Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe


szpila

Recommended Posts

Muzyka zależy od nastroju - czyli czasem Disco Polo, techno, dance, a czasem Death Metal, Black Metal, a kiedy indziej muzyka poważna - tu byś musiał mieć jakieś uniwersalne kolumny co odtworzą prawidłowo każdy gatunek muzyczny - niestety , ale w tej kwocie nie da rady.

A co będzie źródłem? Tv, Dvd, Blu ray, Telefon, a może masz odtwarzacz Cd? Czy może jednak po usb z amplitunera chcesz włączać? Skąd my to mamy wiedzieć?

A dźwięk też jakikolwiek chcesz uzyskać? To jest bez znaczenia? Czy może jednak wolisz cieplejszy, barwniejszy, pełniejszy czy też suchy, ostry , jasny?

Poważnie, napisz coś więcej bo przez takie lakoniczne podejście do sprawy to tutaj raczej Ci nikt nie doradzi , bo nie będzie miał do tego żadnych podstaw informacyjnych.

Bez urazy, Pozdrawiam ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mordor12 napisał:

Muzyka zależy od nastroju - czyli czasem Disco Polo, techno, dance, a czasem Death Metal, Black Metal, a kiedy indziej muzyka poważna - tu byś musiał mieć jakieś uniwersalne kolumny co odtworzą prawidłowo każdy gatunek muzyczny - niestety , ale w tej kwocie nie da rady.

A co będzie źródłem? Tv, Dvd, Blu ray, Telefon, a może masz odtwarzacz Cd? Czy może jednak po usb z amplitunera chcesz włączać? Skąd my to mamy wiedzieć?

A dźwięk też jakikolwiek chcesz uzyskać? To jest bez znaczenia? Czy może jednak wolisz cieplejszy, barwniejszy, pełniejszy czy też suchy, ostry , jasny?

Poważnie, napisz coś więcej bo przez takie lakoniczne podejście do sprawy to tutaj raczej Ci nikt nie doradzi , bo nie będzie miał do tego żadnych podstaw informacyjnych.

Bez urazy, Pozdrawiam ;)

Poszukuje dwóch kolumn stojących do różnego rodzaju muzyki (death metal odpada co najwyżej z cięższych brzmień to Metallica) która będzie odtwarzana z dvd do tego wzmacniacz (amplituner). Co do dźwięku nie znam się zbytnio na tym chciałbym aby to jakoś grało. Obecnie mam kino domowe ale jest jak dla mnie zbyt ciche.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim metrażu potrzebujesz dość dużych kolumn, aby prawidłowo je nagłośnić. Oczywiście wzmacniacz też musi być wydajny , aby takie kolumny napędzić. 

Ja bym tu widział całkiem fajny uniwersalny zestaw , ale byś musiał z deczko dołożyć.

Dali 850 - bardzo fajne ciepło grające kolumny , nie męczące, muzykalne. Wyszło by w granicach 2k za kolumny, ale można i taniej dorwać. Do tego wzmacniacz np. Sony Ta f 700 es, Sony Ta F 670 es. W granicach 1k powinieneś ustrzelić. Więc koło 3k by wyszło. Z innych wzmaków to np Nad 372 sobie z nimi poradzi, w stosunku do Sony będziesz miał może mniej przestrzenny dźwięk , ale bardziej dociążony.

Inna propozycja z nowszych klocków to np. Magnat quantum 677, nowe do wyrwania za 2k więc używki sporo taniej. Do tego wzmacniacz np. Denon Pma 1500r. Zamkniesz się w 3k. To też dość uniwersalny zestaw.

Osobiście jednak bym się kierował do pierwszej propozycji. To starsze urządzenia ale jakość dźwięku znacznie lepsza, szczególnie kolumn a to one wraz z akustyką mają najwięcej do powiedzenia w Audio.

Przy używkach w miarę możliwości staraj się zawsze osobiście sprawdzić sprzęt. Odsłuchy są najważniejsze. To co podoba się mi , może nie podobać się Tobie, kwestia gustu, preferencji itp. Czym bardziej , że jestes początkującym w audio to powinieneś każdego polecanego sprzętu odsłuchać. 

Konkretniej możnaby ci pomóc jeżeli byś znał swoje preferencje brzmieniowe. Aby to stwierdzić musiałbyś się udać do jakiegoś salonu audio aby odsłuchać kilka zestawów {przecież nie musisz kupować} i usłyszeć jaki dżwiek jest Tobie bliższy.

Powyżej podałem dość uniwersalne zestawy , ale jak już wcześniej wspomniałem - nie kupuj nic bez odsłuchu.

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...