Skocz do zawartości

Jaki zestaw z funkcjami sieciowymi do pokoju 14,5 m2?


Jakub Mitek

Recommended Posts

Witam Poszukuje jakiegoś zestawu stereo z CD, USB, BT funkcjami sieciowymi (Spotify itp.).Mój budżet to ok. 4500 zł. Rozważam zakup Marantz MCR 611 + Dali Zensor 3 lub Monitor Audio Bronze 2. Czy to dobry pomysł? Słucham: Coldplay, Dire Straits, The Police, oraz gatunków POP i EDM. Rozwarze również inne propozycje. Dodam że głównie zależy mi na kolumnach podstawkowych.

Oczekuje od zestawu basu lecz nie takiego, który będzie zakrywał gore i środek.

PS: W załączniku przesyłam plan pokoju z wyznaczonym miejscem na sprzęt na komodzie.

Pozdrawiam

^_^^_^

Projekt.png

Edytowano przez Jakub Mitek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od elektroniki - poza Marantz MCR611, masz jeszcze dwa segmenty all-in-one marki Pioneer. Pierwszym jest bezpośrednia konkurencja Marantza - model XC-HM86D oraz większy, trochę lepszy i mocniejszy NC-50DAB. 

Kwestia kolumn - Dali Zensor 3 i Monitor Audio Bronze 2 to dobre uzupełnienie zestawów, są to jednak kolumny o rożnym brzmieniu. Dali to cieplejsze, bardziej miękkie, gęste, spokojniejsze granie. Monitor Audio natomiast stawia bardziej na swobodę, analityczność, szybkość. Spójrz jeszcze na dwie minimalnie droższe, ale lepsze konstrukcje - Focal Chorus 706 oraz Kef Q350. Focal to bardziej rockowa konstrukcja, grająca efektowniej. Kef to połączenie ciepła, plastyki ze świetny basem. 

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zestaw mcr511 + Dali Zensor 3 i jak na swoją cenę grało bardzo przyjemnie, choć po przejściu na amplituner hybrydowy Magnat mr780 to zmiękczenie basu spowodowało opad szczęki. Obowiązkowo musisz przesłuchać kilka zestawów bo różnice są naprawdę duże. Do tego wypożycz coś co ci się spodoba do domu bo po kilku dniach słuchania może okazać się męczące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Stachox napisał:

Miałem zestaw mcr511 + Dali Zensor 3 i jak na swoją cenę grało bardzo przyjemnie, choć po przejściu na amplituner hybrydowy Magnat mr780 to zmiękczenie basu spowodowało opad szczęki. Obowiązkowo musisz przesłuchać kilka zestawów bo różnice są naprawdę duże. Do tego wypożycz coś co ci się spodoba do domu bo po kilku dniach słuchania może okazać się męczące.

Tzn już miałem przyjemność słuchać w/w przeze mnie zestawu i powiem że jak za 4k jest naprawde ok, dodam że audiofilskiego ucha nie mam. 

511 jest słabsza od 611 , więc myślę że 611 da troszkę więcej z zensorów.

59 minut temu, Q21 napisał:

Cześć,

zacznę od elektroniki - poza Marantz MCR611, masz jeszcze dwa segmenty all-in-one marki Pioneer. Pierwszym jest bezpośrednia konkurencja Marantza - model XC-HM86D oraz większy, trochę lepszy i mocniejszy NC-50DAB. 

Kwestia kolumn - Dali Zensor 3 i Monitor Audio Bronze 2 to dobre uzupełnienie zestawów, są to jednak kolumny o rożnym brzmieniu. Dali to cieplejsze, bardziej miękkie, gęste, spokojniejsze granie. Monitor Audio natomiast stawia bardziej na swobodę, analityczność, szybkość. Spójrz jeszcze na dwie minimalnie droższe, ale lepsze konstrukcje - Focal Chorus 706 oraz Kef Q350. Focal to bardziej rockowa konstrukcja, grająca efektowniej. Kef to połączenie ciepła, plastyki ze świetny basem. 

Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Jeśli chodzi o wygląd to Marantz bardziej pasuje do wystroju mojego pokoju. Po 2 w moim odczuciu Marantz gra nieco cieplej i przyjemniej od 86tki. 

A jakie podstawkowe z dobrym basem możecie polecić w podobnej kwoce do 611  Marantza?

Edytowano przez Jakub Mitek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem mcr511 i mcr611 i grały tak samo. Jak zmieniłem wzmacniacz to testowałem marantz pm8006, roksan k3, ca80 oraz Magnata mr780, który jako jedyny zagrał zupełnie inaczej. Jak będziesz przesłuchiwał zestawy to poproś o jakiś sprzęt hybrydowy by mieć pewność czy aby czysty tranzystor to jest to czego ci potrzeba. Ja nie miałem pojęcia, że hybryda może tak miło grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Marantz jest troszeczkę cieplejszy, łagodniejszy od elektroniki Pioneer. Jeśli szukasz takiego charakteru, to zestaw optymalny. Z Dali Zensor będzie łagodnie, spokojnie z dobrym, ale raczej miękkim basem, Moim zdaniem warto rozważyć Focal Chorus 706, System Audio Saxo 5 oraz Kef Q350. Focal zagra mocniej, bardziej twardo z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. Kef jest moim zdaniem „złotym środkiem”. Nadal to neutralny charakter bez agresji i ostrości, ale z dobrym wypełnieniem, świetną średnicą, głębokim basem i bardzo dobrą przestrzenią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety idziesz w złą stronę. Mini wieze zawsze będą ograniczeniem j komoropomisem. Elizjum u góry zaproponował znacznie lepsze wyjście z tym że podstawkowe aurora nie nadają się do stereo. Tu podmienił bym na magnat shadow 203 czy elac b6.

O bowersami poczytaj. Zrobią dobre pierwsze wrażenie a później będzie ci doskwierać ostrość góry.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jakub Mitek napisał:

Nie polecam tego Pionieera ze względu na to, że uruchamia się prawię minutę. Dla mnie to jakaś kpina.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie YAMAHA MCR-N870 + B&W 685 S2. Zestaw oparty na mocniejszej wersji Pianocrafta (870 a nie 670) spokojnie wysteruje 685S2. 

Kolejnym rozwiązaniem (niestety naginamy budżet), jest Bluesound Powernode 2 + B&W 685 S2. Powernode zaskakuje wydajnością, nasyceniem i świetnie zgrywa się z B&W. Dodatkowo otrzymujesz urządzenie, które wspiera pliki MASTER z Tidala.

W Wrocławiu mamy salon na ul Legnickiej, wpadnij na kawę posłuchać w.w propozycji w komfortowych warunkach.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...