Skocz do zawartości

CD


qkimaster

Recommended Posts

Witam!
Mój sprzęcik już gra pięknie ale na razie źródłem jest radio. Poszukuję więc dlatego jakiegoś niedrogiej półeczki CD z tym że to już kupie używane. Co polecicie do 300 zł? Na jakie firmy zwracać uwagę?

Na oku ma aukcje tego pana jest z Krakowa więc podejrzewam będzie można sobie sprawdzić czy działa przed kupieniem. Moje pytanie czy jest cos interesującego w oferowanych obecnie modelach?

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.p...=p&gr_id=13

MARANTZ CD-36
DENON DCD-580
SONY CDP-D7
SONY CDP-XE200
ONKYO DX-7011
SONY CDP-D7
SONY CDP-XE220
SONY CDP-XE520
SONY CDP-XE330
SONY CDP-XE510

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę "negatywów" i " neutrali" ten Allegrowicz już ma. Typowy handlarz. Kolega audionet poleca z twojej listy 3 klocki. Ja twierdzę inaczej. Jak masz na CD 300 zł. to odpuść sobie całą tą listę bo akurat wszystkie te odtwarzacze to żadna rewelacja a do tego za wysokie ceny ( dla przykładu porównaj sobie na Allegro po ile chodzą inne CDP-XE220 - średnio ok. 100 zł !).Są to odtwarzacze z niskich ówczesnych półek i jak kupisz to za chwilę będziesz tego żałował Poszperaj po Allegro kilka lub kilkanaście dni i za 300 zł. kupisz na prawdę coś lepszego i bardziej wysublimowanego technicznie i jakościowo. Poszukaj coś z Soniaków ( o innych firmach się nie wypowiadam bo nie za bardzo mnie one dotychczas interesowały), np: CDP 950, CDP 990, CDP991, CDP 227ESD. Można też trafić jakiegoś ES-a czego przykładem jest ten link:
- http://www.allegro.pl/item375464739_odtwar..._es_esprit.html
I na koniec - spokój, rozwaga i bez napalania się.Poczytać, posłuchać kolegów z tego Forum i podejmiesz wtedy dobrą decyzję. I jest też wtedy duże prawdopodobieństwo, że wydasz mniej niż 300 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowszych modeli SONY – w rozsądnej cenie warto kupić model XE-530 lub XE-570 („pięcsetki” to najwyższe modele z podstawowej serii XE, a model 570 to ostatni z serii).
http://www.allegro.pl/item372088577_odtwar...ext_warto_.html
Mają już CD-tekst i pilota w standardowym wyposażeniu i bez problemu trafisz coś w idealnym stanie poniżej 300zł. Dostępne bez problemu są do nich głowice lasera (a właściwie to cały zespół, bo różnica jest minimalna i nie ma co się bawić). A czytają praktycznie wszystko co jest okrągłe (ale bez MP3) i mieści się na tacy napędu. Ten z powyższego linku był bez pilota i nie było chętnych za 199zł (aukcja zakończona).

O polecanych modelach i zawyżonych cenach u handlarzy pisał juz Perkoz_1 icon_rolleyes.gif
Wśród starszych Soniaków możesz jeszcze wziąć pod uwagę CDP-790/791
http://www.allegro.pl/item371564929_sony_cdp_791.html
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam,
W cenie do 300 zł poleciłbym raczej jakieś lepsze (czytaj: starsze) modele SONY np. wspomniany wcześniej X202ES, choć w idealnym stanie i kompletny to raczej będzie powyżej 300 zł (sam mam taki - bardzo kulturalnie gra, z przesyłką dałem 100 euro), ale niekoniecznie z Allegro - czasem lepiej poszukać w ogłoszeniach na forach takich, jak to. Dorzuciłbym jeszcze do listy AKAI CD57 - starszy model, ale sprawdzony i bardzo dobrze brzmi - poza tym dobry do tuningu (niebawem sam będę miał taki na sprzedaż (mój drugi egzemplarz) - stan idealny, pilot, instrukcja). Ale nie namawiam, nie chodzi mi o reklamę. Wczoraj ten model, bez pilota itp. poszedł na Allegro za 31 zł - ale to dosyć kuriozalna cena za ten CD (normalnie ok. 250 zł za idealny stan). Może Marantz np. CD62. Generalnie warto polować na sprzęt kompletny, czyli z pilotem i instrukcją (a jeśli jeszcze byłby karton, to już super). No i nie od handlarzy, zawsze mają zawyżone ceny. Warto śledzić, warto poczekać. Aha, jeszcze kwestia laserów - dobrze jest się zorientować, jaki model i za ile "siedzi" w takim CD-ku. Żeby nie okazało się, że ew. koszt wymiany lasera będzie 2-3 razy wyższy niż cena za sprzęt.
Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMAN_960x
Chociaż miałem już w życiu kilkadziesiąt różnych cedeków, ale Akai jeszcze nie zagościł u mnie.
Obecnie jestem na etapie, zresztą kolejnych poszukiwań odtwarzacza CD do drugiego, lampowego systemu i m.in. zaciekawiły mnie właśnie Akai. Interesowały mnie modele CD79, CD93, ale one są praktycznie nie do zdobycia.
Czy próbowałeś kiedyś Swojego CD57 np. w roli transportu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMAN_960x
belfer54

Mamy podobne zainteresowania, czyli szukamy sprzętu rzec można "innego". Sam też ślipię cały czas po internecie i powiem szczerze czasami zatyka mnie od urody różnego rodzaju staroci. Urody, bo nikt nie zaprzeczy, że w dobie sztampy i szarzyzny "dizajnerskiej" klocki sprzed kilkunastu lat są po prostu przepiękne i do perfekcji funkcjonalne, a do tego, sam o tym przekonałem sie kupując Sony CDP-990, grają pięknie. Przykład macie w poniższym linku:

- http://www.allegro.pl/item386070456_cdp_10...ekursor_es.html

Dzieło sztuki. Tylko żebym ja wiedział co to za pies i co w nim siedzi, czyli jaki napęd, laser i jaki przetwornik. Gdyby siedziało w nim coś dostępnego to już bym go łykał po to aby montować sobie powoli drugi zestaw stereo w sypialni oparty na tego typu antykach.

PS.

Znalazłem co nie co nt. podanego przeze mnie odtwarzacza:
- http://pl.wikipedia.org/wiki/Sony_CDP-101

tylko dalej mi to nic nie mówi o dostępności podzespołów w razie draki icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1
Piękna rzecz. Tak jak piszesz może być problem z dostępem do części zamiennych, no i nie wiadomo w jakim stanie jest transport. Trochę sprzęt poleniuchował a to nie zawsze dobrze mu robi.
Sam chętnie skusiłbym się na niego gdyby nie to, że szukam czegoś taniego i solidnego z wyjściem coaxial co robiłoby za transport. Poza tym nie wiem jak moja żona wytrzymała by kolejny zakup. I tak już zawalone jest mieszkanie różnymi klockami, chociaż ostatnio paru sie pozbyłe, ale nie ukrywam, że znowu chodzi mi po głowie jakiś tuner vintage i nie tylko. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54

Poszperałem i wychodzi na to, że laser to KSS 100A czyli szybciej znajdę żyłę złota pod swoim domem icon_sad.gif Napisałem zapytanko do sprzedającego jak z jego sprawnością bo z opisu ( może dyplomatycznie?) nic nie wynika. Jedno jest pewne Braci Audiofilska - czapki z głów ! Macie przed sobą PIERWSZY na świecie odtwarzacz CD z października 1982 roku. Szacuneczek sie należy. I w zależności od odpowiedzi sprzedającego być może to dzieło i Biały Kruk zagości u mnie w domu.

A jak szukasz coś taniego z coaxialem to może skuś sie na:

- http://www.allegro.pl/item385421413_kultow...sza_jakosc.html

wygląda na zadbany sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam zagwozdkę icon_neutral.gif Rozmawiałem ze sprzedającym. Nasz człowiek - audiofil. Ten Soniaczek jest w idealnym stanie zarówno wizualnym jak i technicznym. Odtwarza nawet większość CD-R. Opcjonalna drewniana skrzynka TAC-101 i pilot też są w idealnym stanie. Jakoś to trzeba na spokojnie do tego podejść ...... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perkoz_1
Widzę, że Cię "wzięło". Jak masz ochotę a jest pewność, że sprzęt jest w bardzo dobrym stanie to nie ma co się zastanawiać.
Ten Sony, do którego podałeś link też mógłby spełnić moje oczekiwania.
Zastanawiam się jeszcze nad czymś takim:
http://www.allegro.pl/item387323690_pionee...cz_cd_bcm_.html
ewentualnie nad Sonym
http://www.allegro.pl/item377650296__sony_...ext_filtry.html

Nie mam tylko zaufania do sprzedawców z Krakowa. A najchętniej skusiłbym się na jakiegoś Rotela np. RCD 971. Niestety ceny nie są zbyt niskie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54
>Chociaż miałem już w życiu kilkadziesiąt różnych cedeków, ale Akai jeszcze nie zagościł u mnie.
>Obecnie jestem na etapie, zresztą kolejnych poszukiwań odtwarzacza CD do drugiego, lampowego systemu i m.in. zaciekawiły mnie właśnie Akai. Interesowały >mnie modele CD79, CD93, ale one są praktycznie nie do zdobycia.

Łatwiej o CD79, ale to wydatek rzędu 250-300 euro. CD 57 jest z niższej półki. Wyżej były jeszcze CD 62 (laser w polu) i CD 73, zastapiony potem przez CD 79.

>Czy próbowałeś kiedyś Swojego CD57 np. w roli transportu?

Nie, nie mam DACA-a, do innego sprzętu nie podłączałem. Zresztą używam sprzętu głównie do słuchania muzyki - mam ok. 3 tys. CD - na eksperymenty nie starcza mi czasu (na razie). Mam oczywiście na mysli eksperymenty bardziej techniczne, nie odsłuchowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAMAN_960x
Dzięki za informację na temat CD Akai. Nie ukrywam, że odtwarzacze Akai mnie zainteresowały. Tak nawiasem mówiąc w kuchni mam mini wieżę AKAI z karuzelą CD770, ale to nie ta klasa sprzętu. Nawet nie wiem jaki laser tam siedzi, bo wieżę kupiłem na allegro a w sieci nic nie mogę znaleźć na jej temat.
Nie ukrywam również, że zainteresowałeś mnie informacja na temat CD57.
Daj znać jak będziesz miał na zbyciu w/w cedeka. Jeśli do tej pory nie znajdę nic ciekawego byłbym zainteresowany tym odtwarzaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54
>Dzięki za informację na temat CD Akai. Nie ukrywam, że odtwarzacze Akai mnie zainteresowały. Tak nawiasem mówiąc w kuchni mam mini wieżę AKAI z >karuzelą CD770, ale to nie ta klasa sprzętu. Nawet nie wiem jaki laser tam siedzi, bo wieżę kupiłem na allegro a w sieci nic nie mogę znaleźć na jej temat.
>Nie ukrywam również, że zainteresowałeś mnie informacja na temat CD57.
>Daj znać jak będziesz miał na zbyciu w/w cedeka. Jeśli do tej pory nie znajdę nic ciekawego byłbym zainteresowany tym odtwarzaczem.

Na pewno będę miał, gdyż kupiłem drugiego - dla kolegi, ale zrezygnował z powodów "osobistych". CDP jest jeszcze u znajomego w Niemczech - mam otrzymać informacje, w jakim dokładnie jest stanie, wtedy dam znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...