Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
stwierdziłem, że rozpocznę nowy temat, który jest kontynuacją po zmianie gramofonu w ostatnim czasie.

Przesiadłem się z Rega Planar 3 na Pioneer PL-550. 
Jestem z gramfonu zadowolony, prezentuje się zankomicie i gra porządnie. 
W perspektywie myślę o wymianie wkładki w pl550 i mam parę typów: 
- nagaoka mp 150 (mój obecny faworyt, dobra cena i recenzje) 
- ortofon mc 3 turbo (mogę kupić u lokalnego dealera, który skalibruje mi całość) 
- goldring 1022gx
- Hana EL choć widziałem średnie recenzje i porównanie z mp150 która wypada wdług recenzenta zdecydowanie lepiej link poniżej. 
- Denon DL-103R polecona forowicza 
- Grado Platinum 2 Statement MC (woodbody użeka no ale ma grać :) to chyba trochę jako ciekawostkę tratuje 

Mój preamp to Lar lps-1. 

Link do shoot out mp150 i hana el. 
https://www.youtube.com/watch?v=oowfH1DllXI&t=633s

Co myślicie o tych wszystkich recenzjach online? 
Nie jest tajemnicą, że firmy płacą blogeromo za pozytywne recenzje. Myślicie, że to rzetelne źródło informacji?

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

Z powyższych tylko ten Denon 103R, to dobra, choć ciemniej grająca wkładka. Jak chcesz powyrzucać swoje CD to poczytaj o AT-OC9ML/II Wkładka która wymiata inne. Kupując w oficjalnej dystrybucji nie zmieścisz się w budżecie (2,5 tys), ale od czego jest Internet:http://allegro.pl/wkladka-mc-audio-technica-at-oc9ml-ii-i7381858850.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

2,5 tyś to dla mnie dużo... 

sorry że tak późno odpowiadam ale ostatnio byłem zajęty. 

myślałem, że uda mi się spieniężyć gramofon i kupić wkładkę. jak na razie było paru zainteresowanych ale do zamknięcia transakcji nie doszło. więc jadę na wkładce z pioneera. trochę ma za luźny bas a czasem nawet taki papierowy (tylko czasem) ale granie jest fajne, otwarte.  co tu mówić sprawia przyjemność :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

hej,

o mały włos wczoraj jej (dl103r) nie kupiłem za 150$ (nowa) na ebayu, trochę się bałem, że to jakiś fake. 

Od tygodnia borykam się obecnie między wyborem Denona 103R a Nagaoka MP200. Naga ma wielki plus - wymieną igłę a Denon rozumiem po tych 1000-1500h trzeba wymieć w całości. Szkoda że nie mają duże żywotności.... Tak sobie myślę, że obie pewnie są bardzo dobrymi wkładkami. 

Na marginesie słyszałem ostatnio w lokalnym komisie o podróbkach wkładek i byłem bardzo zaskoczony, że coś takiego w ogóle w takiej niszy istnieje. Stąd były obawa przed zakupem podejrzenie taniej wkładki. Zastanawiałem się parę h i ktoś inny się zdecydował. Ciekawe co dostanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k to dla mnie za dużo.

Nagaoka mp200 kupie na ebayu za 1250 zł a dl103r za 1000 +/-. 

Macie doświadczenie z mp200? widzę na plus tutaj więcej detalu, mniej basu (mieszkam w bloku) i wyminą igłę. Może zostanie na na parę lat i tylko igłę będę wymieniał. 

Dl103R faktycznie jakoś często wraca do tematu, już 3 osoby mi ją poleciły.  Ale jak myślę że po 1000h będę musiał znów kupić nową... to jakieś pewnie rok niecały dla mnie.  

 

Wydarzyło się. 

Zamówiłem Denon  dl103r. 

Jak już pytam o rady bardziej doświadczonych to może choć raz ich posłucham... na koniec taka logika mną pokierowała. :) 

Dziękuję i pozdrawiam 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wkładka przyszła w środę,  parę dni przed oczekiwaną datą dostarczenia. 

Zainstalowałem ją wczoraj, nie miałem czasu zrobić tego wcześniej.  Wcześniej nabyłem wagę. 
Testuje ją na różnych płytach. Łapałem się wczoraj na tym, że nie mogłem wysłuchać strony B, cały czas goniła mnie myśl "ciekawe jak to zagra". Jest naprawdę więcej detalu, dźwięk jest otwarty i co bardzo mnie cieszy bas bardzo zdyscyplinowany. Na paru płytach wcześniej bas rezonansował i wybrzmiewał, obecnie nie ma problemu.  Kontrabas brzmi cudownie. 

Ktoś napisał, że jest to wkładka rockowa, rock gra a pewnie, ale jazz, elektronika i muzyka eksperymentalna równie dobrze. Autentycznie słychać dźwięki wcześniej nie obecne.  Jest super! :) 

Nie będę elaboratów tutaj pisał, ani dziennikarz ni bloger ze mnie. Jestem bardzo zadowolony i cieszę się z wyboru.

Dziękuję za radę forumowiczom :)

 

Edytowano przez Lepido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pozytywna rekomendacja Denona :)

Lepido, pobaw się jeszcze trochę z obciążeniem wkładki. Masz preamp LARa, więc masz tu pole do manewru. 

W tym wszystkim najważniejsze jest to, że jesteś zadowolony. Też czasem tak mam, że nie jestem w stanie wysłuchać całej strony płyty, bo już szybko chcę sprawdzić jak zabrzmi Oscar Petrson, Alice Coltrane albo Za Siódmą Górą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć,

jaki poradzicie ustawienia load w preampie LAR LPS-1? 

Zgodnie z instrukcją to 100 ohms min. (40 ohms when using a transformer). 

Mam gramofon pioneer pl-550 z transformatorem napięcia.  (O taki transformator chodzi w instrukcji?)  

image.thumb.png.7e336a20ced6d622fa51ac05e66d20ea.png

Będę wdzięczny za radę, 

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lepido, nie chodzi o transformator w gramofonie. Chodzi tutaj o SUT, czyli Step Up Transformer. Wpinasz go między wkładkę MC, a preamp MM. Zadaniem takiego trafa jest dopasowanie niskiego napięcia wychodzącego z wkładki MC, do wejścia przedwzmacniacza MM.

Jeżeli chodzi o ustawienie obciążenia dla Denona, to możesz śmiało potestować różne opcje. Najczęściej zaleca się stosowanie wartości z przedziału 10-20 * impedancja wyjściowa wkładki. W przypadku DL103R jest to 10-20 * 14 ohm. Co daje nam zakres od 140 do 280 ohm. Jednak dużo zależy od naszego systemu i gustu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy mogę podpiąć się pod temat?

Pytanie do tych, którzy z niejednego pieca...

Mam wkładkę AT12 igła ze szlifem eliptycznym. Stoję przed wyborem zakupu oryginalnej igły AT shibata, lub innej wkładki MM (przedwzmacniacz obsługuje tylko ten typ wkładek). 

Wkładka powinna być uniwersalna. Słucham wszystkiego, od muzyki poważnej, jazzu do ostrego rocka.

Wiem, wiem... najlepiej porównac itd. Niestety, nie mam możliwości pożyczenia i przetestowania.

Gramofon Luxman PD282 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eugeniusz28 napisał:

Czy mogę podpiąć się pod temat?

Pytanie do tych, którzy z niejednego pieca...

Mam wkładkę AT12 igła ze szlifem eliptycznym. Stoję przed wyborem zakupu oryginalnej igły AT shibata, lub innej wkładki MM (przedwzmacniacz obsługuje tylko ten typ wkładek).

Eugeniusz28.
Podpinając się pod ten temat - czy Ty również szukasz wkładki do 1500zł?

Bo jeśli szukasz czegoś za 10% tej kwoty to lepiej będzie jak założysz nowy wątek w tym dziale, bo pytasz się o samą igłę...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoRo napisał:

Eugeniusz28.
Podpinając się pod ten temat - czy Ty również szukasz wkładki do 1500zł?

Bo jeśli szukasz czegoś za 10% tej kwoty to lepiej będzie jak założysz nowy wątek w tym dziale, bo pytasz się o samą igłę...

Pozdrawiam

Dziękuję, bardzo mi pomogłeś. 

cyt. ''Stoję przed wyborem zakupu oryginalnej igły AT shibata, lub innej wkładki MM''

Nawiasem mówiąc, ta igła kosztuje $200...

Też pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać-nie pomogłem...

Proponowałem założenie nowego wątku by było czytelniej (bieżący dotyczy raczej MC niż MM, o igle nie wspominając) i by ułatwić zadanie innym użytkownikom Forum, ale skoro wolisz pisać w bieżącym wątku to nie ma sprawy (bo pewnie Lepido jako autor wątku nie będzie miał nic przeciwko).

Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu optymalnego rozwiązania z nową igłą lub wkładką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2019 o 19:23, eugeniusz28 napisał:

Stoję przed wyborem zakupu oryginalnej igły AT shibata, lub innej wkładki MM

Wydaje mi się, że w dużym stopniu to zależy od tego czy podoba Ci się brzmienie AT, czy też szukasz nie tylko czegoś lepszego, ale i innego. Jeżeli szukasz innego brzmienia, to napisz jakiego.

Na pierwszy strzał - możesz pomyśleć o 2M Blue,  która idealnie spasuje się z ramieniem Luxmana, albo np. o Shure V15 III, która niestety już tak idealnie się nie spasuje (jednak grać i tak będzie bardzo dobrze).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT12XE oferuje dźwięk soczysty, niepodbarwiony, nie faworyzuje żadnej części pasma. Taki, jak lubię. 

Kusi mnie, żeby sprawdzić, czy dedykowana do tej wkładki oryginalna igła ze szlifem shibata wyraźnie podniesie jakość odtwarzanej muzyki. 

I chyba tak właśnie zrobię. Jeśli nie spełni moich oczekiwań, wtedy spróbuję czegoś innego.

Dziękuję i zamykam temat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...