Skocz do zawartości

Zestaw na początek przygody


baksik28

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Mam nadzieję, że nie przynudzę tematem dla was takim jak inne bo sam udzielam się na innym forum(samochodowym) i wiem jak to jest z początkującym ale do rzeczy. 

Chciałbym coś zrobić z dźwiękiem w moim saloniku, TV to Sony 42 cale i do tego ps4, dźwięk w tv jest gorzej niż tragiczny, moja wieża 10 letnia gra lepiej niż on i temu ten temat. 

Chodzi mi o jakiś zestaw żeby to grało, z tego co czytałem to głośniki podstawkowe i amplituner mi potrzebne i jakieś źródło dźwięku. Tylko nie wiem za bardzo jakie, chodzi o to żeby po włączeniu tv czy to ps4 dźwięk był dobry i żeby czasem włączyć sobie jakąś płytkę czy muzykę na USB, radio i posłuchać czegoś miłego dla ucha. Salon okolo25m2 dźwięk raczej muzyka klasyczna. Budżet do 1500- 1700 zł raczej wszystko używane. Dziękuję i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Do klasycznej to może używane kolumny Tannoy? Jakiś czas temu na portalach były używane podłogowe signature 4. Za około 1000. I do tego jakiś wzmacniacz. Albo któreś monitory tannoya, choć tu już nie podpowiem. Czy potrzebne osobne źródło dźwięku? PS4 obsługuje wszystko, nawet nieźle sobie radzi też że Spotify. Nie wiem czy przy tym budżecie warto jeszcze rozdrabniać się na cd.

Edytowano przez aenneus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że obsługa serwisów streamingowych to coś co te urządzenia mają "teraz". Mam TX-8050, które w teorii obsługuje Spotify, ale nie działa ono ponieważ nie ma już wsparcia. Niby można się bawić w edycję plików, ale trzeba mieć na to chęci. Za jakiś czas możesz zostać z urządzeniem, które kiedyś obsługiwało dany serwis. Do Spotify możesz użyć konsoli, ewentualnie telewizora lub innego urządzenia, które może obsługiwać serwisy streamingowe. Z funkcji sieciowych za najużyteczniejszą uważam obsługę DLNA. 

Pomyśl nad jakąś integrą, do której podłączysz się przez SPDIF lub Coaxial. Właściwie 8050 w tej roli spisuje się bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...