Skocz do zawartości

Czy można pogodzić kino domowe i stereo


Alfik30

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym kupić zestaw kina domowego 5.1. Myślę o Dali Zensor 7 lub Monitor Audio Bronze. 

Moje pytanie dotyczy tego czy jest możliwość skonfigurowania amplitunera w taki sposób aby oglądając TV działał jako 5.1, natomiast przy słuchaniu muzyki pracował tylko na kolumnach frontowych+sub.  Czy jest możliwe złożenie takiego zestawu amplituner + kolumny aby obsługiwał 5.1, a jednocześnie miał wysoką jakość muzyki  stereo?

Pozdrawiam

Piotr

 

Edytowano przez Alfik30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie ma żadnego problemu, aby stworzony przez Ciebie system 5.1 pracował w trybie stereo 2.0 lub 2.1 z subwooferem. To żaden problem. Co do jakości dźwięku to oczywiście przy podobnym budżecie kupisz system stereofoniczny znacznie lepszy dźwiękowo, natomiast przy odpowiednim doborze amplitunera, zbudowanie zestawu na kolumnach Dali Zensor 7 czy Monitor Audio Bronze zapewni dobrą jakość dźwięku. 

Piotrze, wybór rodzaju systemu niestety pozostaje w Twojej gestii. Jeśli przede wszystkim nastawiasz się na odsłuch muzyki, a kino domowe jest tylko dodatkiem, rzeczywiście pomyśl o systemie dwukanałowym. Jeśli jednak kino domowe, filmy, może gry są równie ważne, zbuduj system 5.1, tylko zwróć uwagę na wybór odpowiedniego amplitunera. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, będziesz miał możliwość porównaniu poszczególnych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można.

Ale najlepiej to zrobić kupując dwa urządzenia. Amplituner i wzmacniacz. I no przepinać kable na bananach albo na rozdzielniku. I owszem wiele osób będzie ci mówić że końcówki mocy pomogą tak. Ale wtedy muszą pracować dwa urządzenia. A jednak systemy całkowicie osobne jak w pierwszym przypadku są nie do pobicia. 

Aha no i wszystko kwestia ceny. Myślę że od kwoty 5-6k za elektronikę można zacząć o tym myśleć.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Można.

Ale najlepiej to zrobić kupując dwa urządzenia. Amplituner i wzmacniacz. I no przepinać kable na bananach albo na rozdzielniku. I owszem wiele osób będzie ci mówić że końcówki mocy pomogą tak. Ale wtedy muszą pracować dwa urządzenia. A jednak systemy całkowicie osobne jak w pierwszym przypadku są nie do pobicia. 

Aha no i wszystko kwestia ceny. Myślę że od kwoty 5-6k za elektronikę można zacząć o tym myśleć.

Piotrek

Nie znam się na rozwiązaniach audio, ale nie chciałbym nic przepinać. Najlepiej byłoby gdyby włączając telewizor automatycznie włączało się 5,1, ale po włączeniu np. radia internetowego, TIDALa, USB  lub podobnych żeby automatycznie przechodziło w stereo. Jeżeli jest możliwość takiego skonfigurowania oddzielnie amplitunera i wzmacniacza to jak najbardziej byłbym zainteresowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pirs napisał:

Nic nie trzeba przepinać..tylko wzmacniacz musi być z odłączaną końcówką.Oba systemy pracują oddzielnie...albo stereo albo kino.

 

 

Co to znaczy że wzmacniacz ma rozłączania końcówkę? 

Chodzi ci o to że po premierze out idzie na końcówkę? I kiedy źródłem jest tsrreo podłączasz klasycznie analogowo. A kiedy po kinie włączasz tylko końcówkę? 

Jak w Denon 1520?

To jest dobra opcja. Tylko w 5 się nie zamkniesz. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5 tyś się nie zamkniesz ale to jest najbardziej wygodna opcja.Miałem tak kiedyś.Kolumny frontowe do wzmacniacza...efektowe do ampli.Odtwarzacz cd do wzmakaZ pre ampli do końcówki we wzmacniaczu.Wszystko działało niezależnie.Nie trzeba było zmieniać kabli .Nie potrzebowałem nawet ręcznie rozdzielać pre od końcówki,pilot załatwiał sprawe(.Arcam A38).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w kwestii kolumn - byłem na odsłuchach Zensora 7 ale brak mi w nich szczegółowości. Jest wyeksponowany bas i wysokie tony a słabiej słyszalne są gitary i instrumenty klawiszowe (tło). W kontrze słuchałem Quardala chromium style 8. Kolumny są nieco droższe (3 500 szt)  ale grają o wiele bardziej szczegółowo. Czy jest może ktoś kto może więcej napisać o Quardalu, ewentualnie polecić jeszcze coś innego w podobnej cenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2018 o 12:42, Alfik30 napisał:

Mam pytanie w kwestii kolumn - byłem na odsłuchach Zensora 7 ale brak mi w nich szczegółowości. Jest wyeksponowany bas i wysokie tony a słabiej słyszalne są gitary i instrumenty klawiszowe (tło). W kontrze słuchałem Quardala chromium style 8. Kolumny są nieco droższe (3 500 szt)  ale grają o wiele bardziej szczegółowo. Czy jest może ktoś kto może więcej napisać o Quardalu, ewentualnie polecić jeszcze coś innego w podobnej cenie?

Mission LX-4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat zakupu kolum wyczerpany - dokonałem zakupu zestawu 5.1 Quadral Chromium Style

Fronty: Chromium Style 8

Monitory: Chromium Style 2

Centralny: Chromium Style Base

Subwoofer: Quadral Qube 10 

Teraz mam tylko dylemat czym wszystko napędzić. Testowałem z Matantzem i Yamahą. Brzmienia mają diametralnie różne, w marantzu uwypuklona średnica, a yamaha gra bardziej szczegółowo z wypukloną górą i dołem pasma (w porównaniu do marantza). Największy problem jest w tym że podobają mi się o obydwa brzmienia a fundusze mam na tylko jeden amplituner. W grę wchodzą Marantz sr 7012 i Yamaha 2070. W tym wględzie wyboru jestem całkowicie skołowany.

 

W tym wątku temat zamykam i przechodzę do wątku "Yamaha RX-A1070 czy Marantz SR-7012"

Edytowano przez Alfik30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Kolumny wybrałeś po swojemu. Amplitunery słuchasz, czujesz i słyszysz różnice to po co nas pytasz? 

:)

Wybierz ten który jest lepszy dla ciebie.

Piotrek

Czytajmy z zrozumieniem. Skoro napisałem że byłem na odsłuchu obu i obydwa mimo innego brzmienia podobają mi się jednakowo, wydaje mi się że oczywistym jest że pytam o inne kwestie/cechy  które mogłyby przeważyć na wyborze jednego czy drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Które to dokładnie modle?

Marantz ma słaba apke. Yamaha dużo lepsza ale tidal na niej chodzi słabo. Yamaha ma większe możliwości ustawienia manualnego kolumn. Marantz ma lepszą automatyczna kalibrację. 

Marantz jest wydajniejszy prądowo. 

Piotrek

Właśnie takich odpowiedzi oczekiwałem. Jeżeli chodzi o modele to Marantrz 7012 a Yamaha 20170

Dziękuję i czekam na więcej :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...