Skocz do zawartości

Kolumny Zensor 7, co dalej ?


sterys

Recommended Posts

Witam wszystkich,

w najbliższym czasie planuje zakup uzywanych Zensorów 7. Salon połączony jest z aneksem kuchennym (blok). Do wydania mam maksymalnie 5000zł na całość, kolumny używane można kupić za około 2000zł, więc zostaje 3000zł na resztę. Wiem, że w świecie audio to nic, ale ta kwota jest już nie do przeskoczenia. Po przeczytaniu setki najróżniejszych komentarzy tylko mam mętlik w głowie. Co użytkownik to inne typy. Ostatecznie postawiłem na zensory i raczej już zdania nie zmienię.

Sprzęt będzie używany głównie do TV i muzyki, czasami jeszcze do xboxa. Chciałbym, abyście napisali co potrzebuje dokupić, żeby to wszystko ze sobą współgrało i podali jakieś przykłady. Nie jestem żadnym audiofilem, ale bez przesady. Powiedzmy że średnia półka. Nie mam czasu jeździć na odsłuchy, więc zdam się na wasze podpowiedzi. Odwieczne pytanie amplituner czy wzmacniacz?

Rysunek salonu poniżej.

 

Pozdrawiam

Piotrek

SALON111.jpg

Edytowano przez sterys
poprawki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór zależy od Twoich preferencji. Jeśli nie potrzebujesz funkcjonalności sieciowej, a stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, zakup klasycznego wzmacniacza będzie opcją najlepszą. Jeśli nie będziesz chciał rozbudować zestawu o dodatkowe kolumny, jednak zależy Ci na funkcjach sieciowych, streamingu, dodatkowo chcesz wszystko połączyć ze sobą kablami HDMI, jest dobry amplituner Onkyo TX-8270,który spełni Twoje wszystkie wymagania.

Przemyśl temat, w przypadku pytań i wyceny jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

 Rozumiem że amplituner to najprostsze rozwiązanie żeby wszystko podłączyć. 

Sprzęt będzie głównie podłączony do tv, żona słucha muzyki na różnych kanałach lub z Youtube, czasami pogramy sobie tez na konsoli.

Pytanie co muszę kupić jeśli zamiast amplitunera chciałbym wzmacniacz stereo i czy zmieszczę się ze wszystkim w 3000zł żeby to jako tako grało.

Pozdrawiam

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam że napisałem w złym dziale.

Rozmawiałem dzisiaj że znajomym, który przechodził ten sam temat kilka miesięcy temu.

Polecił mi zakupić wzmacniacz stereo i do tego DAC i będę w stanie wszystko do tego podłączyć. 

I teraz pytanie do was Panowie czy kupię te dwa urzadzonka do 3500tys sensownej jakości, żeby grało to z tymi zensorami 7.

Chętnie zakupie nawet u was, najlepiej używane jak posiadacie, bo obserwując wasze posty znacie się na temacie. Tylko jedna prośba nie wciskajcie mi czegoś czego chcecie się pozbyć :)

Czekam na informacje.

Pozdrawiam

Piotrek

Edytowano przez sterys
Literówki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierzesz zestaw wzmacniacz i DAC, to źródłem dźwięku będzie komputer, chyba że możesz wykorzystać konsolę jako źródło cyfrowego audio. Jest to jednak rozwiązanie bardzo dobre. 

Moja propozycja to wzmacniacz NAD C356 BEE w połączeniu z przetwornikiem Cambridge Audio DacMagic 100, ewentualnie odtwarzaczem sieciowym Yamaha WXAD-10. W drugiej opcji masz odtwarzacz sieciowy, którym możesz sterować poprzez telefon iOS lub Android, który uniezależnia Cię od konsoli lub komputera. 

Drugą opcją jest Atoll IN100SE (mamy jeden egzemplarz poekspozycyjne w super cenie), który w połączeniu z DAC lub odtwarzaczem może minimalnie przewyższy założony budżet, jednak będzie to symboliczna kwota, a jakość dźwięku bardzo do ra.

Przyjrzyj się mojej propozycji, w przypadku pytań oraz wyceny służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi i poświęcony czas.

Nawet używany atoll jest za drogi dla mnie. Udało mi się zakupić używany NAD372 w dobrym stanie za 1300zł. Wydaje mi się że to dobra cena.

Teraz poszukuję DACa, oczywiscie najlepiej używanego w dobrej cenie ;)

Znajomy poleca m-dac audiolab, ale najtańszy używany jaki znalazłem to 2100zl. Coś innego godnego polecenia?

 

Pozdrawiam 

Piotrek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Czyli proponujesz po prostu RN 803d.

Przecież to jest to samo :)

Piotrek

To samo? hmmm.. na wejściach analogowych czuć różnicę pomiędzy tymi 2ma urządzeniami (np. zdecydowanie lepsza dynamika w A-S701). Idąc dalej- inny DAC w 803 i WXAD-10 etc...

@sterys Audiolab M-DAC to świetny DAC który bije na głowę sporo droższych konstrukcji. Kolega kupował używkę pół roku temu i dał więcej.

Edytowano przez Top Hi-Fi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...