Skocz do zawartości

Kino domowe czy stereo w takim salonie ? Rozstawienie głośników.


ChinQuan

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Pisze poniewaz potrzebuje porady.

Posiadam aplituner ONKYO TX-SR608 do tego kolumny all mordaunt -short

2x avant 902i (fronty ) centralny ms304 i 4 satelity ms302.

Ponizej zalączam zdjecie salonu z wymiarami. Narysowałem tez jak mam polozone teraz fronty. Problem mam z satelitami. Jak one beda sprawowaly sie skoro beda tuz za naroznikiem ? Czy takie ustawienie ma w ogole sens ? dodam ze 70% to tv/filmy 30% muzyka.

Mysle tez o dokupieniu subwoofera do tego u chcialbym polozyc go w miejsce tej szafki. 

 

Jesli mogłbym prosic o wycene tego zestawu? Albo samych głośnikow. Wtedy pomyslalbym moze o stereo lub myslalem tez zeby zmienic to na microlab solo 7c.

 

Bardzo prosze o jakies rady pozdrawiam

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ustawienie kolumn zgodnie z Twoim rysunkiem jest OK. Jedynie można mieć pewne wątpliwości co do bliskości kolumn efektowych od kanapy, ale jeśli je pochylisz w dół i odpowiednio ustawisz poziom oraz odległość, powinno być OK. Także postawienie subwoofera w rogu zamiast szafki jest jak najbardziej optymalne.

Co do subwoofera jeśli przede wszystkim zestaw wykorzystujesz do kina domowego, brałbym pod uwagę jeden z modeli Klipsch np. model R-12SW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Q21 napisał:

Jak najbardziej ustawienie kolumn zgodnie z Twoim rysunkiem jest OK. Jedynie można mieć pewne wątpliwości co do bliskości kolumn efektowych od kanapy, ale jeśli je pochylisz w dół i odpowiednio ustawisz poziom oraz odległość, powinno być OK. Także postawienie subwoofera w rogu zamiast szafki jest jak najbardziej optymalne.

Co do subwoofera jeśli przede wszystkim zestaw wykorzystujesz do kina domowego, brałbym pod uwagę jeden z modeli Klipsch np. model R-12SW.

ok dziekuje za odpowiedz. Orientujesz sie moze ile ten moj zestaw moze kosztowac? mam oferte 850zl. 

Infinity Alpha Active Subwoofer mam taki sub za okolo 250zl. Czy jest on tego wart? 

Screenshot_20180601-151738.png

Screenshot_20180601-151724.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...