Skocz do zawartości

Pierwszy Gramofon


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym kupić gramofon do 1000 zł, lecz nigdy nie miałem doczynienia z tym urządzeniem, stąd moja prośba o pomoc. Dysponuę słabiutkim sprzętem Technics SA-EX-140, CD Sl-PG4. Zdaję sobie sprawę z marności tego sprzętu mimo to chciałbym zakupić jakiś podstawowy model gramofonu np. PJ Debut III tak by posłużył do ewentualnie lepszego zestawu w przyszłości. Nie wiem np. czy wystarczy mi wersja bez przedwzmacniacza ( Phono SB ), skoro mam we wzmacniaczu wyjście gramofonowe. Czy jest może jakiś inny model w tym zakresie cenowym godny polecenia i na co ewentualnie mam zwrócić uwagę przy wyborze mojego pierwszego gramofonu.
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytając prasę audio natknąłem się na zajawkę dotyczącą wprowadzenia przez firtmę Thorens nowego - taniego gramofonu, który, pomimo tego, że jest modelem podstawowym posiada dość zaawansowaną budowę!
Jest to model mini! Co prawda w katalogu firmy Best Audio, która jest bodajże dystrybutorem Thorensa na polskę jeszcze nie ma Thorensa Mini w cenniku, niemniej zadzwonić i popytać można. Jego cena to 799 złotych.
Podaję namiar na zajawkę - Thorens Mini
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Witam icon_smile.gif
Panowie (bo zapewne miażdżąca większośc to Wy icon_wink.gif - baaardzo proszę o pomoc w następującej sprawie: znalazłam gramofon marki Superior. niestety nigdzie w necie nie ma info na temat tej marki, a gramofon posiada to co mnie interesuje - funkcja encode na usb/sd, radio. to byłby mój pierwszy gramofon, mam watpliwości zwłaszcza do tego, czy bez problemu można w sieci kupic odpowiednie wkładki, model Superiora: UCE2188PR. Bardzo proszę o radę, czy warto kupic taki sprzęt, oto mój mail

fant14@interia.pl
z góry dzieki za wszelką pomoc icon_smile.gif pozdrawiam !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...