Skocz do zawartości

yamaha radio internetowe


Tadzio

Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli chodzi o połączenie to nie ma tutaj do czego się przyczepić gdyż Amplituner HTR-4067 jest podłączony do sieci poprzez kabel RJ, a samo łącze jest szybkie i stabilne (światłowód), na innych sprzętach śmiga płynnie.

Opłacę to na próbe a w przyszłości chyba pomyślę o wymianie ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

N-500 znowu działa. 

Dziś 1-wszy dzień testuję po wpłacie $3 i nie widzę problemów.  Ponieważ miałem już konto i zarejestrowane urządzenie (N-500), to nie pytał o kod. Sprawdziłem 5 min po wpłacie.

Dodatkowo: nie wiem, czy to zmiana typu konta, czy upływ czasu, ale WYDAJE mi się, że jest więcej stacji MP3 320kb.

Podziękowania dla Wipyam, wstyd dla Yamahy i dystrybutora.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 22.06.2019 o 11:30, Wipyam napisał:

Instrukcja postępowania w przypadku braku urządzenia Yamaha po aktualizacji softu na liście kompatybilności. Nowy standard - airable.radio

Oczywiście wszystko śmiga bez problemu po wykonaniu kilku czynności:

1. Robimy update softu urządzenia do najnowszej dostępnej wersji - u mnie 1.17

2. Jeśli urządzenie po aktualizacji jest na liście - niekompatybilne, z menu NET RADIO wybieramy opcję - GET CODE ACCESS , i pobieramy wyświetlony

    kod na display`u - 9 znaków

3. Przechodzimy na stronę http://yradio.vtuner.com , klikamy na opcję full access i dalej wpisujemy pobrany kod urządzenia

4. Przechodzimy dalej do opcji płatności i tyle w temacie. Koszt 1 rocznego dostępu - to 3 $ więc chyba to niewielki wydatek.

Producent i dystrybutorzy na swojej stronie jakby celowo wprowadzają w błąd użytkowników starszych urządzeń, chyba po to aby lecieć do marketu i kupić nowszy model w odpowiednio większej cenie.

https://pl.yamaha.com/pl/news_events/2019/0305_av_update_on_internet_radio_station_access.html

Pozdrawiam

 

 

 

Dziękuję, udało się. Radio znów działa (model HTR 4066). Trochę mnie zdenerwował oficjalny komunikat YAMAHA, mówiący że vtuner nie jest dłużej wspierany i ... tyle. Wyrzuć sprzęt do śmietnika, i kup sobie nowy. Bardzo słabe zagranie. Pozdrawiam. Tomasz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2018 o 20:01, Tadzio napisał:

witam

Panowie bo pytanie zapewne do Was,bawie sie od tygodnia amplitunerem yamaha rx-a1070 i       pytanie czy yamaha ma jakas swoja strone jakis serwis radiowy jak np technisat ma frontier silicon ktory sluzy do przegladania programow radiowych internetowych  w laptopie np i przez ten program mozna wrzucic wybrane i znalezione stacje do urzadzenia......gdzies w starej instrukcji yamahy Onlinesbi sudoku incometaxindiaefiling z internetu wyczytalem ze jest to program  vtuner w swojej oryginalnej swiezej po polsku pisze ze jest to airable ale nic z tego .....czy ktos sie tym bawil i cos wklejal wrzucal przez kompa muze do yamahy....radyjka mam i mi graja ale wszystko musze szukac w amplitunerze i dodawac do ulubionych

pozdrawiam

Ja wiem, że problemem jest serwis dostarczający radio internetowe. Tylko, że dla mnie tym serwisem nadal jest Vtuner a nie jakiś tunein .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 3.11.2019 o 08:14, ZiołekYAMAHA napisał:

Dziękuję, udało się. Radio znów działa (model HTR 4066). Trochę mnie zdenerwował oficjalny komunikat YAMAHA, mówiący że vtuner nie jest dłużej wspierany i ... tyle. Wyrzuć sprzęt do śmietnika, i kup sobie nowy. Bardzo słabe zagranie. Pozdrawiam. Tomasz

Cześć. Jak udało Ci się pobrać Acces Code? Też mam HTR 4066 i jak próbuję pobrać accel Code to mi wyskakuje komunikat: No content. I nic już nie mogę zrobić.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Yamaha postanowiła zmienić dostawcę radia internetowego, które jest dostępne dla posiadaczy urządzeń z funkcją Musiccast. Powód? Prozaiczny: dotychczasowy dostawca – vTuner zmienił model biznesowy. Od niedawna, dostawca usługi zaczął pobierać opłaty.

Nie mamy Pana aktualizacji i co nam Pan zrobi?

Dziwne w tej całej sytuacji są dwie rzeczy – po pierwsze, to, że komunikat polskiego oddziału Yamaha (a w zasadzie dystrybutora) różni się od tego, podanego przez centralę europejską w kilku zasadniczych kwestiach. Po drugie – nie wszyscy będą mogli skorzystać z usług nowego dostawcy radia internetowego.

Zmiany dostawcy można dokonać dzięki aktualizacji udostępnionej przez producenta, nie wszystkie urządzenia zostały jednak objęte aktualizacją. Sądząc po komentarzach na profilu Facebookowym dystrybutora – pozostawionych na lodzie może być całkiem sporo klientów. Niżej zamieszczam listę urządzeń, które nie otrzymają aktualizacji:

CD-N301, CD-N500, CRX-N560, CX-A5000, HTR-4065, HTR-4066, HTR-4067, HTR-5066, HTR-5067, HTR-6064, HTR-6065, HTR-6067, HTR-7065, HTR-8063, HTR-9063, MCX-A300, MCX-P200, MCX-RC100, NP-S2000, R-N301, R-N500, RX-A1000, RX-A1010, RX-A1020, RX-A1030, RX-A1040, RX-A2000, RX-A2010, RX-A2020, RX-A2030, RX-A2040, RX-A3000, RX-A3010, RX-A3020, RX-A3030, RX-A3040, RX-A710, RX-A720, RX-A730, RX-A740, RX-A810, RX-A820, RX-A830, RX-A840, RX-S600, RX-S600D, RX-V1067, RX-V1071, RX-V1073, RX-V1075, RX-V1077, RX-V2065, RX-V2067, RX-V2071, RX-V2073, RX-V2075, RX-V2077, RX-V3067, RX-V3071, RX-V3073, RX-V3075, RX-V3077, RX-V3900, RX-V473, RX-V475, RX-V477, RX-V500D, RX-V573, RX-V575, RX-V577, RX-V671, RX-V673, RX-V675, RX-V677, RX-V771, RX-V773, RX-V775, RX-V777, RX-V867, RX-V871, RX-Z7, TSR-6750, YMC-700

Źródło: komunikat prasowy Yamaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dzień dobry,,

Zakupiłam amplituner yamaha R-N 402D ze względu na radio internetowe, niestety nie jestem w stanie go ustawić. Przy wybraniu pozycji NET RADIO jest komunikat not available. W informacjach w ogóle nie ma pozycji V tuner, ale może jest to spowodowane zmianą dostawcy. Aktualną wersją amplitunera jest 1.15 i nie ma dostępnej aktualizacji. Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam,

Magda

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...