Skocz do zawartości

Zestaw stereo za ok 5400 zł (amplituner + kolumny podłogowe)


Sozero

Recommended Posts

Witam

 

Jestem zainteresowany zakupem nowego zestawu stereo (amplituner + głośniki podłogowe)  do 5400 zł, sprzęt będzie stał w salonie z aneksem. Pomieszczenie ma 30m2, część salonu ma ok. 23 m2, kolumny będą rozstawione ok. 3m, a miejsce odsłuchu będzie oddalone ok 2,7m - w załączniku rzut pomieszczenia.

Co do preferencji muzycznych to nie mam jednego gatunku, głównie jest to muzyka z lat 70, 80, ale i coś świeższego jakiś indie rock, pop, czasami losowa muzyka ze Spotify, dodatkowo informuję, iż preferuje wyeksponowane skrajne pasma.

Jeżeli chodzi o amplituner to zastanawiam się nad Yamahą R-N602, co do kolumn do odsłuchu myślałem głównie o: Klipsch R-26F, Pylon Audio Sapphire 25, Heco Aurora 700, Dali Zensor 7.

Prosiłbym o pomoc w dobraniu zestawu czy idę dobrym tropem czy nie ? Może jest sprzęt, który pomijam, a warto zastanowić się nad nim ?.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Rozmieszczenie.jpg

Edytowano przez Sozero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie możesz wybierać wyeksponowanych skrajów pasma do takich preferencji dźwiękowych. Muzyka z lat 70/80 np na klipsch to będzie czysty jazgot. Co innego nowe, lepsze nagrania.

Moim zdaniem w tej kwocie powinieneś popatrzeć nad Yamaha 803+ heco 700, ewentualnie rn602 z zensor 7. Ładnie czysto góra dynamicznie zagrają także monitor audio bronze 6. Te ewentualnie za zensory do 602ki. 

Sprawdzaj sprzęt w domu. Zapraszam Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami, nie szukaj konfiguracji z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, gdyż przy Twoich preferencjach będzie to odsłuch bardzo męczący. Popieram Heco Aurora, myślę że warto byłoby także odsłuchać Indiana Line Tesi 561, a jeśli budżet możemy trochę zwiększyć, na pewno Kef serii Q. Spójrz jeszcze na świetny duński zestaw System Audio Saxo 40.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozostaje mi nic jak zgodzić się z przedmówcami. Przy twoich preferencjach szukaj kolumn o miękkim charakterze. 

Z mojej strony oprócz w/w warto zwrócić uwagę na

YAMAHA NS-F330 świetnie zgrywają się z R-N602, połączenie zdecydowanie miękkie, dobrze wypełnione, powinno świetnie sprawdzić się w twoim repertuarze

Mission LX-4 kolumny, które zaskakują przestrzennością brzmienia

Skąd jesteś? Masz możliwość wybrać się do salonu na odsłuch?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...