Skocz do zawartości

Poszukiwania sprzętu do nowego mieszkania


CoconutJellyMan

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Poszukuję sprzętu audio, a dokładniej jakiegoś zestawu stereo do posłuchania muzyki (70%) i czasem jakiś film (30%). Muzyka to głównie reggae, dnb, trip hop, ambient, chillout, acid jazz, nu jazz. Nie potrzebuję nowego sprzętu. Nastawiam się tylko i wyłącznie na używany. Czytałem z tego forum wiele tematów lecz ciągle jestem niezdecydowany. Czego oczekuję ? Zapewne każda podana przez Was propozycja będzie lepsza niż oemowe telewizorowe pierdziawki którymi katuje codziennie swoje uszy :6_smile: Tak więc oczekuję czystego brzmienia bez przesadnego basu przestawiającego meble sąsiadowi z dołu. Dołączam układ salonu. W moje oczy wpadł DENON PMA-720AE + do tego no właśnie problem. Preferowałbym raczej głośniki podłogowe. Czy np. Jamo s606 to dobry przyjaciel Denona ? Podstawkowe głośniki również wchodzą w grę. Koszty w jakich chciałbym się zamknąć to około 1500-1700zł (tak, wiem może jeszcze frytki do tego) Liczę na waszą profesjonalną pomoc w zakresie sprzętu dla kompletnego laika.

 

Pozdrawiam

salon.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam sprzętu i jak miałbym kupować wzmak w cenie 1000 zł po rabatach np. Pioneer a 30, czy Onkyo a 9010, to nie dałbym za niego 800 zł za używkę. Serio wolałbym dołożyć te 200 za trochę spokoju :) Z tego segmentu to używka po gwarancji warta może jest z 650 zł i wtedy można myśleć.

A kable kup YTDY w markecie budowlanym. Ja tak zrobiłem za radą forumowicza z innego forum. Kupiłem w Leroy Merlin YTDY 2x0.5mm odcinek 5m i zapłaciłem za ten eksperyment 5 zł. Efekt? Jak je podłączyłem to firmowe kable znanych audiofilskich producentów warte 700 zł za odcinek 5m szybko oddałem do sklepu (wypożyczone). Renomowane kable zamulały brzmienie. Na domofonowym YTDY solid core pojawiła się przestrzeń, powietrze, bas bardziej punktowy. Brzmienie się ożywiło i otworzyło. Rożnica nie była subtelna tylko znacząca i zauważalna natychmiast. Jestem początkujący, ale wyłapałem to od razu. Jedyny minus to taki, że takie kable nie maskują wad kolumn czy elektroniki. Pojawiły się delikatne sybilanty. Ale po prostu wiem, że muszę dobrać inne kolumny. Jak chcesz mieć jednak markowe kable to Jantzen Audio o takim samym przekroju 0,5 solid core. Koszt też śmiesznie mały:)

Choć z tym denonem 720ae to nie wiem czy to dobry pomysł z domofonowym. Twoje uszy mogą tego nie przeżyć :) Ale spróbować warto za 5 zł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W takim razie biorąc pod uwagę nowego denona 720ae zostaje budżet 700zł. Ciężko znaleźć tannoye mercury 4/fusion 4 w tej cenie na śląsku żeby móc posłuchać jak grają. Czy kolumny Magnat supreme 802 choć odrobine dorównuje tannoy'om ? Wpadło jeszcze w moje oczy ciekawe ogłoszenie, mianowicie:

https://m.olx.pl/oferta/denon-720ae-heco-victa-301-CID99-IDuzsFH.html

Jeszcze kwestia połączenia tego wszystkiego z tv. Słucham z YT oraz Spotify, rozumiem że będe musiał dokupić jeszcze DAC'a ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do do kolumienek to polecam ci  Magnat Quantum 673 . 
Koledzy z forum mi polecili i jestem mega zadowolony ..  
Ja wyrwalem uzywki   w super stanie za  650 zł
 Wczesniej mialem Altony 110 i  nie grały jak te Magnaty , owszem  ciezko mi sie byo przestawić  dzwiękowo :D ale teraz dostrzegam roznice i nie mógł bym  grać na tych altusach bo mi głowe rozrywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoconutJellyMan oczywiście , że są alternatywy dla tego Denona pma 720 ae, który niestety jest bardzo słabym wzmacniaczem. Rozumiem , że wstępnie wybrałeś go patrząc na wygląd a nie po odsluchach. Za 1k możesz kupić używanego np. NAD'a 326, Xindak A06. Każdy z tych wzmacniaczy będzie lepszy od tego Denona który gra sucho,  słabymi , rozlazłymi niskimi tonami, do tego z ostrą górą. 

Zarówno podany NAD jak i Xindak zagra ładniejszą barwą, mają one lepszą wydajność prądową od tego Denka co przełoży się na lepszą kontrole głośników jak i dźwięk oczywiście.

Jeżeli nie straszne Ci starsze {np. 25-letnie} wzmacniacze to można wybrać jeszcze coś lepszego, ale trzeba się liczyć z przeglądem w serwisie takiego urządzenia ze względu na wiek.

Zależnie od wyboru by się dobrało do tego kolumny .

Telewizor jako źródło to tragedia dźwiękowa więc dac będzie obowiązkowy.

Jakiej muzyki słuchasz?

Ps. Tak na marginesie , kupowanie uzywanego klocka za 800 zł, który nowy kosztuje 1000 zł to totalny bezsens i naiwność sprzedającego , że znajdzie się jakiś "jeleń" co to kupi. No chyba , że taki klocek jest dosłownie kilku, kilkunastodniowy, dopiero co zakupiony to wtedy ok. 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, więc sytuacja wygląda następijąco:

Denon 720ae - nówka

Pioneer A-30 - nówka

Marantz PM 80 - używany

 

Jakieś poprawki co do listy ? Chcę przesłuchać 3 różne wzmacniacze i wybrać ten który zagra dobrze z Tannoy f4 (wg. moich upodobań brzmienia), więc proszę o ew. peopozycje i działam. Nie chce tracić czasu na odsłuch wzmaka który kompletnie nie będzie pasował do kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież a30 to Blizona cena do denona o co chodzi?

17 godzin temu, Elizjum7919. napisał:

Piotrek cena?

 

A co do marantza to pm80 jeśli będzie sprawny to gra dużo lepiej od 6005 lub 6006. Z tym że uwaga. To w jakiej cenie za niego chcą to jakaś porażka. To wiekowy wzmak warty, sprawny ok 600-750 zł. Nie więcej. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po odsluchach padł wybór na Marantza 6004. Może mam jakiś słuch spaczony, ale tak wyszło. Cały sprzęt udało się dostać w bardzo atrakcyjnej cenie (tj. Marantz pm6004 i Tannoy f4). Zostaje DAC i kable. RCA mam jakiś póki co 'no name', ale nie wiem jakim podłączyć kolumny ze wzmakiem.

Edytowano przez CoconutJellyMan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chciałem podziękować za pomoc w wyborze sprzętu. Skompletowałem następujący zestaw:

Marantz 6004

Tannoy F4

Fiio D03

Melodika MD2R

Cordial CLS 225

Optyczny PROLINK

 

Całość zamknąłem w kwocie 1500zł. Zostało mi dopracowanie akustyki. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony z wydobywającego się dźwięku (audiofil zemnie jak z koziej...). Teraz już wiem, iż następnym zakupem będzie odtwarzacz sieciowy. Znajdę coś w niewielkich pieniądzach do w/w zestawu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...