Skocz do zawartości

NAD N3


Radzik1314

Recommended Posts

Witam

W obecnej chwili jestem w posiadaniu wzmacniacza NAD C375BEE wraz z odtwarzaczem NAD C546BEE, do tego posiadam kolumny PSB X1T kabel RCA Van Den Hull 102 MKII

Gra to naprawdę przyzwoicie i takie miękkie granie nada ze sporą ilością basu  całkiem mi pasuje.

Tak mi się spodobało brzmienie nada że kupiłem wzmacniacz serii master M3.

Będę do tego teraz szukać odtwarzacza i kolumn.

Wybór odtwarzacza padnie pewnie na NAD M5 z uwagi na współczynnik żony.

Co do kolumn kompletnie nie wiem w którym kierunku pójść?

Ze swoim obecnym wzmacniaczem słuchałem kolumn Focal Chours 726V, Monitor Audio Silver 10, Focal Auria 926 i to zupełnie mi nie pasowało moje X1T według mnie gra znacznie lepiej pod względem szczegółów, przestrzeni i głębi basu od wymienionych zestawów głośnikowych.

Według mnie PSB jest u nas niedocenione.

Raczej szukam kolumn używanych z uwagi iż można za te same pieniądze kupić coś znacznie lepszego.

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć to około 5kz ale jakieś rozsądne przekroczenie budżetu wchodzi również w grę.

Muzyka jakiej słucham

Przeważnie słucham gotyku tj. Within Temptation, Tarja, Nightwish ale również w grę wchodzi Metallica, Roxette, Lady Pank jak również muzyka elektroniczna jak Marek Biliński, Jean Michel Jarre i również inne gatunki muzyki poza, discopolo, jazz i muzyką poważną.

Mój pokój jest powierzchni 32mkw. zgodnie z załączonym rysunkiem.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze kolumn aby ograniczyć swoje poszukiwania do mniejszej ilości kolumny.

Jestem z Lubelszczyzny (okolice Bychawy) i bardzo chętnie podjadę  w obrębie swojego województwa czegoś posłuchać jeżeli ktoś by się chciał podzielić brzmieniem swoich kolumn.

 

pokójl.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi

Czy któreś z poniższych wykorzystają potencjał NAD M3?

Audio physic tempo 6

Sonus Faber Grand Piano Domus

lub trochę starsze np.

JBL Ti5000

Dali Grand

Dali Helicon 400

Trochę mam wątpliwości czy starsze kolumny pod względem jakości muzyki i samych przetworników mogą być lepsze niż obecne nawet z niższej półki, Ze obudowy starszym kolumn były robione staranniej to na pewno chociaż dzisiejsze nowe technologie dają wielkie możliwości w stosunku do kolumn z przed 20 lat a że są wykonane z płyty MDF zamiast z litego drzewa to chyba nie jest do końca aż taka wada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Pana Dali Grand były by najlepszą opcją??

Co prawda Sonus venere 2,5 bardzo podoba się żonie ale mi się wydaje że Dali Grand powinien być lepszy.

Pytanie tylko czy dużo lepszy czy tylko odrobinę.

Jak według Pana się ma Sonus venere 2,5 do Sonus Faber Grand Piano Domus bo te drugie są niedaleko mnie ale nie będę mieć odniesienia do venere 2,5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSB świetnie zgrywają się z NAD'em, w końcu to ten sam właściciel. 

Z nowych paczek rzuć okiem na Mission QX-4. Jakiś tydzień temu klient wybierał kolumny do NAD'a z serii BEE. Na pierwszy rzut poszły oczywiście PSB, nie mniej jednak QX'y zagrały zdecydowanie lepiej i wylądowały w jego systemie. 

Bądź co bądź, NAD M3 to wzmacniacz z sporym potencjałem i zasługuje na jeszcze lepsze kolumny. Mamy salon w Lublinie, zabieraj M3 i wpadaj na odsłuch :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...