Skocz do zawartości

Hegel H360 z Bowers & Wilkins 702 S2


rabekrabek

Recommended Posts

Osobiście, gdybym miał wybierać to stawiam na B&W 702S2. Venere S grają super, dopóki nie porównasz ich z konkurencją, wtedy jest zwątpienie czy to aby na pewno to słuszny wybór. one grają wszech miar poprawnie i nie ma się do czego przyczepić tylko jak zaczniesz drążyć temat to usłyszysz, a właściwie nie usłyszysz, "zadziornej" trąbki gdy trębacz odwraca sie do mikrofonu i w tym samym czasie dmuchnie, Venere uspokaja takie elementy a inne kolumny wzbudzają ciary na plecach. Bowersy mają cholernie szybki bas, żadnej zwłoki, żadnego opóźnienia, ma być bum i tak się dzieje, Sonus nie odstaje daleko od tego, ale jednak. Głośniki średniotonowe obu, dają pełny przekaz, wszystko jest poukładane, tu nie znajdziesz nic na nie. B&W mają średniaka zawieszonego w jakimś żelu by nie brał drgań z kolumny a Venere S mają wygląd, ponad przeciętny. Trudny wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za opinię. Nie zastanawiałbym się wiele nad B&W 702, które wiele osób zachwala za swoją nieprzeciętną czystość, przejrzystość i doskonałe zbalansowanie, ale usłyszałem też wiele zastrzeżeń / obaw związanych z ich charakterystyką w połączeniu z Heglem H360, który także jest do bólu jasny, przejrzysty i dynamiczny. Wiele osób twierdzi, że połączenie dwóch tak wyraźnych i przejrzystych modeli wcale nie musi przynieść dobrego efektu, gdyż gdzieś po drodze gubi się "muzykalność", kosztem "technicznej czystości" i "klarowności". Oczywiście cytuję :-) Dla jazzu i muzyki klasycznej to jak najbardziej poszukiwane walory, ale już dla słuchania np. rocka - niekoniecznie. 

Stąd moje dalsze poszukiwania (mimo, iż w 60-70% słucham jazzu). Padło na Sonus Faber, który jest podobno może nie tak przejrzysty jak B&W, ale za to bardziej aksamitny i cieplejszy, co w połączeniu z liniowym Heglem może zagrać bardzo dobrze. Chyba nie ma innego wyjścia jak przesłuchanie kilku zestawów w domu, choć to zazwyczaj dość trudne technicznie przedsięwzięcie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem tylko jednego Hegla, bodajże 160 i własnie wydał mi się techniczny, rozkładał dźwięki na pojedyncze elementy ale grał jakoś sucho. Jeśli Twój ma podobne brzmienie to lepsze będą Venere S.  słuchałem ich z Denonem i Marantz`em. pierwszy ok ale drugi był za słaby.

Szeryf salonu audio wpadł do pokoju gdy słuchałem Sonusów i rzucił pytanie czy się podobają, odparłem, że tak, powiedział czy wiem ile kosztują i dodał ze 24koła, potwierdziłem że wiem, szeryf odparł ze dziś mogę je mieć za 19.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

słyszałem tylko jednego Hegla, bodajże 160 i własnie wydał mi się techniczny, rozkładał dźwięki na pojedyncze elementy ale grał jakoś sucho. Jeśli Twój ma podobne brzmienie to lepsze będą Venere S.  słuchałem ich z Denonem i Marantz`em. pierwszy ok ale drugi był za słaby.

Szeryf salonu audio wpadł do pokoju gdy słuchałem Sonusów i rzucił pytanie czy się podobają, odparłem, że tak, powiedział czy wiem ile kosztują i dodał ze 24koła, potwierdziłem że wiem, szeryf odparł ze dziś mogę je mieć za 19.

:-))) Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie na odwrót. Moim zdaniem musimy tu brać bardzo pod uwagę Hegla. Nie same kolumny. I ja stawiam bym na venere s jako ten przykład kolumn które dają coś od siebie.

I tak moim faworytem były by pmc 26.

Możesz także poszukać tannoy z linii definition tej starej dc10t. Wybitne grajki. I do Hegla też spasują. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A ja właśnie na odwrót. Moim zdaniem musimy tu brać bardzo pod uwagę Hegla. Nie same kolumny. I ja stawiam bym na venere s jako ten przykład kolumn które dają coś od siebie.

I tak moim faworytem były by pmc 26.

Możesz także poszukać tannoy z linii definition tej starej dc10t. Wybitne grajki. I do Hegla też spasują. 

Piotrek

Dzięki Piotrek.

PS. Macie jakiś salon we Wrocławiu żeby posłuchać jak zgrają się z Heglem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...