Skocz do zawartości

Hegel H360 z Bowers & Wilkins 702 S2


rabekrabek

Recommended Posts

Cześć,

planuję zakup kolumn podłogowych do Hegla H360. 

Co powiecie na zestawienie Hegel H360 z kolumnami Bowers & Wilkins 702 S2 oraz okablowaniem Audioquest Rocket 33?:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/bowers-wilkins-702-s2.html?gclid=Cj0KCQjw0a7YBRDnARIsAJgsF3NZoeyadXhoxs2NlHpkyNmtRwq3rvyRg_AmbChPct1859O4k3hloREaAnjfEALw_wcB

http://www.hi-fi.com.pl/kable-testy-lista/1127-audioquest-rocket-33

Planuję zakup właśnie tych kolumn, Hegla oraz okablowanie już mam.

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie!

 

BR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pomieszczenie? Jaki rodzaj brzmienia? 

Wiem że tophifi zaraz się tu pojawi i powie że to doskonałe połączenie ale przeanalizujmy to na chłodno. 

Dobre kolumny. Poprawione względem serii cm S2. 

Hegel stosunkowo mocny i nic nie dający od siebie wzmak. Bowersy punktowe, dokładne mniej ostre niż cm. Jeśli takiego brzmienia szukasz to jest to słuszny kierunek. 

Ja ze swojej strony dodam tylko alternatywy. Nieco drożej ale bez konkurencji pmc twenty 26. A w cenie heco new statement, monitor audio gold 300, dali rubicon 8. 

Każda z tych kolumn da więcej od siebie przy połączeniu z heglem.

Pmc wybitna stereofonię i luźny przekaz dźwięku. Heco , moc i dynamikę. Dali dokładność moc, monitor audio będą najbliżej grania bowersow.

Odsłuch w domu obowiązkowy!!

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Piotrek - wielkie dzięki za profesjonalną poradę. 

Pomieszczenie otwarte (pokój ok. 30 m2 + otwarty aneks kuchenny 30m2 = łącznie ok. 60m2). W tej chwili mam jeszcze Hegla H80 (75Wpc)+ kolumny Visaton (100WPc), ale mocowo ten zestaw nie wydala w tym pomieszczeniu. Właśnie kupiłem H360 i szukam do nich kolumn, bo Visatony są po pierwsze zbyt słabe do H360, po drugie o kilka klas jakościowych niżej (ok. 6000 PLN za parę).

Muzyka - głównie jazz (50%), blues (20%), instumenty / film / klasyka (15%), trochę rocka i innej muzyki (15%). Hegel jest bardzo liniowy i "czysty", zależy mi na bardzo wiernym odtwarzaniu muzyki, ale też na dynamice, odseparowaniu instrumentów, czystej i przejrzystej średnicy ale także na dynamicznym i mięsistym basie. Czytałem, że B&W to dość trudne kolumny z Heglem, bo - podobnie jak Hegel - są liniowe, bardzo przejrzyste i nie wszystkim to połączenie może się podobać ze względu na trochę mniej ciepłe brzmienie (niektórzy nazywają to "muzykalnością" :-) Poza tym ktoś mi mówił, że Hegel z B&W może mieć trudności przy wysokich tonach i trzeba to drogimi kablami korygować :-)

"Hegel stosunkowo mocny i nic nie dający od siebie wzmak." Co rozumiesz przez "nic nie dający od siebie" - chodzi o liniowość (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) czy "bezpłciowość" (w negatywnym znaczeniu)? 

Zaraz przejrzę także Twoje propozycje, dzięki! :-)

 

Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem właścicielem Heco The New Statement ale dodam że parę razy słuchałem nowych Bowersów z serii 700 ba, jak tylko się ukazały w salonie Top... pierwsze 706S2 od razu pożyczyłem na test, odsłuchałem i zamówiłem dla mnie 703S2 w kolorze białym. Czekając na dostawę słuchałem także innych producentów kolumn ( nie pamiętam wszystkich, m.in. Focal Aria 926-936, Sonus Faber Venere 3,0 i Venere S, KEFy..?) dostałem również Heco na test od S4 i po przemyśleniu, zostały zakupione na stale. Czemu? bo z Heco usłyszałem wokal taki jak szukałem, nie skreślam absolutnie B&W bo grają naprawdę zacnie i jak będę budował system do kina w salonie to pierwszy badzie Bowers bo ten dźwięk nadal robi na mnie wrażenie nie mniejsze niż Heco.

S4 dobrze opisał różnice w dźwięku, nie znając Twoich preferencji muzycznych. Od siebie dodam że, teraz jak wiemy czego słuchasz to jednak stawiam na Heco, bo to tu znajdziesz głośnik średnio tonowy ALNICO i coś jeszcze...... a mianowicie, otwartą komorę tegoż głośnika, dwa elementy których nie znajdziesz u innych w tej cenie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jakie pomieszczenie? Jaki rodzaj brzmienia? 

Wiem że tophifi zaraz się tu pojawi i powie że to doskonałe połączenie ale przeanalizujmy to na chłodno. 

Dobre kolumny. Poprawione względem serii cm S2. 

Hegel stosunkowo mocny i nic nie dający od siebie wzmak. Bowersy punktowe, dokładne mniej ostre niż cm. Jeśli takiego brzmienia szukasz to jest to słuszny kierunek. 

Ja ze swojej strony dodam tylko alternatywy. Nieco drożej ale bez konkurencji pmc twenty 26. A w cenie heco new statement, monitor audio gold 300, dali rubicon 8. 

Każda z tych kolumn da więcej od siebie przy połączeniu z heglem.

Pmc wybitna stereofonię i luźny przekaz dźwięku. Heco , moc i dynamikę. Dali dokładność moc, monitor audio będą najbliżej grania bowersow.

Odsłuch w domu obowiązkowy!!

Piotrek

Niestety nie miałem okazji słuchać 702 S2 z Heglem, więc nie mogę się wypowiedzieć. Ty też zapewne nie słuchałeś tego połączenia, ale nie przeszkadza Ci to w wygłaszaniu opinii co zagra lepiej :) 

4 godziny temu, rabekrabek napisał:

Cześć,

planuję zakup kolumn podłogowych do Hegla H360. 

Co powiecie na zestawienie Hegel H360 z kolumnami Bowers & Wilkins 702 S2 oraz okablowaniem Audioquest Rocket 33?:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/bowers-wilkins-702-s2.html?gclid=Cj0KCQjw0a7YBRDnARIsAJgsF3NZoeyadXhoxs2NlHpkyNmtRwq3rvyRg_AmbChPct1859O4k3hloREaAnjfEALw_wcB

http://www.hi-fi.com.pl/kable-testy-lista/1127-audioquest-rocket-33

Planuję zakup właśnie tych kolumn, Hegla oraz okablowanie już mam.

 

Z góry dzięki za wszelkie opinie!

 

BR

700'tki bardzo fajnie zgrywają się z Moon'em i nową serią NAD'a, które nie należą do ciepło grających wzmacniaczy. Patrząc na powyższe fakty, to może razem zagrać. Najrozsądniej będzie wypożyczyć je do domu i sprawdzić do czego gorąco zachęcam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, S4Home napisał:

No widzisz słuchałem. I mam o nich trafne opinie. Co potwierdził kolega wyżej. 

Owszem z moonem grają lepiej. Tu jednak mamy Hegla. Moim zdaniem jeśli kolega posłuchaj w domu, a i my i wy dajemy taką możliwość to wybierze dla siebie. Dlatego zachęcamy wspólnie do testów :)

Piotrek

Skoro słuchałeś Hegla H360 z B&W 702 S2 to podziel się wrażeniami, jak zagrało to konkretne połączenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytacie o dokładnie to połączenie. 

To nie nie słuchałem go. Ale słuchałem i jednego i drugiego z różnymi zestawami i to razem gra średnio. Wiem to wasz produkt i uważacie że wam robię pod górkę ale nie o to chodzi. Nawet z waszej oferty przedstawię lepsze wybory. 

Proac pewnie mi przyznacie rację no i elac FS 409.

Aha w Polsce trudno sprawdzić bowersy z inną elektronika co jest wiadome. Zamknięty obieg. Ale w UK. Słuchałem ich i w domu z paroma klockami i w salonie. 

Serio. Jak na cenę całości to takie sobie połączenie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może poczekajmy na wypowiedz autora postu bo widzę jego duże zaangażowanie w temat i mnóstwo pytań z jego strony, na które trudno odpowiedzieć.

Nikt by nie zestawiał chyba takiej konfiguracji sprzętu, co do kolumn wiemy jak graja, problem to 360-ka, nie wiadomo czego się spodziewać, piec raczej przereklamowany i raczej nie grający muzykalnie i pewnie za pół roku będzie wystawiony w ogłoszeniach -sprzedam- , no, ale kto bogatemu zabroni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej klasie sprzętu koniecznie posłuchaj w swoim domu konkretnych połączeń, z B&W może być zbyt technicznie, sucho w połączeniu z Heglem. Ale to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. Z mojej strony jednak zasugerowałbym Ci kolumny o bardziej gęstym brzmieniu, lepszym wypełnieniu środka, szczególnie do Twoich gatunków muzycznych. Spójrz na Dynaudio Excite X38, nie wspominając już o serii Contour. Ciekawą opcją może być kolumna Adam Vox Zefat. Posłuchałby także na Twoim miejscu Focal Electra 1028 Be. Ostatnia propozycja to bardzo swobodne, mocne, koncertowe granie.

Są to jednak wyłącznie nasze sugestie, pozostają tylko odsłuchy i Twój wybór.

Zapraszam.

Myślę, że warto byłoby jeszcze dołożyć do listy odsłuchowej kolumny ATC SIA2-150.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

A pytacie o dokładnie to połączenie. 

To nie nie słuchałem go. Ale słuchałem i jednego i drugiego z różnymi zestawami i to razem gra średnio. Wiem to wasz produkt i uważacie że wam robię pod górkę ale nie o to chodzi. Nawet z waszej oferty przedstawię lepsze wybory. 

Proac pewnie mi przyznacie rację no i elac FS 409.

Aha w Polsce trudno sprawdzić bowersy z inną elektronika co jest wiadome. Zamknięty obieg. Ale w UK. Słuchałem ich i w domu z paroma klockami i w salonie. 

Serio. Jak na cenę całości to takie sobie połączenie.

Piotrek

Kłania się czytanie postów :) Nie rozumiem, jak można napisać że coś zagra średnio jeśli się tego nie sprawdziło. ProAc na takie pomieszczenie to nie ten budżet, a co do Elaca to hmmm.. polemizowałbym czy są to lepsze kolumny :) Zawsze można przyjść do nas z elektroniką bądź wypożyczyć kolumny, więc  nie wiem gdzie ta trudność.

Jako alternatywę polecam sprawdzić Vienna Bethoven Baby Grand SE, bardzo ciepłe i muzykalne brzmienie, świetnie sprawdzają się w trudnych pomieszczeniach.

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Przy tej klasie sprzętu koniecznie posłuchaj w swoim domu konkretnych połączeń, z B&W może być zbyt technicznie, sucho w połączeniu z Heglem. Ale to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji. Z mojej strony jednak zasugerowałbym Ci kolumny o bardziej gęstym brzmieniu, lepszym wypełnieniu środka, szczególnie do Twoich gatunków muzycznych. Spójrz na Dynaudio Excite X38, nie wspominając już o serii Contour. Ciekawą opcją może być kolumna Adam Vox Zefat. Posłuchałby także na Twoim miejscu Focal Electra 1028 Be. Ostatnia propozycja to bardzo swobodne, mocne, koncertowe granie.

Są to jednak wyłącznie nasze sugestie, pozostają tylko odsłuchy i Twój wybór.

Zapraszam.

Myślę, że warto byłoby jeszcze dołożyć do listy odsłuchowej kolumny ATC SIA2-150.

Seria 700 i suche, techniczne brzmienie? Dajcie spokój z wklejaniem tych gotowych formułek do konkretnych marek. B&W za suche i techniczne, ale Focal już nie :)

 

Generalnie z B&W problem jest taki, że z racji wyłączności w naszej sieci jest to firma powszechnie odradzana. Ja przynajmniej oszczędzam sobie wygłaszania opinii na temat produktów, których nie mam.

 

 

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na pewno nie odradzamy B&W, zresztą S2 moim zdaniem jest zdecydowanie lepsza niż poprzednik, jednak i tak wydaje mi się, że nie jest to najlepsze połączenie z H360. Ale jak zapewne zauważyliście, proponujemy odsłuchy także z B&W, bo jest to dobra kolumna. Co do Focal, to proponuję posłuchać model Electra 1028BE, nie jest to typowa charakterystyka Focala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Top Hi-Fi napisał:

Zawsze można przyjść do nas z elektroniką bądź wypożyczyć kolumny, więc  nie wiem gdzie ta trudność.

No właśnie. Przecież o tym mówię. Jak kolega sprawdzi i będzie mu grało bowersami to je weźmie. O to chodzi!! Piąteczka

Akurat focal to tu się zgodzę z kolegami. Model 1028 nie ma suchego dźwięku. Ale na pewno nie jest dla kolegi. On szuka dźwięku naturalnego. A focal to skraje pasma, mocno zaznaczone z mocnym czasem mniej kontrolowanym basem. 

Do atc i pmc to nie konkurencja.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, nie ma to jak branża miedzy sobą wymienia poglądy, chcecie, -- dam wam się wykazać---

moja konfiguracja obecnie --  Heco The New Statement / Audioquest Typ4 / NAD C375BEE + AC Power NRG-4 / Emotiva ERC-3 + GigaWatt LC-1 MK3 // NAD D1050 DAC / WireWorld Ultraviolet 7 USB (A to B) //  RCA  = Harmonix CI 230 MK2 Improved  / -Audioquest - Big Sur / - Golden Gate / - Digital Coax Carbon // GigaWatt PF-1 MK2 + AudioQuest NRG-4 

wzmacniacz NAD375 wszystkim znany w branży i to on jest do zastąpienia czymś bardziej wyrafinowanym o zbliżonym graniu do 375, ba, ułatwię wam typowania, oto lista modeli które biorę pod uwagę, a waszym zadaniem jest wyeliminować piece które najmniej pasują do sygnatury brzmienia NADa.

Electrocompaniet ECI-5 MkII
MONRIO MC206
Leema Acoustics Tucana II Anniversary Edition
MCINTOSH MA252
Emotiva XSP-1 Gen 2 + Emotiva XPA G3
Accuphase E-270
Haiku Audio SOL II
VINCENT SV-700
Rogue Audio Sphinx V2
Sugden A21 Signature
Sonneteer Orton mkIV

listę trzeba okroić do 3-4 modeli + ewentualnie wasze typy do 19tys bo tyle za E270 bo to on jest chyba najdroższy w tym zestawieniu, ja w tym czasie będę zbierał pieniądz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

wzmacniacz NAD375 wszystkim znany w branży i to on jest do zastąpienia czymś bardziej wyrafinowanym o zbliżonym graniu do 375,

Posłuchaj wzmacniacza Naim Supernait 2. Może Ci się spodobać. Gorączką Twojego NAD'a jest właśnie małe wyrafinowanie dźwięku, brak plastyczności, gra mocno, prężnie, ale dosyć "mechanicznie" , "bez duszy" co może na dłuższą metę męczyć.

Podany Naim posiada właśnie ową plastykę, wyrafinowanie, ale gra przy tym bardzo dynamicznie, rytmicznie ze słynnym PRAT'em. Ma uderzenie jak NAD , ale nie męczy tak jak on. Do tego masz piękną średnicę {piekne wokale}, przy której NAD kuleje, większą selektywność, rozdzielczość, ale bez ostrości. 

To zdecydowanie inny poziom grania. Dorzuć go do listy odsłuchów, może to będzie właśnie to ;) Nie jest może on tak mocny jak NAD, ale ułomkiem też nie jest - ma bardzo dobrą wydajność prądową. Twoje kolumny wysteruje bez problemu , a zdobędziesz przede wszystkim poza wyżej wymienionymi cechami bardzo ładną barwę jak na tranzystor.

Co najlepsze według mnie ten wzmacniacz radzi sobie bardzo dobrze z każdym gatunkiem muzycznym, nie ważne czy to jazz, czy rock, czy ostry metal. Przy Naim'ie słucha się muzyki a nie  podzakresów pasma. Bardzo muzykalny sprzęt. 

Ja niegdyś miałem również porównanie NAD'a 375 z Naim 5si {więc to podstawowy wzmak Naim'a} i jak dla mnie ten Naim wypadł również lepiej. Barwa, dynamika, selektywność, plastyka była na większym poziomie.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim'a brałem pod uwagę ale czytałem również że czuły na prąd, a ja jestem przedostatni na linii energetycznej i różnie to bywa. ogólnie, test wskazany.

19k wzięło się z tego że to realna cena za Accuphase E-270, dokładnie 19,5 za nowy. Tej sumy nie przekraczamy ale ma być hi-end albo bardzo blisko.

MCINTOSH MA252 - słuchałem już, gra bez zastrzeżeń tylko..... widzę go bardziej do sypialni, niż jako główny piec w salonie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec jak najbardziej godny uwagi tylko..... brakuje mi gniazda dużego jack`a, reszta jak najbardziej na tak, nie wchodząc jeszcze w dźwięk.

Nawet jest sporo +ów które będą miały wpływ na końcowy zakup. Mamy tu wyjście na kaseciaka, który u mnie co chwila coś nagrywa z Tidala, mamy zbilansowane wejścia potrzebne do cd Emotiva, mamy wejście na końcowe tranzystory a nawet sygnał dla suba(chyba na wszelki wypadek), no i te lampy na pre, które zawsze wnoszą pierwiastek muzykalności w przekaz muzyczny, no i ta waga sprzętu, słuszna,hehe.

P.S.  Mam nadzieje ze zmieniliście już firmę kurierską?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 5/29/2018 o 10:44, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Sam jestem właścicielem Heco The New Statement ale dodam że parę razy słuchałem nowych Bowersów z serii 700 ba, jak tylko się ukazały w salonie Top... pierwsze 706S2 od razu pożyczyłem na test, odsłuchałem i zamówiłem dla mnie 703S2 w kolorze białym. Czekając na dostawę słuchałem także innych producentów kolumn ( nie pamiętam wszystkich, m.in. Focal Aria 926-936, Sonus Faber Venere 3,0 i Venere S, KEFy..?) dostałem również Heco na test od S4 i po przemyśleniu, zostały zakupione na stale. Czemu? bo z Heco usłyszałem wokal taki jak szukałem, nie skreślam absolutnie B&W bo grają naprawdę zacnie i jak będę budował system do kina w salonie to pierwszy badzie Bowers bo ten dźwięk nadal robi na mnie wrażenie nie mniejsze niż Heco.

S4 dobrze opisał różnice w dźwięku, nie znając Twoich preferencji muzycznych. Od siebie dodam że, teraz jak wiemy czego słuchasz to jednak stawiam na Heco, bo to tu znajdziesz głośnik średnio tonowy ALNICO i coś jeszcze...... a mianowicie, otwartą komorę tegoż głośnika, dwa elementy których nie znajdziesz u innych w tej cenie. 

 

Dzięki za odpowiedź. Jak oceniasz po odsłuchu Sonus Faber Venere S w porównaniu z B&W 702? Nadal rozważam do mojego Hegla 360 kolumny B&W 702, ale także Sonus Faber Verenre S w podobnej cenie. Co o tym sądzisz?

Dnia 5/29/2018 o 07:43, S4Home napisał:

Jakie pomieszczenie? Jaki rodzaj brzmienia? 

Wiem że tophifi zaraz się tu pojawi i powie że to doskonałe połączenie ale przeanalizujmy to na chłodno. 

Dobre kolumny. Poprawione względem serii cm S2. 

Hegel stosunkowo mocny i nic nie dający od siebie wzmak. Bowersy punktowe, dokładne mniej ostre niż cm. Jeśli takiego brzmienia szukasz to jest to słuszny kierunek. 

Ja ze swojej strony dodam tylko alternatywy. Nieco drożej ale bez konkurencji pmc twenty 26. A w cenie heco new statement, monitor audio gold 300, dali rubicon 8. 

Każda z tych kolumn da więcej od siebie przy połączeniu z heglem.

Pmc wybitna stereofonię i luźny przekaz dźwięku. Heco , moc i dynamikę. Dali dokładność moc, monitor audio będą najbliżej grania bowersow.

Odsłuch w domu obowiązkowy!!

Piotrek

A czy znasz Sonus Faber Venere S? Jak oceniłbyś te kolumny w porównaniu do B&W 702 lub Heco w połączeniu z Heglem 360?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...