Skocz do zawartości

RX-V683 +... jakie 5.1?


Johny_H

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Od niedawna jestem posiadaczem Yamahy RX-V683 i czas najwyższy użyć w końcu 5.1 (na stereo przyjdzie pora). I tu pytanie, jak pińcset innych na tym forum - jaki zestaw dobrać?

Mój budżet to jakieś 3,5k PLN. Oferowano mi Quadral Chromium Style 2008 i ELAC Cinema 10. Pomieszczenie ma jakieś 35m2 i mam poprowadzone kable w ścianie do satelitów podwieszanych (ze względu na układ mebli, stojące satelity odpadają).

Chwilowo mieszkam w Niemczech i tu panowie sprzedawcy nie są zainteresowani kimś, kto wydaje poniżej 1500EUR, więc bardzo proszę Was, drodzy Forumowicze, o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przede wszystkim zależy Ci na kinie domowym, spójrz na zestaw Jamo S 809 HCS z subwooferem Klipsch R-12SW. W przyszłości możesz dokupić jeszcze głośniki Dolby Atmos. Ciekawą opcja może być także polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 w konfiguracji 5.0 oraz STX Electrino 250 Set. Do tych zestawów także zastosowałbym subwoofer Klipsch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johny_H musisz wstawiać aż tak małe pierdziawki? Coś tam miejsca obok TV jest.

Dałbyś radę wstawić coś takiego ? Nota 260 + Nota 240 + Nota 740 Gabaryty możesz sprawdzić sobie w specyfikacji, tyły i centralny są malutkie, jedynie fronty (260) to trochę większa konstrukcja, ale w granicach rozsądku.

Na tym już da się słuchać muzyki :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry odrzucałem większy gabarytowo sprzęt, bo planowałem za jakiś czas kupić coś typowo pod stereo (i wtedy martwić się gdzie i jak je postawić), dlatego te małe głośniczki wydawały mi się rozsądnym rozwiązaniem.

Ale pomijając to, zagrajmy tak :)
@Q21, @S4Home, @Top Hi-Fi, zakładając, że macie te 3800PLN, maaax 4k PLN, patrząc na specyfikację sprzętu, wiedząc ile mam miejsca, że lubię wyraźnie odseparowane dźwięki i ze względu na sąsiadów bardziej liczą się dla mnie wysokie, krystalicznie czyste tony, niż subwoofer, który będzie kruszył kafelki (wolę fortepian niż perkusję :D), i do tego mam RX-V683, to wybralibyście:
1. Quadral Chromium Style 2008;
2. ELAC Cinema 10;
3. Canton Movie 360;
4.  Nota 260 + Nota 240 + Nota 740 + (jakiś) Subwoofer

(KEF odpada ze względu na cenę, Jamo S 809 HCS ze względu na wymiary i cenę z subwooferem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...