich. Nic więcej z tym kablem nie trzeba robić :) , aby na nim zrobić właściwe podłączenie do kolumn które masz bez zwór. Przy rozcięciu warto zaznaczyć kierunek aby oba przewody nie były podłączone w rożnych kierunkach.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumiem MobyDick :) dziekuje .Czyli cieniej do wysokotonowek  a mozesz wytlumaczyc jak zrobic z przewodem o 4 zylach ? (dwie pary ) tam wyzej opisalem o co mi chodzi

Narazie nie chcial bym go kupowac z metra bo nie zwroce wiec postaram sie wypozyczyc ten Kimber kable 4PR (no tak kierunek zaznacze jakby byl wybrany jako docelowy i cięty) :)

 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez mi sie tak wydawalo ale wolalem spytac .Ale raczej nalezy sie trzymac tego oznaczenia czerwone do czerwonej zworki a czarne do czarnej co tez wydaje mi sie oczywiste ze po to sa te kolory zeby nie podlaczyc odwrotnie do wzmacniacza .Czy to obojetne? 

 

CZyli w moim 4 zylowym mam 4 kolory czarny czerwony oraz zielony i bialy .Mam zamiar dac czerwony pod czerwoną zworke na dole a czarny pod czarną zworke na dole zas na gorze to co zostanie i juz obojetne czy bialy do lewej zworki czy prawej gornej  oraz zielony do lewej czy prawej gornej? 

Zaraz tak podlacze ;)

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły ważne jest tylko aby przewody były podłączone w ten sam sposób w obu kanałach. Zwykle przewody oznacza się tak ze na jednym z nich jest jakiś pasek. Czasem jest on czarny a innym razem w innym kolorze. Czasem warto spróbować obrócić polaryzacje obu kolumn. Dlatego ze jedne wzmacniacze odwracają fazę a inne nie. Oczywiście przy podłączeniu dwukablowym trzeba to zrobić dla obu par przewodów. We wzmacniaczach o torze nie symetrycznym czarne wyjścia głośnikowe są z zasady połączone z masą wzmacniacza. Wyjątkiem mogą być przewody głośnikowe o innych właściwościach dla przewodu masy. Tyle że to bardzo rzadkie rozwiązanie i dość kontrowersyjne :) . W 4PR z tego co pamiętam są 3 przewody brązowe i 3 czarne w warkoczu.

Wygląda na to że chyba się pomyliłem. W 4PR są 4 pary przewodów. W tej sytuacji lepiej również użyć jednej pary na wysokie lub wypróbować opcję z równą ilością przewodów do jednego złącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowisz zeby sprobowac podlaczyc kabel odwrotnie tzn strzelkami do wzmaka ? .OK wyprobuje ;) I dziekuje za garsc informacji.Bede pamietal ze w obu kanalach  ma byc tak samo (teraz wszystko jasne ) 

Dostane ten Kimber Kable 4PR do wypozyczenia to pewnie nie wyprobuje jesli jest konfekcjonowany ale dopiero jak go kupie (utną mi z matra biezacego ) jak sadzisz szukac innego kabla czy lepszego dla siebie niz ten Kimber nie znajde ? 

PS leci Dire Straits ;) milo posluchac 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na kablu są narysowane strzałki to z reguły znaczy że powinny być skierowane do kolumn :) . Choć w większości przypadków mogą być skierowane również do wzmacniacza. Zawsze można sprawdzić czy jest różnica i jaka. Chodziło mi o to że na przewodach głośnikowych jest zaznaczona polaryzacja i to jest bez znaczenia które kable do czarnych złączy a który do czerwonych :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O biwiringu wspomniałem przy okazji 4PR i w przypadku tego kabla nie wiąże się to z sprzedażą 2 razy większej jego ilości :) tylko wykorzystaniu jego budowy do tego celu. Do tego do połączenia dwoma kablami na bas można użyć często posiadane już kable o większym przekroju. A sens tego rozwiązania jest większy niż inwestowanie w magiczne zwory, nie mówiąc o używaniu zwór w postaci blaszek. Śmieszne jest dla mnie twierdzenie ze przepuszczanie sygnału przez zworę ma dać bardziej zbalansowany dźwięk :D .

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :)

Panowie wyprobuje tak i siak i sie okaze czy to cos daje czy nie a moze cos daje a ja tego nie uslysze. Narazie polaczylem 4 zylowym bez blaszek i szczerze to nie slysze roznicy jak bylo z blaszkami i bez . Podlaczalem tez podwojnym kablem(z ciekawosci) i tez nie słyszalem roznicy 

Zas po wymianie kabla z FLIX slip 14/4 na Chord wydaje mi sie ze Chord przenosi wiecej gornego pasma tak wiec powrócilem do FLIX(ale bedzie wymiana Dac i na nim tez zobacze ten kabel) .Narazie nie mam Kimber'a ale postaram sie wypozyczyc.

Ma byc dzis dac Aune

PS Ameryki pewnie teraz nie odkryje ale zauwazylem ze niektore utwory na Tidal sa duzo lepszej jakosci od innych 

 

Pozdrawiam 

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pole przekroju przewodników jednego koloru w tym kablu to jest ono prawie 3 razy większe niż przewodów DNM Reson i to tych grubszych. A te są znane z dobrego basu.

Jeśli chodzi o jakość utworów to będzie ona głównie uzależniona od jakości samych nagrań które były robione w różnych studiach i różnych warunkach. Do tego dochodzi to że nagrania były zapewne robione w różnym okresie czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...