Skocz do zawartości

Dzwięk z Pc do amplitunera


Kris78

Recommended Posts

Witam

Panowie temat poruszany często.

Ostatnio stanąłem przed zakupem płyty głównej do pc (stara uszkodzona po burzy) Okazuje się że dzisiaj złącza cyfrowe na płytach to luksus? zaskoczyło mnie to że producencie rezygnują z spdif czy optyka i pozostaje tylko podłączenie całości mini jack-2xchinch. Dotychczas miałem podłączony amplituner onkyo tx-8150 przez złącze spdif teraz zaczynam się zastanawiać jak to ugryźć, bo nie wiem czy te zwykłe wejscie mnie zadowoli.

Chyba nie ma możliwości jakiegoś połączenia z wykorzystaniem złącz usb? to tak nie działa? Czy jakaś karta muzyczna polepszy sygnał względem wyjscia jack z płyty głównej. Raczej nie zamierzam inwestować w drogi sprzęt typu dac, po prostu chciałbym aby grało to na poziomie i odtworzyło dzwięk  [24]bit.

Ktoś miał do czynienia z takim sprzętem: Creative Sound Blaster X-Fi HD podobno klasy audiofilskiej?

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-x-fi-hd-70sb124000002-330820/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ostatnio kupiłem takie maleństwo: http://hifiphilosophy.com/recenzje-ifi-audio-idsd-le-nano/  (~ 650,00 zł). Myślę, że mogło by się Tobie spodobać. Z jednej strony wejście USB, z drugiej wyjście na wzmacniacz (2 x RCA) i po sprawie. Nie ma porównania do tego co wychodziło wcześniej po wyjściu mini jack. Odtwarza prawie wszystko; 

PCM 44.1 – 384kHz/16-32bit

DSD 2.8, 3.1, 5.6, 6.2 MHz/1bit

DXD 352.8, 384 kHz/24bit

(obsługuje TIDAL w MQA, jakby co...)

Edytowano przez steff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa tylko cena dość wysoka, nie chciałbym  przerostu formy nad treścią. Mimo wszystko 90% muzyki słuchanej na pc z YT czy Tidala to zwykła jakość nie żadne flac itp.. więc raczej tutaj myślałem nad czymś do 300zł max.  Coś pomiędzy sprzętem hi-end a nieszczęsnym mini jackiem? Nie da się ukryć że tych kart muzycznych  na usb jest obecnie multum, pytanie ile to jest warte na cyfrowym wyjsciu. :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką płytę kupowałeś, ale to nie jest aż tak duży problem kupić płytę choćby z spdif. Skoro kupiłeś płytę to możesz dokupić kartę dźwiękową na pci, która będzie miała spdif. Ewentualnie jakiś konwerter usb-spdif.

Jeśli nie potrzebujesz niczego nowego to aktualnie na allegro jest Cambridge Audio Dacmagic za 300 pln (nie mam nic wspólnego z ofertą, żeby nie było podejrzeń ;) ). To nie są duże pieniądze, za to pudełko.

Edytowano przez Dydex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dydex też tak myślałem z tą płytą, ale dokupowałem ją do reszty podzespołów, więc teren się zawęził, (odpowiedni chipset itd) dodatkowo musiałem mieć na niej jedno pełne złącze PCI i na placu boju pozostał rodzynek z  Asusa. Szukałem chociaż bolców na płycie pod spdif, ale nie było szans. Czyli piszecie że każda karta dzwiękowa z wyjsciem cyfrowym będzie lepsza niż ten mini jack? Nie zależy mi na żadnym 7.1 ani wzmacniaczu słuchawkowym, po prostu ma wychodzić dobre stereo na amplituner. W zasadzie może być pod PCI-Express bo mam wolny jeden slot.

Aby już nie iść w koszty i trzymać się asusa może coś takiego? Po cholerę kolejna skrzyneczka w domu

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dgx-asm-537085/

Mam jeszcze wolne HDMI  ale tu chyba nie ma co kombinować z jakimś adapterem na optyka czy spdif?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...