Skocz do zawartości
Duke48

Zestaw 5.1 z bezprzewodowymi tylnymi kolumnami

Recommended Posts

Cześć,

Chcę kupić zestaw kolumn 5.1. Mam telewizor LG65" z optycznym wyjściem audio, do którego podpięty przez HDMI jest komputer, w przyszłości będą podpięte też konsole, tak więc głównie oglądam filmy i czasem gram. Chciałbym system 5.1 ale taki w którym mógłbym uniknąć prowadzenia kabli przez cały salon do tylnych głośników, czyli żeby jednostka centralna wysyłała do tylnych głośników dźwięk bezprzewodowo a te kolumny trzeba by tylko podpiąć do zasilania (mam gniazdko za kanapą). Czy jest coś takiego?

Taką możliwość dają najnowsze systemy wielokanałowe Yamaha, już model amplitunera Yamaha RX-V485 daje taką możliwość, możesz wykorzystać wtedy głośniki Yamaha MusicCast 20 jako kanały efektowe.

Ok, tu widzę że nawet nie wiadomo ile one kosztują, wszędzie cena na telefon, czy jest coś out of the box, gotowiec? Nie jestem audiofilem.

Są jeszcze bezprzewodowe zestawy zawierające wzmacniacze dla głośników i nadajnik, takiej jak coś takiego.

Jednak zwykle znacznie prościej jest pomyśleć jak dobrze poprowadzić przewody głośnikowe. Takie rozwiązania jest zwykle dużo mniej kłopotliwe i zapewnia lepszy dźwięk.

Nowe amplitunery Yamaha dają ci taką możliwość. Przeczuwam że taki głośnik będzie kosztował koło tysiaka.

Albo Denon z systemem heos. Tu ceny masz już znane. 

Ale.lepiej zrobisz jak pociągnięta sobie kable. 

Raz sprzęt będzie lepszy, dwa tańszy, a trzy wyższej klasy.

Piotrek

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się