Skocz do zawartości

Pierwszy amplituner


risku

Recommended Posts

Cześć,
planuję kupić swój pierwszy amplituner. Nie chcę kupować żadnego high-endu ze względu na to, że za maksymalnie 2 lata będzie zmieniana całość audio.
Do amplitunera będzie podłączone wszystko łącznie z gramofonem analogowym.
Chciałbym się zmieścić w kwocie 600-700zł, chyba że będzie to coś super ekstra jak na te warunki to dołożę 100-200. Super by było gdyby posiadał Pre-out minimum na front.
Poniżej to co udało mi się znaleźć w necie:

-http://allegro.pl/amplituner-onkyo-tx-sr608-i7354680055.html  lub w podobnych pieniądzach 607 i 609 (ptr-out na sub)
-http://allegro.pl/amplituner-7-1-denon-avr-2309-z-hdmi-myslenice-i6907976161.html  lub model 2308
-http://allegro.pl/pioneer-vsx-821-usb-hdmi-3d-5x130w-oryg-pilot-i7196876625.html#imglayer   
-http://allegro.pl/yamaha-rx-v765-amplituner-7-2-dts-hd-dolby-truehd-i7358173587.html   bądź model V665
-https://www.olx.pl/oferta/amplituner-pioneer-vsx-lx50-swietny-stan-thx-dolby-true-hd-dts-hd-CID99-IDtmUpT.html
-https://www.olx.pl/oferta/amplituner-pioneer-vsx-1016-CID99-IDrhmpf.html


Ewentualnie coś co ominąłem w swoim szukaniu. 
Co z tego będzie brzmiało dobrze? Co będzie brzmiało lepiej w podobnym niewielkim budżecie?
Z góry dziękuję za pomoc. Za krytykę również.


Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie.

szukasz cos taniego i dobrego i uzywanego jak widze

wiec ja jako juz ktos kto moze Ci doradzic polecam Ci bo kupilem nowy amplituner yamaha a ta firma gra rewelacyjnie okazyjnie moge Ci odsprzedac swoj uzywany w stanie idealnym z oryginalnym pilotem rowniez amplituner YAMAHA RX-V800 RDS....kolor tytan niechcac oczywiscie byc nachalnym moge go polecic kazdemu szukajacemu sprzetu zadbanego i jak na swoj wiek grajacego super.poczytaj sobie na jego temat w necie opinie.mam go wystawionego na olx-ie razem z dvd  audio panasonic za 800 komplet a sam amplituner moge odsprzedac za 600.

p o l e c a m      i pozdrawiam

sprzet kupiony u polskiego dystrybutora      audioklan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej jakbyś odsłuchał Yamahy/onkyo/Denon jak brzmią.

Ile słuchaczy tyle opinii.

Miałem Onkyo 606. Mam Yamaha 683.

Używane droższe amplitunery mają lepszą kalibrację. Onkyo 606 miał słabą kalibrację pomieszczenia. Ale cena bardzo dobra. Używane- 500zł wart swoich pieniędzy.

W stereo jakość taka sama. Ale brzmienie różne. Onkyo łagodniejsze. Yamaha bardziej ostra, szczegółowa. W stereo zależy od muzyki raz lepiej brzmiał Onkyo ,a raz  Yamaha. Do moich kolumn to bardziej powiedziałbym ,że Onkyo był chyba lepszy. Zostawiłem Yamahę -Ma potencjał. Sporo bajerów ,które wykorzystam.

 

Musisz jednocześnie podjąć decyzje jakie kolumny i jaki amplituner. Albo kupujesz najpierw ampli ,a  później szukasz odpowiednich kolumn do niego.

Ogólnie Onkyo jest znane z tego ,że dobrze brzmi w kinie i w stereo.

A jak szukasz używane do kina to zazwyczaj można spotkać opinie ,że tylko ONKYO

Edytowano przez modelarz01
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dzięki wielkie za odpowiedź. Co do stereo to będę chciał z czasem dokupić wzmacniacz stereo, dlatego potrzebne mi będzie Pre-out z minimum frontem (chyba, że coś pomieszałem). Niestety Onkyo posiada pre-out tylko na sub. Sam już nie wiem. Na chwile obecną biję się z myślami między Yamaha V765, a Denonem AVR-2309. Niestety różnie mówią o Pioneerach, a to też ciekawe urządzenia pod kątem złącz i możliwości.

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tadzio - dlaczego wprowadzasz kolegę w błąd? Formaty bezstratne, takie jak DTS, Master Audio bądź wyższe, są możlwe do transferu tylko przez HDMI (mnimum 1.4), a nie jak mówisz przez coaxial lub optyczny. A jeśli Kolega chaciałby usłyszeć Dolby Atmos to nawet wyższy niż 1.4. Przez coaxial i optyk można  co najwyżej DD 5.1 lub Dolby ProLogic.@Risku - masz całkowitą rację stawiając na HDMI gdyż złącza optyczne i coaxialne mają zbyt malą przepustowość do prawidlowego odtwarzania formatów bezstratnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@risku, w sprawie konkretnego sprzętu moją radą jest odsłuch. Na preferencje dotyczące dźwieku nie ma zasady. O gustach się nie dyskutuje, a linki przez Ciebie przedstawione dotyczą różnie brzmiących ampli. 

@Tadzio - masz rację, ale tylko cżęściowo bo  za 600 zł można kupić coś sensownego. Oczywiście NIE NOWEGO, a jeśli chodzi o sprawy techniczne dotyczące przepustowości złącz to czy sprzęt za 600 czy za 6000 to zasady i prawa fizyki są jednakowe i jeśli chodzi o przyszłość to do odtwarzania formatów bezstratnych jedynie HDMI. Do niższych, oczywiście, jak najbardziej nadają sie coaxial oraz optyk. Cały czas mowa o ampli kina domowego. W stereo obowiazują trochę inne zleżności. 

PS. Ja w KD (I TYLKO W KD) używam Pioneerów, ale podkreślam, że robię to sporadycznie i KD jest dla mnie zaledwie marginesem. Priorytetem jest stereo, ale tutaj to już zupełnie inny sprzęt. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Rega, niestety słabo z możliwością odsłuchu. Chyba zaufam intuicji niestety i spróbuję wylicytować Yamahe v765. Oczywiście sprzęt w tej cenie to tylko używany. 

Co do stereo to będzie osobny wzmacniacz, dlatego chcę ampli z pre-out i wzmak z main-in (chyba taki będzie potrzebny).

 

Pzdr

 

PS

@Rega a co z Pioneera możesz polecić? Zaintrygowały mnie modele: VSX-521, 820, 821, 921, 922 i LC73.

Edytowano przez risku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie po hdmi tylko po optycznym lub coaxialnym .....nooooo jak mowisz DTS to dzwiek nie obraz
Optyk lub coaxial nie przepuszcza więcej niż dd 5.1/DTS.
Dzięki [mention=40200]Rega[/mention], niestety słabo z możliwością odsłuchu. Chyba zaufam intuicji niestety i spróbuję wylicytować Yamahe v765. Oczywiście sprzęt w tej cenie to tylko używany. 
Co do stereo to będzie osobny wzmacniacz, dlatego chcę ampli z pre-out i wzmak z main-in (chyba taki będzie potrzebny).
 
Pzdr
 
PS
[mention=40200]Rega[/mention] a co z Pioneera możesz polecić? Zaintrygowały mnie modele: VSX-521, 820, 821, 921, 922 i LC73.
Całkiem niedawno byłem w salonie i tak sobie gawedzilismy. Uzyskałem informację iż Pioneer dopiero od 2 lat jest dość dynamiczny w kinie. W porównaniu do reszty z przed tego okresu to podobno był muł, nadmieniam iż jest to zasłyszana opinia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi. W 90% jestem za kupnem YAMAHA RX-V667. Myślę, że będzie to sprzęt na początek dla mnie w sam raz. 10% mam mieszane uczucia co do Denon AVR-X2100 - mogę go wyrwać trochę ponad zakładany budżet, a niewiele więcej niż Yamahę. Brnąć w to? Ma dodatkowo funkcje sieciowe, ale bez Pre-out na fronty (tylko sub).

 

Pzdr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...