Skocz do zawartości

yamaha radio internetowe


Tadzio

Recommended Posts

witam

Panowie bo pytanie zapewne do Was,bawie sie od tygodnia amplitunerem yamaha rx-a1070 i       pytanie czy yamaha ma jakas swoja strone jakis serwis radiowy jak np technisat ma frontier silicon ktory sluzy do przegladania programow radiowych internetowych  w laptopie np i przez ten program mozna wrzucic wybrane i znalezione stacje do urzadzenia......gdzies w starej instrukcji yamahy z internetu wyczytalem ze jest to program  vtuner w swojej oryginalnej swiezej po polsku pisze ze jest to airable ale nic z tego .....czy ktos sie tym bawil i cos wklejal wrzucal przez kompa muze do yamahy....radyjka mam i mi graja ale wszystko musze szukac w amplitunerze i dodawac do ulubionych

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za zainteresowanie

no nie da sie tak jak piszecie bo trzeba by bylo wczesniej na vtuner sie zarejestrowac podajac maila i haslo a to jest niemozliwe

ale napisalem maila do v tuner z takowym pytaniem czy obsluguja swoim programem yamahe i odpisali mi 04-06-2018 tak

 

Cześć, Niestety vTuner nie zapewnia już wsparcia dla Yamaha, ponieważ oni (Yamaha) postanowili wycofać vTuner ze swoich produktów.

 

Hello,
Unfortunately vTuner no longer provides support for Yamaha since they (Yamaha) decided to phase out vTuner from their products.

 

czyzby taka firma jak yamaha nie miala zadnego wsparcia zadnego serwisu radia internetowego    nie wiem jak sprzet konkurencyjny

szkoda no i jeszcze sprzet dystrubowany na polske a brak polskiego menu /wywalic menu chinskie rosyjskie wstawic polskie/ wiem ze jest po polsku na smartfonach aleeee powinien byc i w sprzecie    ciekawe co by bylo z brakiem menu po polsku w tv a tak poza tym to sprzet spoko dla oka i ucha polecam i oby gral mi tez 15 lat jak gra do dzis yamaha rx-v800

 

pozdrawiam top hifi

Edytowano przez Tadzio
chce dodac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tadzio na wstępie chce Cię przeprosić za wprowadzenie w błąd. Pisałem to z pamięci, jeszcze do niedawna radio było oparte o Vtuner. W chwili obecnej Yamaha zrezygnowała z VTunera ze względu na problemy z działaniem (niestabilna praca, częste braki w dostępności popularnych stacji). Na dzień dzisiejszy radio internetowe jest oparte o tunein, i w praktyce działa to dużo szybciej i stabilniej. Obecnie nie ma możliwości przeglądania/ katalogowania z poziomu strony www bo jest to niepotrzebne (przy VTunerze nie można było dodawać ulubionych z poziomu amplitunera/ aplikacji! To było dopiero uciążliwe, chciałeś dodać stację do ulubionych i musiałeś odpalać stronę www).

Co do braku polskiego firmware'u w amplitunerach- jesteśmy zbyt małym rynkiem dla Yamahy i przynajmniej na dzień dzisiejszy nie słyszałem o tym, żeby go wprowadzili. Nie zrobią tego, bo mają ograniczoną możliwość wrzucania wersji językowych, a nie wywalą np. dużo większego rynku chińskiego żeby wprowadzić nasz. Bądź co bądź, obsługa amplitunerów Yamaha jest tak prosta, że bez problemu idzie sobie poradzić. Ustawiamy to raz z instrukcją, a potem korzystamy już z aplikacji  które mają PL język.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki  za pomoc teraz juz wszystko wiem ze tego nie ma a tego sie nie da:D......

tylko jak widze wiecie duzo powiedzcie mi czy poprawnie mysle ze jesli mam 1070 podpieta z netem przez wifi to dziala mi w smartfonie  musiccast i av controler

a w momencie jak przelacze 1070 po lanie to z automatu juz nie dzialaja mi aplikacje w telefonie tylko pisze demo

czy cos zle robie czy tak ma byc ze aplikacja dziala jedynie po wifi w amplitunerze

 

dziekuje i pozdrawiam Tadek Przemyśl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w momencie wyboru w amplitunerku w instalacji neta funkcji  WIRED oczywiscie radio z neta na moze ulamek sekundy niknie ale za chwile gra nadal ale aplikacje w telefonie przechodza w tryb demo i sa bezuzyteczne i nie widze wyjscia z tego aby po lanie aplikacje w telefonie musiccast i av controler nadal dzialaly

w instrukcji nie ma nic na ten temat albo jeszcze tam nie doszedłem

ot taki mały zong ¬¬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tadzio napisał:

tylko jak widze wiecie duzo powiedzcie mi czy poprawnie mysle ze jesli mam 1070 podpieta z netem przez wifi to dziala mi w smartfonie  musiccast i av controler

a w momencie jak przelacze 1070 po lanie to z automatu juz nie dzialaja mi aplikacje w telefonie tylko pisze demo

Na moim RX-A3030 podpiętym kablem ethernetowym wszystkie aplikacje na smartfonie śmigają bez problemu. Sprawdź ustawienia sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie skonfigurowalem rutera

ale chodzi o to ze do 1070 sygnal z neta idzie z rutera huawei po kablu a w telefonie mam sygnał wifi z rutera tp link

ten sam internet dwa rozne rutery

wiec musze dac sygnal do telefonu po wifi i yamahy po kablu z jednego rutera a bedzie nim tp link

a tyle zgryzu było:D

pozdrawiam i dzieki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam,

od jakiegoś czasu mam problem z odbiorem radia internetowego na YAMAHA R-N402D tzn. są kilku dniowe przerwy kiedy nie mogę słuchać radia oraz nie mogę się zalogować na stronie http://yradio.vtuner.com/.

Dnia 12.06.2018 o 14:27, Top Hi-Fi Poznań napisał:

@Tadzio na wstępie chce Cię przeprosić za wprowadzenie w błąd. Pisałem to z pamięci, jeszcze do niedawna radio było oparte o Vtuner. W chwili obecnej Yamaha zrezygnowała z VTunera ze względu na problemy z działaniem (niestabilna praca, częste braki w dostępności popularnych stacji). Na dzień dzisiejszy radio internetowe jest oparte o tunein, i w praktyce działa to dużo szybciej i stabilniej. Obecnie nie ma możliwości przeglądania/ katalogowania z poziomu strony www bo jest to niepotrzebne (przy VTunerze nie można było dodawać ulubionych z poziomu amplitunera/ aplikacji! To było dopiero uciążliwe, chciałeś dodać stację do ulubionych i musiałeś odpalać stronę www).

Co do braku polskiego firmware'u w amplitunerach- jesteśmy zbyt małym rynkiem dla Yamahy i przynajmniej na dzień dzisiejszy nie słyszałem o tym, żeby go wprowadzili. Nie zrobią tego, bo mają ograniczoną możliwość wrzucania wersji językowych, a nie wywalą np. dużo większego rynku chińskiego żeby wprowadzić nasz. Bądź co bądź, obsługa amplitunerów Yamaha jest tak prosta, że bez problemu idzie sobie poradzić. Ustawiamy to raz z instrukcją, a potem korzystamy już z aplikacji  które mają PL język.

Pisze Pan, że "Na dzień dzisiejszy radio internetowe jest oparte o tunein, i w praktyce działa to dużo szybciej i stabilniej." Jak mam zacząć korzystać z tunei, w opcjach radia nie mam takiej funkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Instrukcja postępowania w przypadku braku urządzenia Yamaha po aktualizacji softu na liście kompatybilności. Nowy standard - airable.radio

Oczywiście wszystko śmiga bez problemu po wykonaniu kilku czynności:

1. Robimy update softu urządzenia do najnowszej dostępnej wersji - u mnie 1.17

2. Jeśli urządzenie po aktualizacji jest na liście - niekompatybilne, z menu NET RADIO wybieramy opcję - GET CODE ACCESS , i pobieramy wyświetlony

    kod na display`u - 9 znaków

3. Przechodzimy na stronę http://yradio.vtuner.com , klikamy na opcję full access i dalej wpisujemy pobrany kod urządzenia

4. Przechodzimy dalej do opcji płatności i tyle w temacie. Koszt 1 rocznego dostępu - to 3 $ więc chyba to niewielki wydatek.

Producent i dystrybutorzy na swojej stronie jakby celowo wprowadzają w błąd użytkowników starszych urządzeń, chyba po to aby lecieć do marketu i kupić nowszy model w odpowiednio większej cenie.

https://pl.yamaha.com/pl/news_events/2019/0305_av_update_on_internet_radio_station_access.html

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowano przez Wipyam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Posiadam Yamahę RN-500. Po wpłacie ( w moim przypadku paypal ) 3 dolarów, radio internetowe na nowo działa. Dziękuję użytkownikowi  Wipyam, który ma całkowitą rację. Należy postępować tak jak napisał.

Rozumiem, że yamaha nie wspiera już tego modelu (postęp itd..) . Miło jednak by było, gdyby poinformowali posiadaczy starszych modeli o tym wyborze przedłużenia żywotności radia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

cześć wszystkim.

mam Yamahę RN-500 i niestety po kliknięciu "GET ACCESS CODE" wyskakuje tylko "[NO CONENT]"

co jest nie tak?

a wchodząc po kolei:

SETUP -> NETWORK SETUP -> INFORMATION -> mam pozycję "VTUNER" i kod składający się z 12-tu liter i cyfr, (użytkownik Wipyam napisał że ma być 9 znaków)

czy to może być ten ACCESS CODE? 

 

Edytowano przez smuzzy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Mam RN500. Dziś zauważyłem dopiero że Vtuner nie działa. Zalogowałem się za pomocą kodu, opłaciłem 3$. Dopiero po 10 minutach od operacji i ponownym uruchomieniu urządzenia i wejściu do NET RADIO - podziałało.

Bardzo nieładnie wprowadzają w błąd pisząc, że urządzenia nie są już kompatybilne. Byłbym gotowy sprzedać ten sprzęt, gdyż głównie słucham radia internetowego, ze względu na lepszą jakość niż FM.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

czy po opłaceniu tych 3$ net radio działa tak jak wcześniej przed tymi zmianami czy jest coś lepiej?

Bo szczerze mówiąc ostatnimi czasy na niektórych stacjach zrywało mi połączenie a wiele kanałów całkowicie poznikało. Jeśli ma to więc działać tak jak wcześniej to może czas na zmianę sprzętu.

Edytowano przez michi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...